Kryptowaluta Stratis (STRAT)

Kryptowaluta Stratis cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest przeznaczona głównie dla klientów oraz organizacji w sektorze biznesowym. Technologia oparta na blockchain służy projektowaniu oraz testowaniu zdecentralizowanych aplikacji. Ze względu na silny potencjał rozwoju, STRAT jest chętnie kupowany przez inwestorów.

Spis treści:

TwórcaChris Trew
Data powstania2014
ICONie
Otwarty kodTak
PortfelTrezor T
GiełdaBinance
NotowaniaKurs Stratis

Kryptowaluta STRAT jest zarządzana i rozwijana przez brytyjską firmę Stratis Group, która powstała w 2016 roku. Głównymi twórcami projektu są: Chris Trew, Policarpo Guerro oraz Nicolas Dorier. Jest to typowo użytkowa kryptowaluta, która ma ułatwić pracę deweloperom tworzącym własne aplikacje.

Z tego względu korzystają z niej głównie przedstawiciele sektora biznesowego. Zespół w ciągu dwóch doprowadził do dużej rozpoznawalności projektu. Także międzynarodowe koncerny wspierają dalszy rozwój widząc w nim ogromny potencjał na przyszłość.

kryptowaluta stratis

Opis kryptowaluty Stratis

Podobnie jak wiele innych kryptowalut nastawionych na innowacje, Stratis skupia się na tworzeniu systemu, który byłby lepszy i bardziej funkcjonalny od sieci bitcoin. BTC wciąż pozostaje najważniejszą kryptowalutą. Niestety posiada kilka niedoskonałości, które ograniczają jego stosowanie w niektórych obszarach.

Bolączką jest czas oczekiwania na przeprowadzenie transakcji wynikający z niskiej skalowalności. Kolejnym problem to wysokie zużycie energii elektrycznej wynikające z konsensusu Proof of Work stosowanego w procesie kopania bitcoinów. Kryptowaluta Stratis bazuje na nieco innych zasadach, dzięki czemu oferuje wydajniejsze oraz równie bezpieczne działanie.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Kopanie coinów STRAT

Proces kopania kryptowaluty Stratis przebiega w oparciu o konsensus Proof of Stake. W odróżnieniu od angażowania mocy obliczeniowej swojego sprzętu, użytkownicy angażują posiadane przez siebie coiny. W tym celu należy zainstalować aplikację, która jest jednocześnie portfelem. Następnie zasilamy swój portfel i uaktywniamy tryb PoS.

W ten sposób, nasz wirtualny portfel staje się automatycznie węzłem, który bierze udział w weryfikowaniu i finalizowaniu transakcji. Wysoka skalowalność sprawia, że płatności są realizowane w błyskawicznym tempie.

Użytkownicy o zasobniejszych portfelach posiadają większe przywileje i mają możliwość szybszego generowania zysku. Jest mechanizm charakteryzujący kopanie kryptowalut metodą Proof of Stake. Nagrodą za rozbicie bloku jest 1 coin STRAT.

Zalety

Zacznijmy od najważniejszego atutu kryptowaluty Stratis – funkcjonalności. Jeszcze kilka lat temu tworzenie własnych zdecentralizowanych aplikacji było trudne i wymagało dużego nakładu czasu.

Gotowa platforma to wygodny system dla wszystkich deweloperów tworzących własne oprogramowanie. Twórca otrzymuje gotowe narzędzia, które pozwalają stworzyć, uruchomić i sprawdzić aplikację. Dzięki temu, że każdy ma do dyspozycji oddzielny łańcuch bloków, z biegiem czasu sieć nie ulega rozszerzeniu i przeciążeniu.

strat opis

Kryptowaluta Stratis eliminuje błędy utrudniające wygodne korzystanie z bitcoina. Mam na myśli sytuacje wymagające niemal natychmiastowych przelewów. W przypadku coinów Stratis znacznie zmniejszono odstęp czasu między blokami.

Dzięki temu sieć ma znacznie lepszą skalowalność. Umożliwia to przeprowadzanie szybkich i bezpiecznych transakcji w krótkim czasie. Nowe bloki mogą być wydobywane przez użytkowników, którzy posiadają w swoim portfelu jednostki STRAT.

Udostępniając swój portfel jako węzeł transakcyjny, posiadacze mogą uczestniczyć w procesie wydobywania i dodatkowo zarabiać. Nie ma potrzeby kupowania kosztownej koparki. To korzystnie wpływa na energooszczędność w odróżnieniu od sprzętowego kopania, w których zużywane są duże ilości energii elektrycznej.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Jak działa kryptowaluta Stratis?

Kryptowaluta Stratis zostaał stworzona z myślą o tworzeniu i testowaniu, zdecentralizowanych aplikacji opartych na języku C# oraz na Microsoft NET Framework. Komputery użytkowników są połączone w sieć peer-to-peer. Portfel każdego z użytkowników stanowi jednocześnie węzeł potrzebny do przeprowadzania transakcji.

Aby praca deweloperów była w pełni wydajna i funkcjonalna, firma zapewnia użytkownikom zaawansowaną platformę programistyczną Stratis Full Node. Twórcy skutecznie zapobiegli problemowi zbytniego rozrostu blockchaina co w długoterminowej perspektywie negatywnie wpływa na szybkość i lekkość działania całej sieci.

Użytkownik tworzący aplikacje dostaje do dyspozycji oddzielny łańcuch bloków. Nie musi przygotowywać nowej infrastruktury dla swojego projektu, co wiąże się z dużą wygodą i przyspiesza powstawanie aplikacji.

Automatyczny bot. Obsługuje cztery najpopularniejsze giełdy. Możesz ustawić 80 kryptowalut. Obsługa po polsku:

Zakup i wybór portfela

Kryptowaluta Stratis charakteryzuje się krótsym odstępem czasu między blokami niż w przypadku bitcoina. To wpływa na znacznie szybsze transakcje i brak konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Solidne zabezpieczenia czynią płatność coinami STRAT całkowicie bezpiecznymi i względnie anonimowymi.

Gdzie kupić Stratis?

STRAT jest listowany na wielu giełdach kryptowalutowych. Z zakupem nie powinno być problemu. Warto zwrócić uwagę na platformy cieszące się renomą, oferujące niskie prowizje oraz nie wymagające ujawniania tożsamości.

Tutaj instrukcja zakładania konta: Binance rejestracja. Możesz kupować kryptowaluty od razu po rejestracji. W ofercie ponad 150 pozycji.

W jakim portfelu przechowywać STRAT?

Najbezpieczniejsze są portfele sprzętowe odłączone od internetu. Warto wybrać model oferujący podpisywanie transakcji kluczami prywatnymi w ramach oddzielnego i autonomicznego obiegu.

Tego rodzaju sprzęt można bezpiecznie używać nawet na zainfekowanym komputerze. Wiodącym produktem w tym segmencie jest portfel sprzętowy Ledger Nano S. Zobacz inne portfele do kryptowalut.

Czy warto zainwestować?

Inwestycja w początkowej fazie isnienia pozwoliła zrealizować bardzo duży zysk. Sytuacja może się powtórzyć dlatego warto obserwować kryptowlutę Stratis.


Źródła:

https://stratisplatform.com/

https://academy.stratisplatform.com/FullNode/full-node-introduction.html

https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-framework-runtime