Jak założyć portfel bitcoin? – darmowe konto BTC po polsku

Z tego artykułu dowiesz się jak założyć portfel bitcoin dostępny w języku polskim. Dodatkowo zawarłem opis zakładek panelu zarządzania oraz instrukcję jak wysyłać i odbierać kryptowalutowe przelewy.

Darmowy portfel bitcoin działa jak internetowe konto bankowe. Pozwala dokonywać międzynarodowych płatności w kryptowalutach akceptowanych na całym świecie. W artykule znajdziesz:

Darmowy portfel bitcoin po polsku

Portfel bitcoin dostępny na blockchain.com jest rozwiązaniem online. Wymaga tylko logowania. Możesz z niego korzystać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie bez konieczności instalacji oprogramowania.

Nazwa może wprowadzać w błąd, ponieważ blockchain to technologia łańcucha bloków, powszechnie stosowana w kryptowalutach. Tutaj została wykorzystana jako nazwa firmy i wirtualnej usługi.

Darmowe konto bitcoin służy do wykonywania niewielkich bieżących płatność, a nie przechowywania dużych kwot. Do tego celu najlepiej nadaje się odłączony od internetu paper wallet lub bezpieczne i wygodne urządzenie Ledger Nano S.

Jest kilku operatorów udostępniających aplikację działającą z poziomu przeglądarki. Blockchain.com jest największym z nich. Na tym portalu zostało założonych ponad 26 milionów kont.

Obsługa jest łatwa i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Każdy sobie z tym poradzi bez najmniejszego problemu. Do dyspozycji kilkadziesiąt wersji językowych. Możesz wybrać obsługę po polsku.

Jak założyć portfel bitcoin?

Przejdź na stronę blockchain.com/pl. Następnie kliknij zarejestruj się w prawym górnym rogu strony. Twoim oczom ukaże się formularz rejestracyjny po polsku. Wpisz swój adres email i hasło. Pamiętaj, aby hasło zawierało znaki specjalne i cyfry oraz nie było używane nigdzie wcześniej.

jak założyć portfel bitcoin

Sprawdź maila podanego przy rejestracji i kliknij w link aktywacyjny, który otrzymałeś w wiadomości. To już wszystko. Teraz możesz zalogować się na swoje konto BTC.

 • W mailu otrzymałeś IDENTYFIKATOR PORTFELA. Jest to coś na kształt loginu. Nie zgub go. Identyfikator jest wymagany przy każdym logowaniu.
Czy darmowy portfel bitcoin wymaga weryfikacji?

Opisywany portfel bitcoin jest dostępny bez weryfikacji dokumentami. Jednak jej twórcy gorąco do tego zachęcają, a nawet gotowi są zapłacić. Swego czasu obowiązywała nagroda.

Każdy kto przeszedł proces weryfikacji otrzymywał równowartość 50 dolarów w kryptowalucie Stellar. Bez haczyków, kwota od razu pojawiała się na saldzie portfela i można było wysłać ją na giełdę lub sprzedać w inny sposób.

Jeśli nie masz nic przeciwko weryfikacji obserwuj co dzieje się na portfelu. Być może w przyszłości podobna okazja na łatwe zarobienie kilku dolarów powtórzy się. Informacja na pewno będzie dostępna od razu po zalogowaniu.

Czy na portfel bitcoin mogę przelać inne kryptowaluty?

Tak. Prezentowane konto BTC obsługuje też kryptowaluty: Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) i Stellar (XLM).

Jak wykonywać przelewy?

Po utworzeniu konta saldo jest zerowe. Musisz je uzupełnić kryptowalutami wykonując przelew na podany w panelu adres. Instrukcja poniżej.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Jak uzupełnić portfel bitcoinami?

Konto jest przejrzyste i intuicyjne. Wszystko umieszczone na swoim miejscu. W prawym górnym rogu widoczna jest ilość posiadanych BTC. Pod spodem ich wartość wyrażona w dolarach.

W centralnej części dwa przyciski otrzymaj i wyślij. Dzięki nim możesz uzupełnić portfel bitcoinami lub wykonać przelew wychodzący. Odrobinę niżej wyszczególnione wszystkie transakcje. Menu z ustawieniami po lewej stronie. Stan konta po prawej.

darmowy portfel bitcoin
Panel portfela BTC

Ilość posiadanych bitcoinów zawsze jest taka sama. Wartość wyrażona w dolarach ulega zmianie, ponieważ zależy od kursu w danym momencie.

Wysyłanie bitcoinów

Kliknij przycisk wyślij. Wyskoczy okienko z formularzem. Wypełnij zgodnie z instrukcją i kliknij kontynuuj. Pojawi się informacja potwierdzająca kwotę i adres. Sprawdź czy się zgadza i kliknij wyślij aby zaakceptować przelew.

wysyłanie bitcoinów

W polu opłata transakcyjna jest prowizja dla sieci za potwierdzenie przelewu. Jej wartość jest ustawiana automatycznie. Zależy ona od „wagi” przelewu i aktualnej przepustowości sieci.

Jeśli zatwierdzisz wyliczoną kwotę prowizji (domyślna opcja regular) przelew dojdzie w czasie dłuższym niż godzina. Jeśli chcesz przyspieszyć płatność wybierz opcję priority. Zapłacisz większą prowizję, ale przelew dojdzie szybciej w ciągu 60 minut.

Portfel bitcoin pozwala też samodzielnie ustalić wysokość prowizji. Kliknij customize fee i wpisz tyle ile jesteś w stanie zapłacić. Jeśli kwota będzie mniejsza od podanej przelew będzie szedł dłużej lub utknie.

Odradzam samodzielne ustalanie kwoty prowizji chyba, że potrafisz policzyć jej optymalną wysokość w danym momencie. Jeśli ustawisz za mało przelew utknie i trzeba będzie kombinować.

 • Przelewy bitcoinowe są nieodwracalne. Nie można ich cofnąć. Nie można napisać reklamacji. Dlatego przed zaakceptowaniem dokładnie sprawdź adres i kwotę.

Otrzymywanie bitcoinów

Kliknij przycisk otrzymaj. Wyskoczy okienko z formularzem. Kod w centralnej części to Twój adres portfela bitcoin, na który mają zostać przelane środki. Skopiuj go i wyślij do osoby która ma Ci wysłać bitcoiny. To wystarczy.

otrzymywanie bitcoinów

Opcja zaawansowana pozwala na wpisanie żądanej kwoty przelewu. W polu enter amount wpisujesz odpowiednią ilość BTC. W opisie możesz zrobić adnotację. Klikasz dalej i pojawia się link. Możesz go skopiować i wysłać do osoby od której oczekujesz przelewu. Zobaczy ona kwotę i Twoją adnotację.

 • Klucz publiczny, adres portfela, numer konta. Te określenia oznaczają to samo. Jest to ciąg znaków, które podajesz gdy chcesz otrzymać BTC.

Potwierdzenia transakcji

Przysłane na Twój portfel bitcoiny są widoczne praktycznie od razu. Jednak abyś mógł z nich korzystać transakcja musi otrzymać trzy potwierdzenia z sieci. Czy tak się stało sprawdzisz klikając haczyk obok danej transakcji.

potwierdzanie transakcji btc

Tak samo jest gdy to Ty zlecasz wypłatę. Po zaakceptowaniu przelewu wychodzącego nie musisz robić nic więcej. Transakcja jest automatycznie rozgłaszana. Po uzyskaniu trzech potwierdzeń z sieci bitcoiny opuszczają Twój portfel i trafiają na konto adresata.

Czas oczekiwania na trzy potwierdzenia jest różny. Od kilku minut do kilkudziesięciu godzin. Zależy to przepustowości sieci w danym momencie i wysokości prowizji jaką ustawiłeś.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Portfel bitcoin zawiera kilka zakładek

Opis zakładek znajdujących się po lewej stronie panelu zarządzania kontem. Dzięki nim możesz dostosować portfel bitcoin do własnych potrzeb.

Transakcje

Tutaj znajdziesz pełną historię transakcji we wszystkich dostępnych kryptowalutach. Możesz odnaleźć przelewy które wykonywałeś i które otrzymywałeś.

konto bitcoin

Opcja przesłano to przelewy wewnętrzne wykonywane w ramach subkont na Twoim portfelu. Klikając mała strzałkę możesz wybrać zakres dat.

Centrum bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo kryptowalut to sprawa priorytetowa. Nawet w przypadku zewnętrznych narzędzi należy o nie zadbać.

Darmowy portfel bitcoin nie jest odpowiedni do długoterminowego przechowywania większej ilości BTC, ponieważ jest zarządzany przez zewnętrznego operatora. Mimo to warto go odpowiednio zabezpieczyć chociażby przed nieuprawnionym logowaniem. Konto oferuje dwa poziomy zabezpieczeń.

Poziom podstawowy

To absolutna konieczność. Potwierdź swój adres email. Ustaw też zwrot zapasowy hasła. Kliknij zwrot zapasowy i postępuj zgodnie z instrukcją. Wydrukuj specjalny arkusz lub naszykuj kartkę papieru, aby zapisać seed.

Zobaczysz listę 12 słów. Zapisz je w niezmienionej formie i kolejności. Te dane są niezbędne żeby odzyskać konto po utracie hasła. Nie trzymaj ich na komputerze tylko na papierze offline. Każdy kto uzyska do nich dostęp uzyska też dostęp do Twojego portfela bitcoin.

Ustaw weryfikację dwustopniową za pomocą aplikacji Google Authenticator. Przy każdym logowaniu będziesz musiał wpisać dodatkowy pin, który pojawi się w zainstalowanej na telefonie aplikacji.

Możesz też powiązać swój numer telefonu z portfelem oraz ustawić uwierzytelnienie dwustopniowe. Na podany numer będziesz otrzymywał pin wymagany do logowania.

bezpieczeństwo

Poziom zaawansowany

 • Hasło do logowania – ustaw hasło składające się z dużej ilości losowo wygenerowanych znaków. Hasło nie jest nigdzie zapisywane więc nie ma opcji odzyskiwania. Jedyną możliwością przywrócenia dostępu do portfela jest posiadanie omówionego powyżej seeda.
 • Hasło do zatwierdzania przelewów – po aktywacji będzie wymagane przy każdym przelewie wychodzącym. Również nie ma możliwości odzyskania.
 • Weryfikacja w przeglądarce – ta opcja pozwala na ponowne zalogowanie bez dodatkowego uwierzytelniania pinem. Dotyczy to krótkiego okresu zaraz po wylogowaniu z portfela bitcoin. Wyłącz tę opcję jeśli chcesz aby za każdym razem było wymagane pełne uwierzytelnianie.
 • Biała lista IP – możesz ustawić aby logowanie na Twój portfel bitcoin było możliwe tylko z dodanych adresów IP. Będziesz również otrzymywał powiadomienia o podejrzanych próbach logowania.
 • Blokada sieci TOR – portfel bitcoin pozwala zablokować dostęp przez sieć TOR, która pomaga zachować anonimowość w internecie. TOR to bardzo pozytywny i pro wolnościowy projekt. Zachęcam do korzystania.

Ustawienia konta

Ta zakładka zawiera kategorie pozwalające na zarządzanie i sprawdzanie podstawowych ustawień konta.

 • General – tu znajdziesz identyfikator portfela bitcoin, który otrzymałeś w mailu aktywacyjnym oraz funkcję parowania z aplikacją mobilną.
 • Profile – własność konta możesz potwierdzić wysyłając scan dokumentów. Nie polecam tego robić. Internetowy portfel bitcoin nie zapewnia 100% anonimowości, ale wysyłanie dokumentów to już gruba przesada.
 • Preferencje – w tym miejscu możesz dodać swój numer telefonu oraz ustawić powiadomienia mailowe. Będziesz otrzymywał wiadomość lub SMS jeśli bitcoiny pojawią się na Twoim portfelu. Możesz wybrać walutę w jakiej ma być pokazana wartość salda. Domyślnie jest ustawiony dolar, ale możesz zmienić na polską złotówkę.

portfel bitcoin po polsku

Panel jest dobrze przetłumaczony na kilkanaście języków. Możesz wybrać obsługę po polsku. Portfel bitcoin posiada cztery różne motywy pozwalające na zmianę wyglądu panelu konta. Jest też opcja ustawienia czasu po którym nastąpi automatyczne wylogowanie.

Jak utworzyć wiele kont na jednym portfelu?

Darmowy portfel bitcoin pozwala na tworzenie dowolnej liczby kluczy publicznych. Inaczej mówiąc na jednym portfelu możesz założyć wiele kont. Każde z nich może być przyporządkowane do konkretnego nadawcy.

Powiedzmy, że codziennie otrzymujesz wpłaty z wielu źródeł. W takiej sytuacji zweryfikowanie czy i od kogo doszedł przelew jest dość uciążliwe, ponieważ w transakcjach pokazuje się tylko numer konta nadawcy i kwota. Nie ma nazwy.

Wygląda to tak:

portfel bitcoin btc

Możesz łatwo rozwiązać ten problem. Kliknij adresy potem po prawej stronie zarządzaj. Teraz dodaj następny adres. Pojawi się nowo utworzony adres.

Po prawej stronie kliknij ikonę ołówka i dodaj nazwę. Utworzony adres podaj nadawcy jako Twój adres do wypłat.

Dzięki przyporządkowaniu kolejnych adresów portfela (numerów kont) do nadawców będziesz widział od kogo jest przelew.

Wygląda to tak:

darmowe konto btc

Jest zdecydowanie bardziej przejrzyście. Jeden rzut oka wystarczy żebyś wiedział czy wypłata z konkretnego źródła dotarła.

Portfel bitcoin posiada dodatkowe opcje

Na początku sierpnia 2017 roku została dodana kryptowaluta ethereum, która staje się coraz bardziej popularna. Następnie dołączony został bitcoin cash, czyli największy fork BTC oraz stellar.

inne kryptowaluty

Teraz portfel pozwala otrzymywać i wysyłać przelewy w czterech różnych kryptowalutach. W lewym górnym rogu panelu zarządzania możesz dokonać wyboru. Poniżej dwie istotne zakładki umożliwiające odpowiednio zakup bitcoina i wymianę jednej kryptowaluty na inną.

 • Buy and Sell BTC – kupno i sprzedaż bitcoina. Niestety nie da się tej operacji przeprowadzić bezpośrednio. Aby to zrobić trzeba założyć konto na Coinify (giełda partnerska). Nie znam warunków i prowizji tej giełdy więc nie mam zdania na jej temat.
 • Exchange – mini kantor wewnętrzny. Możesz automatycznie wymienić bitcoina na ethereum lub na bitcoin cash.

Jeśli interesują Cię alternatywne kryptowaluty pełen ich wachlarz znajdziesz na największej międzynarodowej giełdzie Binance.

Aplikacja mobilna

Dostępna jest aplikacja mobilna na Androida i iOS. Wystarczy ją zainstalować na telefonie i połączyć z portfelem. Zakładka Settings > General > kod parowania na urządzeniach mobilnych. Pokaże się QR kod, który należy zeskanować telefonem.

Uważaj na oszustwa

Internetowy portfel bitcoin posiada opcje obserwowania dowolnych adresów, nawet nie swoich. Dodajesz klucz publiczny (adres portfela) i widzisz saldo oraz transakcje. Jednak, aby te środki wydać potrzebny jest klucz prywatny.

Settings > Wallets&Adresses > Zaimportuj adres dotyczący bitcoinów

adresy

Oszuści korzystają z tej opcji i sprzedają dostęp do utworzonych portfeli z rzekomo znajdującymi się na nich bitcoinami. Ofiara widzi saldo portfela i myśli, że zrobiła znakomity interes. Po zalogowaniu okazuje się, że aby wydać środki potrzebny jest klucz prywatny do którego dostęp ma tylko oszust.

Portfel bitcoin załóż samemu od podstaw. Nie kupuj go i nie przelewaj BTC na adresy obserwowane. Z tej opcji możesz również skorzystać jeśli chcesz zaimportować klucz prywatny, na przykład zapisany na kartce papieru. W takim przypadku będziesz miał pełny dostęp do bitcoinów.

 • Import adresu bitcoin – tylko podgląd
 • Import klucza prywatnego – pełny dostęp

Wady i zalety darmowego portfela bitcoin

Darmowy portfel bitcoin to propozycja dla osób zupełnie początkujących i mało technicznych. Jest wygodny, intuicyjny w obsłudze i można go obsługiwać po polsku.

Z aplikacji korzystaj zgodnie z jej przeznaczeniem. Nie trzymaj tam dużych kwot. W miarę poszerzania wiedzy o kryptowalutach polecam używanie portfeli do bitcoina zapewniających większe bezpieczeństwo, prywatność i pełną kontrolę nad środkami.

Zastosuj zasadę ograniczonego zaufania ponieważ, wbrew temu co znajdziesz na stronie blockchain.com nie jesteś swoim własnym bankiem. Jesteś w pełni uzależniony od operatora tego serwisu.

Od niego zależy bezpieczeństwo Twoich bitcoinów zgromadzonych na portfelu oraz możliwość bezproblemowego dostępu do nich.

Operator zapewnia, że nie zna kluczy prywatnych użytkowników. Nie jestem w stanie tego sprawdzić, dlatego zakładam że tak nie jest. Jedyną możliwością potwierdzenia pełnego bezpieczeństwa kluczy prywatnych jest ich samodzielne wygenerowanie.

Portfel bitcoin typu online (logowanie przez zewnętrzną stronę internetową) wykorzystuj do niewielkich płatności. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności telefonem. Dostępność czterech popularnych kryptowalut jest dodatkowym atutem.

Zalety

 • darmowy
 • wygodny
 • łatwy w obsłudze
 • płatności mobilne
 • obsługa po polsku
 • dodatkowe kryptowaluty

Wady

 • mało bezpieczny
 • brak pełnej kontroli

Jaka firma stworzyła prezentowany portfel bitcoin?

Firma nazywa się Blockchain Luxembourg S.A. Jest to spółka akcyjna zarejestrowana w Luksemburgu. Powołanych zostało kilka dodatkowych spółek działających między innymi w Wielkiej Brytanii i USA. Darmowy portfel bitcoin rozwija ponad stu osobowy zespół osób z całego świata.

Pomysłodawcą i założycielem jest Peter Smith. Firma posiada biura w czterech lokalizacjach. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie, kultura pracy jest dość swobodna, sprzyjająca kreatywności. Takie podejście jest powszechne w dużych firmach działających w branży IT.

portfel bitcoin zespół
Zespół zarządzający rozwojem portfela Blockchain.com

Darmowy portfel bitcoin nie jest jedyną oferowaną usługą.Firma udostępnia jeden z bardziej złożonych interfejsów API, na którym powstało wiele aplikacji kryptowalutowych.

Zespół cały czas się rozwija i poszukiwani są nowi pracownicy. Głównie programiści i specjaliści IT. Szczegółową specyfikację i opis stanowisk znajdziesz w stopce głównej strony. Jest możliwość wysłania własnego CV.

Dodaj komentarz