Kurs Holo (HOT) w czasie rzeczywistym w przeliczeniu na polską złotówkę. Poniżej interaktywny wykres prezentujący ruchy kursu zobrazowane za pomocą świec japońskich. Dodatkowo opis technologii Holochain i jej najważniejszych zalet oraz informacja gdzie najlepiej kupić samą kryptowalutę HOT.

Kurs Holo (HOT)

Projekt Holo wystartował blisko pół roku po największej bańce kryptowalutowej. Z tego powodu kurs HOT prezentuje się dosyć stabilnie. Oczywiście występują wahania kilkudziesięcioprocentowe, ale na tym rynku to norma.


Opis kryptowaluty Holo (HOT)

Holo to prawdziwa innowacja w globalnej technologii zdecentralizowanych płatności. Pod tą nazwą kryje się nie tylko kryptowaluta, ale także całkowicie nowy system, którego głównym zadaniem jest wyzbycie się mankamentów, które posiada blockchain. Trudno uwierzyć, że projekt powstał kilka miesięcy temu. Jest on tak dopracowany i mądrze zarządzany, jakby istniał już przynajmniej od kilku lat. Czy nadchodzi kryptowaluta nowej generacji?

Projekt powstał aby umożliwiać nowoczesny hosting usług oraz tworzenie autonomicznych aplikacji. Jest to główny cel wokół którego powstaje niezbędna infrastruktura.

Technologia blockchain stanowi ogromny krok w rozwoju zdecentralizowanego systemu bezpiecznych płatności w internecie. Po kilku latach od stworzenia tego systemu coraz dokładniej możemy dostrzec jego wady. Twórcy HOT postanowili stworzyć odrębny system, który te wady poprawi. W rezultacie, kryptowaluta Holo to długo wyczekiwana innowacja, która może całkowicie odmienić obecny wygląd rynku.

Technologia Holochain

Nie możemy zdefiniować Holo wyłączenie jako kryptowaluty. To również organizacja, która zajmuje się rozbudową infrastruktury sieci oraz ciągłym rozwojem projektu. To także technologia, której głównym założeniem jest stworzenie systemu rozliczeniowego dla zdecentralizowanych aplikacji.

W dalszej fazie działania, kryptowaluta Holo będzie środkiem płatniczym potrzebnym do opłacenia usług hostowanych w tym projekcie. Na ten moment HOT działa na blockchainie Ethereum. W przyszłości ma zostać uruchomiony całkowicie odrębnym i samodzielny łańcuch bloków.

Dlaczego twórcy zdecydowali się na stworzenie odrębnej technologii Holochain? Głównie ze względu na dwa mankamenty, które są największą wadą blockchain:

  • Skalowalność - w przypadku kryptowalut opartych na klasyczny blockchain, współczynnik skalowalności jest niski. To odpowiada za ograniczony przepływ transakcji. Dla lepszego zrozumienia problemu: Liczba transakcji wykonywanych w jednym momencie przy pomocy bitcoina jest nawet 700-krotnie mniejsza niż w przypadku np. kart płatniczych. Efekt? Użytkownicy muszą poczekać na zrealizowanie transakcji, która może utknąć w kolejce nawet na kilkanaście minut.
  • Zużycie energii – wykorzystywanie koparek do kopania kryptowalut pochłania energię elektryczną w olbrzymich ilościach. Gdyby zsumować wszystkie koparki na całym świecie, okazałoby się, że pochłaniają one tyle samo prądu co niektóre państwa. Nie jest to duży problem, jednak utrudnia rozwój projektów bazujących na metodzie Proof of Work.

Głównie z tych dwóch względów twórcy HOT zdecydowali się na stworzenie nowej technologii Holochain. Jej zaletami mają być błyskawiczny czas transakcji, mniejsze zużycie mocy obliczeniowej, wysoki poziom skalowalności utrzymany nawet po kilku latach działalności. Holo możesz przechowywać na różnych portfelach do kryptowalut.

Gdzie kupić Holo (HOT)?

Najlepiej skorzystać z giełdy oferującej niskie prowizje i zakup bez niepotrzebnych formalności w postaci wysyłania skanów dokumentu ze zdjęciem. Przykładem takiej platformy jest Binance. Przeczytaj artykuły na jej temat:

Jak działa kryptowaluta Holo (HOT)?

Zacznijmy od problemu dużego zużycia energii charakteryzującego systemy oparte o konsensus Proof of Work, czyli dowód pracy. Utrzymanie sieci wymaga zainwestowania w urządzenia dysponujące mocą obliczeniową. Na tym schemacie polega kopanie bitcoina, czyli najbardziej popularnej kryptowaluty.

Sprzętowe wydobywanie pochłania ogromne ilości prądu, co jest nieefektywne zarówno dla sieci jak i samych minerów. Holo działa zgodnie z własnym systemem zwanym holochain, podobnym do modelu zastosowanego w IOTA.

kurs hot opis holo

W metodzie Proof of Stake wydobywanie i utrzymanie sieci odbywa się poprzez posiadanie już istniejących monet. System możemy porównać do dywidendy, dzięki której, akcjonariusze po pewnym czasie otrzymują dodatkowe pieniądze od posiadanych udziałów. Takie rozwiązanie oznacza znacznie mniejsze obciążenie sieci i zużycie prądu niż Proof of Work. Jedynym problemem jest ustanowienie sprawiedliwych zasad podziału tokenów na aktywnych użytkowników.

Technologie oparte na tradycyjnym systemie PoS posiadają istotną wadę. Użytkownicy posiadający większą liczbę monet otrzymują większe wynagrodzenie. To element który został udoskonalony w technologii Holochain. Każdy użytkownik w tym projekcie będzie posiadał własny łańcuch hash, który będzie brał udział w weryfikowaniu transakcji. Każdy użytkownik będzie traktowany na równych zasadach. To eliminuje problem faworyzowania minerów posiadających największe zasoby monet pracujących na portfelach.

Główne zalety systemu Holochain

  • Lekka konstrukcja sieci – wszystkie węzły pozostają niezależne od siebie. Dzięki temu, najsłabsze ogniwa łańcucha nie spowalniają całego systemu. To w naturalny sposób sprawia, że rośnie skalowalność. Nie występuje tu problem kolejkowania i opóźnień. Technologia holochain będzie mogła obsługiwać w jednym momencie tyle samo transakcji co karta płatnicza. Jednocześnie, system nie jest obciążony przechowywaniem danych o wszystkich transakcjach.

  • Użytkownicy są równi – w tradycyjnym modelu PoS obecny jest algorytm konsensusu. Użytkownicy z większym udziałem monet mogą liczyć na szybsze transakcje, a także na większe premie wynikające z prowadzenia i udostępniania swojego węzła. W rezultacie, osoby, które dołączyły do projektu po kilku latach mają mniejsze szanse na otrzymywanie równego wynagrodzenia z miningu. W Holochain każdy węzeł jest równie ważny i równie mocny.

  • Energooszczędność – sprzętowe kopanie kryptowalut to spore marnotrawstwo energii i mocy obliczeniowej, która nie jest odpowiednio wykorzystywana ze względu na mankamenty sieci. Holochain stawia na oddzielne i niepowiązane ze sobą węzły. Sieć nie potrzebuje dużych ilości energii , a moc obliczeniowa jest lepiej wykorzystywana.