Gdzie kupić Ledger Nano S? Jaka jest cena? – Recenzja

W którym sklepie kupić portfel Ledger? Jaka jest cena w Polsce? Recenzja i opis najlepszego portfela sprzętowego.

ledger nano s

Ledger Nano S to portfel sprzętowy służący do przechowywania bitcoina i wielu innych kryptowalut. Jest to rozwiązanie typu cold storage - kryptowaluty pozostają offline czyli poza internetem.

Oprócz tego masz możliwość dokonywania bezpiecznych przelewów co odróżnia ten portfel od bardziej tradycyjnego paper wallet. O tym w dalszej części.

Recenzja zawiera odpowiedzi na pytania:

  • Gdzie kupić Legder Nano S?
  • Dlaczego wybrać sklep producenta?
  • Jaka jest cena portfela w Polsce i za granicą?
  • Jakie kryptowaluty obsługuje?

Dodatkowo opis mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo oraz instrukcja obsługi, uruchomienia i konfiguracji portfela. Na końcu recenzji umieściłem wady i zalety urządzenia.

Ledger Nano S jest produkowany we Francji przez firmę Ledger SAS. Jeśli zdecydujesz się kupić ze sklepu producenta, stamtąd jest nadawana przesyłka.

Jest to jeden z lepszych portfeli sprzętowych dostępnych obecnie na rynku. Aby działał musi być podłączony do komputera lub smartfona.

Cena portfela Ledger Nano S

W chwili pisania tej recenzji cena portfela Ledger to 99,99 euro z VAT. Do Polski bezpłatna wysyłka kurierem DHL lub UPS.

Jeśli posiadasz niewielkie ilości kryptowalut to zakup portfela Ledger Nano S jest niepotrzebny. Gdy masz ich więcej cena 99,99 euro za solidną ochronę środków nie jest wygórowana.

ledger nano s cena

Atrakcyjna cena i niezawodność portfela sprzętowego Ledger Nano S spowodowały, że cieszy się dużym wzięciem wśród entuzjastów kryptowalut w Polsce i na świecie. To bezawaryjny produkt zapewniający pełne bezpieczeństwo.

Zakup najwyższej jakości sprzętu do przechowywania kryptowalut o większej wartości wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

Cena portfela Ledger Nano S w Polsce

W przeliczeniu na rodzimą walutę cena oscyluje w okolicach 420 zł. Zależy oczywiście od aktualnego kursu EU/PLN.

Podczas składania zamówienia w sklepie producenta, cena jest podana w walucie kraju do którego ma być wysłany zamówiony portfel.

Gdzie kupić Ledger Nano S?

Najlepiej zamówić u źródła. Przejdź na stronę producenta. Wybierz ilość sztuk (quantity) i kliknij zielony przycisk add to cart, aby kupić portfel Ledger Nano S.

gdzie kupić ledger nano s

Pokarze się formularz z zamówieniem, ilość produktów i cena. Kliknij checkuot aby kontynuować zakup.

Zobaczysz formularz z miejscem na podanie danych. Wpisz dokładny adres wysyłki wypełniając żądane pola.

Jako kraj dostawy wybierz Polska (ewentualnie inny) i wpisz kod pocztowy swojej miejscowości.

Kliknij continue to shipping method, aby wybrać sposób dostawy. Opcja standard jest bezpłatna. Czas wysyłki to 5-6 dni roboczych. Cena opcji express to 45 złotych, a czas wysyłki jeden dzień.

Kliknij continue, następnie wybierz metodę płatności. Do dyspozycji masz kartę Visa lub MasterCard, procesor płatniczy PayPal lub DotPay oraz Bitcoin. Zdecyduj, zatwierdź regulamin i kliknij complete order aby zakończyć proces zakupu.

Z powodu olbrzymiej ilości zakupów czas oczekiwania na portfel Ledger Nano S może się odrobinę wydłużyć. Nie jest to kwestia wysyłki do Polski lecz braków magazynowych.

Dlaczego najrozsądniej jest wybrać sklep producenta?

W internecie (głównie na portalach Allegro i Ceneo) znajdziesz oferty sprzedaży z innych źródeł. Zalecam zakup tylko bezpośrednio ze  sklepu producenta.

Wtedy masz pewność, że sprzęt i oprogramowanie nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane.

ledger nano s sklep

Cena za nowy Ledger Nano S u pośrednika jest zazwyczaj wyższa (musi przecież zarobić). Pośrednicy oferują krótszy czas dostawy i wysyłkę z Polski.

Na polskich i zagranicznych portalach aukcyjnych, taniej możesz kupić urządzenie używane. Zdecydowanie odradzam.

Na portfelu Ledger Nano S będziesz przechowywał własne środki. Zastanów się czy jest sens przepłacać u pośrednika lub ryzykować kupując urządzenie z niezaufanego źródła?

Co odróżnia portfel kupiony w oficjalnym sklepie od innych?

Wszystkie portfele są oryginalne. To nie podróbki. Problem w tym, że trudno jest sprawdzić czy po drodze ktoś nie ingerował w zainstalowane oprogramowanie.

Aby nie zaprzątać sobie tym głowy i spać spokojnie warto wybrać oficjalny sklep i tam kupić portfel Ledger Nano S.

Po co zamawiać urządzenie od pośrednika skoro można kupić bezpośrednio ze sklepu producenta i w dodatku taniej?

Recenzja portfela sprzętowego Ledger Nano S

Portfel wygląda jak niewielki pendrive USB. Jest to mały prostokąt o wadze 16.2g i wymiarach 98mm x 18mm x 9mm. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej i dobrej jakości tworzyw sztucznych.

ledger nano s recenzja

W zestawie dodatkowo znajdują się akcesoria. Kabel USB, instrukcja obsługi, brelok i smycz oraz formularz do zapisania kopii bezpieczeństwa portfela.

Pudełko jest zabezpieczone naklejką abyś miał pewność, że nie było przez nikogo otwierane. Po otrzymaniu przesyłki zwróć uwagę czy ochronna naklejka nie została naderwana lub odklejona.

Dlaczego portfel sprzętowy Ledger Nano S jest bezpieczny?

W celu pełnego bezpieczeństwa transakcji i przechowywania kryptowalut portfel sprzętowy Ledger Nano S jest wyposażony w szereg mechanizmów zapewniających ochronę.

Inteligentny chip i system BOLOS

Portfel Ledger Nano S wyposażony jest w układ karty inteligentnej. Takie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze od standardowych układów.

Poprawność działania procesów zastosowanych w inteligentnym chipie potwierdza certyfikat Common Criteria oraz EMVCo.

Firma opracowała własny system operacyjny BOLOS, który jest rdzeniem portfela i korzystnie wpływa na jego bezpieczne funkcjonowanie.

ledger nano s bezpieczeństwo

Odizolowane środowisko

Klasyczny paper wallet, czyli zapisany poza internetem klucz prywatny zapewnia duże bezpieczeństwo kryptowalut. Problem pojawia się gdy trzeba te kryptowaluty przelać.

W momencie importu lub podpisania transakcji kluczem prywatnym przestaje on być w 100% bezpieczny, ponieważ operacja ta odbywa się na komputerze, a wtedy może dojść do przejęcia klucza.

Dlatego przy korzystaniu z paper wallet zaleca się, aby jeden klucz prywatny wykorzystywać tylko jeden raz.

W przypadku portfela Ledger Nano S podpisywanie transakcji odbywa się w odizolowanym i szyfrowanym środowisku na samym portfelu, a nie na komputerze do którego jest podłączony.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania portfela Ledger Nano S możesz używać nawet na zainfekowanym wirusami komputerze.

Kod PIN

Czterocyfrowy kod PIN jest niezbędny, aby zacząć korzystać z urządzenia. Nawet jeśli zgubisz portfel sprzętowy nikt nie ukradnie zgromadzonych tam kryptowalut, bo nie będzie znał pinu.

Ostatnia aktualizacja oprogramowania wyeliminowała możliwość przejęcia środków nawet gdy ktoś niepowołany ma dostęp do portfela. Tak, w każdym razie zapewnia producent.

Moim zdaniem w przypadku utraty kontroli nad urządzeniem, należy założyć że poziom bezpieczeństwa jest obniżony. W takiej sytuacji jak najszybciej odzyskaj zgromadzone na portfelu kryptowaluty za pomocą importu seed.

Konieczność fizycznej ingerencji

Zatwierdzanie transakcji wymaga ręcznego naciśnięcia dwóch przycisków. Dzięki temu nie możliwe jest zrobienie przelewu zdalnie, bez fizycznego kontaktu z portfelem sprzętowym.ledger nano s portfel

Tworzenie kopii bezpieczeństwa

Masz możliwość utworzenia kopii bezpieczeństwa portfela składającej się z tak zwanych nasion (seed) czyli 24 losowo wybranych słów.

Posiadanie nasion umożliwia odtworzenie zawartości portfela Ledger jeśli na przykład ulegnie on zniszczeniu. W tym celu wystarczy wpisać nasiona na nowym urządzeniu i salda kryptowalut zostaną przywrócone.

Pamiętaj aby zapisać PIN i seed (24 słowa) bez tego korzystanie z urządzenia będzie utrudnione.

Jak uruchomić portfel sprzętowy Ledger Nano S?

Procedura uruchomienia i konfiguracji portfela Ledger jest bardzo prosta. Każdy sobie z nią poradzi. Wystarczy kilka kroków i będziesz mógł w pełni korzystać z urządzenia. Poniżej opis jak to zrobić.

ledger nano s portfel sprzętowy1) Podłącz portfel do komputera za pomocą kabla USB. Możesz zaimportować posiadane klucze prywatne lub utworzyć nowe. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na wyświetlaczu portfela operując dwoma przyciskami nad wyświetlaczem.

2) Ustaw czterocyfrowy PIN niezbędny przy każdorazowym korzystaniu z portfela. Zostaniesz poproszony o jego potwierdzenie. Zapisz lub zapamiętaj PIN. Trzy błędne próby wpisania pinu zresetują portfel.

3) Zrób kopię bezpieczeństwa. Zapisz na kartce dołączonej do zestawu słowa, które będą pojawiać się na wyświetlaczu. Zapisz je zgodnie z kolejnością. Słowa będą pojawiać się pojedynczo. Kliknij prawy przycisk aby zobaczyć kolejne słowo.

W celu sprawdzenia czy na pewno zapisałeś zostaniesz poproszony o ustawienie kilku wyrywkowych słów. Przewijaj przyciskami u góry.

Zapisanie ciągu słów w odpowiedniej kolejności to najważniejszy punkt konfiguracji portfela Ledger Nano S. Dzięki temu będziesz mógł odzyskać zawartość w przypadku zgubienia czy kradzieży urządzenia.

Po poprawnej konfiguracji zobaczysz na wyświetlaczu komunikat: Your device is now ready. Zobacz film:

 

4)  Zainstaluj w przeglądarce Chrome aplikacje Ledger, abyś mógł zarządzać swoimi kryptowalutami. Jest to bezpieczne. Podpisywanie transakcji zawsze odbywa się w odizolowanym środowisku na portfelu Ledger.

Możesz też połączyć portfel z innymi popularnymi aplikacjami: Electrum, Mycelium, MyEtherWallet. Pełna lista na stronie producenta.

Teraz możesz w pełni korzystać z portfela. Transakcje wychodzące będą zatwierdzane przyciskami na górze urządzenia - portfel musi być podłączony.

Natomiast przelewy przychodzące na przykład z giełdy kryptowalut możesz odbierać bez podłączania.

Jakie kryptowaluty obsługuje Ledger?

Na chwilę obecną portfel Ledger Nano S obsługuje ponad 30 mniej lub bardziej popularnych kryptowalut. Co jakiś czas dochodzą nowe. Aktualną listę polecam sprawdzać na stronie producenta.

ledger nano s kryptowaluty

BTC, BCH, BTG, ETH, ETC, LTC, DOGE, ZEC, XRP, DASH, STRAT, KMD, ARK, EXP, UBQ, VTC, VIA, NEO, XST, XLM, HSR, DGB, QTUM, PIVX, oraz wszystkie tokeny zgodne ze standardem ERC20 (pochodne ethereum).

Jeśli do tego portfolio zostanie dodana nowa kryptowaluta będzie dostępna na Twoim portfelu sprzętowym nawet jeśli kupiłeś go przed jej dodaniem.

Ogólna ocena portfela Ledger Nano S

Ledger jest jednym z dwóch liderów rynku portfeli sprzętowych. Dobre oceny zbiera nie bez powodów bowiem swoim użytkownikom oferuje szereg zalet.

ledger nano s ocena

Wysoki poziom bezpieczeństwa


Połączenie wielu wymienionych w tej recenzji elementów powoduje, że portfel Ledger zapewnia naprawdę solidną ochronę kryptowalut.

Atrakcyjna cena


Na większości blogów kryptowalutowych piszą, że cena portfela Ledger Nano S jest jego wadą. Otóż, jest dokładnie odwrotnie.

Stosunek ceny do jakość i tego co otrzymujemy w zamian jest bardziej niż zadowalający. Poza tym, jest to urządzenie na każdą kieszeń.

Jak ktoś ma kryptowaluty o symbolicznej wartości to portfel sprzętowy nie jest przeznaczony dla niego i nie powinien go kupować.

Duża ilość kryptowalut


Portfolio obsługiwanych coinów i tokenów jest konkretne. W tym aspekcie Ledger Nano S mocno wyprzedza konkurencję.

Kompatybilność z popularnymi portfelami


Portfel możesz połączyć z innymi portfelami i aplikacjami kryptowalutowymi. Może on też pełnić funkcję urządzenia uwierzytelniającego, które pozwala na dwuetapową weryfikację.

Łatwa obsługa


Obsługa odbywa się za pomocą dwóch przycisków i niewielkiego ekranu znajdującego się w centralnej części urządzenia.

Wady portfela

Trudno się do czegoś przyczepić, bo to na prawdę przyzwoity i funkcjonalny sprzęt. Nie ma jednak idealnych urządzeń bez wad.

Zbyt mały odstęp między przyciskami. Osobom o grubych palcach może to utrudnić użytkowanie.

Chcąc odzyskać zawartość portfela należy wpisać seed, czyli 24 słowa z których generowane są klucze.

Trzeba to zrobić ręcznie, korzystając z dwóch przycisków. Wprowadzanie każdego słowa literka po literce jest dość czasochłonne.

ledger nano s wady

Na szczęście zabieg ten wykonujemy niezbyt często, zazwyczaj w przypadku zniszczenia lub zgubienia portfela.

Z racji na ograniczoną pojemność pamięci, na portfelu Ledger Nano S równocześnie możemy zainstalować kilka (8-10) aplikacji kryptowalutowych.

Usunięcie danej aplikacji nie powoduje utraty danych. Po ponownej instalacji wszystko jest ponownie dostępne.

Czy warto kupić Ledger Nano s?

Portfel sprzętowy Ledger Nano S to nie kolejny niepotrzebny gadżet, tylko urządzenie z gatunku you must have (musisz mieć).

Łączy bezpieczeństwo portfela papierowego i wygodę portfela pobieranego na komputer. Jest bezpieczniejszy niż standardowy komputerowy portfel z racji na w pełni odizolowane środowisko wewnętrzne.

Klucze prywatne nie są znane firmie Ledger. Jesteś jedynym dysponentem i masz pełną kontrolę nad zgromadzonymi na portfelu kryptowalutami.

00
obsługiwanych coinów i tokenów
0000000
kupionych sztuk

kupić ledger nano s

Cena Ledger Nano S w porównaniu do korzyści jest bardzo atrakcyjna. W zamian za kilkadziesiąt euro otrzymujesz pełną ochronę swoich coinów.

Ten produkt pozwala na wygodne i zarazem bezpieczne korzystanie z kryptowalut. Moim zdaniem zdecydowanie warto go mieć i używać.

Korzystasz z portfela Ledger Nano S? Co sądzisz na temat tego sprzętu? Jest przydatny i wygodny? Sprawdza się, jesteś zadowolony? Napisz w komentarzu jak sprawuje się to urządzenie.

[Głosów:72    Średnia:4.8/5]

Kryptowaluty Polecam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Na czym polega kopanie kryptowalut? – Mining
Next reading
Binance rejestracja bez weryfikacji – Jak założyć konto?