Jak założyć portfel bitcoin? Opis portfela blockchain

Portfel bitcoin na blockchain jest darmowy i można go obsługiwać po polsku. Nie wymaga weryfikacji. Umożliwa wysyłanie i odbieranie bitcoinów online.

jak założyć portfel bitcoin

Portfel bitcoin działa jak internetowe konto bankowe. Pozwala dokonywać międzynarodowych płatności w kryptowalucie bitcoin (BTC), która jest akceptowana na całym świecie.

Z tego artykułu dowiesz się jak założyć darmowy portfel bitcoin na portalu blockchain. Dodatkowo zawarłem opis zakładek dostępnych w panelu zarządzania, instrukcję jak uzupełnić portfel bitcoinami oraz mają opinię na temat prezentowanej aplikacji.

Portfel bitcoin na portalu blockchain

Portfel blockchain jest rozwiązaniem typu online, dlatego nie ma potrzeby pobierania całego łańcucha bloków. Wymaga tylko logowania.

Możesz z niego korzystać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie bez konieczności instalacji oprogramowania.

portfel bitcoin blockchain

Obsługa portfela bitcoinowego jest łatwa i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Dlatego każdy sobie z tym poradzi bez najmniejszego problemu.

Do dyspozycji kilkadziesiąt wersji językowych. Możesz wybrać obsługę po polsku. Portfel blockchain jest w pełni darmowy.

Po utworzeniu nowego konta saldo BTC jest zerowe. Pierwsze bitcoiny kupisz na ➙ polskiej giełdzie BitBay

Jest kilku operatorów udostępniających portfele bitcoinowe działające z poziomu przeglądarki. Blockchain jest największym z nich. Na tym portalu zostało założonych ponad 26 milionów portfeli.

Portfel blockchain służy do wykonywania niewielkich bieżących płatność, a nie do przechowywania bitcoinów.

Do tego celu najlepiej nadają się niepodłączone do internetu portfele papierowe lub bezpieczne i wygodne portfele sprzętowe typu ➙ Ledger Nano S.

Jak założyć portfel bitcoin po polsku?

Przejdź na stronę blockchain.com/pl/wallet. Następnie kiliknij sing up w prawym górnym rogu strony. Twoim oczom ukaże się formularz rejestracyjny po polsku. Wpisz swój adres email i hasło.

Pamiętaj, aby hasło zawierało znaki specjalne i cyfry oraz nie było używane nigdzie wcześniej. Po uzupełnieniu formularza kliknij niebieski przycisk kontynuuj.założyć portfel bitcoin po polskuZaloguj się na podanego przy rejestracji maila i kliknij w link aktywacyjny, który otrzymasz w wiadomości. To już wszystko. Teraz możesz zalogować się na konto i korzystać ze swojego portfela bitcoin.

W mailu otrzymałeś IDENTYFIKATOR PORTFELA. Jest to coś na kształt loginu. Nie zgub go. Jest to element wymagany przy każdym logowaniu.

Portfel bitcoin bez weryfikacji

Opisywana aplikacja jest dostępna bez weryfikacji dokumentami. Jednak jej twórcy gorąco do tego zachęcają, a nawet gotowi są zapłacić. Swego czasu obowiązywała nagroda.

Każdy kto przeszedł proces weryfikacji otrzymywał równowartość 50 dolarów w kryptowalucie Stellar. Bez haczyków, kwota od razu pojawiała się na saldzie portfela i można było wysłać ją na giełdę lub sprzedać w inny sposób.

Jeśli nie masz nic przeciwko weryfikacji obserwuj co dzieje się na portfelu. Być może w przyszłości podobna okazja na łatwe zarobienie kilku dolarów powtórzy się. Informacja na pewno będzie dostępna od razu po zalogowaniu.

Jak wysyłać i odbierać bitcoiny?

Panel konta blockchain jest przejrzysty i intuicyjny. Wszystko umieszczone na swoim miejscu. W prawym górnym rogu widoczna jest ilość posiadanych BTC. Pod spodem ich wartość wyrażona w dolarach.

W centralnej części dwa przyciski otrzymaj  i wyślij. Służą one do wykonywania przelewów. Odrobinę niżej wyszczególnione wszystkie transakcje. Menu z ustawieniami po lewej stronie. Stan konta po prawej.portfel bitcoin jak wysyłaćIlość posiadanych bitcoinów zawsze jest taka sama. Natomiast wartość wyrażona w dolarach ulega zmianie, ponieważ zależy od kursu w danym momencie.

Wysyłanie bitcoinów z portfela

Kliknij przycisk wyślij. Wyskoczy okienko z formularzem. Wypełnij zgodnie z instrukcją i kliknij kontynuuj. Pojawi się informacja potwierdzająca kwotę i adres. Sprawdź czy wszystko się zgadza i kliknij wyślij aby zaakceptować przelew.

wysyłanie bitcoinów

W polu opłata transakcyjna jest prowizja dla sieci za potwierdzenie przelewu. Jej wartość jest ustawiana automatycznie.

Zależy ona od "wagi" przelewu i aktualnej przepustowości sieci. Jeśli zatwierdzisz wyliczoną kwotę prowizji (domyślna opcja regular) przelew dojdzie w czasie dłuższym niż godzina.

Jeśli chcesz przyspieszyć płatność wybierz opcję priority. Zapłacisz większą prowizję, ale przelew dojdzie szybciej w ciągu 60 minut.

Możesz też samodzielnie ustalić wysokość prowizji. Kliknij customize fee i wpisz tyle ile jesteś w stanie zapłacić. Jeśli kwota będzie mniejsza od podanej musisz się liczyć z tym, że przelew będzie szedł dłużej lub utknie.

Odradzam samodzielne ustalanie kwoty prowizji chyba, że potrafisz policzyć jej optymalną wysokość w danym momencie. Jeśli ustawisz za mało przelew utknie i trzeba będzie kombinować.

Przelewy bitcoinowe są nieodwracalne. Nie można ich cofnąć. Nie można napisać reklamacji. Dlatego przed zaakceptowaniem dokładnie sprawdź numer konta i kwotę.

Otrzymywanie bitcoinów na portfel

Kliknij przycisk otrzymaj. Wyskoczy okienko z formularzem. Kod w centralnej części to Twój adres portfela bitcoin, na który mają zostać przelane środki. Skopiuj go i wyślij do osoby która ma Ci wysłać bitcoiny. To wystarczy.

otrzymywanie bitcoinów

Opcja zaawansowana pozwala na wpisanie żądanej kwoty przelewu. W polu enter amount wpisujesz odpowiednią ilość BTC. W opisie możesz zrobić adnotację.

Klikasz dalej i pojawia się link. Możesz go skopiować i wysłać do osoby od której oczekujesz przelewu. Zobaczy ona kwotę i Twoją adnotację.

Klucz publiczny, adres portfela, numer konta. Te określenia oznaczają to samo. Jest to ciąg znaków, które podajesz gdy chcesz otrzymać od kogoś bitmonety.

Potwierdzenia transakcji

potwierdzenia transakcji

Przysłane na Twój portfel bitcoiny są widoczne praktycznie od razu.

Jednak abyś mógł z nich korzystać transakcja musi otrzymać trzy potwierdzenia z sieci.

Czy tak się stało sprawdzisz klikając haczyk obok danej transakcji.

Tak samo jest gdy to Ty zlecasz wypłatę. Po zaakceptowaniu przelewu wychodzącego nie musisz robić nic więcej.

Transakcja jest automatycznie rozgłaszana. Po uzyskaniu trzech potwierdzeń z sieci bitcoiny opuszczają Twój portfel i trafiają na konto adresata.

Czas oczekiwania na trzy potwierdzenia jest różny. Od kilku minut do kilkudziesięciu godzin. Zależy to przepustowości sieci w danym momencie i wysokości prowizji jaką ustawiłeś.

Portfel bitcoin - zakładki konta BTC

Opis zakładek znajdujących się po lewej stronie panelu zarządzania kontem btc. Dzięki nim możesz dostosować portfel bitcoin do własnych potrzeb.

Transakcje

Tutaj znajdziesz pełną historię transakcji we wszystkich dostępnych kryptowalutach. Możesz odnaleźć przelewy które wykonywałeś i które otrzymywałeś.

portfel bitcoin transakcje

Opcja przesłano to przelewy wewnętrzne wykonywane w ramach subkont na Twoim portfelu. Klikając mała strzałkę możesz wybrać zakres dat.

Centrum bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo kryptowalut to sprawa priorytetowa. Nawet w przypadku zewnętrznych narzędzi należy o nie zadbać.

Internetowy portfel bitcoin nie jest odpowiedni do długoterminowego przechowywania większej ilości bitcoinów, ponieważ jest zarządzany przez zewnętrznego operatora.

Mimo to warto go odpowiednio zabezpieczyć chociażby przed nieuprawnionym logowaniem. Portfel blockchain oferuje dwa poziomy zabezpieczeń.

Poziom podstawowy

To absolutna konieczność. Potwierdź swój adres email. Ustaw też zwrot zapasowy hasła. Kliknij zwrot zapasowy i postępuj zgodnie z instrukcją. Wydrukuj specjalny arkusz lub naszykuj kartkę papieru, aby zapisać seed.

Zobaczysz listę 12 słów. Zapisz je w niezmienionej formie i kolejności. Te dane są niezbędne żeby odzyskać konto po utracie hasła. Nie trzymaj ich na komputerze tylko na papierze offline. Każdy kto uzyska do nich dostęp uzyska też dostęp do Twoich bitmonet.

Najlepsza Giełda - Jak Wybrać? 

Ustaw weryfikację dwustopniową za pomocą aplikacji Google Authenticator. Przy każdym logowaniu będziesz musiał wpisać dodatkowy pin, który pojawi się w zainstalowanej na telefonie aplikacji.

Możesz też powiązać swój numer telefonu z portfelem oraz ustawić uwierzytelnienie dwustopniowe. Na podany numer będziesz otrzymywał pin wymagany do logowania.

zabezpieczenie portfela BTC

Poziom zaawansowany

Hasło do logowania na portfel bitcoin

Ustaw hasło składające się z dużej ilości losowo wygenerowanych znaków. Hasło nie jest nigdzie zapisywane więc nie ma opcji odzyskiwania. Jedyną możliwością przywrócenia dostępu do portfela jest posiadanie omówionego powyżej seeda.

Hasło do zatwierdzania przelewów

Po aktywacji będzie wymagane przy każdym przelewie wychodzącym. Również nie ma możliwości odzyskania.

Weryfikacja w przeglądarce

Ta opcja pozwala na ponowne zalogowanie bez dodatkowego uwierzytelniania pinem. Dotyczy to krótkiego okresu zaraz po wylogowaniu z portfela. Wyłącz tę opcję jeśli chcesz aby za każdym razem było wymagane pełne uwierzytelnianie.

Najlepsze giełdy i portfele oraz przydatne aplikacje

Biała lista IP

Możesz ustawić aby z wybranych adresów IP możliwe było logowanie tylko za pomocą standardowego potwierdzenia mailowego. Możesz ustawić aby logowanie na portfel było możliwe tylko z dodanych adresów IP. Będziesz również otrzymywał powiadomienia o podejrzanych próbach logowania.

Portfel bitcoin pozwala zablokować dostęp przez sieć Tor

Tutaj możesz ustawić blokadę konta dla użytkowników korzystających z sieci TOR. TOR pozwala zachować anonimowość w internecie. Z tego rozwiązania często korzystają osoby mające niecne zamiary. Aktywuj blokadę. Abstrahując od tematu, TOR to bardzo pozytywny i pro wolnościowy wynalazek.

Portfel bitcoin - Ustawienia konta

Ta zakładka zawiera 4 kategorie pozwalające na zarządzanie i sprawdzanie podstawowych ustawień konta.

General

Tu znajdziesz identyfikator portfela, który otrzymałeś w mailu aktywacyjnym oraz funkcję parowania z aplikacją mobilną.

Profile

Własność portfela możesz potwierdzić wysyłając scan dokumentów ze zdjęciem. Nie polecam tego robić. Internetowy portfel bitcoin nie zapewnia 100% anonimowości, ale wysyłanie dokumentów to już gruba przesada.

Preferencje

W tym miejscu możesz dodać swój numer telefonu oraz ustawić powiadomienia mailowe. Będziesz otrzymywał wiadomość lub SMS jeśli bitcoiny pojawią się na Twoim portfelu.

Możesz wybrać walutę w jakiej ma być pokazana wartość salda. Domyślnie jest ustawiony dolar, ale możesz zmienić na polską złotówkę.

portfel bitcoin preferencje

Panel jest dobrze przetłumaczony na kilkanaście języków. Możesz wybrać obsługę po polsku.

Portfel bitcoin posiada cztery różne motywy pozwalające na zmianę wyglądu panelu konta. Jest też opcja ustawienia czasu po którym nastąpi automatyczne wylogowanie.

Adresy - zakładanie wielu kont BTC na jednym portfelu

Przeglądarkowy portfel bitcoin pozwala na tworzenie dowolnej liczby kluczy publicznych. Inaczej mówiąc na jednym portfelu możesz założyć wiele kont. Każde z nich może być przyporządkowane do konkretnego nadawcy.

Powiedzmy, że codziennie otrzymujesz wpłaty z wielu źródeł. W takiej sytuacji zweryfikowanie czy i od kogo doszedł przelew jest dość uciążliwe, ponieważ w transakcjach pokazuje się tylko numer konta nadawcy i kwota. Nie ma nazwy.

Wygląda to tak:portfel bitcoin btc

Możesz łatwo rozwiązać ten problem. Kliknij adresy potem po prawej stronie zarządzaj. Teraz dodaj następny adres. Pojawi się nowo utworzony adres.

Po prawej stronie kliknij ikonę ołówka i dodaj nazwę. Utworzony adres podaj nadawcy jako Twój adres do wypłat.

Dzięki przyporządkowaniu kolejnych adresów portfela (numerów kont) do nadawców będziesz widział od kogo jest przelew.

Wygląda to tak:

portfel bitcoin adresy btc

Jest zdecydowanie bardziej przejrzyście. Jeden rzut oka wystarczy żebyś wiedział czy wypłata z konkretnego źródła dotarła.

Dodatkowe opcje portfela blockchain

Na początku sierpnia 2017 roku do bitcoinowego portfela blockchain została dodana kryptowaluta ethereum, która staje się coraz bardziej popularna. Następnie dołączony został bitcoin cash, czyli największy fork BTC oraz stellar.

Teraz z tego samego portfela możesz otrzymywać i wysyłać przelewy w czterech różnych kryptowalutach.

W lewym górnym rogu panelu zarządzania możesz dokonać wyboru.

Poniżej dwie istotne zakładki umożliwiające odpowiednio zakup bitcoina i wymianę jednej kryptowaluty na inną.

portfel bitcoin opcje

Buy and Sell BTC

Kupno i sprzedaż bitcoina. Niestety nie da się tej operacji przeprowadzić bezpośrednio. Aby to zrobić trzeba założyć konto na Coinify (giełda partnerska). Nie znam warunków i prowizji tej giełdy więc nie mam zdania na jej temat.

Jeśli interesują Cię alternatywne kryptowaluty pełen ich wachlarz znajdziesz na największej międzynarodowej giełdzie Binance.

Exchange

Mini kantor wewnętrzny. Możesz automatycznie wymienić bitcoina na ethereum lub na bitcoin cash. Wymiana może trwać do dwóch godzin.

Aplikacja mobilna

Bitcoinowy portfel blockchain posiada aplikację mobilną na Androida i iOS. Wystarczy ją zainstalować na telefonie i połączyć z portfelem.

Zakładka Settings > General > kod parowania na urządzeniach mobilnych. Pokaże się QR kod, który należy zeskanować telefonem.

Kto stoi za bitcoinowym portfelem bockchain.com?

Główna firma nazywa się Blockchain Luxembourg S.A. Jest to spółka akcyjna zarejestrowana w Luksemburgu. Powołanych zostało kilka dodatkowych spółek działających między innymi w Wielkiej Brytanii i USA.

Internetowy portfel bitcoin rozwija ponad stu osobowy zespół osób z całego świata. Pomysłodawcą i założycielem jest Peter Smith. Firma posiada biura w czterech lokalizacjach.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie, kultura pracy jest dość swobodna, sprzyjająca kreatywności. Takie podejście jest powszechne w dużych firmach działających w branży IT.

portfel bitcoin zespół
Zespół zarządzający rozwojem portfela Blockchain.com

Firma udostępnia jeden z bardziej złożonych interfejsów API, na którym powstało wiele aplikacji kryptowalutowych.

Zespół cały czas się rozwija i poszukiwani są nowi pracownicy. Głównie programiści i specjaliści IT. Szczegółową specyfikację i opis stanowisk znajdziesz w stopce głównej strony. Jest też możliwość wysłania własnego CV.

Informacje o najpopularniejszych altcoinach oraz notowania i wykresy

Nazwa portfela blockchain

Nazwa może wprowadzać w błąd, ponieważ blockchain to technologia łańcucha bloków, powszechnie stosowana w kryptowalutach. Tutaj została wykorzystana jako nazwa firmy i usługi wirtualnego portfela bitcoin.

Uważaj na przerobione portfele i oszustwa

Internetowy portfel bitcoin posiada opcje obserwowania dowolnych adresów, nawet nie swoich. Dodajesz klucz publiczny (adres portfela) i widzisz saldo oraz transakcje. Jednak, aby te środki wydać potrzebny jest klucz prywatny.

Zakładka Settings > Wallets&Adresses > Zaimportuj adres dotyczący bitcoinów

portfel bitcoin oszustwo

Oszuści korzystają z tej opcji i sprzedają dostęp do utworzonych portfeli z rzekomo znajdującymi się na nich bitcoinami. Ofiara widzi saldo portfela i myśli, że zrobiła znakomity interes. Po zalogowaniu okazuje się, że aby wydać środki potrzebny jest klucz prywatny do którego dostęp ma tylko oszust.

Nie kupuj założonego portfela na portalu blockchain. Załóż go samemu od podstaw i nie dawaj nikomu dostępu do konta. Nie przelewaj bitcoinów na adresy obserwowane.

Z tej opcji możesz również skorzystać jeśli chcesz zaimportować klucz prywatny, na przykład zapisany na kartce papieru. W takim przypadku będziesz miał pełny dostęp do bitcoinów.

Import adresu bitcoin - tylko podgląd
Import klucza prywatnego - pełny dostęp

Opinie i wady - Internetowy portfel bitcoin

portfel bitcoin wady

W mojej opinii opisany tu internetowy portfel bitcoin to propozycja dla osób zupełnie początkujących i mało technicznych.

Jest wygodny, intuicyjny w obsłudze i można go obsługiwać po polsku. Niestety ma też swoje wady.

Na początek możesz założyć konto na portalu blockchain. Zastosuj jednak zasadę ograniczonego zaufania ponieważ jesteś w pełni uzależniony od operatora tego serwisu.

Od niego zależy bezpieczeństwo Twoich bitmonet zgromadzonych na portfelu oraz możliwość bezproblemowego dostępu do nich.

Operator zapewnia, że nie zna kluczy prywatnych użytkowników. Nie jestem w stanie tego sprawdzić, dlatego zakładam że tak nie jest. Jedyną możliwością potwierdzenia pełnego bezpieczeństwa kluczy prywatnych jest ich samodzielne wygenerowanie.

W miarę poszerzania wiedzy zalecam korzystanie z bardziej zaawansowanych rozwiązań, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo i prywatność

Bitcoinowe portfele typu online (logowanie przez zewnętrzną stronę internetową) wykorzystuj do niewielkich płatności. Nie przechowuj na nich dużych ilości BTC.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności telefonem. Dostępność czterech popularnych kryptowalut jest dodatkowym atutem. Pamiętaj aby z tej możliwości korzystać zgodnie z jej przeznaczeniem.

Internetowy portfel bitcoin posiada więcej funkcji. Myślę jednak, że na start to co przedstawiłem wystarczy w zupełności.

Bitcoin Poradniki

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Jak zrobić papierowy portfel bitcoin? Tworzenie paper wallet
Next reading
Jak zabezpieczyć kryptowaluty? Gdzie trzymać bitcoina?