Kurs Komodo w czasie rzeczywistym. Cena jest tylko przeliczona na polską złotówkę. KMD nie można kupić na polskich giełdach kryptowalut. Poniżej wykres obrazujący jak wyglądał kurs w przeszłości. W dalszej części krótki opis projektu, istotne informacje z nim związane oraz plan rozwoju w formie road map.

Kurs Komodo (KMD)

W grudniu zanotowano szczyt notowań KMD. Jeden coin był warty około 20 dolarów. Po gwałtownych spadkach całego rynku kryptowalut, kurs Komodo ustabilizował się w okolicach jednego dolara. Spore zainteresowanie platformą powinno spowodować, że jeszcze nie raz zobaczymy wzrosty. W dużej mierze zależy to też od kierunku w jakim projekt będzie dalej prowadzony. Jak dotąd zespół spisywał się bardzo dobrze. Zobaczymy co pokarze w przyszłości.


Komodo (KMD) - Opis kryptowaluty

Komodo to kolejny otwarto źródłowy projekt oparty na technologii blockchain. Platforma jest adresowana do deweloperów tworzących i wdrażających nowe, innowacyjne rozwiązania internetowe. Stworzony ekosystem umożliwia komfortową pracę, a także gwarantuje pełną anonimowość i bezpieczeństwo. KMD to kryptowaluta wydobywana metodą Proof of Work, czyli poprzez urządzenia generujące moc obliczeniową.

Historia tej kryptowaluty sięga roku 2016. Zespół, który wcześniej nadzorował stworzenie i rozwój Bitcoin Dark postanowił stworzyć nowy, odrębny projekt. W zamyśle, nowa platforma miała zapewniać jeszcze większą anonimowość, posiadać lepsze zabezpieczenia, a także umożliwiać zawieranie inteligentnych kontraktów. Jednocześnie, porzucono pracę nad Bitcoin Dark, a posiadaczom tej kryptowaluty umożliwiono wymianę na nowe coiny KMD.kurs komodo opis kmdSystem bazuje na kodzie źródłowym Zcash korzystając z innowacyjnego protokołu zero knowledge, którego zadaniem jest zagwarantowanie użytkownikom maksymalnego bezpieczeństwa, anonimowości oraz prywatności w sieci.

Projektem Komodo zarządza firma SuperNET, która odpowiada także za inne przedsięwzięcia: Agama Wallet oraz BarterDEX. Równolegle z dalszym rozwojem kryptowaluty Komodo rozwijana jest także platforma dICO, która ma umożliwiać prowadzenie kampanii crowdfoundingowych z zachowaniem prywatności i anonimowości uczestników.

Gdzie kupić Komodo?

W chwili obecnej Komodo najlepiej kupić płacąc bitcoinem lub inną kryptowalutą. Nie ma możliwości zakupu na polskich giełdach obsługujących złotówkę. Nie ma sensu płacić zawyżonych prowizji związanych z zakupem za pomocą USD lub EU. Najrozsądniej jest korzystać ze sprawdzonych i tanich operatorów takich jak Binance.

Kopanie kryptowaluty KMD

Kryptowaluta KMD korzysta z takich samych metod wydobycia, jakie zastosowano w przypadku Zcash. Mamy tu ulepszony systemem dPoW czyli opóźniony dowód pracy. Jego obecność znacznie poprawia bezpieczeństwo całej sieci oraz doskonale zabezpiecza przed atakami hakerów.

Co więcej, sieć Komodo posiada węzły notaryzacyjne, które zapisują wszystkie dane z blockchainu w sieci bitcoin. To sprawia, że anulowanie transakcji jest niemożliwe. Haker byłby w tej sytuacji zmuszony nie tylko do ataku na sieć KMD, ale również na sieć bitcoin. Jest to praktycznie niemożliwe.

Wydobywanie kryptowaluty jest możliwe dzięki wykorzystywaniu mocy obliczeniowej urządzeń zwanych koparkami. Sieć wykorzystuje algorytm Equihash. Liczba tokenów KMD jest z góry ograniczona do 200 milionów. Należy pamiętać, że 100 milionów zostało rozdzielonych na deweloperów zarządzających projektem. Obecnie, do wykopania pozostało jeszcze około 80 milionów sztuk. Ataki i nadużycia są praktycznie niewykonalne za sprawą wspomnianych węzłów notaryzacyjnych.

Wielofunkcyjna platforma Komodo

Objęcie projektu przez firmę SuperNET pozwoliło znacznie poszerzyć możliwości z jakich będą mogli korzystać deweloperzy oraz minerzy. Platforma za sprawą doskonałego bezpieczeństwa jest ceniona szczególnie przez twórców, którzy mogą tu projektować i tworzyć własne technologie. Ich wdrożenie jest niezwykle proste i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

kurs komodo platforma kmd

Firma SuperNET rozwija również kilka oddzielnych projektów, które w przyszłości mają się stać integralną częścią ogólnodostępnej platformy Komodo. Jednym z nich jest BarterDEX. Jest to decentralizowana giełda, która ma umożliwiać bezpieczne i wygodne wymiany różnych kryptowalut. Transakcje będą przeprowadzane w formie licytacji.

Portfelem przystosowanym do przechowywania KMD jest aplikacja Agama Wallet. Coiny możesz też trzymać na bezpiecznym portfelu sprzętowym Ledger Nano S. Jest to urządzenie stworzone przez inną firmę. Cechuje się najwyższym poziomem bezpieczeństwa z racji na w pełni odizolowane środowisko w którym dokonywane jest podpisywanie transakcji kluczem prywatnym.

Kryptowaluta KMD - Podsumowanie

Kryptowaluta Komodo od roku 2017 nabiera rozpędu i cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Duże wsparcie ze strony deweloperów oraz aktywne działania firmy SuperNET sprawiają, że coiny KMD mają ugruntowaną pozycję na rynku. Aktywność na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych sprzyja budowaniu społeczności i jest doskonałą formą darmowej reklamy.

Sieć jest odporna na globalne obciążenia, a także posiada skuteczne zabezpieczenia przed atakami hakerów. Plusem jest szybkie tempo dokonywania transakcji w obrębie sieci. Wysoka skalowalność sprawia, że płatności są realizowane natychmiast i nie istnieje problem długiego oczekiwania na potwierdzenie transakcji. Ze względu na wysokie bezpieczeństwo oraz anonimowość, KMD to kryptowaluta bardzo ceniona w świecie zdecentralizowanych transakcji internetowych.

Platforma budzi zainteresowanie deweloperów, którzy potrzebują przyjaznego środowiska do wdrażania i projektowania nowych technologii. Rozbudowane możliwości, które udostępnia KMD zapewniają komfort, a opóźniony dowód pracy doskonale zabezpiecza wszystkie projekty. Całość jest systematycznie udoskonalana, a firma SuperNET wciąż pracuje nad rozwiązaniami mającymi na celu rozbudowę platformy.

[Głosów:7    Średnia:5/5]