Kurs GNT / USD oraz najważniejsze informacje na temat polskiej kryptowaluty golem. Wykres prezentuje jak zachowywał się kurs na przestrzeni czasu. Możesz wybrać dowolny interwał regulując ustawienia pokrętłem myszy lub zaznaczyć jedną z opcji pod wykresem. W dalszej części opis i istotne punkty rozwoju GNT.


Kurs Golem (GNT)

Kurs GNT osiągnął trzy znaczące szczyty. Pierwszy zaraz po starcie. Drugi i największy w momencie ostatniej bańki kryptowalutowej. Trzeci w maju 2018 roku. Projekt golem pozwolił zarobić zarówno inwestorom początkowym jak i tym, którzy zdecydowali się na zakup w późniejszym czasie. Kwestią priorytetową było jak w każdym przypadku, zamknięcie pozycji gdy kurs GNT zaliczał znaczący wzrost. Jeśli przegapiłeś ten moment musisz czekać na kolejny zwyżkowy cykl rynku.

 

Opis projektu golem

Na potrzeby sieci, każdy z użytkowników może użyczyć swojego własnego sprzętu, za co jest odpowiednio wynagradzany. Ich komputery są połączone w sieci peer-to-peer, gdzie każdy z węzłów posiada identyczne uprawnienia i odgrywa taką samą rolę. Możliwe jest tutaj zarówno wynajęcie komuś mocy obliczeniowej, jak i kupienie jej na potrzeby własnych działań.

Dzięki oparciu całości na platformie ethereum, osoby dostarczające mocy, pobierające ją lub będące deweloperami oprogramowania mogą zawierać między sobą bezpośrednie transakcje. Tokenami możesz zarządzać wykorzystując My Ether Wallet lub inne popularne portfele do kryptowalut. Golem może być używany w charakterze zdecentralizowanego rynku przeznaczonego do dystrybucji oprogramowania przez deweloperów. Opisywaną kryptowalutę można traktować zarówno jako infrastrukturę (IaaS) oraz platformę (PaaS).

Gdzie kupić GNT?

Kryptowaluta golem listowana jest na kilkudziesięciu giełdach. Jest w czym wybierać. Polecam zakup na Binance, największej giełdzie kryptowalut.

Prowizje na poziomie 0.05% oraz duża płynność handlu przemawia za tym, aby golema kupić właśnie tam.

Dodatkowym atutem giełdy Binance jest brak konieczności weryfikacji.

 

Kamienie milowe

 • Brass Golem - maj 2018
  Na typ etapie, priorytetem twórców projektu było zgromadzenie odpowiedniej ilości użytkowników i mocy obliczeniowej.

 • Clay Golem - do lutego 2018
  W tym okresie, twórcom golema udało się między innymi uzyskać status wielozadaniowej sieci obliczeniowej oraz powiększyć bazę użytkowników poprzez integrację komercyjnych silników oraz wprowadzenie nowych zastosowań.

 • Stone Golem - do listopada 2018
  Główne cele na ten okres to wprowadzenie pełnego API i udostępnienie rejestru aplikacji dostępnego dla deweloperów. Wprowadzenie systemu nagród dla najbardziej innowacyjnych integracji oraz zaimplementowanie zdecentralizowanego systemu reputacji.

 • Iron Golem - listopad 2020
  Do tego momentu platforma ma uzyskać stabilność, skalowalność i odporność na ataki. Dodatkowo, wprowadzony zostanie zaawansowany system transakcji oraz różnego rodzaju ułatwienia dla deweloperów.

Twórcy kryptowaluty golem (GNT)

Kryptowaluta GNT charakteryzuje się dużą kapitalizacją rynkową. Stoi za nim spory zespół dweloperów. CEO jest Julian Zawistowski, który swój projekt rozwija razem z Piotrem Janiukiem (CTO), Andrzejem Regulskim (COO) oraz Aleksandrą Skrzypczak (Lead Software Engineer). W prace nad Golemem zaangażowane jest również kilkanaście innych osób zajmujących stanowiska takie, jak P2P Network, Lead Ethereum Engineer czy Developer.

golem kurs gnt
Symbol GNT
[Głosów:14    Średnia:4.6/5]