Piixpay – kryptowalutowe płatności

Pojawia się coraz więcej platform pośredniczących, które umożliwiają dokonanie przelewu w kryptowalucie w taki sposób, aby odbiorca otrzymał pieniądze w walucie tradycyjnej. Jedną z takich platform jest Piixpay. Kryptowaluty powoli stają się powszechnym środkiem płatniczym. W naszym kraju wciąż trudno jest opłacać codzienne zakupy i rachunki w walucie wirtualnej. Zobacz jakie możliwości stwarza serwis Piixpay.com

Spis treści:

piixpay płatności

Operator płatności Piixpay

Kryptowaluty w naszym kraju wciąż nie uchodzą za pełnoprawny środek płatniczy. To od sprzedawcy zależy, czy będzie obsługiwał płatności w kryptowalutach. Możemy jednak zapomnieć o płaceniu formalnych rachunków w formie waluty wirtualnej. Chyba, że zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy Piixpay.

Jako klienci platformy możemy zlecić wykonanie przelewu w kryptowalucie w taki sposób, aby odbiorca otrzymał na swoje konto walutę tradycyjną. Na chwilę obecną platforma umożliwia nam przetransferowanie płatności w walucie Euro. W przyszłości będzie jednak możliwość dokonania szybkiego przewalutowania także na inne waluty fiducjarne.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

W praktyce, platforma Piixpay otwiera przed nami drogę do wykonywania codziennych płatności kryptowalutowych wszędzie tam, gdzie nie jest to możliwe. Możemy opłacić rachunki, podatek, lub zakup ze strony, która nie obsługuje walut wirtualnych.

To ogromna wygoda dla wszystkich użytkowników, którzy stopniowo odchodzą od tradycyjnych form płatności.

zespół

Jak działają kryptowalutowe płatności?

Piixpay to pośrednik, który dokonuje zamiany kryptowaluty na walutę fiducjarną. Ogromna zmienność w notowaniach kryptowalutowych sprawia trudności w zrealizowaniu płatności.

Dlatego platforma stworzyła własny token użytkowy funkcjonujący pod nazwą EST Coins. Jest to stable coin, który symuluje wartość 1 Euro. To umożliwia sfinalizowanie transakcji bez względu na zmienność kursów kryptowalut.

  1. Zleceniodawca dokonuje wpłaty do portfela Piixpay w jednej z obsługiwanych kryptowalut, m.in. Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin oraz Dash.

  2. Bezpośrednio na platformie zamienia posiadaną walutę wirtualną na EST Coins. Jeden token EST jest warty 1 Euro.

  3. Zleceniodawca uzupełnia dane przelewu: nazwę odbiorcy, numer rachunku, kwotę oraz tytuł płatności.

  4. Platforma wykonuje przelew transferując EST Coins na Euro. Pobierana jest niewielka opłata transakcyjna.

  5. W ciągu 1-3 dni roboczych odbiorca otrzymuje przelew w Euro.

Piixpay umożliwia również zlecenie automatycznych przelewów na konto bankowe. Jest to wygodna funkcja dla wszystkich osób zarabiających bitcoiny i potrzebujących waluty fiducjarnej w codziennym życiu.

Środki wysłane w Euro na rachunek bankowy PLN zostaną oczywiście przewalutowane zgodnie z aktualnym kursem. Może się to również wiązać z dodatkową opłatą. Na stronie możliwe jest sprawdzenie statusu płatności.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Zabezpieczenia platformy Piixpay

Platforma dysponuje kilkuletnim doświadczeniem, a firma nią zarządzająca jest zarejestrowana w Estonii. Jednocześnie, należy do kilku estońskich organizacji finansowych co zwiększa wiarygodność projektu.

piixpay estonia

Piixpay wciąż poszerza zakres swoich usług i planuje wprowadzenie w przyszłości błyskawicznych przelewów międzynarodowych. Możliwe stanie się również przewalutowanie kryptowaluty także do innych walut niż Euro.

Piixpay to kolejny projekt, który pozwala przenieść kryptowaluty do codziennego życia. Strona umożliwia dokonanie przelewu w walucie wirtualnej w taki sposób, aby odbiorca otrzymał środki w walucie tradycyjnej.

Serwis uruchomił własny token użytkowy pod nazwą EST. Jest to stable coin utrzymujący wartość 1 Euro. To umożliwia przeprowadzenie szybkich i klarownych transakcji nie martwiąc się o niestabilne notowania kryptowalut.

Platforma automatycznie przelicza EST na Euro i nadaje międzynarodowy przelew bankowy, który dociera od odbiorcy w ciągu 1-3 dni roboczych.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam: