Giełda Bittrex

Giełda Bittrex przez wiele lat zajmowała zaszczytne miejsce lidera wśród platform z największą liczbą par kryptowalutowych dostępnych w handlu. Mimo, że niektórzy konkurenci zdołali prześcignąć giełdę, Bittrex wciąż oferuje nam ogromny wybór ponad 200 coinów i tokenów. Amerykański serwis cieszy się pozytywnymi opiniami klientów mimo pewnego incydentu z przełomu 2017 i 2018 roku. Platforma wciąż się rozwija i stara się coraz lepiej spełniać oczekiwania swoich klientów.

Sprawdź inne topowe giełdy kryptowalut. Kliknij i przejdź do opisu:

Opis giełdy kryptowalut Bittrex

Bittrex to amerykańska giełda kryptowalut założona w 2013 roku w Las Vegas. Założycielami są: Bill Shihara, Richie Lai oraz Rami Kawach. Jak przystało na amerykański twór, platforma postawiła na nieograniczone możliwości oraz nowe funkcje, które szybko przyciągną klientów. W bardzo krótkim czasie giełda Bittrex zyskała międzynarodową sławę i była wykorzystywana do handlu walutami wirtualnymi przez setki tysięcy aktywnych użytkowników.

Duża popularność w pewnym momencie okazała się dla giełdy sporym problemem. W trakcie hossy z końca 2017 roku zainteresowanie nowych klientów przerosło możliwości giełdy. Platforma musiała na kilka miesięcy zablokować rejestrację. Mimo tego wydarzenia, Bittrex wciąż cieszy się bardzo przychylnymi opiniami klientów, którzy punktują liczne zalety tej giełdy.

Bogata oferta, wysoki poziom zabezpieczeń, szybkie wpłaty i wypłaty oraz, od niedawna, możliwość depozytów w dolarach amerykańskich. Te zalety przekonały nowych użytkowników do rejestracji w serwisie.

Wcześniej, giełda Bittrex nie obsługiwała walut fiducjarnych jednak dawała możliwość zasilenia konta przez stable coina Tether, którego wartość odpowiadała dolarowi amerykańskiemu (stąd symbol USDT). Firma może się pochwalić bazą kilku milionów zarejestrowanych kont.

Jakie możliwości inwestycyjne oferuje giełda Bittrex?

Na giełdzie Bittrex możemy swobodnie handlować kryptowalutami w systemie standardowym. Użytkownicy mają do wyboru ponad 200 par kryptowalut. Przez wiele lat serwis pod tym względem uchodził za lidera na światowym rynku. Zaawansowana platforma transakcyjna daje duże pole do popisu profesjonalnym traderom. Początkowo może jednak stanowić spore wyzwanie dla inwestorów, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Z czasem doceniamy jednak specjalistyczne wykresy, kursy i opis funkcji.

giełda bittrex panel
Panel do zawierania transakcji na giełdzie Bittrex

Serwis nie doczekał się niestety polskiej wersji językowej, ale podstawy angielskiego powinny wystarczyć do efektywnej obsługi platformy. Prowizje na giełdzie Bittrex są zmienne i zależą od wybranej pary kryptowalutowej. Niektóre oferty są wyjątkowo korzystne i konkurencyjne, z kolei inne odstraszają bardzo wysoką prowizją. Więcej informacji o wysokości prowizji znajdziesz na stronie serwisu.

Giełda bardzo dużo zyskała po wprowadzeniu automatycznego handlu. Użytkownicy mogą dzięki temu ustalić satysfakcjonujące progi cen i poczekać, aż znajdzie się klient, który skorzysta z ich oferty. Oczekujące zlecenia pozwalają liczyć na nieco mniejsze prowizje ze względu na to, że poprawiają płynność giełdy.

Rejestracja i weryfikacja konta

Rejestracja jest standardowa. Wystarczy podać email i można założyć konto na platformie. Z racji na dostępność amerykańskiego dolara Bittrex wymaga od wszystkich użytkowników pełnej weryfikacji konta. Bez tej przykrej czynności nie będzie można dokonać wypłat kryptowalut z platformy.

Weryfikacja polega na przesłaniu skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania. Dodatkowo wymagane jest zdjęcie selfie twarzy oraz oryginalnych dokumentów.

Opinie klientów na temat giełdy Bittrex

Giełda Bittrex w kilku momentach nie poradziła sobie z ogromną popularnością i zawrotną liczbą aktywnych klientów. Konieczność zablokowania rejestracji oraz długi czas oczekiwania weryfikacji nie wpłynęły jednak szczególnie na ogólną ocenę. Opinie klientów doceniają zaawansowane możliwości platformy oraz bardzo bogaty wybór par kryptowalutowych.

Prowizje zależą od wybranej pary. Większość użytkowników twierdzi, że Bittrex słynie z niskich opłat, które w przypadku większości transakcji wynoszą 0,25%.  Pojawiają się także mniej przychylne opinie, które mówią o bardzo wysokich prowizjach przy mniej znanych tokenach.

Z komentarzy pod adresem Bittrex możemy się również dowiedzieć, że giełda regularnie stara się rozwijać swoją ofertę. Świadczy o tym chociażby wprowadzenie waluty fiducjarnej oraz nowe funkcje, w tym auto handel walutami wirtualnymi. Jest to dobry prognostyk, zwłaszcza że konkurencja również nieustannie się rozwija.

Ogólne opinie Bittrex są bardzo przychylne i świadczą o stabilnej pozycji tej giełdy na rynku. Wybierając tego operatora musimy się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z dużej liczby klientów: ograniczony kontakt oraz dłuższy czas oczekiwania na weryfikacje to główne wady. Dużym minusem jest też przymus weryfikacji konta.

Plusy

 • Bardzo duży wybór par kryptowalutowych
 • Możliwość wpłaty w dolarach amerykańskich
 • Zaawansowana platforma z dużymi możliwościami
 • Limitów cen przy automatycznym handlu
 • Bardzo dobry poziom zabezpieczeń
 • Niskie prowizje przy najważniejszych coinach
 • Szybki system wpłat i wypłat
 • Dobre opinie klientów
 • Czytelny panel transakcyjny

Minusy

 • Długi czas oczekiwania na weryfikacje konta
 • Utrudniony kontakt z działem technicznym
 • Wysokie prowizje przy mniej znanych kryptowalutach
 • Przymus weryfikacji

Czy w opinii inwestorów giełda Bittrex spełnia oczekiwania?

Może nie jest to najlepsza giełda kryptowalut, jednak z pewnością należy do światowej czołówki. Nie ulega wątpliwości, że mimo trudniejszych okresów w historii, Bittrex zasługuje na bardzo wysoką ocenę końcową. To rozbudowana i funkcjonalna giełda, która daje bardzo duże możliwości inwestorom. Początkowo, platforma może sprawić pewne trudności nowym użytkownikom, ale z czasem, doceniamy jej pełny zakres możliwości. Opinie na temat Bittrex wskazują jednak na pewne ograniczenia wynikające z dużej liczby aktywnych klientów. Musimy się zatem liczyć z wolniejszymi odpowiedziami z działu supportu oraz długim czasem oczekiwania na weryfikację.