Portfel Mycelium – Aplikacja do Bitcoina

myceliumPortfel Mycelium to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych umożliwiających płatności w Bitcoinie. Najważniejszymi cechami portfela bitcoinowego powinny być: wysoki poziom bezpieczeństwa, a także funkcjonalność i wygoda stosowania.

Problem w tym, że w wielu przypadkach te cechy się ze sobą nie łączą. Portfele mobilne zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o szybkich i wygodnych transakcjach kryptowalutowych. Czy aplikacja Mycelium to dobry sposób przechowywania Bitcoinów?

Najbezpieczniejsze są portfele sprzętowe. Możesz przechowywać na nich wiele różnych kryptowalut oraz wykonywać bezpieczne płatności. Przeczytaj recenzję Trezor T oraz Ledger Nano S.

Mycelium to mobilny portfel Bitcoin na smartfona

Jest to jeden z pierwszych portfeli mobilnych przystosowanych do przechowywania Bitcoinów. Użytkownicy mogli z niego korzystać już w 2013 roku. Przez wielu jest on uważany za najlepszy oraz najwygodniejszy portfel mobilny. Aplikacja jest kompatybilna z oprogramowaniem Android oraz iOS.

Służy wyłącznie do przechowywania i płatności BTC. Duża liczba funkcji oraz prostota obsługi sprawia, że początkujący użytkownicy wgłębiający się dopiero w świat kryptowalut, powinni bez trudu poradzić sobie z obsługą tej aplikacji.

Wraz z rozwojem branży kryptowalutowej powstaje coraz więcej narzędzi. Różne rodzaje portfeli do Bitcoina oraz różnice między nimi omówiłem w osobnym artykule: https://kryptopan.pl/portfele-do-bitcoina-kryptowalut/

mycelium portfel bitcoin

Podobnie jak inne portfele mobilne, Mycelium to wallet online, który pozostaje podłączony do internetu. To stwarza duże ryzyko kradzieży kryptowalut, gdy nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie naszego portfela.

Jest to portfel deterministyczny. Możesz stworzyć kopię zapasową w postaci fraz seed, która umożliwia odzyskanie kryptowalut w sytuacji, gdy telefon zostanie skradziony, uszkodzony lub zagubiony.

Jakie funkcje oferuje portfel Mycelium?

Aplikacja Mycelium to jedna z pierwszych propozycji wymienianych przez użytkowników. To najpopularniejsza forma korzystania z BTC za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Wygodę użytkowania poprawiają liczne funkcje proponowane nam przez portfel:

 • Szybkie płatności – portfel posiada intuicyjny system przeprowadzania transakcji wychodzących oraz przychodzących. Istnieje możliwość szybszej realizacji płatności za pośrednictwem kodu QR.

 • Książka adresowa – wszystkie transakcje wykonane przez użytkownika są zapisywane w historii wraz z adresami portfeli odbiorców oraz nadawców.

 • Kantor online – z poziomu aplikacji mobilnej Mycelium możemy wygodnie zakupić Bitcoiny płacąc w dolarach amerykańskich. Istnieje również możliwość sprzedaży Bitcoinów. Biorąc pod uwagę wysokie prowizje, nie jest to najlepsza alternatywa dla klasycznych giełd kryptowalutowych. Aplikacja posiada możliwość integracji z wieloma serwisami pozwalającymi na wymianę kryptowalut.

 • Kilka portfeli – z pomocą Mycelium możesz wygenerować super klucz, który pozwala uzyskać dostęp do wszystkich adresów, którymi zarządzasz.

 • Tryb Offline – pozwala lepiej chronić kryptowaluty zgromadzone w portfelu. W trybie Offline nie ma jednak możliwości przeprowadzania transakcji.

 • Kopia zapasowa – Mycelium pozwala wykonać kopię zapasową, która jest niezbędna do odzyskania bitcoinów w przypadku zgubienia telefonu.

Największym atutem tego portfela wydaje się prosta i intuicyjna obsługa, dzięki czemu możesz bez trudu skorzystać ze wszystkich funkcji udostępnianych przez aplikację.

Jak zainstalować aplikację na telefonie?

Portfel mobilny Mycelium możemy szybko pobrać z oficjalnej strony w wersji odpowiadającej systemowi operacyjnemu telefonu. Użytkownicy Androida mają do dyspozycji sklep Google Play, natomiast na urządzeniach z systemem iOS możemy pobrać portfel z AppStore.

Przy pierwszym uruchomieniu możemy wygenerować portfel przy pomocy posiadanych kluczy prywatnych lub stworzyć nowy portfel. Jesteśmy także proszeni o stworzenie kopii zapasowej.

 • giełda kontraktów CFD
 • bez weryfikacji
 • kilka par walutowych
 • dźwignia x 100
 • wysokie wolumeny
 • zarabianie na zyskach i spadkach

Absolutną podstawą jest ustawienie kodu PIN, który uniemożliwi dostanie się do naszego portfela niepożądanym osobom. To w zasadzie wszystko co musimy zrobić, by przejść do korzystania z wszystkich funkcji portfela.

Zabezpieczenia

Aplikacja posiada wbudowane dwie funkcje odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie Bitcoinów. Pierwsza z nich to wspomniany już kod PIN złożony z kombinacji sześciu cyfr. Istnieje również opcja zresetowania PIN-u przy pomocy kopii zapasowej.

Drugą funkcją jest tryb offline, który pozwala odłączyć nasze klucze prywatne od sieci. To rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo. Minusem jest brak możliwości przeprowadzania transakcji w tym trybie.

Jakie opinie zbiera portfel Mycelium?

Portfel Mycelium jest najpopularniejszą aplikacją mobilną przystosowaną do przechowywania Bitcoinów. Jest to jeden z najłatwiejszych w obsłudze portfeli dostosowanych do smartfona.

W opinii użytkowników, Mycelium jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu, nie musisz dysponować rozległą wiedzą z zakresu działania bitcoina. Nawet laik szybko zaprzyjaźni się ze wszystkimi funkcjami oferowanymi przez portfel.

mycelium opinie

Pozytywne opinie podkreślają również mnogość funkcji, które umożliwiają dostosowanie portfela do swoich indywidualnych potrzeb. Wallet ustrzegł się poważnych luk, które pozwoliłyby na kradzież kryptowalut.

W przypadku portfela mobilnego nie da się oczywiście całkowicie zwalczyć działalności hackerskiej. Jednak odpowiednie zabezpieczenie naszego konta oraz rozsądne użytkowanie pozwala skutecznie wystrzec się przykrych zdarzeń.

W związku z tym, opinie klientów pod adresem Mycelium wskazują, że jest to najprawdopodobniej jedna z najlepszych alternatyw do przechowywania Bitcoinów na swoim telefonie.

Wady i zalety aplikacji

W gronie najważniejszych zalet wymienimy przede wszystkim wysoki poziom funkcjonalności oraz prostą obsługę. Mycelium to portfel przyjazny użytkownikom, który umożliwi nam wygodne przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w codziennym życiu.

Zarówno instalacja, konfiguracja, jak również samo zarządzanie portfelem jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Na pochwałę zasługują również rozbudowane funkcje.

Wśród minusów wymienić należy ryzyko ataków. Niestety, portfele mobilne do funkcjonalnej pracy wymagają uaktywnienia trybu online. To sprawia, że nasze klucze prywatne są narażone na przejęcie.

Brak należytej ostrożności może sprawić, że padniemy ofiarą hackera i stracimy nasze Bitcoiny. Dlatego na tego rodzaju aplikacjach przechowuj tylko niewielkie środki do bieżących płatności.

Czy warto korzystać?

Portfel Mycelium to dobra propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy szukają wygodnego narzędzia mobilnego do przeprowadzania płatności bitcoinowych w codziennym życiu. W przypadku Bitcoina, jest to prawdopodobnie najlepszy wybór portfela mobilnego.

Jeśli jednak przechowujesz duże ilości kryptowalut, powinieneś pomyśleć nad bezpieczniejszym wyborem, takim jak portfel sprzętowy.