Aktualny kurs BAT. Basic Attention Token jest dużym i dobrze zapowiadającym się projektem. Rdzeń systemu to wyszukiwarka Brave, która nie śledzi użytkownika. Nie ma agresywnych reklam oraz zapewnia ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem. Całość już działa i jest systematycznie rozwijana.


Kurs BAT

Kurs BAT zachowuje się w bardzo ciekawy sposób. Przyjmijmy, że bazową wartością jest cena w przedsprzedaży. Wysokość zysku w dużej mierze zależy od pary walutowej z którym go zestawimy. Powyższy wykres przedstawia kurs BAT/USD. Najwięcej można było zrobić wymieniając BAT na USD. W przypadku wymiany na ETH sytuacja wygląda już słabiej. Natomiast w przypadku wymiany na BTC o zysku nie może być mowy.

Basic Attention Token (BAT) - Opis

kurs bat opis

Basic Attention Token jest platformą typu opensource opierająca się na bazie Ethereum. Główny cel projektu to reklama pozwalająca na nieagresywną promocję. W zamian za zgodę na wyświetlanie reklam użytkownicy mają być nagradzani tokenami BAT, przy jednoczesnym zagwarantowaniu reklamodawcom zwrotu z inwestycji. Tokeny mają otrzymywać również twórcy stron i treści. Całość jest w bezpośrednio połączona z przeglądarką internetową Brave, która jest dostępna dla systemów Windows, Android, iOS, macOS oraz Linux.

Przeglądarka Brave

Kluczowym elementem Basic Attention Token jest przeglądarka Brave, która skupia się na prywatności oraz bezpieczeństwie korzystających z niej użytkowników. Ma ona domyślnie włączone blokowanie zarówno reklam, jak i złośliwego oprogramowania oraz skryptów śledzących. Brave bazuje na otwartym kodzie źródłowym Chromium. Za jej rozwój odpowiada niezależna firma Brave Software i może być ona wykorzystywana jako klasyczna przeglądarka internetowa. Aktualnie korzysta z niej około 4 000 000 użytkowników. Z Basic Attention Token współpracują między innymi redakcje The Guardian oraz Washington Post oraz serwisy Vimeo i Vice.

kurs bat brave

Gdzie kupić BAT?

Basic Attention Token dostępny jest na wielu popularnych giełdach. Działa w standardzie ERC20 więc nie ma problemów z integracją i portfelem.

BAT możesz kupić na giełdzie Binance. Dostępne są cztery pary walutowe w ramach, których można dokonywać transakcji. Panel po polsku.

 

Twórcy BAT

Brendan Eich
Amerykański programista, twórca języka JavaScript i główny projektant Mozilli Suite


Brian Bondy
W latach 2011 – 2014 pracował nad rozwojem przeglądarki Mozilla Firefox. Był również związany z Khan Academy – organizacją non-profit, której celem jest zagwarantowanie bezpłatnej, wysokiej jakości edukacji dla użytkowników z całego świata. Zajmował się także rozwojem Evernote, czyli aplikacji służącej do porządkowania notatek.


Yan Zhu
Inżynier bezpieczeństwa. W latach 2014 – 2015 pracowała dla Yahoo.


Głównym zadaniem przeglądarki Brave jest integracja platformy BAT poprzez:

Reklamy BAT – użytkownicy, którzy zdecydują się na korzystanie z nich, zyskują dostęp do spersonalizowanych ofert stworzonych na podstawie wybranych przez siebie kryteriów. W zamian otrzymują oni nagrodę w walucie Basic Attention Token. Reklamy BAT są wyświetlane w osobnych zakładkach.

Brave Payments – to program umożliwiający obsługiwanie wybranych twórców treści. W sposób domyślny dzieli on miesięczne wpisy między wybrane witryny bazując na czasie, który użytkownik spędza na oglądaniu danej treści.

kurs bat basic attention token

Opisywana platforma składa się z kilku głównych elementów:

  • cyfrowa giełda, gdzie reklamodawcy mogą płacić za powierzchnię reklamową
  • systemy przeznaczone do pomiaru aktywności grupy docelowej
  • algorytmy porównawcze
  • analityczne dashboardy

ICO Basic Attention Token

ICO Basic Attention Token zostało przeprowadzone 31 maja 2017 roku i trwało około 30 sekund, co czyni z niego najszybciej zakończoną publiczną sprzedaż w historii. W jej trakcie udało się zebrać 156 250 ETH, których ówczesna wartość wyniosła około 35 000 000 dolarów. W ICO udało się wziąć udział zaledwie 130 inwestorom, z czego 5 z nich posiadało łącznie 50% dostępnych tokenów.

[Głosów:11    Średnia:5/5]