Kryptowaluta Bibox Token (BIX)

Kryptowaluta Bibox Token jest wykorzystywana do opłat transakcyjnych na giełdzie Bibox zarejestrowanej w 2017 roku. Początkowo, giełda była kierowana na rynki azjatyckie, ale szybki wzrost popularności sprawił, że korzystają z niej klienci z całego świata.

To kolejna z giełd, która oferuje swoim użytkownikom udział w zyskach z opłat transakcyjnych. W tym celu klient platformy potrzebuje określoną liczbę tokenów BIX.

Spis treści:

TwórcyJason He, Michael Wang
Data powstania2017
ICOTak
Otwarty kodTak
PortfelLedger Nano S
GiełdaBinance
NotowaniaKurs BIX

Historia giełdy Bibox sięga 2017 roku. Projekt od samego początku miał być częściowo zdecentralizowany. Brak walut fiducjarnych sprawia, że użytkownicy nie muszą podawać przy rejestracji swoich danych osobowych i skomplikowanej procedury weryfikacji.

Podobnie jak inne giełdy kryptowalut, Bibox postanowiła stworzyć własną walutę wirtualną, która służyłaby do regulowania opłat transakcyjnych. Tak narodziła się kryptowaluta Bibox Token. W roku 2017 została zorganizowana zbióka ICO, w której sprzedała się połowa pełnego nakładu BIX.

Dzięki temu kilkadziesiąt milionów dolarów mogło posłużyć w celu uruchomienia platformy. Obecnie, wyprzedane w ICO tokeny są stopniowo skupowane przez giełdę.

Giełda wraz z autorską kryptowalutą BIX pojawiła się na rynku na początku 2018 roku. Twórcy kierowali swoje usługi przede wszystkim na rynek azjatycki. Dobry marketing oraz udział klientów w zyskach platformy szybko przyniósł marce dużą popularność.

Dlatego w krótkim czasie giełda pozyskała ponad milion klientów z całego świata. Platforma oferuje szeroki wybór par kryptowalutowych oraz innowacyjne funkcje, które ułatwiają inwestycje.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Opis kryptowaluty bibox token

Giełda nie korzysta z walut fiducjarnych, takich jak np. dolar amerykański. W związku z tym, nowi użytkownicy muszą już dysponować jedną z obsługiwanych kryptowalut aby rozpocząć inwestycje.

Każda transakcja przeprowadzona na giełdzie wiąże się z poniesieniem kosztów transakcyjnych. Kryptowaluta Bibox Token jest używana do pobierania prowizji.

Posiadanie tokenów BIX nie jest konieczne by się zarejestrować i rozpocząć inwestowanie. Depozyt można złożyć w BTC, ETH lub USDT. Giełda posiada własne portfele, na których można przechowywać posiadane aktywna.

kryptowaluta bibox token
Tokeny BIX możesz wykorzystać do opłacenia prowizji giełdowej

Prowizja jest pobierana w walutach wirtualnych. Jeśli zdecydujemy się ponosić opłaty transakcyjne w tokenach BIX, wtedy staną się one niższe o połowę. Obniżka prowizji jest jednak czasowa i z roku na rok spada. Mimo to, jest to spora oszczędność dla większych inwestorów. Po pięciu latach posiadania tokenów BIX, zniżka transakcyjna wygasa.

Do czego służy kryptowaluta BIX?

Bibox Token to waluta transakcyjna, która na giełdzie Bibox może być wykorzystana na trzy, różne sposoby. Po pierwsze, jest ona zestawiona w parach z innymi kryptowalutami. Możemy zatem wykorzystać tokeny BIX do zakupienia innej waluty wirtualnej.

Każda transakcja przeprowadzona na giełdzie wiąże się z koniecznością zapłacenia prowizji. Na szczęście nie jest ona wysoka. Co więcej, klienci mogą w ustawieniach swojego konta ustawić pobieranie opłat w tokenach BIX. Wtedy, prowizja będzie o połowę mniejsza.

Najlepsza giełda do handlu z dźwignią. Brak weryfikacji, możliwość edytowania zleceń, duża płynność handlu:

Udział w zyskach

Posiadanie kryptowaluty BIX jest niezbędne do tego, by otrzymywać premię motywacyjną. W tym celu należy zakupić określoną liczbę tokenów i zablokować je na swoim koncie. Minimalna kwota to 500 BIX. Jednocześnie, na koncie możemy zablokować jedynie wielokrotność liczby 500.

Co tydzień, posiadacze zablokowanych tokenów są nagradzani dywidendą, czyli udziałem w zyskach giełdy. Platforma przeznacza na wynagrodzenie użytkowników dokładnie 30% wszystkich zysków. Roczny zysk użytkownika oscyluje w granicach kilkunastu procent.

Zablokowane tokeny nie biorą udziału w transakcjach i nie służą płaceniu prowizji. W każdej chwili możemy odblokować środki. Posiadanie zablokowanych tokenów BIX na swoim koncie wiąże się z dodatkowymi korzyściami.

Tacy użytkownicy wcześniej otrzymują dostęp do nowych funkcjonalności giełdy oraz aplikacji. Jednocześnie, mogą liczyć na niższe prowizję.

Kopanie i podaż bibox token

Podażą kryptowaluty BIX kierują właściciele giełdy Bibox. Obecnie w obiegu rynkowym znajduje się ponad 115 mln tokenów. Pełna liczba została ograniczona do 268 mln. W celu utrzymania wysokiej wartości kryptowaluty, twórcy decydują się na stopniowe spalanie wyemitowanych tokenów. Kopanie kryptowalut nie ma tu zatem miejsca.

Tokeny BIX były wykorzystywane w zbiórce ICO. Do inwestorów trafiła ponad połowa pełnej podaży kryptowaluty. Obecnie, giełda kryptowalut Bibox realizuje okresowe skupy jednostek, a następnie następuje wypalanie tokenów.

Stopniowo kurczący się nakład sprawia, że Bibox Token jest kryptowalutą deflacyjną dlatego jej cena w przyszłości powinna piąć się w górę.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Podsumowanie i pytania

Giełda kryptowalut Bibox to jedna z najpopularniejszych platform niewymagających weryfikacji przy użyciu danych osobowych.

Serwis korzysta z Bibox Token, które mogą służyć do pokrywania opłat transakcyjnych oraz do handlowania w licznych parach kryptowalutowych. Posiadacze tokenów BIX mogą otrzymywać swój udział w zyskach giełdy.

To pozwala na pasywny dochód rzędu 10-15% w skali roku. Podaż tokenów jest stopniowo zmniejszana poprzez skupowanie i palenie jednostek kryptowaluty. To zwiększa prawdopodobieństwo wzrostu kursu BIX w przyszłości.

Jaki portfel do BIX?

Bibox Token został oparty na standardzie ERC 20 zaprojektowanym przez sieć Ethereum. W związku z tym, tokeny BIX mogą być przechowywane we wszystkich portfelach obsługujących ETH. Najpopularniejszy jest portfel MyEtherWallet. Możemy także ściągnąć portfel desktopowy Exodus.

Posiadacze mogą korzystać również z portfeli na aplikacje mobilne: JAXX, imToken oraz Coinomi. Waluta wirtualna jest obsługiwana także przez portfele sprzętowe takie jak Ledger Nano X czy Trezor T.

Pamiętajmy, że przechowywanie tokenów BIX w swoim portfelu nie jest do końca opłacalne. Wpłacając środki na giełdę i blokując je na koncie możemy czerpać pasywny dochód, ale nie mamy nad nimi pełnej kontroli.

Portfele oferowane przez giełdę Bibox są dobrze zabezpieczone, mimo to zachodzi niebezpieczeństwo utraty środków.

Czy warto zainwestować w bibox token?

Kryptowaluta bibox token jest powiązana z dużą giełdą, która działa i przynosi zysk. Jest to mocny argument przemawiający za. Decyzję o inwestycji podejmij biorąc pod uwagę również inne czynniki, ponieważ rynek kryptowalut potrafi nieźle zaskoczyć.


Źródła:

https://www.bibox.com/boxCore

https://en.bitcoinwiki.org/wiki/Utility_token