Giełda Bittrex

Giełda Bittrex przez wiele lat zajmowała zaszczytne miejsce lidera wśród platform z największą liczbą par kryptowalutowych dostępnych w handlu. Mimo, że konkurenci tacy jak Binance zdołali ją prześcignąć w tym zakresie, Bittrex wciąż oferuje ogromny wybór ponad 200 coinów i tokenów.

Amerykański serwis cieszy się pozytywnymi opiniami klientów mimo pewnego incydentu z przełomu 2017 i 2018 roku. Platforma wciąż się rozwija i stara się coraz lepiej spełniać oczekiwania swoich klientów.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiUSA i Malta
Rok założenia2013
Waluty FIATTak
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut210
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.25%

Opis giełdy kryptowalut Bittrex

Bittrex to amerykańska giełda kryptowalut założona w 2013 roku w Las Vegas. Założycielami są: Bill Shihara, Richie Lai oraz Rami Kawach. Jak przystało na amerykańską firmę, platforma postawiła na nieograniczone możliwości oraz nowe funkcje, które szybko przyciągną klientów.

W krótkim czasie giełda Bittrex zyskała międzynarodową sławę i była wykorzystywana do handlu walutami wirtualnymi przez setki tysięcy aktywnych użytkowników. Duża popularność w pewnym momencie okazała się dla giełdy sporym problemem. W trakcie hossy z końca 2017 roku zainteresowanie nowych klientów przerosło możliwości giełdy. Platforma musiała na kilka miesięcy zablokować rejestrację.

Mimo tego wydarzenia, Bittrex wciąż cieszy się bardzo przychylnymi opiniami klientów, którzy punktują liczne zalety tej giełdy. Bogata oferta, wysoki poziom zabezpieczeń, szybkie wpłaty i wypłaty oraz, od niedawna, możliwość depozytów w dolarach amerykańskich.

Te zalety przekonały nowych użytkowników do rejestracji w serwisie. Wcześniej, giełda Bittrex nie obsługiwała walut fiducjarnych jednak dawała możliwość zasilenia konta przez stable coina Tether, którego wartość odpowiadała dolarowi amerykańskiemu (stąd symbol USDT). Firma może się pochwalić bazą kilku milionów zarejestrowanych kont.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Inwestycyjne możliwości Bittrex

Na giełdzie Bittrex możemy swobodnie handlować kryptowalutami w systemie standardowym. Użytkownicy mają do wyboru ponad 200 par kryptowalut. Przez wiele lat serwis pod tym względem uchodził za lidera na światowym rynku.

Zaawansowana platforma transakcyjna daje duże pole do popisu profesjonalnym traderom. Początkowo może stanowić spore wyzwanie dla inwestorów, którzy stawiają pierwsze kroki. Z czasem doceniamy specjalistyczne wykresy, kursy i funkcje.

giełda bittrex panel
Panel do wykonywania transakcji na giełdzie Bittrex

Serwis nie doczekał się niestety polskiej wersji językowej, ale podstawy angielskiego powinny wystarczyć do efektywnej obsługi platformy.

Prowizje na giełdzie Bittrex są zmienne i zależą od wielkości wygenerowanego obrotu. Więcej informacji o wysokości prowizji znajdziesz na stronie serwisu.

Giełda bardzo dużo zyskała po wprowadzeniu automatycznego handlu. Użytkownicy mogą dzięki temu ustalić satysfakcjonujące progi cen i poczekać, aż znajdzie się klient, który skorzysta z ich oferty. Oczekujące zlecenia pozwalają liczyć na nieco mniejsze prowizje ze względu na to, że poprawiają płynność giełdy.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Rejestracja i weryfikacja konta

Rejestracja jest standardowa. Wystarczy podać email i można założyć konto na platformie. Z racji na dostępność amerykańskiego dolara Bittrex wymaga od wszystkich użytkowników pełnej weryfikacji konta. Jeśli szukasz anonimowej giełdy przeczytaj osobny wpis: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Bez tej czynności nie będzie można dokonać wypłat kryptowalut. Weryfikacja polega na przesłaniu skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania. Dodatkowo wymagane jest zdjęcie selfie twarzy oraz oryginalnych dokumentów.

Giełda Bittrex – opinie

Giełda Bittrex w kilku momentach nie poradziła sobie z ogromną popularnością i zawrotną liczbą aktywnych klientów. Konieczność zablokowania rejestracji oraz długi czas oczekiwania weryfikacji nie wpłynęły jednak szczególnie na ogólną ocenę.

Opinie klientów doceniają zaawansowane możliwości platformy oraz bardzo bogaty wybór kryptowalut. Prowizje zależą od wybranej pary. Większość użytkowników twierdzi, że Bittrex słynie z niskich opłat, które w przypadku większości transakcji wynoszą 0,2%.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Z komentarzy pod adresem Bittrex możemy się również dowiedzieć, że giełda regularnie rozwija swoją ofertę. Świadczy o tym chociażby wprowadzenie waluty fiducjarnej oraz nowe funkcje, w tym auto handel walutami wirtualnymi. Jest to dobry prognostyk, zwłaszcza, że konkurencyjne giełdy kryptowalut również nieustannie się rozwija.

Ogólne opinie Bittrex są bardzo przychylne i świadczą o stabilnej pozycji tej giełdy na rynku. Wybierając tego operatora musimy się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z dużej liczby klientów: ograniczony kontakt oraz dłuższy czas oczekiwania na weryfikacje to główne wady. Dużym minusem jest też przymus weryfikacji konta.

Zalety

  • Duży wybór kryptowalut
  • Możliwość wpłaty w dolarach USD
  • Bardzo dobry poziom zabezpieczeń
  • Niskie prowizje
  • Szybki system wpłat i wypłat
  • Dobre opinie klientów
  • Czytelny panel transakcyjny

Wady

  • Długi czas oczekiwania na weryfikacje konta
  • Utrudniony kontakt z działem technicznym
  • Przymus weryfikacji

Opinie na temat Bittrex wskazują na pewne ograniczenia wynikające z dużej liczby klientów. Musimy się liczyć z wolniejszymi odpowiedziami z działu supportu i długim czasem oczekiwania na weryfikację.

Czy Bittrex to dobra giełda kryptowalut?

Może nie jest to najlepsza giełda kryptowalut, jednak z pewnością należy do światowej czołówki. Nie ulega wątpliwości, że mimo trudniejszych okresów w historii, Bittrex zasługuje na bardzo wysoką ocenę końcową. To rozbudowana i funkcjonalna giełda, która daje bardzo duże możliwości inwestorom

Czy obsługa panelu jest skomplikowana?

Początkowo platforma może sprawić pewne trudności nowym użytkownikom, ale z czasem, doceniamy jej pełny zakres możliwości.

Dlaczego nie powinienem trzymać kryptowalut na Bittrex?

Giełdy służą do tradingu. Jeśli kupiłeś kryptowaluty z zamiarem dłuższej inwestycji wypłać je na bezpieczny portfel Trezor T lub inny sprzętowy. Tylko wtedy masz pełną gwarancję własności. Giełda może utracić środki ze swojej winy lub w wyniku kradzieży.