Giełda BitStamp

BitStamp to pierwsza w pełni licencjonowana giełda kryptowalut na europejskim rynku. Przez długi okres czasu uchodziła za jedną z najlepszych platform dostępnych w sieci. Jej popularność nieco spadła, gdy na rynku pojawiły się giełdy proponujące handel w obrębie znacznie większej liczby dostępnych kryptowalut, takie jak Binance.

Giełda BitStamp jako licencjonowany operator posiada w swojej ofercie wyłącznie największe i najlepiej znane kryptowaluty: bitcoin, ethereum czy ripple. Kilkanaście dostępnych pozycji to o wiele za mało dla bardziej wymagających inwestorów. Niemniej jednak, serwis zasługuje na pozytywną opinię ze względu na bardzo wysoką jakość usług.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiWielka Brytania i Luxemburg
Rok założenia2011
Waluty FIATTak
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut5
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.25%

BitStamp – informacje i opis giełdy

BitStamp zalicza się do grona najstarszych giełd kryptowalut na rynku. Platforma zaczęła przyjmować klientów jeszcze w 2011 roku i bardzo szybko zjednała sobie sympatię traderów. Atutami giełdy był pełen profesjonalizm i funkcjonalna platforma transakcyjna.

W roku 2014 BitStamp zyskała miano największej giełdy kryptowalut pod względem wolumenu handlowego. Platforma pozyskiwała kolejne licencje, które regulowały jej działanie na terenie Europy. Główna siedziba firmy znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Rok 2014 możemy uznać za szczyt popularności serwisu. W późniejszym okresie jego udział i rola w rynku zaczęły stopniowo maleć. To efekt pojawienia się wielu nowych platform, które udostępniały klientom znacznie większe możliwości oraz szerszy wybór kryptowalut.

Pozytywne opinie o giełdzie BitStamp mocno zachwiały się w roku 2015, kiedy to platforma padła ofiarą udanego ataku hackerskiego, który doprowadził do wykradzenia ponad 19,000 bitcoinów. Po ataku, giełda przez dłuższy czas była nieczynna i pracowała nad naprawą luk w systemie zabezpieczeń.

Dzisiaj BitStamp może uchodzić za solidną markę, ale największe giełdy kryptowalut prześcignęły ją pod względem obrotu oraz ilości użytkowników. Pozycję platformy na rynku może wzmocnić niedawne zawarcie współpracy ze szwajcarskim bankiem Dukascopy.

Klientom banku umożliwia to szybkie wpłacenie kryptowaluty na konto bankowe gdzie tokeny zostaną przeliczone na dolary amerykańskie.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Trading na giełdzie BitStamp

Giełda BitStamp to silna podstawa transakcyjna dla inwestorów. Nie uświadczymy tu przepychu, obszernej listy obsługiwanych kryptowalut ani innych fajerwerków, które mają przyciągnąć uwagę klientów.

Mówiliśmy już o współpracy serwisu ze szwajcarskim bankiem. Nie dziwi fakt, że Dukascopy wybrało właśnie tą markę. Panuje to ścisły porządek i precyzyjne wykonanie.

BitStamp to solidna platforma, na której możemy kupować i sprzedawać najpopularniejsze kryptowaluty. Po 2015 roku znacznie wzrósł poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu, incydent ataku hackerskiego nigdy więcej się nie powtórzył.

bitstamp giełda kryptowalut
Wykres w panelu giełdy BitStamp

Giełda BitStamp oferuje szereg pomocniczych wykresów oraz zaawansowaną platformę, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów. Możliwe jest również tworzenie zleceń oczekujących ustalając w tym celu limit cenowy kupna lub sprzedaży.

Jest to solidna giełda dla traderów, którzy nie szukają innowacji i nowych rozwiązań. Handel najważniejszymi kryptowalutami przebiega szybko i sprawnie.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Obsługa walut FIAT

Jako licencjonowany operator, giełda BitStamp obsługuje także najważniejsze waluty fiducjarne. To dobra informacja dla początkujących traderów, którzy szukają sposobu by kupić kryptowaluty w zamian za walutę tradycyjną.

Platforma jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. Nie stanowi to poważnej przeszkody, ponieważ intuicyjna budowa panelu sprawia, że wystarczą podstawy języka aby swobodnie poradzić sobie z obsługiwaniem platformy transakcyjnej.

Giełda BitStamp jest znana z promowania kryptowalut i dążenia do budowania większej świadomości społecznej na temat tej metody płatności. Zachowanie prostych funkcji i przejrzystości sprzyja wygodzie początkujących użytkowników, którzy chcą pozyskać pierwsze kryptowaluty.

Podjęcie współpracy ze szwajcarskim bankiem to kolejny krok w stronę większej dostępności i zastosowania kryptowalut w codziennym świecie.

Wpłaty, wypłaty i rejestracja

Jako licencjonowany podmiot, giełda BitStamp wymaga przejścia pełnej procedury weryfikacji KYC. Innymi słowy, klienci są zobowiązani podać dane osobowe oraz zweryfikować prawdziwość informacji za sprawą skanu dokumentu tożsamości.

Tylko w ten sposób można uzyskać możliwość swobodnego handlowania kryptowalutami na giełdzie BitStamp. Jeśli szukasz anonimowej platformy, która szanuje prywatność, przeczytaj artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Po zarejestrowaniu konta, giełda instruuje nas również w kwestii zabezpieczeń. Przypominamy o tym, że warto ustawić dwuetapowe uwierzytelnienie przy logowaniu. Dzięki temu, niepowołane osoby nie będą miały możliwości wejścia na nasze konto nawet gdy zdobędą login i hasło. Więcej wskazówek na temat bezpieczeństwa kryptowalut.

BitStamp oferuje portfele kryptowalut online dla wszystkich klientów. Dzięki temu, możemy przechowywać kryptowaluty na platformie. Bezpieczeństwo serwisu znacznie wzrosło po przeprowadzonym w 2015 roku ataku.

Platforma umożliwia darmowe depozyty w walucie wirtualnej lub fiducjarnej. Niewielkie prowizje zapłacimy natomiast przy wypłacaniu środków. Same opłaty transakcyjne w opinii klientów nie należą do wygórowanych, dzięki czemu handel jest bardziej opłacalny. Stawki prowizji sprawdzisz tutaj.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

BitStamp – opinie użytkowników

Mimo upływu lat, giełda BitStamp wciąż może się pochwalić wieloma lojalnymi klientami. Platforma zbiera pozytywne opinie za sprawą prostoty, funkcjonalności oraz wygody korzystania. To priorytety dla inwestorów, którzy nie potrzebują rozbudowanych funkcji i urozmaiconych opcji handlu.

W opinii wielu klientów, które możemy znaleźć w internecie, serwis jest solidną platformą oferującą dobrej jakości usługę. Nieco ograniczone możliwości oraz niewielki wybór kryptowalut to konsekwencja licencji, które regulują działalność giełdy BitStamp.

Atutem jest stuprocentowy profesjonalizm. Giełda jest popularna także w naszym kraju, choć w ostatnich latach klienci preferują inne platformy. Głównie z powodu konieczności weryfikacji oraz niewielkiego wybóru kryptowalut.

Giełda Bitstamp nie obsługuje polskiej waluty oraz nie jest dostępna w języku polskim. Wielu użytkowników preferuje zatem wybór polskiej giełdy oferującej zbliżoną jakość usług.

Oceniając całokształt, BitStamp zasługuje na wysoką ocenę. To solidna i precyzyjna giełda dla osób, które szukają prostego handlu i wymiany kryptowalut bez zbędnych innowacji.

Zalety

  • funkcjonalna i prosta w obsłudze
  • niskie opłaty transakcyjne
  • system zaawansowanych portfeli online
  • obsługa walut tradycyjnych
  • sprawne działanie w każdym aspekcie
  • współpraca z międzynarodowymi podmiotami

Wady

  • skromny wybór kryptowalut
  • konieczność weryfikacji

Jeśli szukasz prostej giełdy, która umożliwi Ci szybki i bezpieczny handel kryptowalutami, a także możliwość kupowania za walutę fiducjarną, BitStamp to dobra propozycja, która sprosta Twoim wymaganiom.

Musimy jednak podzielić opinie wielu klientów, że skromny wybór kryptowalut oraz brak niektórych funkcji sprawiają, że omawiana platforma nieco odstaje od najlepszych giełd kryptowalutowych dostępnych w sieci. Mimo wszystko, serwis oceniamy wysoko za profesjonalizm oraz podejście do każdego klienta.

Jakie kryptowaluty są dostępne?

Bitcoin (BTC), etherum (ETH), ripple (XRP), bitcoin cash (BCH) oraz litecoin (LTC).

Jakie waluty FIAT obsługuje giełda BitStamp?

Euro (EU), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP)

Czy jest możliwy handel z dźwignią?

Nie, platforma nie obsługuje transakcji lewarowanych.

Recenzje innych giełd