Bitbay – rejestracja i weryfikacja konta giełdowego

Rejestracja na Bitbay jest intuicyjna. Poradnik może być przydatny dla osób początkujących, które konto na giełdzie zakładają po raz pierwszy.

Weryfikacja dokumentami jest obowiązkowa. Bez niej nie wypłacisz żadnych środków. Miej to na uwadze zanim wpłacisz swoje kryptowaluty.

Jeśli szukasz platformy nie wymagającej weryfikacji przeczytaj artykuł zawierający najważniejsze informacje o giełdzie Binance.

Z powodu niekorzystnych zmian w regulaminie, blokowania wypłat i wielokrotnych żądań powtórnej weryfikacji nie korzystam ani nie polecam Bitbay. Wpis zostawiam informacyjnie, gdyby z jakiegoś powodu ktoś chciał założyć tu konto.

Bitbay – rejestracja konta

Cały proces składa się z kilku etapów. Przejdź na stronę giełdy i kliknij rejestracja. Zobaczysz formularz z miejscem na podanie emaila. Wpisz swój email. Przeczytaj regulamin, zatwierdź wymagane zgody i kliknij niebieski przycisk zarejestruj się.

Na podany adres dostaniesz wiadomość. Jeśli wiadomość nie dochodzi sprawdź czy nie wpadła do folderu spam lub inne. Otwórz ją i kliknij niebieski przycisk aktywuj konto. Zostaniesz przekierowany do kolejnego formularza.

Wpisz swój login, hasło i kod bezpieczeństwa. Kod bezpieczeństwa będzie potrzebny do kontaktu z supportem lub edytowania danych na zarejestrowanym koncie giełdowym.

Następnie kliknij niebieski przycisk dalej. Wybierz swoje obywatelstwo, domyślną walutę i kliknij stwórz konto.

Te dane są niezbędne do logowania i bezproblemowego korzystania z giełdy Bitbay. Zapisz je.

bitbay rejestracja konta

bitbay rejestracja dokończ

Czy warto przechodzić proces rejestracji i weryfikacji na BitBay?

Przemyśl dobrze czy warto się zarejestrować, ponieważ Bitbay często żąda ponownej weryfikacji nawet jeśli już wcześniej ją przechodziłeś.

Chcesz szybko przelać kryptowaluty na inną giełdę by wykonać zyskowną transakcję, a tu niespodzianka. Konto zostaje zablokowane. Bezpodstawne zablokowanie konta to narażanie na straty finansowe.

Jeśli mimo wszystko zdecydowałeś się na rejestrację i weryfikację przeczytaj poradnik jak kupować i sprzedawać na Bitbay.

Czy można wpłacać kryptowaluty na niezweryfikowane konto?

Tak, ale wypłacić już nie można. Jeśli nie zweryfikujesz konta możesz pożegnać się z depozytem.

Dlaczego BitBay wymaga weryfikacji?

Najnowsza wersja giełdy Bitbay jest zgodna z europejską dyrektywą AML (Anti Money Laundering) oraz polską ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu Dz.U. 2000 nr 116 poz. 1216. Co sądzę na ten temat wyłożyłem tutaj: giełda kryptowalut bez weryfikacji

W myśl tych przepisów każdy podmiot przyjmujący depozyty w walutach FIAT (w tym PLN) ma obowiązek weryfikacji i rejestracji danych swoich użytkowników. Dotyczy to wszystkich firm (banki, kantory, itd) nie tylko tych z branży kryptowalut.

Rejestracja dokumentów na Bitbay

Zazwyczaj odbywa się to poprzez przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i miejsce zamieszkania. Jeśli zatem chcesz korzystać z giełdy Bitbay najpierw powinieneś dokonać rejestracji dokumentów. W przeciwnym wypadku będzie to niemożliwe.

Pewnie nie bardzo Ci się to podoba. Mnie również. Jeśli chcesz mieć tu konto musisz się zweryfikować. Innego wyjścia nie ma. Formalne przyjemności związane z rejestracją i weryfikacją konta na Bitbay są dużym utrudnieniem dla użytkowników.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Jak zweryfikować konto przez rejestrację dokumentów?

Na górze strony w żółtym pasku kliknij zweryfikuj swoje konto. Następnie wybierz konto prywatne lub firmowe.

Wpisz numer telefonu.  Za chwilę otrzymasz SMS z kodem. Wpisz go w kolejnym formularzu i kliknij dalej.

bitbay weryfikacja

dokumenty

Teraz kolej na uzupełnienie danych osobowych i przesłanie skanów dokumentów potwierdzających tożsamość i miejsce zamieszkania.

Dane muszą być takie same jak na rachunku bankowym z którego będą dokonywane wpłaty w walutach FIAT. Skany powinny być czytelne. Bez uciętych rogów. Nie przerabiane w programie graficznym.

weryfikacja

Dane osobowe – Imię, nazwisko oraz inne dane znajdujące się na dokumencie tożsamości

Potwierdzenie tożsamości – Skan obu stron dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dowód osobisty lub paszport. Scan powinien być czytelny. W informacji pod formularzem jest napisane, że w grę wchodzi też prawo jazdy.

Być może dotyczy to innych krajów, bowiem w myśl polskich przepisów prawo jazdy dokumentem tożsamości nie jest.

Potwierdzenie adresu – Skan dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania:

 • rachunek za opłaty komunalne
 • dokument urzędowy
 • umowa z bankiem lub towarzystwem ubezpieczeniowym (z podpisem)
 • potwierdzenie przelewu z konta którego jesteś właścicielem

Wymienione przykładowe dokumenty muszą zawierać adres zamieszkania/zameldowania oraz imię i nazwisko. Muszą być też aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy).

Umowa wynajmu, kupna samochodu, rachunki ze sklepów nie przejdą.

Po poprawnym wypałenieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz informujący o tym komunikat. Twoje konto powinno zostać zweryfikowane w ciągu 24 godzin. Gdy tak się stanie otrzymasz informację na maila.

2 komentarze do wpisu „Bitbay – rejestracja i weryfikacja konta giełdowego”

 1. Wg mnie ok trzeba chronić Państwo przed przestępcami i wyprowadzaniem kapitału, ale uważam ze powinna być większa kwota wolna od podatku i możliwość np miesięcznie wypłacenia BTC bez żadnych potwierdzeń i weryfikacji. Przykładowo Pan X daje Panu Y 10tys zł za równowartość BTC i co gdzie jest Państwo nie ma:) To co to za różnica. I tak to się dzieje i tak.

  Państwo udaje ze zapobiega a realnie pogłębia tylko szara strefę tym ze udaje ze nic nie widzi i chowa głowę w piasek. Dopóki nie będzie w Rządzie kogoś kto rozumie w ogóle rynek BTC nie będzie o czym i z kim rozmawiać. Rzad musi się urealnić i zrozumieć ze BTC i krypto to nie jacyś przestępcy czy złodzieje tylko normalni ludzie, fani technologi nowinek, dbający i świadomi prywatności itd.

  Kryptowaluty to przyszłość świata za sto lat każde państwo będzie miało swoja kryptowalutę i będzie pewnego rodzaju dozwolona strefa wolności gospodarczej .Niestety pokolenie 50latko które dziś rządzi musi odejść z sceny politycznej aby przyszli młodzi którzy wiedza o co chodzi. Owszem BTC nie może zderegulować gospodarki nie kontrolowanym obrotem ok, ale czy Państwo tego chce czy nie nie da się zatrzymać rewolucji Bitcoinowej. Im będą większe przymusy i próby regulacji tym bardziej BTC będzie się rozwijać.

  Jedyne zagrożenie jakie widzę to karty sim virtualne (chodż pewnie będzie się dało je hakować i odblokowywać jak simlocki oraz 5g i komputerki always connect, czyli always invigilation:) Ale myślę, że znajda się firmy które będą w opozycji do tego i będą zarabiać na prywatności.

  Rządy i korpo może teraz są w ofensywie ale dzięki temu ludzie uświadomią się jeszcze bardziej, jak są okradani na każdym kroku z prywatności płacac sami sobą, swoimi danymi i zacznie się za kilkadziesiąt lat boom na prywatność. Beda jeszcze takie czasy gdy Linux wyprze Windowsa i iOSa. Tak samo jak dziś nikt już nie reglamenutuje drukowania książek jak kiedyś:)

  Wolność dostępu do informacji wygra mimo ze dziś jesteśmy w defensywie. Wolność nauki i informacji jest gwarantem rozwoju świata i ludzkości tylko w interesie korporacji i rządów jest ograniczanie tego w obawie aby rządy nie zostały zbyt szybko zmienione i ci co się maja nachapać zdążyli się nakraść.

  Niestety taka jest prawda.

  Odpowiedz
  • Regulacje nie zwiastują nic dobrego. Przekonała się o tym giełda Bitbay. Po wprowadzeniu przymusowej weryfikacji dla wszystkich ilość rejestracji znacznie spadła. A odsetek osób zarejestrowanych, które przeszły weryfikację jest znikomy.

   Owszem, rewolucji bitcoinowej nikt nie powstrzyma. Regulacje ją tylko spowolnią i niestety zniekształcą.

Dodaj komentarz