Portfel Trezor T – Jaka jest cena i opinie? Gdzie kupić ten model?

Sprzętowy portfel Trezor T jest jednym z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie kryptowalut. To małe, szyfrowane urządzenie zapewnia niemal stu procentową ochronę, ponieważ zdeponowane coiny są odłączone od internetu.

Bardzo trudno otworzyć sejf do którego nie ma dostępu. Dlatego opinie na temat najwyższego poziomu bezpieczeństwa, który gwarantuje ten sprzęt nie są przesadzone.

Trezor model T testuję od kilku miesięcy. To wystarczająca ilość czasu, aby wyrobić sobie opinię na jego temat. Trzy lata korzystałem z portfela konkurencyjnej firmy, więc jakieś porównanie mam.

W recenzji znajdziesz informacje gdzie kupić urządzenie, jaka jest aktualna cena, pełny opis oraz wady i zalety.

Portfel Trezor T

Producentem recenzowanego sprzętu jest SatoshiLabs. Firma jest pionierem i liderem w branży. Jako pierwsza na świecie opracowała i wyprodukowała portfel sprzętowy do przechowywania kryptowaut. W roku 2014 został wypuszczony premierowy model urządzenia.

Więcej na temat producenta znajdziesz w końcowej części recenzji. Przejdźmy do tego co najbardziej interesuje czytelników: jaka jest cena i gdzie kupić Trezor T?

trezor t cena

Waga22 g
Wymiary64 mm x 39 mm x 10 mm
ŁącznośćUSB-C
ProcesorARM 168 MHz (Cortex-M4)
WyświetlaczKolor LCD – 240 x 240 px
Temperatura pracy-20°C do + 60°C

Cena modelu T i wysyłka do Polski

Prezentowane w tej recenzji rządzenie to najnowszy model portfela sprzętowego ze stajni Satoshi Labs. Cena wynosi 149 euro. W ofercie cały czas dostępna jest poprzednia wersja w cenie 59 euro.

Do tego dochodzi podatek VAT oraz koszt przesyłki. Dokładne wyliczenie jest widoczne podczas składania zamówienia na stronie producenta.

Cena Trezor T w przeliczeniu na złotówki jest oczywiście uzależniona od kursu. Można przyjąć, że jest to średnio 650 złotych.

Przesyłka zostaje wysyłana w ciągu dwóch dni od momentu złożenia zamówienia w sklepie. Istnieją trzy opcje wysyłki. DHL, UPS oraz standardowa.

W przypadku dwóch pierwszych czas oczekiwania to 1-3 dni i koszt 10-15 euro. Standardowa wysyłka jest darmowa, natomiast czas oczekiwania to ponad 7 dni. Ta opcja jest dostępna tylko w niektórych krajach w tym w Polsce.

Gdzie kupić Trezor T?

Oprogramowanie i aplikacje związane z kryptowalutami zawsze pobieraj z oficjalnych źródeł, ponieważ jest to najbezpieczniejsze. Podobnie w przypadku portfeli sprzętowych. Najlepszą opcją by kupić Trezor T jest sklep producenta.

Nie jest to takie oczywiste, bowiem internet aż kipi od ofert pośredników. Znajdziesz je na portalach Allegro, Ceneo, Ebay, Amazon czy Aliexpress. Ostatnio pojawiają się oferty sprzedaży w serwisach ogłoszeniowych.

model t cena

Na oficjalnej stronie jest lista sprawdzonych pośredników, ale wybierając sklep producenta masz pewność, że nikt nie ingerował w oprogramowanie co jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa. Po co ryzykować zwłaszcza jeśli cena Trezora T jest taka sama?

Czym się różni portfel z oficjalnego sklepu od kupionego gdzie indziej?

Kupując z niepewnego źródła możesz trafić na dwa rodzaje urządzeń. Oryginalne, ale ze zmodyfikowanym oprogramowaniem lub podrabiane w całości. Produkowane nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez kogo. Oczywiście nie musi tak być, ale takie ryzyko istnieje.

W przeciwieństwie do innych źródeł, zakup Trezora T w sklepie producenta gwarantuje, że otrzymasz w pełni bezpieczny sprzęt. Masz pewność, że produkt jest dokładnie taki jaki ma być.

Pamiętaj by nigdy nie kupować portfeli używanych. Tutaj cena jest sporo niższa, ale zakup używanego sprzętu może skończyć się utratą przechowywanych na nim kryptowalut. Takie przypadki już się zdarzały.

Sprzętowy portfel Trezor T rolę sejfu. Będziesz w nim przechowywał cześć swojego majątku. Dlatego kupowanie takiego urządzenia w dziwnych miejscach tylko po to by zaoszczędzić parę euro to mało rozsądny pomysł. W dodatku taka oszczędność może Cię naprawdę drogo kosztować.

Jak kupić portfel Trezor T?

Proces zakupu portfela jest podzielony na cztery etapy: wybór modelu, wybór akcesoriów, sposób dostawy, dane i płatność. Wybierz model, który chcesz kupić. Zobaczysz koszyk z zamówieniem. Kliknij Continue, aby kontynuować.

trezor t sklep
Formularz zamówienia w sklepie producenta

Może wyskoczyć okienko z potwierdzeniem kraju wysyłki. Zaznacz odpowiednią opcję i przejdź dalej. Teraz będziesz mógł wybrać akcesoria do portfela. Wybierz dodatki lub pomiń ten krok. Aby kontynuować kliknij Continue. Wybierz metodę wysyłki i ponownie kliknij Continue.

jak kupić model T

Zobaczysz formularz w którym trzeba wpisać adres wysyłki. Wypełnij pola oznaczone gwiazdką. Pod formularzem znajdziesz wybór metody płatności. Dostępne są trzy opcje: karta kredytowa, bitcoin oraz inne kryptowaluty:

gdzie kupić trezor T

Wybierz metodę płatności i zaznacz wymagane zgody. Aby zakończyć proces zakupu kliknij Continue to the payment gateway. Opłać kartą lub zrób przelew na podany adres portfela kryptowalutowego.

Recenzja portfela Trezor T

Portfel Trezor T to niewielkie urządzenie z dotykowym wyświetlaczem wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najnowszy model T różni się od poprzednika brakiem przycisków i kolorowym wyświetlaczem. Jest też większy.

W zestawie znajdziesz urządzenie, kabel, pudełko z magnesem, przewodnik, cztery naklejki, stacja dokująca oraz dwie karty do zapisania fraz seed.

recenzja trezor t

Wejście na kabel powinno być zabezpieczone naklejką z hologramem. Trudno ją oderwać. Niestety po usunięciu pozostają ślady kleju i resztki naklejki.

Jeśli zauważysz, że naklejka była odklejana lub w ogóle jej nie ma nie korzystaj z urządzenia. Skontaktuj się ze sklepem z którego kupiłeś portfel.

Nowością jest stacja dokująca w postaci namagnesowanej podkładki z taśmą samoprzylepną. Możesz zamocować ją na twardej powierzchni by portfel znajdował się w zasięgu ręki.

model trezor t
Portfel Trezor model T

Sprzęt posiada certyfikaty CE i RoHS. Spełnia standardy w zakresie odpowiednich procedur produkcyjnych i tworzyw z których został wykonany. Portfel Trezor T możesz zabrać w podróż samolotem bez obaw, że elektronika zostanie uszkodzona.

Pierwsze wrażenie

Na pierwszy rzut oka widać, że Trezor T jest solidnie wykonany i dopracowany. Dobre wrażenie robi duży, kolorowy wyświetlacz. Zastosowanie magnesu pozwalającego zamykać pudełko może jest mało istotne, ale pozytywnie wpływa na odbiór całości.

Po otrzymaniu przesyłki i otworzeniu zawartości odniosłem wrażenie, że Model T został zaprojektowany w taki sposób, aby wszystko ładnie współgrało.

Ekran wyświetlacza ma wysoką rozdzielczość. Wyświetlane elementy są dobrze widoczne i łatwo klikalne. Materiały, desing oraz pudełko i akcesoria świadczą o tym, że jest to urządzenie najwyższej klasy.

Moim zdaniem to ważne, aby produkt posiadał odpowiednią oprawę, nie jest to jednak najistotniejsza kwestia. Przy wyborze portfela sprzętowego najważniejszym kryterium powinien być zawsze poziom bezpieczeństwa.

Kopia bezpieczeństwa

Model Trezor T to deterministyczny portfel (HD). Pozwala wygenerować frazy seed (BIP32/39/44), umożliwoające odzyskanie zawartości w przypadku zniszczenia lub zgubienia sprzętu.

Posiadając frazy seed możesz odzyskać kryptowaluty korzystając z innego urządzenia tej samej marki lub dowolnego portfela deterministycznego na przykład Electrum lub Mycelium.

Kod PIN

Do zatwierdzania przelewów niezbędny jest kod PIN. To dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed wykonaniem nieautoryzowanej transakcji.

kod pin
model t bezpieczeństwo

Bezpieczna komunikacja

Monitor komputera służy do nawigowania wewnątrz aplikacji. Ważne dane są wprowadzane za pomocą ekranu dotykowego na portfelu. Komunikacja portfela z komputerem lub telefonem przez USB jest aktywowana po ich wprowadzeniu.

portfel panel
Panel zarządzania portfelem

Dodatkowe hasła

Jest to opcja przeznaczona dla doświadczonych użytkowników. Każdy utworzony portfel kryptowalutowy wewnątrz Trezora T możesz zabezpieczyć dodatkowym hasłem. Jeśli utracisz to hasło wraz z nim przepadnie dostęp do zdeponowanych na tym adresie kryptowalut.

Wygoda użytkowania

Inna opcja pozwalająca przechowywać kryptowaluty poza dostępem do internetu to papierowy portfel. Jest to klucz prywatny zapisany na kartce.

Jeśli chcesz przelać środki z takiego portfela musisz zaimportować klucz poprzez wpisanie go w odpowiedniej aplikacji. W takim przypadku klucz zostaje skompromitowany i nie jest już bezpieczny. Dlatego to rozwiązanie zupełnie nie sprawdzi się jeśli chcesz robić częste przelewy.

Model Trezor T przechowuje klucze prywatne w osobnym, zaszyfrowanym środowisku. Podczas podpisywania transakcji nie wydostają się one z urządzenia co znacznie utrudnia ich przechwycenie.

Dlatego możesz wykonywać przelewy i jednocześnie cieszyć się wysokim bezpieczeństwem kryptowalut. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

Akcesoria i aplikacje

W sklepie producenta możesz kupić elementy, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Na uwagę zasługuje cryprosteel. Jest to swego rodzaju sejf zabezpieczający frazy seed potrzebne do odzyskania zawartości portfela.

Cryptosteel

To wykonana ze stali nierdzewnej płytka. Wyposażona jest w 250 liter dzięki którym zapiszesz wszystko w formie „metalowej” bez konieczności korzystania z kartki papieru.

cryptosteel

Płytka cryprosteel jest odporna na trudne warunki: wysokie temperatury, ogień, wodę, elektryczność, korozję oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Kable i przedłużki

Kable dłuższe od standardowych, wyposażone w różne końcówki. Dzięki nim możesz podłączyć portfel Trezor T do urządzeń o różnych wejściach USB.

kabel usb
trezor akcesoria
model t kable

Urządzenie to najbardziej bogaty w funkcje portfel sprzętowy z obecnie dostępnych na rynku.

Aplikacje

Portfel sprzętowy Trezor T można zintegrować z różnymi usługami poprzez instalację dodatkowych aplikacji. Dzięki temu za pomocą urządzenia możesz obsługiwać inne portfele lub skorzystać menedżera haseł. Poniżej lista obsługiwanych aplikacji:

 • WordPress
 • Efolio
 • Osclass
 • Mycelium
 • Copay
 • Electrum
 • Strip4bit
 • Passwort Manager
 • MyEtherWallet
 • FIDO/U2F
 • ArcBit
 • Encompass
 • MultiBit
 • SSH Agent
 • Bitpay
 • Bitstamp
 • Bitwala
 • Cashila
 • Coinmap
 • Coinpayments

Ripple i Monero

Sporym plusem portfela Trezor T jest obsługa Ripple i Monero. Część konkurencyjnych portfeli sprzętowych oraz starszy model nie obsługują tych kryptowalut.

Instrukcja jak uruchomić model T

Model T jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi Windows, Linux, Mac, Android. Może pracować w połączeniu z przeglądarkami Firefox i Chrome.

Aby uruchomić urządzenie postępuj zgodnie z instrukcją zawartą w materiałach dołączonych do zamówienia:

 1. Podłącz portfel do komputera lub telefonu
 2. Otwórz stronę: trezor.io/start
 3. Wybierz opcję Model T i postępuj zgodnie ze wskazówkami

Podczas  konfiguracji portfela jesteś przeprowadzony krok po kroku. Każdy sobie poradzi, dlatego nie ma sensu omawiać tego w artykule.

Nie pij w trakcie tej operacji i wszystko dokładnie czytaj, a cały proces zakończysz sukcesem po kilku minutach.

Pełną instrukcję obsługi znajdziesz na oficjalnej stronie w dziale pomocy. Są tam dokładnie opisane funkcje urządzenia oraz poradniki jak z nich korzystać. Polecam zajrzeć, ponieważ to naprawdę dobrze przygotowane materiały.

Kopia zapasowa

Najważniejszym punktem konfiguracji jest zrobienie kopii bezpieczeństwa poprzez zapisanie fraz seed. Zostaniesz o tym poinformowany komunikatem na wyświetlaczu portfela oraz monitorze komputera.

Frazy seed to zestaw słów ułożonych w kolejności, które pozwalają odzyskać całą zawartość portfela na wypadek jego zgubienia lub zniszczenia.

W otrzymanym zestawie jest karta z plastikowego papieru przeznaczona do zapisania fraz seed. Kolejność słów jest istotna.

trezor t kopia zapasowa

Pamiętaj, aby nie fotografować tego telefonem, nie robić screenów, nie przesyłać mailem. Frazy zapisz w miejscu pozbawionym dostępu przez sieć.

Każdy kto ma do nich dostęp, może przejąć wszystkie kryptowaluty zdeponowane na portfelu Trezor T. To jak hasło do sejfu. Jeśli je utracisz będzie to równoznaczne z utratą środków.

W ramach potwierdzenia zostaniesz poproszony o podanie dwóch losowo wybranych słów. Jeśli proces zakończy się sukcesem otrzymasz komunikat, że tworzenie kopii zapasowej powiodło się.

Kolejny etap to wybór nazwy. Osobna nazwa przydaje się gdy korzystasz z kilku różnych portfeli. Wpisz i przejdź do ustawienia pinu.

Kod PIN

Kodem PIN będziesz autoryzował każdą transakcję. Jego maksymalna długość to 9 cyfr. Ustaw PIN, następnie potwierdź. Kolejność cyfr na wyświetlaczu za każdym razem będzie inna, by utrudnić przechwycenie kodu PIN osobom trzecim.

Jakie opinie zbiera Trezor T?

Urządzenie zdecydowanie przypadło mi do gustu. Używam również portfela firmy konkurencyjnej oraz starszego modelu Trezora. Nigdy na nie nie narzekałem, ale przyszedł czas na kolejny krok.

Model T jest nowocześniejszy, co widać na pierwszy rzut oka. To wrażenie potwierdza się podczas konfiguracji, a potem korzystania z portfela.

Każdy kto ma porównanie z pewnością podziela taką opinię. Kolorowy i dotykowy wyświetlacz to zupełna nowość. Portfele sprzętowe starszych generacji posiadają niewielki, mało czytelny ekranik.

trezor t opinie

W sklepie producenta cały czas jest dostępna poprzednia wersja w niższej cenie. Moim zdaniem warto kupić najnowszy model T, bo to on będzie rozwijany przez firmę. Owszem, różnica w cenie jest, ale portfel ma Ci posłużyć dobrych kilka lat.

Komfort użytkowania portfela z dużym wyświetlaczem jest zdecydowanie większy niż w przypadku starszych poprzedników.

Opinie znalezione w internecie

Przed dokonaniem zakupu portfela sprzętowego warto sprawdzić jakie zdanie mają użytkownicy, którzy już są jego posiadaczami.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy trezor t opinie jednym z pierwszych wyników wyszukiwania jest wątek zamieszczony na największym polskim forum o bitcoinie i kryptowalutach.

trezor t opinie internet

Czyżby użytkownicy forum przestrzegali wszystkich, którzy chcą kupić model T? Nic bardziej błędnego. Jest to ostrzeżenie przed zakupem podróbek wspomnianych na wstępie artykułu.

Przeszukując internet nie znalazłem informacji jakoby ktoś utracił kryptowaluty zdeponowane na oryginalnym, nie modyfikowanym Trezorze. Jeśli posiadasz taką wiedzę daj znać w komentarzu.

Zalety

 • wysoki poziom bezpieczeństwa
 • ponad 1000 kryptowalut
 • kolorowy wyświetlacz
 • łatwa obsługa
 • obsługa wielu aplikacji
 • dodatkowe funkcje
 • gniazdo USB-C
 • slot micro SD

Wady

 • klej pozostający po usunięciu plomby z hologramem

Producent i twórcy portfela Trezor T

Portfel Trezor T posiada dodatkowe elementy i funkcje, które powinny się znaleźć w recenzji. Warto też wspomnieć o twórcach.

Satoshi Labs – Producent

Firma SatoshiLabs jest jednym z liderów rynku portfeli sprzętowych. Prowadzi też aktywną działalność na innych obszarach powiązanych z kryptowalutami:

 • coinmap.org – mapa sklepów i punktów usługowych przyjmujących płatności w kryptowalutach
 • slushpool.com – mining pool pozwalający na kopanie bitcoina (BTC) i zcash (ZEC)
 • Password Manager – system do zapamiętywania haseł wykorzystujący portfel Trezor jako urządzenie uwierzytelniające

Satosi Labs to przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym. Firma wyprodukowała i sprzedała kilka milionów portfeli sprzętowych, które trafiły do odbiorców na całym świecie.

twórcy portfela satoshilabs

Twórcy portfela:

 • Marek Palatinus (Slush)
 • Pavol Rusnak (Stic)

Pełna nazwa i dane:

SatoshiLabs s.r.o. Kundratka 2359/17a 180 00 Prague 8 Czech Republic Company ID: 02440032

Twórcy portfela Trezor T są znani społeczności kryptwalutowej od dawna. To przedstawiciele starej szkoły, w której liczyło się propagowanie idei wolnego pieniądza, a nie tylko zyski z transakcji giełdowych.

Podsumowanie recenzji

Portfel sprzętowy Trezor T należy do najnowocześniejszych urządzeń tego rodzaju. Jednocześnie dobrze nadaje się dla osób początkujących, ponieważ proces konfiguracji jest jasny i zrozumiały.

Twórcy portfela napisali oprogramowanie od nowa, z uwzględnieniem doświadczeń zdobytych podczas pracy nad starszym modelem.

Dotykowy wyświetlacz nawiązuje do obecnie panujących trendów i ułatwia korzystanie z urządzenia. Jest jego głównym atutem i przewagą nad konkurentami.

Portfel rozwiązuje wiele problemów. Ułatwia korzystanie z kryptowalut raz zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Według mojej opinii portfel sprzętowy Trezor T to urządzenie, które warto posiadać. Zakupu takiego sprzętu dokonuje się raz na kilka lat. Rozsądne jest odrobinę dopłacić i w zamian otrzymać portfel, który jest dostosowany do najnowocześniejszych standardów.

Jako zadowolony użytkownik każdemu mogę polecić zakup portfela Trezor T. Moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór.

Pytania dodatkowe

Jeśli masz pytania zadaj je w komentarzu. Poniżej odpowiedzi na pytania, które często dostaję na maila:

Dlaczego portfel Trezor T jest najbezpieczniejszy?

Portfel Trezor T tworzy i przechowuje klucze prywatne oraz pozwala na wykonywanie przelewów w środowisku odizolowanym od internetu. To jego główna zaleta. Ponadto klucze prywatne są znane tylko właścicielowi.

Oprogramowanie modelu T zostało napisane od nowa, aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo. Jest to oprogramowanie otwarte (open source). Całość kodu jest jawna i dostępna dla każdego.

Ile kryptowaltu może przechowywać model T?

Możesz korzystać z ponad 1000 różnych kryptowalut. Między innymi Monero (XRP), Ripple (XRP) i Zilliqa (ZIL).

Czy warto kupić portfel Trezor T?

Tak, ponieważ jest to urządzenie bezpieczne i niezawodne. Jego zalety i wady opisałem w tej recenzji. Sprzęt będzie przydatny dla osób początkujących ponieważ nie wymaga wiedzy technicznej potrzebnej do samodzielnego szyfrowania klasycznych portfeli desktopowych.

5 komentarzy do wpisu „Portfel Trezor T – Jaka jest cena i opinie? Gdzie kupić ten model?”

 1. Świetny i niezwykle rozbudowany opis urządzenia. Trezor został nieco przyćmiony przez moim zdaniem lepszy marketingowo i nieco tańszy w podstawowej opcji Ledger.

  Odpowiedz
 2. Witam, dziekuję za artykuł. Za Twoją poradą zakupiłem Trezora T. Mam jedno pytanie, nie potrafię znaleźć listy walut do przechowywania, domyślnie jest tylko Bitcoin, w ustawieniach znalazłem 13 walut do włączenia, gdzie mogę znaleźć pozostałe?

  Odpowiedz
  • Dobry wybór. Całą listę znajdziesz na stronie producenta w zakładce coins. Aktualnie Trezor T obsługuje 1617 różnych pozycji. W większości są to tokeny ERC20 lub inne duże grupy tokenów działających w tym samym standardzie.

 3. Hej
  Wszystko fajnie, przeczytałem test oraz Ledgera Nano S, jednak nie znalazłem bardzo ważnej informacji. Oba urządzenia posiadają ekrany, a więc nie pracują na parę tylko musi być jakaś bateria. Czy producenci podają na ile powinna wystarczyć bateria, co się dzieje kiedy będzie wymagała wymiany? Jak to zrobić? Może się nie da i muszę kupić nowe urządzenie?
  Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Ledger Nano S działa jeśli jest podłączony do komputera za pomocą USB dlatego nie potrzebuje baterii.

Dodaj komentarz