Giełda ExMo

ExMo to znana marka, która zdobyła zaufanie blisko miliona użytkowników. Giełda uchodzi za jedną z wygodniejszych platform, które sprawdzą się zarówno w przypadku początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów. W ramach poznania konkurencji sprawdź ranking giełd kryptowalut oraz opis Binance.

Głównymi odbiorcami usług są użytkownicy z Rosji, ale w ostatnich latach platforma zyskała duże zainteresowanie w wielu innych krajach na świecie. Jakie opinie na temat platformy ExMo panują wśród klientów?

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiWielka Brytania
Rok założenia2014
Waluty FIATTak
Waluta PLNTak
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut40
Obsługa po polskuTak
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.4%

Recenzja ExMo

Firma jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i może się pochwalić licznymi licencjami regulującymi jej funkcjonowanie na międzynarodowym rynku. W gronie ludzi zarządzających są specjaliści z wielu zakątków świata.

Giełda ExMo zadebiutowała na rynku już w 2014 roku co plasuje ją w gronie sprawdzonych platform wymiany kryptowalut. Początkowo była popularna w Rosji oraz niektórych krajach azjatyckich. Liczne wersje językowe (w tym polska) sprawiły, że giełda zdobyła zaufanie także w innych regionach.

Obecnie, liczba klientów giełdy ExMo jest bliska miliona. Dzienny wolumen jest jednak umiarkowany. Duży wzrost popularności giełda zanotowała w roku 2017. Niestety nie tylko ze względu na bardzo sprzyjający inwestycjom klimat.

W samej końcówce grudnia, jeden z ważnych pracowników giełdy, Paweł Lerner został uprowadzony w Kijowie. W tym samym czasie dokonano również ataku DDOS na platformę. Na szczęście, biznesmen szybko został uwolniony, a sam atak nie doprowadził do kradzieży kryptowalut.

Samo zdarzenie mocno wpłynęło na opinię publiczną i może do dziś budzić negatywne skojarzenia z marką ExMo. Mimo faktu, że w tej sytuacji, giełda nie ma sobie nic do zarzucenia i ostatecznie zapewniła zdeponowanym środkom bezpieczeństwo.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Jakie funkcje oferuje giełda ExMo?

Giełda ExMo umożliwia wygodny handel kryptowalutami. Aktualnie platforma oferuje 145 par walutowych oraz wciąż dodaje nowe zestawienia. To umieszcza ją w czołówce platform o największym wyborze inwestycyjnych instrumentów

Giełda jest prosta i intuicyjna, dlatego nawet niedoświadczeni użytkownicy powinni sobie poradzić z obsługą. Sprawę ułatwia fakt, że dostępnych jest kilka walut fiducjarnych. Dzięki czemu, handel rozpoczną również użytkownicy, którzy nie posiadają jeszcze bitcoinów na swoim koncie.

ExMo oferuje również szereg materiałów szkoleniowych dla nowych klientów. Ciekawą funkcją jest platforma do licytowania. Użytkownicy mogą tu otwierać oczekujące zlecenia według określonych progów cenowych.

exmo giełda

Obok panelu transakcyjnego znajduje się chat online, za pośrednictwem którego można łatwo skontaktować się z innymi użytkownikami. Każdego dnia z usług platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób z wielu krajów na całym świecie. Aktualnie testowany jest nowy i usprawniony system licytacji. Klienci wpłynąć na ewentualne poprawki.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Polska wersja językowa i kantor

Dla początkujących użytkowników istotny jest dostęp do prostego w obsłudze i szybkiego kantoru. Wystarczy wybrać posiadaną przez nas walutę, wybrać tokeny, które chcemy kupić oraz określić parametry liczbowe. W ciągu kilku sekund jesteśmy w stanie dokonać wymiany pośród kilkudziesięciu dostępnych kryptowalut.

Giełda ExMo doczekała się kilkunastu wersji językowych, w tym polskojęzycznej. Dostępne są pary także z walutą PLN.

Rejestracja

Rejestracja na giełdzie EXMO wymaga podania danych osobowych oraz zweryfikowania swojego konta za pośrednictwem skanu dokumentu tożsamości. Jeśli wolisz anonimowe rozwiązanie przeczytaj artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Po rejestracji warto poświęcić trochę czasu na ustawienie funkcji bezpieczeństwa, które uchronią kryptowaluty przed niepowołanymi osobami. System bezpieczeństwa sprawdza się dobrze, o czym świadczy brak skutecznych ataków.

Wpłaty na konto w serwisie ExMo możemy dokonać na kilkadziesiąt sposobów. Jak już wspomnieliśmy, platforma obsługuje waluty fiducjarne, dzięki czemu nie musimy dysponować walutami wirtualnymi by rozpocząć handel.

Serwis posiada całodobowy dział techniczny działający przez cały tydzień. Atutem jest również szybkość funkcjonowania platformy. Minusem są natomiast spore prowizje od depozytów oraz wypłat z konta. Szczególnie gdy posługujemy się walutami tradycyjnymi.

Opinie na temat ExMo

Giełda ExMo przez kilka lat funkcjonowania na rynku zdobył zaufanie blisko miliona klientów z całego świata. Dlatego mamy do czynienia z profesjonalną platformą transakcyjną. Wskazują na to również pozytywne opinie klientów.

Za największe atuty serwisu uważa się duży wybór par walutowych, prostą w obsłudze platformę i możliwość konsultowania się z innymi użytkownikami za pośrednictwem chatu.

Wiele pozytywnych opinii otrzymał również kantor online, który pozwala na szybką i komfortową wymianą kilkudziesięciu kryptowalut,

Nie można mieć zastrzeżeń do zabezpieczeń systemu. Stoją one na wysokim poziomie i dobrze chronią zdeponowane środki. Jeden z poważniejszych ataków miał miejsce pod koniec 2017 roku, ale ostatecznie nie okazał się on skuteczny i nie doprowadził do strat.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Zalety i wady giełdy ExMo

Czy giełda ma jakieś wady? W opinii klientów minusem są przede wszystkim wysokie prowizje od wpłat i wypłat z konta oraz opłaty transakcyjne. Bieżące wartości sprawdzisz tutaj. Niektórym klientom brakuje możliwości handlu z dźwignią. Możemy jednak śmiało stwierdzić, że EXMO to rzetelna marka, która zasługuje na zaufanie.

Zalety:

  • duża liczba par kryptowalutowych
  • wygodna i szybka platforma transakcyjna
  • funkcjonalny kantor online
  • całodobowa pomoc techniczna
  • wysoki poziom bezpieczeństwa
  • obsługa walut fiducjarnych
  • możliwość licytowania cen z innymi użytkownikami
  • polska wersja językowa serwisu 

Podsumowując recenzję giełdy ExMo, zasługuje ona na pozytywną ocenę końcową. To  prosta i przejrzysta platforma, która doskonale sprawdzi się w przypadku osób nie mających jeszcze większego doświadczenia z handlem kryptowalutami. Także bardziej zaawansowani traderzy powinni znaleźć tu wszystkie podstawowe funkcje inwestycyjne. Największym mankamentem platformy są wysokie prowizje od depozytów.

Czy ExMo to solidna giełda kryptowalut?

Tak. Przez kilka lat działalności nie została zhakowana. Jeśli interesuje Cię na co zwracać uwagę wybierając platformę przeczytaj artykuł: najlepsza giełda kryptowalut.

Czy możliwe są wpłaty/wypłaty złotówek na konto bankowe?

Nie. Płatności w złotówkach możliwe są tylko za pomocą karty płatniczej.

Jakie waluty FIAT udostępnia ExMo?

Polski złoty (PLN)
Dolar amerykański (USD)
Euro (EUR)
Lir turecki (TRY)
Rubel rosyjski (RUB)
Hrywna ukraińska (UAH)

Recenzje innych giełd