Giełda LiveCoin

Livecoin to mało popularna w Polsce giełda kryptowalut. Pierwotnie była ona adresowana do użytkowników z Rosji, ale ostatecznie zyskała popularność w wielu innych krajach na całym świecie. Liczbę klientów serwisu szacuje się na ponad milion. Jest to imponująca liczba, choć daleko jej do Binance, która ma dziesięć razy więcej użytkowników.

Wszechstronny wybór kryptowalut oraz przejrzysty wygląd strony i platformy transakcyjnej sprawiają, że giełda Livecoin posiada silne atuty, które powinny zainteresować każdego, początkującego tradera. Giełda nieźle wypada także w kontekście zabezpieczeń oraz odporności na próby ataków hackerskich. Co warto wiedzieć o tej platformie przed rozpoczęciem handlu kryptowalutami?

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiBelize
Rok założenia2013
Waluty FIATTak
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut180
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCNie
Prowizjemax 0.18%

LiveCoin – najważniejsze informacje

Giełda kryptowalut Livecoin obchodzi w tym roku swoje szóste urodziny. To całkiem przyzwoity staż na rynku. Platforma wystartowała w 2013 roku, a jej za jej stworzenie i dalszy rozwój odpowiadała firma Delta E-Commerce zarejestrowana w Londynie. Niedawno, nowym właścicielem platformy została firma Red Velvet Investments z siedzibą w Belize.

Przez sześć lat działalności na rynku, platforma uchroniła się przed poważniejszymi atakami hackerskimi. To sprawia, że Livecoin w opinii większości klientów jest postrzegana jako bezpieczna giełda kryptowalut.

Obsługa walut fiducjarnych sprawia, że giełda może być wykorzystywana przez osoby, które chcą dopiero zacząć handel kryptowalutami i nie posiadają jeszcze swojego portfela. Wpłaty i wypłaty możliwe przez procesory płatnicze Capitalist, PerfectMoney, Payeer, AdvCash.

Opis Livecoin daje nam jasno do zrozumienia, że głównym odbiorcą usług są użytkownicy z Rosji. Niemniej jednak, giełda jest popularna również w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji oraz niektórych krajach azjatyckich.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Na nieliczne opinie możemy liczyć ze strony polskich użytkowników. W naszym kraju platforma jest mało popularna co może mieć związek z brakiem polskiej wersji językowej serwisu oraz nieobsługiwaniem polskiej waluty.

Osoby znające język angielski w podstawowym stopniu poradzą sobie z obsługą bez problemów. Serwis oferuje funkcje udostępniane przez największe giełdy kryptowalut.

Jakie możliwości oferuje giełda LiveCoin?

Giełda Livecoin to przede wszystkim miejsce, w którym możemy swobodnie handlować dużą liczbą coinów i tokenów. Platforma obsługuje ponad 100 kryptowalut. Szeroki wybór instrumentów finansowych to jedna z ważniejszych zalet tej giełdy.

Duża liczba użytkowników sprawia, że płynność transakcji nawet w przypadku mniej popularnych walut wirtualnych stoi na dobrym poziomie. W opinii klientów, na pochwalę zasługuje również sprawne działanie obsługi technicznej, która bardzo szybko odpowiada na nadesłane pytania.

Platforma w sposób przejrzysty prezentuje kursy kryptowalut. Jest prosta w obsłudze, co zwiększa satysfakcję początkujących inwestorów. Patrząc na ogólny opis oferty giełdy kryptowalut Livecoin możemy uznać, że jest to dobre miejsce dla wszystkich początkujących traderów.

livecoin giełda
Panel transakcyjny giełdy LiveCoin

Procedura handlu została uproszczona, a dodatkowo możemy liczyć na stosunkowo niskie opłaty transakcyjne. Opinie o Livecoin na zagranicznych forach zdają się potwierdzać, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą propozycją giełdy dla osób, które chcą rozpocząć handel kryptowalutami.

Istnieje standardowa możliwość tworzenia zleceń oczekujących z ustalonym limitem ceny kupna lub sprzedaży. W ten sposób jesteśmy w stanie pomnażać i zarabiać bitcoiny na handlu innymi kryptowalutami.

Prowizje

Prowizje transakcyjne na giełdzie są zależne od wielkości obrotu. Większość osób, która nie przekroczy obrotu na poziomie 100,000 dolarów zapłaci prowizję na poziomie 0,18%. Najniższa opłata to 0,02% i dotyczy inwestorów, których obrót przekracza 2 miliony USD.

Program partnerski

Giełda Livecoin umożliwia włączenie się do programu partnerskiego, który ma za zadanie przynieść nowych klientów. Zasady działania są bardzo proste. Jeśli jesteś zadowolony z jakości usług, możesz zaprosić inne osoby do zarejestrowania konta za pośrednictwem Twojego linka partnerskiego.

Będziesz otrzymywał finansowe nagrody od każdej osoby poleconej, która zarejestruje się na giełdzie, dokona depozytu i będzie prowadzić aktywny handel. Zarobisz od 10 do 50% kwoty prowizji od każdej transakcji. To standardowa forma programu partnerskiego, znanego w branży nie tylko kryptowlutowej.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Rejestracja, weryfikacja i płatności

Kolejnym plusem giełdy Livecoin jest możliwość zarejestrowania bez podawania danych osobowych. Nie musisz bowiem weryfikować swojego konta by korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez serwis.

Wystarczy założyć konto, dokonać pierwszej wpłaty i już możesz cieszyć się wszystkimi możliwościami platformy. Dane osobowe są wymagane w sytuacji, gdy chcesz zasilić swoje konto walutą tradycyjną, np. USD. To opcja dla początkujących traderów nie posiadających jeszcze środków na portfelach kryptowalut.

Giełda Livecoin umożliwia kilkanaście wygodnych metod płatności. Sporym mankamentem są dosyć wysokie prowizje od każdej wpłaty i wypłaty z konta. W przypadku wpłat w walucie tradycyjnej, możesz stracić nawet 6% depozytu. Nieco mniejsze prowizje obowiązują w przypadku wypłat (1-3%)

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są depozyty i wypłaty realizowane w kryptowalutach. Tutaj nie poniesiemy kosztów prowizji lub będą one niewielkie. Konto na giełdzie Livecoin możemy dodatkowo zabezpieczyć procedurą dwuetapowego uwierzytelniania. Warto ustawić to zabezpieczenie zaraz po rejestracji w serwisie.

Giełda LiveCoin – opinie inwestorów

Platforma Livecoin cieszy się dobrymi opiniami zagranicznych klientów. Najwięcej pochwał serwis zbiera pośród rosyjskich użytkowników. To nie może dziwić biorąc pod uwagę, że została ona stworzona z myślą o zdobyciu rosyjskiego rynku.

Większość klientów pozytywnie ocenia samą platformę transakcyjną, która jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Dzięki temu, nie sprawia problemów początkującym użytkownikom. Opinie klientów doceniają również niskie opłaty transakcyjne.

Ogromnym atutem jest dobrze płatny program partnersk. To pozytywnie wyróżnia platformę Livecoin na tle konkurencji.

Klienci bardzo przychylnie wypowiadają się na temat sprawnego działania obsługi technicznej. Live-chat oraz inne formy kontaktu są otwarte 24h na dobę 7 dni w tygodni. Mimo dużej liczby użytkowników, odpowiedzi na nadesłane pytania są szybkie.

Minusem, który znalazł odzwierciedlenie w opiniach na temat giełdy Livecoin są wysokie prowizje od zrealizowanych wpłat i wypłat. Szczególnie dużo zapłacą użytkownicy posługujący się tradycyjnymi walutami. Waluty FIAT są drogie w użytkowaniu, dlatego warto przejść na kryptowalutowe płatności.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Wadą z perspektywy polskich klientów jest to, że opis giełdy Livecoin oraz platforma transakcyjna nie są dostępne w języku polskim. W opinii wielu klientów, drobnym mankamentem jest również długi czas oczekiwania na zrealizowanie wypłaty.

Zalety

  • duży wybór kryptowalut
  • giełda obsługuje kilka walut fiducjarnych
  • platforma nie wymaga weryfikowania konta
  • szybko i sprawnie działający dział supportu
  • niskie opłaty transakcyjne
  • ciekawa propozycja programu partnerskiego
  • wysoki poziom zabezpieczeń giełdy

Wady

  • wysokie prowizje od wpłat i wypłat
  • wypłaty trwają sporo czasu (nawet do kilku dni)

Podsumowanie recenzji LiveCoin

Livecoin to prosta i przystępna w obsłudze platforma transakcyjna umożliwiająca handel kryptowalutami. Giełda z całą pewnością sprosta oczekiwaniom początkujących traderów, którzy chcą szybko rozpocząć handel.

Szeroki wybór kryptowalut oraz niskie prowizje transakcyjne zaspokoją oczekiwania klientów. Giełda Livecoin cieszy się pozytywnymi opiniami, ale nie zdobyła dużej popularności w Polsce.

Możemy wysoko ocenić całokształt oferowanych usług. Giełda nie jest niestety dostępna w polskiej wersji językowej. Podstawowa znajomość języka angielskiego powinna jednak wystarczyć by poradzić sobie z obsługą platformy.

Czy giełda LiveCoin udostępnia wpłaty i wypłaty na konto bankowe?

Nie. Obsługa płatności w walutach FIAT odbywa się za pośrednictwem procesorów i kart płatniczych.

Co wyróżnia giełdę LiveCoin?

Cechą charakterystyczną jest udostępnianie nietypowych coinów, takich jak TrumpCoin, czy PutinCoin. To nie buduje renomy, niemniej jak ktoś ma ochotę na egzotyczne zakupy tutaj ma spory wybór. Jako uzupełnienie przeczytaj artykuł jakie cechy powinna mieć dobra platforma: najlepsza giełda kryptowalut.

Jakie wersje językowe są dostępne w panelu?

Angielska, hiszpańska, portugalska, rosyjska, włoska, francuska, turecka, indonezyjska, chińska.

Recenzje innych giełd