Giełda BitStamp

BitStamp to pierwsza w pełni licencjonowana giełda kryptowalut na europejskim rynku. Przez długi okres czasu uchodziła za jedną z najlepszych platform dostępnych w sieci. Jej popularność nieco spadła, gdy na rynku pojawiły się giełdy proponujące handel w obrębie znacznie większej liczby dostępnych kryptowalut. Giełda BitStamp jako licencjonowany operator posiada w swojej ofercie wyłącznie największe i najlepiej znane waluty wirtualne, takie jak: Bitcoin, Ethereum czy Ripple. Kilkanaście dostępnych tokenów to o wiele za mało dla bardziej wymagających inwestorów. Niemniej jednak, serwis zasługuje na pozytywną opinię ze względu na bardzo wysoką jakość usług.

Jeśli szukasz platform nie wymagających weryfikacji oraz oferujących dużą ilość kryptowalut zobacz poniższe artykuły:

BitStamp - Podstawowe informacje i opis giełdy

Serwis BitStamp zalicza się do grona najstarszych giełd kryptowalut na rynku. Platforma zaczęła przyjmować klientów jeszcze w 2011 roku i bardzo szybko zjednała sobie sympatię traderów. Atutami giełdy był pełen profesjonalizm oraz bardzo funkcjonalna platforma transakcyjna. W roku 2014 BitStamp zyskała miano największej i najpopularniejszej giełdy tokenów ze względu na wolumen handlowy. Platforma pozyskiwała kolejne licencje, które regulowały jej działanie na terenie Europy. Główna siedziba firmy znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Rok 2014 możemy uznać za szczyt popularności serwisu. W późniejszym okresie jego udział i rola w rynku zaczęły stopniowo maleć. To efekt pojawienia się wielu nowych platform, które udostępniały klientom znacznie większe możliwości oraz szerszy wybór kryptowalut. Pozytywne opinie o giełdzie BitStamp mocno zachwiały się w roku 2015, kiedy to platforma padła ofiarą udanego ataku hackerskiego, który doprowadził do wykradzenia ponad 19,000 Bitcoinów. Po ataku, giełda przez dłuższy czas była nieczynna i pracowała nad naprawą luk w systemie zabezpieczeń.

Dzisiaj BitStamp może uchodzić za solidną markę, ale na pewno nie może mierzyć się z największymi giełdami kryptowalut. Pozycję platformy na rynku może wzmocnić niedawne zawarcie współpracy ze szwajcarskim bankiem Dukascopy. Klientom banku umożliwia to szybkie wpłacenie kryptowaluty na konto bankowe gdzie tokeny zostaną przeliczone na dolary amerykańskie. Współpraca ma również zaowocować lepszym wykorzystaniem kryptowalut na rynku Forex.

Trading na giełdzie BitStamp

Giełda BitStamp to silna podstawa transakcyjna dla inwestorów. Nie uświadczymy tu przepychu, obszernej listy obsługiwanych kryptowalut ani innych fajerwerków, które mają przyciągnąć uwagę klientów. Mówiliśmy już o współpracy serwisu ze szwajcarskim bankiem.

Nie dziwi fakt, że Dukascopy wybrało właśnie tą markę. Panuje to ścisły porządek i precyzyjne wykonanie. BitStamp to solidna platforma, na której możemy kupować i sprzedawać najpopularniejsze kryptowaluty. Po 2015 roku znacznie wzrósł również poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu, incydent ataku hackerskiego nigdy więcej się nie powtórzył.

bitstamp giełda kryptowalut
Wykres i ostatnie transakcje na giełdzie BitStamp

Giełda BitStamp oferuje nam szereg pomocniczych wykresów oraz zaawansowaną platformę, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów. Możliwe jest również tworzenie zleceń oczekujących ustalając w tym celu limit cenowy kupna lub sprzedaży kryptowaluty. I na tym w zasadzie kończą się możliwości BitStamp.

Tak jak już powiedzieliśmy, jest to silna i solidna podstawa dla traderów, którzy nie szukają innowacji i nowych rozwiązań. Handel najważniejszymi kryptowalutami przebiega tu wyjątkowo szybko i sprawnie.

Obsługa walut FIAT

Jako licencjonowany operator, giełda BitStamp obsługuje także najważniejsze waluty fiducjarne takie jak: euro czy dolar amerykański. To dobra informacja dla początkujących traderów, którzy szukają sposobu na to by szybko pozyskać kryptowaluty w zamian za walutę tradycyjną. Platforma jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. Nie stanowi to jednak poważnej przeszkody, ponieważ intuicyjna budowa panelu sprawia, że wystarczą podstawy języka aby swobodnie poradzić sobie z obsługiwaniem platformy transakcyjnej.

Promocja kryptowalut

Giełda BitStamp jest znana z promowania kryptowalut i dążenia do budowania większej świadomości społecznej na temat tej metody płatności. Zachowanie prostych funkcji i przejrzystości sprzyja szczególnie wygodzie początkujących użytkowników, którzy chcą pozyskać pierwsze kryptowaluty czy to w celach inwestycyjnych, czy w celu dokonywania nowoczesnych płatności. Podjęcie współpracy ze szwajcarskim bankiem to kolejny krok w stronę większej dostępności i zastosowania kryptowalut w codziennym świecie.

BitStamp rejestracja i metody płatności

Jako licencjonowany podmiot, giełda BitStamp wymaga przejścia pełnej procedury rejestracji. Innymi słowy, klienci są zobowiązani podać dane osobowe oraz zweryfikować prawdziwość informacji za sprawą skanu dokumentu tożsamości. Tylko w ten sposób zyskamy możliwość swobodnego handlowania kryptowalutami na platformie. Po zarejestrowaniu konta, giełda instruuje nas również w kwestii zabezpieczeń.

Przypominamy o tym, że warto ustawić dwuetapowe uwierzytelnienie przy logowaniu. Dzięki temu, niepowołane osoby nie będą miały możliwości wejścia na nasze konto nawet gdy zdobędą login i hasło. Zobacz więcej ważnych wskazówek na temat bezpieczeństwa kryptowalut.

BitStamp oferuje system zaawansowanych portfeli online dla wszystkich klientów. Dzięki temu, możemy przechowywać kryptowaluty na platformie. Bezpieczeństwo serwisu znacznie wzrosło po przeprowadzonym w 2015 roku ataku. Platforma umożliwia darmowe depozyty w walucie wirtualnej lub fiducjarnej. Niewielkie prowizje zapłacimy natomiast przy wypłacaniu środków. Same opłaty transakcyjne w opinii klientów nie należą do szczególnie wygórowanych, dzięki czemu handel jest bardziej opłacalny.

BitStamp opinie klientów i użytkowników

Mimo upływu lat, giełda BitStamp wciąż może się pochwalić wieloma lojalnymi klientami. Platforma zbiera pozytywne opinie za sprawą prostoty, funkcjonalności oraz wygody korzystania. To priorytety dla inwestorów, którzy nie potrzebują rozbudowanych funkcji i urozmaiconych opcji handlu.

W opinii wielu klientów, które możemy znaleźć w internecie, serwis jest solidną platformą oferującą dobrej jakości usługę. Nieco ograniczone możliwości oraz niewielki wybór kryptowalut to konsekwencja licencji, które regulują działalność giełdy BitStamp.

Atutem jest stuprocentowy profesjonalizm. Giełda jest popularna także w naszym kraju, choć w ostatnich latach klienci preferują inne platformy. Głównie z powodu konieczności weryfikacji oraz niewielkiego wybóru kryptowalut.

Ponadto, giełda nie obsługuje polskiej waluty oraz nie jest dostępna w języku polskim. Wielu użytkowników preferuje zatem wybór polskiej giełdy oferującej zbliżoną jakość usług. Oceniając całokształt, BitStamp zasługuje na wysoką ocenę. To solidna i precyzyjna giełda dla osób, które szukają wyłącznie prostego handlu i wymiany kryptowalut bez zbędnych innowacji.

Plusy

  • bardzo funkcjonalna i prosta w obsłudze platforma
  • niskie opłaty transakcyjne
  • brak prowizji od dokonanych depozytów
  • system zaawansowanych portfeli online
  • obsługa walut tradycyjnych
  • współpraca z licznymi międzynarodowymi podmiotami
  • sprawne działanie giełdy w każdym aspekcie

Minusy

  • skromny wybór kryptowalut w ofercie
  • serwis nie jest dostępny w języku polskim
  • konieczność weryfikacji

Giełda kryptowalut BitStamp – podsumowanie

Jeśli szukasz prostej giełdy, która umożliwi Ci szybki i bezpieczny handel kryptowalutami, a także możliwość kupowania tokenów za walutę fiducjarną, BitStamp to dobra propozycja, która sprosta Twoim wymaganiom. Musimy jednak podzielić opinie wielu klientów, że skromny wybór kryptowalut oraz brak niektórych funkcji sprawiają, że omawiana platforma nieco odstaje od najlepszych giełd kryptowalutowych dostępnych w sieci. Mimo wszystko, serwis oceniamy wysoko za profesjonalizm oraz sumienne podejście do każdego klienta.

Zobacz recenzje innych giełd