Giełda LiveCoin

Livecoin to mało popularna w Polsce giełda kryptowalut. Pierwotnie była ona adresowana do użytkowników z Rosji, ale ostatecznie zyskała popularność w wielu innych krajach na całym świecie. W sumie, liczbę klientów serwisu szacuje się na ponad milion. Wszechstronny wybór kryptowalut oraz przejrzysty wygląd strony i platformy transakcyjnej sprawiają, że giełda Livecoin posiada silne atuty, które powinny zainteresować każdego, początkującego tradera walutami cyfrowymi. Giełda nieźle wypada także w kontekście zabezpieczeń oraz odporności na próby ataków hackerskich. Co warto wiedzieć o tej platformie przed rozpoczęciem handlu kryptowalutami?

Livecoin - Najważniejsze informacje na temat giełdy

Giełda kryptowalut Livecoin obchodzi w tym roku swoje szóste urodziny. To całkiem przyzwoity staż na rynku. Platforma wystartowała w 2013 roku, a jej za jej stworzenie i dalszy rozwój odpowiadała firma Delta E-Commerce zarejestrowana w Londynie. Niedawno, nowym właścicielem platformy została firma Red Velvet Investments z siedzibą w Belize.

Przez sześć lat działalności na rynku, platforma uchroniła się przed poważniejszymi atakami hackerskimi. To sprawia, że Livecoin w opinii większości klientów jest postrzegana jako bezpieczna giełda kryptowalut. Obsługa walut fiducjarnych sprawia, że giełda może być wykorzystywana przez osoby, które chcą dopiero zacząć handel kryptowalutami i nie posiadają jeszcze swojego portfela.

Opis Livecoin daje nam jasno do zrozumienia, że głównym odbiorcą usług są użytkownicy z Rosji. Niemniej jednak, giełda jest popularna również w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji oraz niektórych krajach azjatyckich.

Na nieliczne opinie możemy liczyć ze strony polskich użytkowników. W naszym kraju platforma jest mało popularna co może mieć związek z brakiem polskiej wersji językowej serwisu oraz nieobsługiwaniem polskiej waluty.

Osoby znające język angielski w podstawowym stopniu poradzą sobie z obsługą bez problemów. Serwis oferuje wiele funkcji dostępnych na innych giełdach kryptowalut.

Jakie możliwości oferuje klientom giełda Livecoin?

Giełda Livecoin to przede wszystkim miejsce, w którym możemy swobodnie handlować dużą liczbą tokenów wirtualnych. Platforma obsługuje ponad 100 kryptowalut. Szeroki wybór instrumentów finansowych to jedna z ważniejszych zalet tej giełdy. Duża liczba użytkowników sprawia, że płynność transakcji nawet w przypadku mniej popularnych walut wirtualnych stoi na dobrym poziomie.

W opinii klientów, na pochwalę zasługuje również sprawne działanie obsługi technicznej, która bardzo szybko odpowiada na nadesłane pytania. Platforma w sposób przejrzysty prezentuje kursy kryptowalut. Jest prosta w obsłudze, co zwiększa satysfakcję początkujących inwestorów. Patrząc na ogólny opis oferty giełdy kryptowalut Livecoin możemy uznać, że jest to dobre miejsce dla wszystkich początkujących traderów.

livecoin giełda
Panel transakcyjny giełdy LiveCoin

Procedura handlu została bardzo uproszczona, a dodatkowo, możemy liczyć na stosunkowo niskie opłaty transakcyjne. Kolejny atut to waluty tradycyjne, które umożliwiają zasilenie konta międzynarodowym przelewem SEPA. Opinie o Livecoin na zagranicznych forach zdają się potwierdzać, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą propozycją giełdy dla wszystkich osób, które chcą wygodnie rozpocząć handel wirtualnymi walutami.

Istnieje standardowa możliwość tworzenia zleceń oczekujących z ustalonym limitem ceny kupna lub sprzedaży. W ten sposób jesteśmy w stanie pomnażać i zarabiać Bitcoiny na handlu innymi kryptowalutami.

Prowizje

Prowizje transakcyjne na giełdzie są dostępne od wielkości obrotu. Większość osób, która nie przekroczy obrotu na poziomie 100,000 dolarów zapłaci prowizję na poziomie 0,18%. Najniższa opłata wynosi 0,02%, ale dotyczy inwestorów, których obrót przekracza 2 miliony USD.

Program partnerski

Giełda Livecoin umożliwia włączenie się do programu partnerskiego, który ma za zadanie przynieść nowych klientów. Zasady działania są bardzo proste. Jeśli jesteś zadowolony z jakości usług, możesz zaprosić inne osoby do zarejestrowania konta za pośrednictwem Twojego linka partnerskiego. Będziesz otrzymywał finansowe nagrody od każdej osoby poleconej, która zarejestruje się na giełdzie, dokona depozytu i będzie prowadzić aktywny handel. Zarobisz od 10 do 50% kwoty prowizji od każdej transakcji. To standardowa forma programu partnerskiego, znanego w branży nie tylko kryptowlutowej.

Livecoin rejestracja, weryfikacja i płatności

Kolejnym plusem giełdy Livecoin jest możliwość zarejestrowania bez podawania danych osobowych. Nie musisz bowiem weryfikować swojego konta by korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez serwis. Wystarczy założyć konto, dokonać pierwszej wpłaty i już możesz cieszyć się wszystkimi możliwościami platformy.

Dane osobowe są jednak wymagane w sytuacji, gdy chcesz zasilić swoje konto walutą tradycyjną, np. USD. To korzystna opcja dla początkujących traderów nie posiadających jeszcze kryptowalut w wirtualnych portfelach.

Giełda Livecoin umożliwia kilkanaście wygodnych metod płatności. Sporym mankamentem są dosyć wysokie prowizje od każdej wpłaty i wypłaty z konta. W przypadku wpłat w walucie tradycyjnej, możesz stracić nawet 6% depozytu. Nieco mniejsze prowizje funkcjonują w przypadku wypłat (1-3%).

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są depozyty i wypłaty realizowane w kryptowalutach. Tutaj nie poniesiemy kosztów prowizji lub będą one stosunkowo niewielkie. Konto na giełdzie Livecoin możemy dodatkowo zabezpieczyć procedurą dwuetapowego uwierzytelniania. Warto ustawić to zabezpieczenie zaraz po rejestracji w serwisie.

Giełda Livecoin pinie klientów i inwestorów

Platforma Livecoin cieszy się dobrymi opiniami zagranicznych klientów. Najwięcej pochwał serwis zbiera pośród rosyjskich użytkowników. To nie może dziwić biorąc pod uwagę, że została ona stworzona z myślą o zdobyciu rosyjskiego rynku. Większość klientów bardzo pozytywnie ocenia samą platformę transakcyjną, która jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Dzięki temu, nie sprawia problemów początkującym użytkownikom.

Opinie klientów doceniają również stosunkowo niskie opłaty transakcyjne. Ogromnym atutem jest program partnerski, którego nie spotkamy na zbyt wielu giełdach walut wirtualnych. Jest to coś co pozytywnie wyróżnia platformę Livecoin na tle konkurencji.

Klienci bardzo przychylnie wypowiadają się również na temat sprawnego działania obsługi technicznej. Live-chat oraz inne formy kontaktu są otwarte 24h na dobę 7 dni w tygodni. Mimo dużej liczby użytkowników, odpowiedzi na nadesłane pytania są stosunkowo szybkie.

Minusem, który znalazł odzwierciedlenie w opiniach na temat giełdy Livecoin są stosunkowo wysokie prowizje od zrealizowanych wpłat i wypłat. Szczególnie dużo zapłacą użytkownicy posługujący się tradycyjnymi walutami. Waluty FIAT są drogie w użytkowaniu, dlatego warto przejść na kryptowalutowe płatności.

Wadą z perspektywy polskich klientów jest to, że opis giełdy Livecoin oraz platforma transakcyjna nie są dostępne w języku polskim. W opinii wielu klientów, drobnym mankamentem jest również długi czas oczekiwania na zrealizowanie wypłaty.

Zalety:

 • bardzo duży wybór kryptowalut
 • możliwość arbitrażu walut wirtualnych
 • giełda obsługuje kilka walut fiducjarnych
 • platforma nie wymaga weryfikowania konta
 • szybko i sprawnie działający dział supportu
 • niskie opłaty transakcyjne
 • ciekawa propozycja programu partnerskiego
 • wysoki poziom zabezpieczeń giełdy

Wady

 • brak polskiej wersji językowej oraz waluty PLN
 • wysokie prowizje od wpłat i wypłat z serwisu
 • wypłaty z serwisu czasem zajmują sporo czasu (nawet do kilku dni)

Giełda kryptowalut Livecoin – podsumowanie

Livecoin to bardzo prosta i przystępna w obsłudze platforma transakcyjna umożliwiająca handel walutami wirtualnymi. Giełda z całą pewnością sprosta oczekiwaniom początkujących traderów, którzy chcą szybko i sprawnie rozpocząć handel. Szeroki wybór kryptowalut, niskie prowizje transakcyjne oraz możliwość arbitrażu zaspokoi również oczekiwania doświadczonych klientów.

Giełda Livecoin cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami zagranicznych klientów, ale nie zdobyła dużej popularności w Polsce. Możemy jednak wysoko ocenić całokształt oferowanych usług. Giełda nie jest niestety dostępna w polskiej wersji językowej. Podstawowa znajomość języka angielskiego powinna jednak wystarczyć by poradzić sobie z obsługą platformy.

Recenzje innych giełd