Giełda ExMo

ExMo to znana na rynku kryptowalut marka, która zdobyła zaufanie blisko miliona użytkowników. Giełda posiada kilkuletnie doświadczenie na rynku oraz uchodzi za jedną z wygodniejszych i funkcjonalnych platform, które sprawdzą się zarówno w przypadku początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów. Głównymi odbiorcami giełdy są użytkownicy z Rosji, ale w ostatnich latach platforma zyskała duże zainteresowanie w wielu innych krajach na świecie. Jakie możliwości daje nam giełda? Jakie opinie na temat platformy ExMo panują wśród klientów?

Giełda ExMo

Firma jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i może się pochwalić licznymi licencjami regulującymi jej funkcjonowanie na międzynarodowym rynku. W gronie ludzi zarządzających są specjaliści z wielu zakątków świata. Giełda ExMo zadebiutowała na rynku już w 2014 roku co plasuje ją w gronie doświadczonych i sprawdzonych platform wymiany kryptowalut.

Początkowo, platforma była popularna w Rosji oraz niektórych krajach azjatyckich. Liczne wersje językowe (w tym polska) sprawiły, że giełda zdobyła zaufanie także w innych regionach. Obecnie, liczba klientów giełdy ExMo jest bliska miliona. Dzienny wolumen jest jednak umiarkowany.

Duży wzrost popularności giełda zanotowała w roku 2017. Niestety nie tylko ze względu na bardzo sprzyjający inwestycjom klimat. W samej końcówce grudnia, jeden z ważnych pracowników giełdy, Paweł Lerner został uprowadzony w Kijowie. W tym samym czasie dokonano również ataku DDOS na platformę.

Na szczęście, biznesmen szybko został uwolniony, a sam atak nie doprowadził do kradzieży walut wirtualnych. Samo zdarzenie mocno wpłynęło na opinię publiczną i może do dziś budzić negatywne skojarzenia z marką ExMo. Mimo faktu, że w tej sytuacji, giełda nie ma sobie nic do zarzucenia i ostatecznie zapewniła zdeponowanym środkom bezpieczeństwo.

Jakie funkcje oferuje inwestorom giełda ExMo?

Giełda ExMo umożliwia bardzo wygodny i funkcjonalny handel kryptowalutami. Aktualnie, platforma oferuje 145 par walutowych oraz wciąż dodaje nowe zestawienia. To umieszcza ją w czołówce platform o największym wyborze transakcji. Sama platforma jest stosunkowo prosta i intuicyjna, dzięki czemu, także niedoświadczeni użytkownicy powinni łatwo rozpocząć handel.

Sprawę na pewno ułatwia fakt, że giełda obsługuje kilka walut fiducjarnych (USD, EUR, RUB), dzięki czemu, handel rozpoczną również użytkownicy, którzy nie posiadają jeszcze Bitcoinów na swoim koncie. ExMo oferuje również szereg materiałów szkoleniowych dla nowych klientów. Ciekawą funkcją jest platforma do licytowania. Użytkownicy mogą tu otwierać oczekujące zlecenia po określonych progach cenowych.

exmo giełda

Obok panelu transakcyjnego znajduje się chat online, za pośrednictwem którego można łatwo skontaktować się z innymi użytkownikami. Każdego dnia z usług platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników z wielu krajów na całym świecie. Aktualnie testowany jest również nowy i usprawniony system licytacji. Klienci mogą tu pozostawić swoje opinie i wpłynąć na ewentualne poprawki.

Kantor szybkiej wymiany

Dla początkujących użytkowników niezwykle istotny jest dostęp do bardzo prostego i szybkiego kantoru. Wystarczy wybrać posiadaną przez nas walutę, wybrać tokeny, które chcemy kupić oraz określić parametry liczbowe. W ciągu kilku sekund jesteśmy w stanie dokonać wymiany pośród kilkudziesięciu dostępnych walut wirtualnych.

Polska wersja językowa

Serwis doczekał się kilkunastu wersji językowych, w tym polskojęzycznej. Co ciekawe, dostępne są pary także z walutą PLN. Niestety, na tan moment nie ma możliwości zdeponowania środków w tej walucie. Giełda EXMO udostępnia również bezpieczne portfele oraz oferuje 24-godzinną pomoc techniczną.

Ogólny opis ExMo potwierdza opinie klientów o tym, że jest to wyjątkowo wygodna i funkcjonalna platforma, która przede wszystkim sprawdzi się w przypadku początkujących inwestorów nie posiadających jeszcze doświadczenia na rynku. Oczywiście powyższe możliwości sprostają także oczekiwaniom bardziej zaawansowanych inwestorów.

Rejestracja na ExMo i metody płatności

Rejestracja na giełdzie EXMO wymaga podania danych osobowych oraz zweryfikowania swojego konta za pośrednictwem skanu dokumentu tożsamości. Po zarejestrowaniu się w serwisie warto poświęcić trochę czasu na ustawienie wszelkich systemów bezpieczeństwa, które uchronią nasze kryptowaluty przed niepowołanymi osobami.

Nowoczesny system bezpieczeństwa sprawdza się bardzo dobrze, o czym świadczy brak skutecznych ataków ze strony hackerów. Wpłaty na konto w serwisie ExMo możemy dokonać na kilkadziesiąt sposobów. Jak już wspomnieliśmy, platforma obsługuje waluty fiducjarne, dzięki czemu nie musimy dysponować walutami wirtualnymi by rozpocząć handel.

Sprawdź inne giełdy kryptowalut:

Autem giełdy jest prosty i łatwy w obsłudze kantor walut wirtualnych. Serwis posiada całodobowy dział techniczny działający przez cały tydzień. Atutem jest również szybkość funkcjonowania platformy. Minusem są natomiast spore prowizje od depozytów oraz wypłat z konta. Szczególnie gdy posługujemy się walutami tradycyjnymi.

Opinie klientów na temat giełdy kryptowalut ExMo

Giełda ExMo przez kilka lat funkcjonowania na rynku zdobył zaufanie blisko miliona klientów z całego świata. To chyba najlepiej oddaje fakt, że mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną i funkcjonalną platformą transakcyjną. Wskazują na to również pozytywne opinie klientów na temat giełdy ExMo. Za największe atuty serwisu uważa się bardzo duży wybór par walutowych, prostą w obsłudze platformę i możliwość konsultowania się z innymi użytkownikami za pośrednictwem chatu.

Wiele pozytywnych opinii otrzymał również kantor online, który pozwala na szybką i komfortową wymianą kilkudziesięciu walut wirtualnych.

Nie można mieć zastrzeżeń także do zabezpieczeń systemu. Stoją one na bardzo wysokim poziomie i dobrze chronią zdeponowane środki. Jeden z poważniejszych ataków miał miejsce pod koniec 2017 roku, ale ostatecznie nie okazał się on skuteczny i nie doprowadził do straty kryptowalut.

Czy giełda ma jakieś wady? W opinii klientów minusem są przede wszystkim wysokie prowizje od wpłat i wypłat z konta. Opłaty transakcyjne stoją na umiarkowanym poziomie.

Niektórym klientom brakuje możliwości handlu z dźwignią. Możemy jednak śmiało stwierdzić, że EXMO to rzetelna marka, która zasługuje na zaufanie klientów.

Plusy

 • duża liczba par kryptowalutowych
 • wygodna i szybka platforma transakcyjna
 • funkcjonalny kantor online
 • całodobowa pomoc techniczna
 • wysoki poziom bezpieczeństwa
 • wbudowany portfele kryptowalutowe
 • obsługa walut fiducjarnych
 • możliwość licytowania cen z innymi użytkownikami
 • polska wersja językowa serwisu

Minusy

 • wysokie prowizje od depozytów i wypłat
 • brak dźwigni finansowej
 • konieczność weryfikacji

Giełda walut wirtualnych ExMo – Podsumowanie

Podsumowując powyższy opis giełdy ExMo, naszym zdaniem, zasługuje ona na pozytywną ocenę końcową. To bardzo prosta i przejrzysta platforma, która doskonale sprawdzi się w przypadku osób nie mających jeszcze większego doświadczenia z handlem kryptowalutami. Także bardziej zaawansowani traderzy powinni znaleźć tu wszystkie podstawowe funkcje inwestycyjne. Największym mankamentem platformy są wysokie prowizje od depozytów.

Recenzje innych giełd