Giełda Huobi

Giełda Huobi cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami ze strony klientów i współpracuje z dużymi koncernami oraz organizacjami. Poniżej prezentujemy obszerną recenzję usług świadczonych przez singapurską platformę.

To jedna z największych giełd kryptowalutowych działających na rynku azjatyckim. Istnieje na rynku od 2013 roku. Dzienny wolumen realizowanych transakcji jest mniejszy niż na Binance, ale często przekracza próg miliarda dolarów dziennie.

Spis treści:

Kraj rejestracjiSingapur
Rok założenia2013
Waluty FIATTylko karta
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut240
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąTak
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.2%

Opis giełdy Huobi

Gieła Huobi została założona przez Leona Li w 2013 roku. Jej siedziba znajduje się w Singapurze, ale swoje biura spółka posiada także w Hongkongu, Korei Południowej, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Od roku 2018 jest spółką notowaną na giełdzie w Hongkongu.

Mieści się w czołówce największych giełd kryptowalutowych o wolumenie dziennym regularnie przekraczającym miliard dolarów. Oddział w Chinach, zawieszony ze względu na restrykcje w tym kraju, działa jako platforma konsultingowa i badawcza, szukając nowych, innowacyjnych rozwiązań w technologii blockchain.

Giełda Huobi to miejsce, w którym użytkownicy mogą między sobą handlować ponad dwusetką różnorodnych kryptowalut. Regularnie odbywają się głosowania, podczas których społeczność wybiera, jakie waluty cyfrowe zostaną dodane w przyszłości.

giełda huobi
Panel giełdy Huobi

Możliwy jest zarówno szybki handel na linii użytkownik – giełda, jak również bezpośredni handel z innymi użytkownikami zarejestrowanymi na giełdzie. Istnieje możliwość handlu z dźwignią finansową. Takie transakcje zabezpieczają użytkownicy udzielający pożyczek i otrzymujący prowizję od zysków.

Giełda Huobi posiada również własny portfel przeglądarkowy oraz mobilny, na którym można przechowywać kryptowaluty, a także realizować codzienne płatności. Giełda posiada własną kryptowalutę operacyjną – Huobi Token. Użytkownicy posiadający odpowiednią ilość tej waluty cyfrowej na swoim koncie, mogą liczyć na mniejsze prowizje. To kolejny aspekt, za który należy pochwalić singapurską platformę.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Rejestracja i weryfikacja na Huobi

Huobi podlega międzynarodowym regulacjom dlatego ma obowiązek weryfikowania swoich klientów. Podczas rejestracji musimy podać dane osobowe oraz kontaktowe. Jeśli cenisz prywatność przeczytaj wpis: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Następnie, przechodzimy proces weryfikacji polegającej na załączeniu skanu lub fotokopii dokumentu tożsamości. Niezbędny jest również załącznik potwierdzający adres zamieszkania. Może nim być np. wyciąg z banku z ostatnich trzech miesięcy. Czas oczekiwania na aktywację wynosi do kilku dni roboczych.

Pewnym ograniczeniem giełdy Huobi jest wąski wybór metod płatności. Giełda umożliwia szybki zakup kryptowaluty z pomocą karty płatniczej. Jedyną walutą fiducjarną, w jakiej można wykonać tę transakcję jest dolar amerykański. Warto zaznaczyć, że sam dolar nie jest używany w parach kryptowalutowych. W tym aspekcie zastępuje go stablecoin Tether.

Konto możesz zasilić także z portfela kryptowalutowego, jedną z obsługiwanych walut cyfrowych. Jeśli chodzi o wypłaty, jedynym sposobem jest zwrot środków na kartę płatniczą oraz wypłata w jednej z wybranych walut wirtualnych. Platforma nie obsługuje przelewów bankowych.

Kwestie bezpieczeństwa

Giełda Huobi kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i przestrzega międzynarodowych standardów. Nigdy nie padła ofiarą ataku. Wystarczy zatem zabezpieczyć konto silnym hasłem oraz procedurą dwuskładnikowego uwierzytelniania przy logowaniu, aby zapewnić sobie bezpieczny handel wolny od ryzyka utraty kontroli nad kontem.

Duże kontrowersje wzbudziła sytuacja z 2017 roku, kiedy giełda postanowiła zainwestować ponad 150 milionów dolarów z kont nieaktywnych użytkowników. Oczywiście osoby, które po tej sytuacji weszły na swoje konto, miały możliwość odzyskania kryptowalut. Taka ingerencja w zasoby użytkowników była co najmniej niepokojącą decyzją.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Jakie opinie zbiera giełda Huobi?

Na temat Huobi dominują pozytywne opinie. Użytkownicy rozsądną stawkę prowizji. Na plus oceniamy nowoczesną platformę oraz wybór ponad 240 kryptowalut. Wysoka płynność giełdy sprawia, że transakcje są błyskawiczne, co znacznie ułatwia handel.

Klienci pozytywnie oceniają także nowoczesną aplikację mobilną. Jako główny minus platformy, większość użytkowników wskazuje brak możliwości wypłacenia swoich środków przelewem bankowym. Możemy jedynie zwrócić depozyt na kartę płatniczą lub dokonać wypłaty w jednej z wybranych kryptowalut. Bardzo duża liczba użytkowników sprawia, że problemem może być również szybki kontakt z działem obsługi klienta.

huobi opinie

Zalety i wady

Przejdźmy do podsumowania oraz omówienia najważniejszych zalet oraz ewentualnych minusów Huobi. Mamy nadzieję, że w ten sposób łatwiej znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy warto zakładać tu konto. Zacznijmy od zalet:

 • Bogaty wybór ponad 240 różnych kryptowalut
 • Wysoki wolumen świadczący o dużej płynności transakcji
 • Niskie opłaty transakcyjne przy handlu walutami cyfrowymi
 • Darmowe wpłaty na konto
 • Niskie opłaty przy wykonywaniu wypłat z konta,
 • Duży nacisk położony na bezpieczeństwo użytkowników
 • Przejrzysty i łatwy w obsłudze panel
 • Możliwość zakupienia kryptowaluty kartą płatniczą,
 • Posiadacze Huobi Token mogą obniżyć prowizje

Giełda Huobi istnieje kilka lat, dlatego zdążyła przygotować sensowną ofertę i usprawnić to co wymagało poprawy. Pełna lista mocnych stron robi wrażenie, a jakie są istotne ograniczenia serwisu?

 • Brak możliwości wypłaty środków przelewem bankowym
 • Brak polskiej wersji językowej serwisu
 • Czasami użytkownicy muszą długo czekać na kontakt z działem supportu
 • Konieczność przejścia procesu weryfikacji konta
 • Mały wybór metod płatności

Najlepsza giełda do handlu z dźwignią. Brak weryfikacji, możliwość edytowania zleceń, duża płynność handlu:

Podsumowanie recenzji i pytania

Huobi oferuje bogaty wybór kryptowalut, dużą płynność transakcji, a także stosunkowo niskie prowizje. Jest to zatem dobre miejsce do handlu walutami cyfrowymi. Platforma stale się rozwija i wprowadza udogodnienia, które mogą pomóc użytkownikom w pomnażaniu kapitału.

Jednocześnie jest bezpieczna,  a użytkownicy nie zgłaszają uwag związanych z technicznym funkcjonowaniem serwisu.

Czy przechowywanie kryptowalut na giełdzie to dobry pomysł?

Nie, ponieważ nie masz nad nimi pełnej kontroli i jesteś uzależniony od giełdy. Jeśli długoterminowo zainwestowałeś w kryptowaluty, od razu wypłać je na portfel sprzętowy Ledger Nano S lub Trezor T.

Jak mogę skontaktować się z supportem?

Dostępny jest czat działający 24 godziny na dobę.

Jakie prowizje pobiera giełda Huobi?

Niezależnie od tego, czy występujemy w roli Maker (Sprzedawca), czy też Taker (Kupujący), standardowa prowizja wynosi 0,2%, co w zestawieniu z innymi giełdami jest niskim progiem. Jednocześnie, istnieje program lojalnościowy, który pozwala obniżyć prowizję do granicy 0,075%.

Darmowe są wpłaty kryptowalut. Jeśli chodzi o wypłaty, wysokość prowizji zależy od wybranej kryptowaluty. W przypadku Bitcoina jest to 0,0005 BTC. A zatem, także prowizje przy wypłatach nie należą do najwyższy.

Recenzje innych giełd