Exodus Portfel

Posiadacze walut wirtualnych coraz częściej mogą liczyć na multiwallety, czyli portfele obsługujące różne kryptowaluty. To spore udogodnienie dla inwestorów oraz osób wykorzystujących kryptowaluty w codziennych płatnościach.

Jeśli szukasz takiego narzędzia, doskonałym wyborem jest portfel Exodus. Aplikacja jest dostępna w dwóch wariantach: desktopowym oraz mobilnym. Możesz ją również skonfigurować z portfelami sprzętowymi. Nie są wymagane żadne opłaty.

Najwyższy poziom ochrony zapewniają portfele sprzętowe, ponieważ pozostają odłączone od internetu. Przeczytaj recenzję Trezor T i Ledger Nano S. Możesz je łatwo zintegrować z portfelem Exodus.

Spis treści:

exodus

Portfel Exodus do wielu kryptowalut

Exodus to lekki portfel desktopowy, który odznacza się nowoczesnym designem, dużym poziomem bezpieczeństwa, a także łatwą, intuicyjną obsługą. To jego największy atut w porównaniu do archaicznych portfeli desktopowych.

W portfelu możesz gromadzić ponad setkę różnorodnych coinow. W panelu głównym możesz sprawdzić aktualną wartość wszystkich aktywów w dolarach amerykańskich, a także ich udział procentowy.

Jakie kryptowaluty obsługuje portfel Exodus?

Multiwallet Exodus obsługuje już ponad setkę kryptowalut. Na czele znajdują się oczywiście najpopularniejsze coiny: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin oraz Eos.

Na liście znajdziemy również tokeny użytkowe niektórych giełd, np. Binance Coin. Nie zabrakło również miejsca dla Stable Coinów, np. Tethera, który jak wiadomo, symuluje wartość dolara amerykańskiego. Twórcy portfela starają się na bieżąco uzupełniać listę obsługiwanych walut wirtualnych.

Portfel Exodus jest zintegrowany z kantorem kryptowalutowym Shapeshift. Dzięki temu, użytkownicy mogą bez przeszkód wymieniać swoje aktywa na inne waluty wirtualne obsługiwane przez system. Nie należy jednak mylić tego z handlem.

exodus portfel kryptowalut
Kantor dostępny na portfelu Exodus

Portfel i kantor nie obsługują tradycyjnych walut, dlatego możliwa jest wyłącznie wymiana na linii krypto – krypto. Wystarczy wejść na swój portfel i w kilku kliknięciach dokonać wymiany. Transakcja zajmuje zwykle do kilkunastu minut.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Poradnik jak zainstalować Exodus

Dużą zaletą tego portfela jest łatwość obsługi. Nie musisz dysponować rozległą wiedzą na temat technologii blockchain, aby szybko skonfigurować aplikację. Jeśli chcesz założyć portfel Exodus, postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w poradniku:

  1. Odwiedź oficjalną stronę internetową. Następnie kliknij przycisk „Download” znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. Poczekaj, aż plik instalacyjny zostanie pobrany na Twój komputer. Następnie zainstaluj portfel na swoim komputerze.

  2. Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie dostępu. Możesz nazwać swój portfel oraz ustawić hasło. Powinna to być silna kombinacja złożona z małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Hasło powinno być inne niż do emaila, który wykorzystasz do założenia konta.

  3. Na ekranie wyświetli się 12 losowych słów. Zostaniesz poproszony o ich zapisanie i schowanie w bezpiecznym miejscu. To Twoja kopia zapasowa. Jeśli komputer ulegnie uszkodzeniu i stracisz dostęp do swojego portfela, z pomocą tego kodu będziesz mógł odtworzyć jego zawartość

Możesz już zapoznać się swoim nowym portfelem i spersonalizować jego wygląd. Po prawej stronie znajdziemy cztery główne zakładki:

  • Portfolio – wartość kryptowalut
  • Wallet – dostępne coiny
  • Exchange – opcja szybkiej wymiany
  • Backup – kopia zapasowa

Konfiguracja z urządzeniem sprzętowym

Popularne portfele sprzętowe obsługują różne aplikacje do przechowywania kryptowalut. Exodus nawiązał współpracę z SatoshiLabs, producentem urządzenia Trezor T. To obecnie jedna z dwóch największych firm zajmujących się produkcją portfeli sprzętowych.

Dysponując Trezorem możesz zainstalować aplikację w pamięci przenośnej i korzystać ze swoich kryptowalut w każdym miejscu. Dzięki temu, nie musisz również instalować wersji desktopowej. Jest to propozycja adresowana do osób z większymi aktywami, która mocno poprawia poziom zabezpieczenia środków.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Aplikacja mobilna

Twórcy zadbali o mobilną wersję swojego portfela. Jest on dostępny na smartfony oraz tablety z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Exodus mobile nie różni się specjalnie od portfela desktopowego i oferuje te same opcje.

Mobilne portfele kryptowalutowe wciąż mogą posiadać luki w zabezpieczeniach i nawet przy zachowaniu ostrożności istnieje ryzyko, że środki staną się łupem hackerów. Na ten moment Exodus słynie z pozytywnych opinii na temat poziomu zabezpieczeń.

Jakie opinie zbiera portfel Exodus?

Jeżeli szukasz multi walleta, który odznacza się: bezpieczeństwem, łatwą i wygodną obsługą, funkcjonalnością, a także nowoczesnym wyglądem, Exodus to dobra propozycja dla Twoich potrzeb. Jest to jeden z lepszych portfeli deskotopowych. Potwierdzają to opinie wielu zadowolonych użytkowników.

exodus opinie

Oczywiście nie zapewnia on bezpieczeństwa takiego jak portfele sprzętowe, ale do wykonywania codziennych płatności nadaje się znakomicie. Przejrzysty panel i nowoczesny design to jego mocne strony.

Czy portfel Exodus nadaje się do wielu kryptowalut?

Tak. Aplikacja obsługuje najpopularniejsze coiny i tokeny oraz wiele mniej znanych.

Czy jest to bezpieczny portfel?

Tak, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpiecznego przechowywania kryptowalut.

Z jakiego źródła pobrać portfel Exodus?

Zawsze wybieraj oficjalną stronę. Podlinkowałem ją w treści artykułu. Pobieranie aplikacji z niezaufanego źródła skończy się utratą kryptowalut.