Jakie kryptowaluty obsługuje Trezor?

Urządzenia wyprodukowane przez firmę SatoshiLabs możemy zaliczyć do grona najlepszych portfeli sprzętowych. Producent oferuje dwa modele dość istotnie różniące się ceną. Jakie kryptowaluty obsługuje Trezor T i One? Który model ma większe możliwości?

Wymienione portfele sprzętowe Trezor działają na innej zasadzie, ale oferują podobny poziom bezpieczeństwa. W artykule znajdziesz krótką charakterystykę urządzeń oraz listę obsługiwanych coinów i tokenów.

Spis treści:

Jakie kryptowaluty obsługuje Trezor?

Portfel Trezor T i One obsługuje ponad 1000 kryptowalut w tym wszystkie tokeny oparte na standardzie ERC20. Możesz przechowywać: Bitcoin, Ethereum, Dash, Dogecoin, Nem, Basic Attention Token, Zcash, Chainlink, Tether, Lisk, Omisego, Augur i Komodo. Cała lista na dole strony.

Model One

Jest to pierwsze urządzenie tego typu. Portfel Trezor One został wypuszczony na rynek w 2013 roku. Wcześniej kryptowaluty można było przechowywać na dedykowanych portfelach desktopowych lub papierowych.

Urządzenie wyglądem przypomina pendrive. Jest wyposażone w dwa fizyczne przyciski, które służą do zatwierdzania i obsługi transakcji. Pełną specyfikację urządzenia znajdziesz na stronie producenta.

Trezor One nie obsługuje kilku popularnych kryptowalut: Ripple, Eos, Cardano, Monero, Tezos, Ontology. Jest mało prawdopodobne, aby to się zmieniło z uwagi na ograniczenia techniczne.

Model T

Ten portfel jest udoskonaloną i powiększoną wersją poprzednika. Posiada kolorowy i dotykowy wyświetlacz. Oprogramowanie sterujące zostało napisane na nowo. Urządzenie jest wyposażone w wejście USB-C oraz slot micro SD. Obsługuje popularne kryptowalutowe aplikacje. Przeczytaj recenzję portfela Trezor T.

Obsługiwane kryptowaluty

Na pierwszy rzut oka widać, że nowsza wersja obsługuje większą liczbę kryptowalut. Jest to solidny argument przemawiający za zakupem właśnie tego modelu. Szkoda rezygnować z możliwości przechowywania Ripple, czy Monero.

KryptowalutaTrezor OneTrezor T
Bitcoin (BTC)++
Bitcoin Cash (BCH)++
Litecoin (LTC)++
Stellar (XLM)++
Ripple (XRP)+
EOS (EOS)+
Cardano (ADA)+
Monero (XMR)+
Tezos (XTZ)+
Capricoin (CPC)++
Horizen (ZEN)++
Holo (HOT)++
Bitcoin Gold (BTG)++
NEM (XEM)++
Ravencoin (RVN)++
Zcash (ZEC)++
Decred (DCR)++
Paxos Standard (PAX)++
Qtum (QTUM)++
TrueUSD (TUSD)++
Komodo (KMD)++
OmiseGO (OMG)++
Monacoin (MONA)++
DigiByte (DGB)++
Centrality (CENNZ)++
Lisk (LSK)++
Augur (REP)++
Quant (QNT)++
Pundi X (NPXS)++
Crypto.com (MCO)++
ENJIN (ENJ)++
Aurora (AOA)++
CrypteriumToken (CRPT)++
Nexo (NEXO)++
Golem (GNT)++
ELF Token (ELF)++
Waltonchain (WTC)++
Veritaseum (VERI)++
Kyber Network (KNC)++
Seele (SEELE)++
Bit-Z Token (BZ)++
Civic (CVC)++
Loom Network (LOOM)++
Populous (PPT)++
Aragon (ANT)++
Bread (BRD)++
Enigma (ENG)++
STORJ (STORJ)++
LATOKEN (LA)++
Orbs (ORBS)++
Bancor (BNT)++
Wanchain (WAN)++
Bibox Token (BIX)++
PIVX (PIVX)++
Gnosis (GNO)++
TenX (PAY)++
Vertcoin (VTC)++

Prezentowane tu portfele sprzętowe obsługują większość kryptowalut. Cały wykaz znajdziesz na oficjalnej stronie. Takich możliwości nie oferują tradycyjne aplikacje. Urządzenie na pewno spełni Twoje oczekiwania jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie i przelewy ponieważ działa w osobnym, odizolowanym środowisku. Klucze prywatne znajdują się na portfelu i nie opuszczają go w momencie podpisywania transakcji.

Czy Trezor obsługuje też nowe kryptowaluty?

Tak, jeśli deweloper stworzy dedykowaną aplikację jest ona implementowana i udostępniana posiadaczom portfela. Wystarczy pobrać i skonfigurować. Z nowo powstałych tokenów ERC20 można korzystać od razu ponieważ działają one na łańcuchu bloków Ethereum.