Kurs lisk w zestawieniu z polską złotówką - LSK/PLN. Poniżej wykres cenowy przedstawiający notowania w amerykańskim dolarze. Na wykresie możesz dodać popularne wskaźniki oraz ustawić dowolny interwał czasowy. W dalszej części opis kryptowaluty i informacje na której giełdzie można ją kupić.

Kurs i wykres lisk

Kurs lisk bardzo mocno wzrastał w okresach powiązanych z istotnymi wydarzeniami. Miało to miejsce na przykład w związku z ogłoszeniem planowanego rebrandingu kryptowaluty. Potem mogliśmy obserwować powolny spadek ceny. Jest to zjawisko charakterystyczne dla całego rynku. Sprawdź kursy innych kryptowalut.


Opis kryptowaluty lisk

Kryptowaluta lisk to bez wątpienia jedna z najbardziej innowacyjnych altcoinów na świecie. W zagranicznym internecie można spotkać się nawet z twierdzeniami, że wraz z jej powstanie, rozpoczęła się "nowa era" w historii walut alternatywnych. Czy nie są to opinie trochę na wyrost? Jakim dokładnie właściwościom lisk zawdzięcza aż tak entuzjastyczne recenzje?

Całość opiera się na algorytmie Dpos (Delegatet Proof Of Stake). Nie występuje kopanie koparkami. Zamiast tego bloki potwierdzane są przez wybieranych delegatów, jak w przypadku innych walut alternatywnych o podobnej specyfikacji.

kurs lisk opis kryptowaluty
źródło: lisk.io

Przede wszystkim, mechanizm działania tej kryptowaluty opiera się na nowoczesnym i jednocześnie prostym systemie blockchain poszerzonym o wciąż rozwijaną serię łańcuchów bocznych (sidechains).

Dzięki temu lisk ewoluuje, oferując użytkownikom coraz to nowe możliwości. Kolejna istotna cecha tej waluty alternatywnej to jej wysoce zdecentralizowany charakter.

W odróżnieniu od na przykład bitcoina, nie istnieje wąskie grono inwestorów, którzy dysponowaliby ogromnymi zasobami tej kryptowaluty.

System, na którym opiera się działanie LSK jest wciąż rozwijany, co sukcesywnie czyni tę walutę coraz bardziej stabilną. Jednocześnie ułatwia użytkownikom realizowanie działań w zakresie między innymi transakcji, śledzenia aktualnego kursu waluty, śledzenia statusu delegatów czy też stanu bloków.

Gdzie kupić kryptowalutę lisk?

Coin LSK jest notowany na 20 światowych giełdach kryptowalut, w tym między innymi Binance, YoBit,  HitBTC, czy Bittrex. Co ważne, na dwóch giełdach, BitBay oraz Coinroom coiny można nabywać za polską złotówkę. Oprócz tego, dostępne są oczywiście wymiany na parach z bitcoinem, euro i dolerem. Warto wybrać giełdę z niską prowizją, taką jak Binance. Przed rejestracją i dokonaniem zakupu przeczytaj opinie na jej temat.

Cechy i elementy platformy LSK

Podstawowy mechanizm działania został już zarysowany powyżej. Można więc wyróżnić kilka najważniejszych cech konstytutywnych dla projektu, którego autorami są Max Kordek i Oliver Beddows. Cechy te to przede wszystkim:

1. Otwarty kod umożliwiający:

  • Nieograniczoną liczbę monet, jakie mogą znajdować się w obiegu
  • Możliwość ciągłego dopisywania do już istniejącego systemu kolejnych rozwiązań modyfikujących sposób jego działania i oferujących użytkownikom nowe możliwość

2. Wysoce zdecentralizowany charakter

3. Brak tradycyjnej technologii kopania, zamiast którego użytkowany jest system Delegatet Proof Of Stake. Kolejne bloki są tworzone przez delegatów wybieranych na zasadzie głosowanie przez użytkowników

kurs lisk lsk platforma

4. Bezpieczeństwo i stabilność transakcji. Za dysponowanie środkami odpowiada działająca w Szwajcarii Lisk Foundation. Ponadto, możliwość tworzenia nowych rozwiązań polega na rozwijaniu jedynie łańcuchów bocznych, pozostając bez jakiegokolwiek wpływu na działanie platformy głównej. Dzięki temu, system odznacza się stabilnością oraz wysoką odpornością na awarie czy problemy techniczne.

5. Użytkownicy mogą korzystać z całego szeregu dodatkowych rozwiązań, które znacząco ułatwiają między innymi procesy dokonywania transakcji. Można tutaj wymienić między innymi takie narzędzia, jak:

Academy - całkowicie bezpłatna platforma edukacyjna. Dzięki niej użytkownik pozna dokładny sposób działania kryptowaluty LSK, zapozna się z terminologią używaną w dziedzinie walut alternatywnych oraz dowie się, w jaki sposób używać platformy.

Elements - jest to biblioteka JavaScript, przy pomocy której użytkownik może w łatwy sposób realizować takie czynności, jak szyfrowanie tekstów, tworzenie nowych transakcji czy pobieranie danych z API Core.

Explorer - kompleksowe narzędzie pozwalające śledzić w czasie bieżącym bloki, umożliwiające wgląd w zawartość portfeli, historię transakcji a także status delegatów.

6. Cała platforma LSK opiera się na systemie JavaScript, zapewniającym łatwą aplikację kolejnych rozwiązań zarówno w dużej jak i małej skali. Dzięki czemu system jest coraz chętniej użytkowany przez przedsiębiorców i deweloporów z niemal całego świata.

[Głosów:11    Średnia:4.8/5]