Giełda CoinBase

CoinBase to amerykańska giełda kryptowalut, która należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych platform inwestycyjnych na świecie. Jest dostępna w kilkudziesięciu krajach i wciąż rozwija zakres usług. Opinie na temat CoinBase są mocno podzielone.

Dla jednych jest to najlepsza możliwa opcja inwestowania w wirtualne waluty. Z kolei inni użytkownicy uważają, że platforma jest mało opłacalna ze względu na wysokie prowizje. Spróbujmy obiektywnie ocenić opisywaną giełdę walut wirtualnych i odpowiedzieć na pytanie, czy to doby wybór dla potencjalnego inwestora.

Giełda CoinBase wymaga weryfikacji KYC. Jeśli szukasz anonimowego rozwiązania przeczytaj artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiUSA
Rok założenia2012
Waluty FIATTak
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut100
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 1,49 %

CoinBase – recenzja i opis

Giełda CoinBase oferująca możliwość handlu kryptowalutami powstała we współpracy z Nowojorską Giełdą Papierów Wartościowych. Inwestorzy NYSE przeznaczyli kilkanaście milionów dolarów by ten projekt mógł zostać zrealizowany. Pomysłodawcami tej platformy są Brian Armstrong oraz Fred Ehrsam.

Pierwsza wersja giełdy wystartowała bardzo wcześnie, bo pod koniec 2012 roku. To czyni CoinBase jedną z najstarszych giełd kryptowalut w historii. W pierwszym okresie działalności CoinBase była niezwykle prosta w obsłudze. Na giełdzie można było jedynie dokonać zakupu bitcoinów za pośrednictwem przelewu bankowego.

giełda coinbase
Giełda CoinBase – Panel w wersji podstawowej

W kolejnych latach projekt był mocno dofinansowany, co pozwoliło znacząco rozszerzyć zakres działalności. Giełda stopniowo dodawała kolejne kryptowaluty oraz rozbudowała opcję handlu także o spekulacje cenami w parach walutowych.

Wcześniej giełda CoinBase bardziej przypominała kantor, w którym można było wymienić tradycyjną walutę na walutę wirtualną. Ten prosty mechanizm zachował się do dzisiaj, co stanowi spore ułatwienie dla nowych klientów.

UWAGA:
Platforma oferuje bonus powitalny. Możesz łatwo otrzymać Bitcoiny o wartości 10 USD. Kliknij w baner i sprawdź jak to zrobić:

Rozbudowana platforma transakcyjna CoinBase Pro powstała na skutek przejęcia innej giełdy walut wirtualnych, GDAX. Z omawianym serwisem spotkamy się na różnych stronach oferujących płatności bitcoinem. Firma jest bowiem oficjalnym pośrednikiem takich transakcji.

Giełda CoinBase oferuje konta dla firm i instytucji oraz autorskie portfele do kryptowalut z rozbudowanymi mechanizmami zabezpieczeń. Tak wszechstronny opis działalności sprawia, że serwis cieszy się w większości pozytywnymi opiniami. Nie brakuje także głosów, że jako jeden z liderów na światowym rynku, powinien oferować wyższą jakość usług.

Rejestracja i wpłaty

Serwis nie należy do grona giełd zdecentralizowanych. Nie też ma mowy o anonimowości. Nowi użytkownicy są zobligowani podać swoje dane osobowe. Rejestracja na CoinBase tego wymaga.

Po zweryfikowaniu adresu mailowego zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Na podany numer będziesz otrzymywał jednorazowe hasło potrzebne do zalogowania się w serwisie. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo Twoich środków. Więcej na temat bezpieczeństwa napisałem tutaj: jak zabezpieczyć kryptowaluty?

Metodę logowania możesz później zmienić korzystając z jednej z metod uwierzytelniania dwuetapowego: Google Authenticator, Duo Mobile lub Microsoft Authenticator.

Po zakończeniu rejestracji należy zweryfikować konto poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Gdy Twoje konto zostanie zatwierdzone, masz możliwość dokonania pierwszej wpłaty na konto. Możesz skorzystać z szybkiego przelewu bankowego, portfeli wirtualnych takich jak Skrill, portfeli kryptowalut lub kart płatniczych.

Giełda CoinBase w przypadku klientów z Europy obsługuje przelewy SEPA w walucie Euro. Teraz możesz rozpocząć swobodny handel kryptowalutami. Zakupione waluty wirtualne możesz przechować w portfelu dostępnym z poziomu serwisu. Rejestracja na CoinBase nie jest skomplikowana. Natomiast dopełnienie formalności pozwalających korzystać z konta wymaga zaangażowania.

Giełda CoinBase PRO

Podstawowa wersja CoinBase, która ukaże się nowym użytkownikom bardziej przypomina kantor niż giełdę kryptowalut. Nie mamy tu skomplikowanych par walutowych, licznych wykresów oraz długich kursów cenowych. To znacznie upraszcza sprawę jeżeli zależy nam na szybkim zakupieniu waluty wirtualnej, którą następnie chcemy wypłacić do portfela.

Jedną z ważniejszych zalet jest możliwość zakupienia kryptowalut przy pomocy waluty tradycyjnej. Po wejściu na stronę, polskim klientom ukażą się wartości w walucie PLN. Niestety, na rynku europejskim jedyną obsługiwaną walutą jest Euro. To nie powinno jednak stanowić dużego problemu, biorąc pod uwagę, że międzynarodowe przelewy z opcją przewalutowania nie należą obecnie do drogich.

Wersja PRO

Jeśli klientów interesuje zaawansowany handel kryptowalutami, szybko będą zmuszeni przenieść się na platformę Coinbase Pro. Dopiero tutaj znajdziemy pary kryptowalutowe, czyli możliwość spekulacji cenami w celu zarabiania bitcoinów.

giełda coinbase pro opinie
CoinBase PRO – Zaawansowany panel użytkownika

Platforma sprawia wrażenie stosunkowo prostej i przejrzystej, dzięki czemu, nie musimy poświęcać wiele czasu na naukę obsługi. Specjalnie dla początkujących użytkowników, przygotowane zostały liczne materiały instruktażowe, które pomagają postawić pierwsze kroki w świecie walut wirtualnych. Pomoce są dostępne dla klientów za darmo.

Aby znacznie ułatwić transakcje na giełdzie Coin Base PRO wprowadzono własnego stable coina. Jest to nie do końca zdecentralizowany token, który ma odzwierciedlać swoją wartością walutę tradycyjną (znanym przykładem jest Tether).

Giełda emituje USD Coin, który, jak nietrudno się domyślić, ma symulować wartość dolara amerykańskiego. Na ten moment, CoinBase PRO proponuje klientom handel kilkunastoma najważniejszymi kryptowalutami.

Prowizje i bonusy

Klienci doceniają giełdę CoinBase za profesjonalizm oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Spotkamy się jednak z wieloma negatywnymi opiniami na temat wysokich prowizji transakcyjnych. Tu pojawia się pierwszy problem, ponieważ tabela dostępna na stronie nie informuje o dokładnych kosztach. Tutaj cenniki: standard i PRO.

Klienci otrzymują informacje, że precyzyjna wartość prowizji zależy od wielu czynników: wybranych kryptowalut, wielkości transakcji oraz naszej lokalizacji. Ponadto, klient sam wybiera metodę pobierania prowizji: opłatę stałą oraz zmienną.

Po dokładnym wczytaniu się w regulamin możemy stwierdzić, że CoinBase pobiera prowizję od 0,99 do 2,99 Euro w zależności od wielkości transakcji. Za największe transakcje powyżej granicy 200 Euro zapłacimy natomiast 1,49%.

Porównując ten wskaźnik z innymi giełdami kryptowalut, opinie o wysokich opłatach nie są przesadzone. Powyższe prowizje dotyczą głównego serwisu. Nieco inne warunki mogą natomiast panować na platformie zaawansowanej CoinBase Pro.

Wielu specjalistów w dziedzinie finansów już teraz zapowiada, że kryptowaluty to przyszłość, od której nie da się uciec. Tutaj poradnik jak zacząć korzystać z kryptowalut.

Być może za 2-3 dekady waluty fiducjarne zostaną zepchnięte do marginalnej roli gdy miliony ludzi na całym świecie wybierze możliwość płacenia walutą wirtualną.

Dlatego, upowszechnianie technologii Blockchain oraz przekazywanie wiedzy na temat tego czym są kryptowaluty, jest niezwykle istotnym zadaniem. Platforma nagradza osoby żądne wiedzy. Oglądając filmy instruktażowe dostępne w sekcji Earn, użytkownicy otrzymują niewielkie wynagrodzenie w postaci tokenów 0x (ZRX).

Jakie opinie zbiera CoinBase?

Nie ulega wątpliwości, że giełda CoinBase to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów tego rodzaju. Zobacz konkurencyjne platformy: ranking giełd kryptowalut.

Opinie klientów doceniają przede wszystkim profesjonalizm platformy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Giełda nie padała ofiarą poważnych ataków, a środki przechowywane tu przez klientów są względnie bezpieczne gdy tylko zadbamy o należytą ochronę i właściwy poziom zabezpieczenia na swoim koncie.

Wysoki poziom profesjonalizmu dziwić absolutnie nie może. Serwis jest duży i posiada kapitał pozwalający wdrożyć odpowiednie procedury. Pozytywne opinie o CoinBase jako jedną z głównych zalet wymieniają również prostą i wygodną obsługę platformy.

Na pochwałę zasługuje pomysł utworzenia działu Earn. Wynagrodzenie za zdobywanie wiedzy na temat kryptowalut z całą pewnością pomoże rozpowszechnić możliwości oferowane przez świat walut wirtualnych.

Opinie klientów na plus oceniają ogólne funkcjonowanie serwisu w aspekcie szybkiej obsługi technicznej oraz bezproblemowego działania platformy. Jako największe minusy, w opiniach o CoinBase pojawia się przede wszystkim zarzut bardzo wysokich prowizji.

Zalety

 • prosty sposób handlowania kryptowalutami
 • możliwość zarabiania tokenów ZRX w zamian za naukę
 • sprawnie działająca obsługa techniczna
 • wysoki poziom zabezpieczeń
 • możliwość kupowania kryptowalut za waluty tradycyjne
 • wsparcie międzynarodowych instytucji
 • niskie limity wpłat minimalnych wolne od prowizji

Wady

 • wysokie prowizje transakcyjne
 • prowizje za wypłaty przelewem SEPA
 • niewielki wybór kryptowalut w podstawowej wersji platformy
 • tylko najważniejsze sekcje serwisu przetłumaczone na język polski

Czy CoinBase to dobra giełda?

CoinBase to nie najlepsza giełda kryptowalut, ale na pewno ciekawa propozycja dla wymagających klientów. Ze względu na specyficzny sposób naliczania prowizji, jest to platforma adresowana do osób planujących nieco większe inwestycje. Przy bardzo małych kwotach transakcji prowizje stają się bardzo uciążliwe o czym należy pamiętać.

Całokształt giełdy sprawia bardzo dobre wrażenie. Pozytywne opinie o Coinbase wielu milionów klientów również świadczą o tym, że mamy do czynienia z jedną z najrzetelniejszych platform handlu walutami wirtualnymi.

Brak polskiej waluty i nie do końca przetłumaczony serwis to niewielki mankament, biorąc pod uwagę duże możliwości oferowane przez cały serwis.

Czy giełda CoinBase umożliwia zakup bitcoina i kryptowalut?

Tak, możesz kupić kryptowaluty za waluty tradycyjne (FIAT).

Czy jest to bezpieczna giełda?

Można przyjąć, że tak. Pamiętaj jednak, by nie trzymać kryptowalut na giełdzie, ponieważ żadna nie daje gwarancji własności środków. Aby mieć 100% bezpieczeństwa wypłać coiny na portfel sprzętowy Trezor T lub inny zapewniający podobny poziom ochrony.

Jak przebiega wypłata na konto bankowe?

W pierwszej kolejności musisz wpłacić Euro na CoinBase korzystając z przelewu SEPA. Ta operacja jest jednorazowa i odblokowuje funkcję wypłat. Następnie w zakładce Accounts wystarczy uzupełnić dane i potwierdzić wypłatę.