Bibox rejestracja i poradnik – Giełda oferująca udział w zyskach

Giełda Bibox swoją działalność rozpoczęła w 2017 roku. Jakie opinie zbiera platforma? Czy jest godna polecenia? Rozwinę temat w dalszej części wpisu. Ponadto poradnik jak kupować oraz jak wpłacać i wypłacać kryptowaluty.

Na uwagę zasługuje fakt, że giełda Bibox wypłaca część zysków w formie nagrody motywacyjnej. To nie nowość w świecie kryptowalut. Jednak w tym przypadku nie są to tylko obietnice, ale realnie działający projekt.

Komu przysługuje udział w zyskach, w jakiej wysokości oraz co zrobić, aby go otrzymywać? Wszystkiego dowiesz się z dalszej części recenzji.

Giełda Bibox

Jest to giełda kryptowalutowa. Nie obsługuje walut tradycyjnych. Nie możesz wpłacać i wypłacać złotówek czy dolarów. Rejestracja na Bibox jest darmowa. Weryfikacja nie jest obowiązkowa. Limit wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników wynosi 2 BTC dziennie.

Do wyboru ponad sto kryptowalut zestawionych w czterech różnych parach: BTC, ETH, BIX oraz USDT. Trzy rodzaje dostępnych zleceń kupna i sprzedaży.

Bibox rejestracja

Rejestracja na Bibox wymaga uzupełnienia krótkiego formularza. Wpisz swój adres email i hasło do logowania. Kliknij niebieski przycisk Sing up. Za chwilę otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Otwórz ją i kliknij aby potwierdzić rejestrację.

bibox rejestracja
Formularz rejestracyjny

Giełda Bibox poradnik

Po rejestracji zaloguj się na giełdę. Aby dokonywać transakcji musisz zasilić swoje konto dowolną obsługiwaną kryptowalutą, na przykład bitcoinem. Bibox udostępnia trzy subkonta.

 • Master Account – główne
 • Margin Account – służące do handlu z dźwignią
 • Contract Account – do kontraktów

W tym poradniku przedstawię obsługę głównego konta oraz panelu do zawierania transakcji standardowych (bez dźwigni).

Jak wpłacić i wypłacić kryptowaluty?

Wpłaty i wypłaty możesz dokonać z konta głównego Master Account. Z menu w prawym górnym rogu wybierz Funds. Następnie Master Account.

giełda bibox poradnik

Zobaczysz listę dostępnych kryptowalut. W celu wpłaty wybierz Deposit i dokonaj przelewu na podany adres. Wpłacaj kryptowaluty tylko na ich portfele. Nie przelewaj ethereum na portfel bitcoin. W takim przypadku utracisz środki.

W celu wypłaty wybierz Withdrawal. Wpisz adres portfela na który ma zostać wysłana wypłata, kwotę i zatwierdź przyciskiem Submit. W polu Remark (uwagi) wpisz obojętnie co. To pole musi być wypełnione.

wypłaty

Przed zatwierdzeniem wypłaty sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres swojego portfela. Jeśli niepoprawnie zdefiniowana transakcja wyjdzie z giełdy nie da się jej cofnąć, a środki otrzyma ktoś inny.

Jak kupować na giełdzie Bibox?

Z menu po lewej stronie wybierz Exchange i Full Screen. Pełna wersja jest wygodniejsza ponieważ pod wykresem masz listę wszystkich otwartych transakcji oraz historię zleceń.

bibox jak kupowac

1. Para walutowa
2. Wykres kursu
3. Otwarte zlecenia
4. Zrealizowane zlecenia

5. Dostępne oferty
6. Formularz kupna
7. Formularz sprzedaży
8. Ostatnie transakcje

9. Panel użytkownika
10.Wolumen (obrót)
11. Interwał czasowy
12. Wybór wskaźników


Rodzaje zleceń

Giełda Bibox oferuje trzy rodzaje zleceń. Za ich pośrednictwem możesz dokonywać transakcji. Opcjonalnie, możesz wybierać oferty innych użytkowników (5). Klikasz na cenę i pole Price zostaje uzupełnione. Zatwierdzasz przyciskami Buy i Sell.

zlecenia

 • Limit Order – podstawowe zlecenie kupna i sprzedaży. Wpisujesz cenę i ilość coinów. Po zatwierdzeniu zlecenie pojawia się w dostępnych ofertach (5). Gdy któryś z użytkowników je zaakceptuje zostanie zrealizowane.

 • Trigger Order – jeśli kurs osiągnie zadaną wysokość zlecenie zostanie wystawione. W polu Trigger Price wpisujesz warunek cenowy niezbędny do aktywacji zlecenia. Przydatne w celu ochrony kapitału przed dalszymi stratami.

 • Iceberg Order – złożony rodzaj zlecenia z wieloma warunkami. Pozwala rozbić jedną transakcję na kilka mniejszych. Nie używaj tej opcji jeśli nie rozumiesz jak działa.

Panel użytkownika

Giełda Bibox wymaga włączenia dwóch funkcji związanych z bezpieczeństwem Jeśli są wyłączone nie będziesz mógł normalnie korzystać z platformy. Znajdziesz je w zakładce Account Information.

giełda bibox panel


Google Authentication

Weryfikacja dwuetapowa wymaga aplikacji Google Authenticator. Oprócz ustawionego wcześniej hasła, do logowania będziesz potrzebował dodatkowy kod PIN przesyłany na aplikację. Uruchomienie jest bardzo proste i znacznie poprawia bezpieczeństwo konta. Jak to zrobić opisałem tutaj. Uruchomienie jest niezbędne w celu uczestniczenia w programie partnerskim.

Trade Authentication

Dodatkowe hasło wymagane w celu wystawienia oferty kupna lub sprzedaży. Jeśli nie możesz wystawić zlecenia pojawia się komunikat informujący o konieczności włączenia tej funkcji. Ustaw dodatkowe hasło i zapisz je.

Możesz wybrać częstotliwość z jaką będzie wymagane. Jeśli zaznaczysz Once będziesz musiał wpisać je tylko jeden raz. Ta opcja wydaje się najrozsądniejsza. Wpisywanie hasła przy każdej transakcji jest rozpraszające.

Więcej na temat zabezpiczenia konta giełdowego napisałem w osobnym artykule: jak zabezpieczyć kryptowaluty?

Wysokość prowizji

Prowizja wynosi 0.1% od każdej transakcji. Możesz ją obniżyć na dwa sposoby. Pierwszy to regularne generowanie wysokich obrotów handlowych (minimum 20 BTC dziennie). Ten warunek jest rudny do spełnienia dla większości osób. Nie będę go zatem dokładnie omawiał.

prowizje
Druga możliwość jest bardzo prosta i niesie ze sobą sporą oszczędność. Pozwala na obniżenie prowizji od transakcji o 50%. Kup tokeny BIX. W panelu użytkownika włącz opcję pokazaną na screenie. Prowizja będzie pobierana w tokenach BIX z uwzględnieniem całkiem przyzwoitego rabatu.

Technologa stosowana przez BiBox

Od strony technicznej giełda jest bez zarzutów, co powinno być standardem. Opisywanie tego jest nudne i pewnie mało kogo interesuje. Istnieją dwie kwestie o których warto wspomnieć, ponieważ są sporym plusem.

Giełda Bibox wyposażona jest w moduły oparte o AI, które pozwalają na optymalizację procesów zachodzących na platformie. Przyspiesza to przetwarzanie transakcji oraz pozwala skutecznie monitorować cały system.

Stabilność zapewnia umiejscowienie na wielu serwerach. W przypadku awarii jednego z nich, klienci cały czas mają dostęp do usługi. Elementy te nie są widoczne dla użytkownika. Jednak dzięki nim giełda Bibox może sprawnie i stabilnie działać.

Giełda Bibox oferuje udział w zyskach

Platforma Bibox oferuje swoim klientom coś na kształt dywidendy. Po spełnieniu warunków możesz otrzymywać część zysku, który generuje giełda. Mechanizm jest znany od dawna w tradycyjnych formach inwestowania i obwarowany ustawami. W tym przypadku nie regulują go żadne przepisy.

Dywidenda to część zysku wypłacana udziałowcom spółki kapitałowej. Przebieg tego procesu jest ściśle określony ustawowymi przepisami prawa zawartymi w kodeksie spółek handlowych oraz dodatkowymi, zapisanymi w statucie spółki.

Dywidenda w spółkach kapitałowych jest wypłacana według zasad zawartych w przepisach. Jej wysokość oraz forma wypłaty jest ustalana przez zarząd spółki na podstawie rocznego wyniku finansowego, który jest jawny. Dane widnieją w sprawozdaniach, a cały proces jest klarowny i przejrzysty.

Nagroda motywacyjna

Mimo takiego samego mechanizmu działania (podział zysków), dywidendą nie można nazwać bonusu, który proponuje giełda Bibox. Jest to rodzaj nagrody przysługującej użytkownikom spełniającym określone warunki.

Nie istnieją przepisy określające sposób naliczenia i wypłaty nagrody. Nie ma dokumentacji, ani sprawozdań pozwalających sprawdzić poprawność rozliczeń. Taka jest różnica w porównaniu do dywidendy.

Wypłata nagrody nie jest gwarantowana żadnymi przepisami ani umową. Jest w pełni uzależniona od właścicieli giełdy Bibox. Warunki jej naliczania i wypłaty mogą w każdej chwili ulec zmianie.

Obrót kryptowalutami jest powiązany z ryzykiem. Istnieje możliwość utraty całości kapitału. Pamiętaj o tym angażując własne środki.

Jak uczestniczyć w podziale zysków z Bibox?

Giełda Bibox, jak każda inna, pobiera prowizje od transakcji i na tym zarabia. Stąd pochodzą środki na wypłatę nagrody. 30% dziennego zysku z opłat transakcyjnych platforma dzieli na użytkowników.

Bibox emituje własny token BIX. Udział w zyskach przysługuje posiadaczom tego tokena. Wystarczy kupić go na giełdzie i zablokować na saldzie poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji.

Kup tokeny BIX. Najedź kursorem na ikonę ludzika w prawym górnym rogu. Następnie wybierz z rozwijanego menu BIX Incentive Reward i zaznacz Lock.

udział w zyskach
Blokowanie tokenów BIX na giełdzie Bibox

Nagroda jest przyznawana w każdy piątek o godzinie dziesiątej czasu polskiego i wypłacana w kryptowalucie ethereum (ETH). Środki pojawią się w zakładce Dividend records. Zysk zależy od ilości posiadanych tokenów.

Minimalna ilość, którą możesz zablokować to 500 BIX. Większa ilość musi być wielokrotnością liczby 500. Na przykład 1000 lub 3500. Tylko zablokowane coiny kwalifikują się do udziału w zyskach i naliczenia nagrody.

Ile można na tym zarobić?zyski

Wypłata udziału w zyskach giełdy Bibox jest realizowana w ETH

Procentowo wychodzi około 1,3% profitu miesięcznie i około 15,6% rocznie. Jest to wyliczenie orientacyjne na podstawie jednego miesiąca. Przeliczyłem otrzymane w ciągu miesiąca ETH na BIX po kursie z dnia ostatniej transzy. Tutaj aktualny kurs BIX.

Następnie obliczyłem procent w stosunku do zablokowanej ilości tokenów BIX. Przeliczając na USD wychodzi podobnie. Zyski w takiej wysokości nie są gwarantowane i na przestrzeni całego roku mogą ulec zmianie.

Konkluzja

Do projektów oferujących udział w zyskach podchodź z odpowiednią rezerwą. Zanim całość nie ruszy i nie zacznie przynosić realnych profitów, bonifikaty dla użytkowników to tylko obietnice. Mam na myśli systemy, których model działania wyklucza piramidalność i pozwala na długie działanie.

Piramidy finansowe oraz inne dziwne twory z rzekomym podziałem zysków od startu skazane są na porażkę, ponieważ jest ona wpisana w schemat oparty na redystrybucji wpłat. Tak działający system zawsze zakończy się porażką.

Giełda Bibox to nie piramida finansowa, ani kryptowalutowy świeżak podszyty obietnicami. Platforma funkcjonuje od blisko dwóch lat. Przez ten czas jej pozycja na rynku znacznie się umocniła. Serwis jest w pierwszej dziesiątce giełd pod względem wielkości wolumenu.

giełda bibox wolumen

Wolumen to suma wszystkich zawartych transakcji. Na powyższym screenie wartość jest przeliczona na dolary amerykańskie (USD). Od tej kwoty giełda inkasuje prowizję.

Giełda Bibox to sprawnie działający i rozwijający się ekosystem. Nie jest to tylko moja opinia, podobne znajdziesz w internecie. Ten przetestowany model biznesowy sprawdził się wielokrotnie.

Bibox – opinie na temat giełdy

W chwili pisania tego artykułu jesteśmy po roku bessy na kryptowalutach. W takich chwilach zainteresowanie tematem maleje i trudno znaleźć opinie na temat projektów działających w tej branży. Fora specjalistyczne milczą.

Nie mogłem nic znaleźć na temat właścicieli. W świecie kryptowalut anonimowość jest naturalna i wskazana. Jednak w przypadku platformy mającej pełny dostęp do funduszy klientów odrobina informacji nie zaszkodzi.

Na początku działalności, gdy giełda Bibox nie wyróżniała się wolumenem zachodziła obawa co do dobrych intencji jej powstania. Tego rodzaju opinie to naturalna rzecz w przypadku projektów oferujących udział w zyskach.

Po roku funkcjonowania i zajęciu pozycji w top 10 giełd kryptowalutowych pod względem wielkości wolumenu, jej sytuacja wygląda na stabilną.

W początkowej fazie firma była zarejestrowana w Chinach. Rodziło to szereg obaw w związku z opresjami ze strony organów państwowych i mogło być przyczyną negatywnych opinii o platformie. Słusznie z resztą.

Obecnie miejsce rejestracji to Estonia. Kraj cywilizowany i przyjazny przedsiębiorcom. To duża zmiana na plus. Spółka jest zarejestrowana jako Bibox Technology Ltd.

Zalety

 • łatwa w obsłudze
 • brak weryfikacji
 • niskie prowizje
 • wysoka wydajność
 • dobre zabezpieczenia
 • własny coin BIX
 • podział zysków
 • duża ilość kryptowalut
 • duża płynność handlu
 • stable coiny USDT i GUSD
 • handel z dźwignią

Wady

 • brak informacji o właścicielach

Moja opinia na temat Bibox jest zdecydowanie pozytywna. Giełda przebiła się do czołówki największych platform, co jest sporym sukcesem mając na uwadze dużą konkurencję w tej branży.

Nagroda wypłacana użytkownikom to dodatkowy atut. Nawet pomijając ten fakt, Bibox to bardzo dobra giełda kryptowalut.

2 komentarze do wpisu „Bibox rejestracja i poradnik – Giełda oferująca udział w zyskach”

 1. Witam, mam problem. Moje konto zostało zablokowane na giełdzie bibox. Pojawił się komunikat: skontaktuj się z biurem obsługi klienta. I w tym jest problem, bo nie potrafię znaleźć żadnego kontaktu do nich. Proszę o pomoc, pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Pierwszy raz się spotkałem z blokadą konta na tej giełdzie. Może zostało zablokowane ze względów bezpieczeństwa, logowania z podejrzanych adresów IP, wielokrotnego wpisywania złego hasła itp.

   Kontakt znajdziesz na samym dole strony giełdowej. Jest podany adres formularza w zakładce „submit request”. Są podane oficjalne kanały komunikacji za pomocą komunikatora Telegram oraz social media. Jest bezpośredni adres email: support@bibox.zendesk.com

Dodaj komentarz