Giełda Gemini

Gemini to nowojorska giełda kryptowalutowa, która jako pierwsza w historii podjęła współpracę z Departamentem Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYSDFS). Jeśli szukasz bardziej anonimowego serwisu zobacz artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Projekt jest popularny przede wszystkim w Ameryce Północnej, ale z usług świadczonych przez platformę mogą korzystać użytkownicy z całego świata.

Giełda może pochwalić się pięcioletnim doświadczeniem na rynku i bardzo pozytywnymi opiniami na temat przedsięwziętych środków bezpieczeństwa. Czy jest to dobry wybór dla osób zainteresowanych handlem kryptowalutami?

Spis treści:

Kraj rejestracjiUSA
Rok założenia2015
Waluty FIATTak
Waluta PLNNie
Stable coinyNie
Ilość kryptowalut46
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.75%

Opis giełdy kryptowalut Gemini

Gemini w języku angielskim to znak zodiaku: Bliźnięta. Nazwa jest nieprzypadkowa. Projekt został stworzony w 2015 roku przez Tylera i Camerona Winklevoss, którzy są czasami określani mianem pierwszych Bitcoinowych miliarderów.

Przed laty procesowali się z twórcą Facebooka, Markiem Zuckerbergiem, oskarżając go o kradzież pomysłu stworzenia portalu społecznościowego. Opowiada o tym film: „The Social Network” nominowany do Oscara.

Bracia wywalczyli kilkadziesiąt milionów dolarów zadośćuczynienia. Sporą część tych środków przeznaczyli na inwestycje w Bitcoina oraz założenie giełdy kryptowalutowej.

giełda gemini

Giełda Gemini udostępnia użytkownikom kilkadziesiąt najważniejszych walut cyfrowych, a lista ta ciągle poszerza się o nowe propozycje. Platforma umożliwia bezpośredni handel na linii użytkownik – użytkownik. Możemy zatem kupować oraz sprzedawać kryptowaluty milionom osób z całego świata. Wysoki wolumen świadczy o dużej płynności i krótkim czasie oczekiwania na realizacje transakcji.

Bracia Winklevoss od lat są zafascynowani technologią blockchain. Dążą do wprowadzania udogodnień, które ułatwią handel użytkownikom. Handel na giełdzie Gemini jest możliwy za pośrednictwem platformy desktopowej, a także aplikacji mobilnej.

Serwis stale się rozwija i zyskuje coraz większą popularność na świecie. Choć platforma jest mniej popularna w naszym kraju, niewątpliwie warto poznać ją bliżej.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Rejestracja i weryfikacja konta na Gemini

Giełda Gemini dba o prawny aspekt funkcjonowania. Współpracuje z nowojorską organizacją rządową zajmującą się regulacjami finansowymi. Stąd obawy wielu użytkowników o bezpieczeństwo danych osobowych. Wiemy, że z Gemini współpracują też niektóre banki oraz giganci branży elektronicznej.

To wszystko sprawia, że użytkownicy chcący handlować kryptowalutami na giełdzie Gemini, muszą przejść złożony proces rejestracji oraz weryfikacji. Aby założyć konto, należy podać szczegółowe dane osobowe, teleadresowe oraz kontaktowe.

Po założeniu konta konieczne jest nadesłanie skanu lub fotokopii dokumentu tożsamości celem pomyślnego przejścia procesu weryfikacji. Giełda prosi również o nadesłanie dokumentu, który potwierdza nasze aktualne miejsce zamieszkania. Może to być wyciąg z konta bankowego lub opłacony rachunek z ostatnich trzech miesięcy.

Dopiero po przejściu tych formalności, użytkownik uzyska możliwość handlowania walutami cyfrowymi na Gemini.

Prowizje oraz wpłaty i wypłaty

Wpłaty w kryptowalutach lub w walucie fiducjarnej wiążą się z niewielką prowizją. Wypłacanie z konta jest darmowe (do 10 transakcji w ciągu jednego miesiąca). Po przekroczeniu tego limitu zapłacimy 0,002 BTC.

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne, również nie musimy obawiać się wygórowanych kosztów. Wiele zależy od tego, czy tworzymy rynek, dając zlecenia oczekujące, czy też jesteśmy kupcem, który skupuje dostępne oferty.

Standardowa opłata transakcyjna wynosi 0,75%, jeśli miesięczny obrót nie przekracza granicy 25,000 USD. Inwestorzy obracający większymi kwotami mogą obniżyć prowizje nawet do wartości 0,1%. Jest to część polityki niskich opłat stosowanej przez Gemini.

Na giełdzie Gemini, kryptowaluty są zestawione w parach transakcyjnych zarówno na zasadzie kryptowaluta – kryptowaluta, jak również kryptowaluta – dolar amerykański. Użytkownicy mają zatem możliwość wpłacenia tradycyjnej waluty.

W tym celu możemy skorzystać z karty debetowej lub kredytowej lub popularnych portfeli wirtualnych. Możemy również dokonać wpłaty w obsługiwanej kryptowalucie. Ostatnią metodą jest tradycyjny przelew bankowy, ale w tym przypadku musimy liczyć się z tym, że czas oczekiwania na zaksięgowanie środków może trwać kilka dni roboczych.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Czy giełda Gemini ma dobre opinie?

Giełda Gemini nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Być może jest to kwestia braku polskiej wersji serwisu. Patrząc jednak obiektywnie na jakość świadczonych usług, warto bliżej zapoznać się z opiniami na jej temat.

Na pochwałę zasługują niskie prowizje, wysoki wolumen oraz nowoczesna platforma umożliwiająca szybki i wygodny handel kryptowalutami. Użytkownicy bardzo pozytywnie oceniają również poziom zabezpieczeń dostępnych na giełdzie.

Minusem jest restrykcyjny regulamin i konieczność przejścia złożonej weryfikacji konta. Ponadto, wielu użytkowników obawia się mocno instytucjonalnego charakteru tej giełdy. Gemini współpracuje bowiem z rządową instytucją finansową. Być może to właśnie ten czynnik decyduje o wysokim poziome bezpieczeństwa.

To jedna z największych zalet Gemini. Giełda stale wprowadza nowe systemy zabezpieczeń i jeszcze nigdy nie padła ofiarą ataków hackerskich. To pokazuje, że nasze zdeponowane środki są względnie bezpieczne.

gemini opinie

Oczywiście musimy również sami zadbać o to, aby nasze konto było odpowiednio zabezpieczone. Podstawą jest bardzo silne hasło. Weryfikacja dwuskładnikowa przy logowaniu jest obowiązkowym zabezpieczeniem konta w na giełdzie Gemini.

Chociaż giełda Gemini może pochwalić się bardzo dobrymi zabezpieczeniami, warto zastosować sprawdzony środek ostrożności i większe ilości kryptowaluty deponować w najbezpieczniejszym portfelu sprzętowym Trezor T.

Plusy i minusy Gemini

Przejdźmy do krótkiego podsumowania i spróbujmy wymienić najważniejsze plusy i minusy Gemini. Platforma ma zdecydowanie więcej mocnych stron i to od nich zaczniemy podsumowanie. Oto największe plusy:

  • duży wybór par kryptowalutowych
  • niskie prowizje transakcyjne
  • 10 darmowych wypłat z konta w ciągu jednego miesiąca
  • bardzo duży nacisk położony na bezpieczeństwo
  • liczne udogodnienia oraz innowacyjne rozwiązania
  • nowoczesna aplikacja mobilna
  • wygodne metody płatności
  • sprawnie i profesjonalnie działający dział obsługi klienta

Jeśli chodzi o minusy, słabsze strony giełdy Gemini to przede wszystkim:

  • brak polskojęzycznej wersji serwisu
  • restrykcyjny regulamin związany z rejestracją i weryfikacją nowych kont
  • ścisła współpraca z instytucjami regulacyjnymi

Automatyczny bot. Obsługuje cztery najpopularniejsze giełdy. Możesz ustawić 80 kryptowalut. Obsługa po polsku:

Pytania i podsumowanie recenzji

Giełda Gemini to dobre miejsce do rozpoczęcia handlu walutami cyfrowymi. Niskie prowizje, wygodne metody płatności, obsługa walut FIAT, a także bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. To wszystko, czego potrzebujemy podczas inwestycji w kryptowaluty.

Serwis od 2015 roku stale się rozwija i może pochwalić się tym, że nigdy nie padł ofiarą ataków hackerskich. Biorąc pod uwagę, jak wiele giełd zostało dotkniętych takimi incydentami, jest to ważny plus przemawiający na korzyść Gemini.

Czy giełda Gemini oferuje handel z dźwignią?

Nie. Jeśli szukasz dobrej platformy, która udostępnia opcję handlu lewarowanego przeczytaj recenzję Bitmex.

Jak zabezpieczyć konto giełdowe?

Kryptowaluty trzymane u pośrednika nie są bezpieczne z wielu powodów. Jak zmniejszyć ryzyko kradzieży opisałem w osobnym wpisie: bezpieczeństwo kryptowalut.

Dlaczego muszę przechodzić weryfikację KYC?

Wszystkie podmioty działające na terenie UE i USA oraz deponujące środki w walutach FIAT zobligowane są do weryfikowania tożsamości klientów, śledzenia płatności oraz raportowania do instytucji rządowych. Dotyczy to nie tylko branży kryptowalut, ale również firm działających w obszarze tradycyjnych finansów.

Recenzje innych giełd