Jak założyć portfel bitcoin? Opis portfela blockchain

Portfel bitcoin na blockchain jest darmowy i można go obsługiwać po polsku. Umożliwa wysyłanie i odbieranie bitcoinów online.

jak założyć portfel bitcoin

Portfel bitcoin działa jak internetowe konto bankowe. Pozwala dokonywać międzynarodowych płatności w kryptowalucie ➙ bitcoin (BTC), która jest akceptowana na całym świecie.

Z tego artykułu dowiesz się jak założyć darmowy portfel bitcoin na portalu blockchain. Dodatkowo zawarłem opis zakładek dostępnych w panelu zarządzania oraz ustawień bezpieczeństwa.

Portfel bitcoin na portalu blockchain

Portfel blockchain jest rozwiązaniem typu online - wymaga tylko logowania. Nie ma potrzeby pobierania całego łańcucha bloków.

Możesz z niego korzystać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze bez konieczności instalacji oprogramowania.

portfel bitcoin blockchain

Obsługa portfela bitcoinowego jest łatwa i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Każdy sobie z tym poradzi bez najmniejszego problemu.

Do dyspozycji kilkadziesiąt wersji językowych. Możesz wybrać obsługę po polsku. Portfel blockchain jest w pełni darmowy.

Po utworzeniu nowego konta saldo BTC jest zerowe. Pierwsze bitcoiny kupisz na ➙ polskiej giełdzie BitBay

Jest kilku operatorów udostępniających portfele bitcoinowe działające z poziomu przeglądarki. Blockchain jest największym z nich. Na tym portalu zostało założonych ponad 26 milionów portfeli.

Portfel blockchain służy do wykonywania niewielkich bieżących płatność, a nie do przechowywania bitcoinów.

Do tego celu najlepiej nadają się niepodłączone do internetu portfele papierowe lub bezpieczne i wygodne portfele sprzętowe typu ➙ Ledger Nano S.

Jak założyć portfel bitcoin po polsku?

Przejdź na stronę blockchain.com/pl/wallet. Następnie kiliknij sing up w prawym górnym rogu strony. Twoim oczom ukaże się formularz rejestracyjny po polsku. Wpisz swój adres email i hasło.

Pamiętaj, aby hasło zawierało znaki specjalne i cyfry oraz nie było używane nigdzie wcześniej. Po uzupełnieniu formularza kliknij niebieski przycisk kontynuuj.założyć portfel bitcoin po polskuZaloguj się na podanego przy rejestracji maila i kliknij w link aktywacyjny, który otrzymasz w wiadomości. To już wszystko. Teraz możesz zalogować się na konto i korzystać ze swojego portfela bitcoin.

W mailu otrzymałeś IDENTYFIKATOR PORTFELA. Jest to coś na kształt loginu. Nie zgub go. Jest to element wymagany przy każdym logowaniu.

Najczęściej czytane przez początkujących:


Jak wysyłać i odbierać bitcoiny?

Panel konta blockchain jest przejrzysty i intuicyjny. Wszystko umieszczone na swoim miejscu. W prawym górnym rogu widoczna jest ilość posiadanych BTC. Pod spodem ich wartość wyrażona w dolarach.

W centralnej części dwa przyciski otrzymaj  i wyślij. Służą one do wykonywania przelewów. Odrobinę niżej wyszczególnione wszystkie transakcje. Menu z ustawieniami po lewej stronie. Stan konta po prawej.portfel bitcoin jak wysyłaćIlość posiadanych bitcoinów zawsze jest taka sama. Natomiast wartość wyrażona w dolarach ulega zmianie. Zależy od kursu w danym momencie.

Wysyłanie bitcoinów z portfela

Kliknij przycisk wyślij. Wyskoczy okienko z formularzem. Wypełnij zgodnie z instrukcją i kliknij kontynuuj. Pojawi się informacja potwierdzająca kwotę i adres. Sprawdź czy wszystko się zgadza i kliknij wyślij aby zaakceptować przelew.

portfel bitcoin wysyłanie

W polu opłata transakcyjna jest prowizja dla sieci za potwierdzenie przelewu. Jej wartość jest ustawiana automatycznie.

Zależy ona od "wagi" przelewu i aktualnej przepustowości sieci. Jeśli zatwierdzisz wyliczoną kwotę prowizji (domyślna opcja regular) przelew dojdzie w czasie dłuższym niż godzina.

Jeśli chcesz przyspieszyć płatność wybierz opcję priority. Zapłacisz większą prowizję, ale przelew dojdzie szybciej w ciągu 60 minut.

Możesz też samodzielnie ustalić wysokość prowizji. Kliknij customize fee i wpisz tyle ile jesteś w stanie zapłacić. Jeśli kwota będzie mniejsza od podanej musisz się liczyć z tym, że przelew będzie szedł dłużej lub utknie.

Odradzam samodzielne ustalanie kwoty prowizji chyba, że potrafisz policzyć jej optymalną wysokość w danym momencie. Jeśli ustawisz za mało przelew utknie i trzeba będzie kombinować.

Przelewy bitcoinowe są nieodwracalne. Nie można ich cofnąć. Nie można napisać reklamacji. Pamiętaj żeby przed zaakceptowaniem dokładnie sprawdzić numer konta i kwotę.

Otrzymywanie bitcoinów na portfel

Kliknij przycisk otrzymaj. Wyskoczy okienko z formularzem. Kod w centralnej części to Twój adres portfela bitcoin, na który mają zostać przelane środki. Skopiuj go i wyślij do osoby która ma Ci wysłać bitcoiny. To wystarczy.

portfel bitcoin otrzymywanie

Opcja zaawansowana pozwala na wpisanie żądanej kwoty przelewu. W polu enter amount wpisujesz odpowiednią ilość BTC. W opisie możesz zrobić adnotację.

Klikasz dalej i pojawia się link. Możesz go skopiować i wysłać do osoby od której oczekujesz przelewu. Zobaczy ona kwotę i Twoją adnotację.

Klucz publiczny, adres portfela, numer konta. Te określenia oznaczają to samo. Jest to ciąg znaków, które podajesz gdy chcesz otrzymać od kogoś bitmonety.

Potwierdzanie transakcji

portfel bitcoin potwierdzenia

Przysłane na Twój portfel bitcoiny są widoczne praktycznie od razu.

Jednak abyś mógł z nich korzystać transakcja musi otrzymać trzy potwierdzenia z sieci.

Czy tak się stało sprawdzisz klikając haczyk obok danej transakcji.

Tak samo jest gdy to Ty zlecasz wypłatę. Po zaakceptowaniu przelewu wychodzącego nie musisz robić nic więcej.

Transakcja jest automatycznie rozgłaszana. Po uzyskaniu trzech potwierdzeń z sieci bitcoiny opuszczają Twój portfel i trafiają na konto adresata.

Czas oczekiwania na trzy potwierdzenia jest różny. Od kilku minut do kilkudziesięciu godzin. Zależy to przepustowości sieci w danym momencie i wysokości prowizji jaką ustawiłeś.

Portfel bitcoin - zakładki konta BTC

Opis zakładek znajdujących się po lewej stronie panelu zarządzania kontem btc. Dzięki nim możesz dostosować portfel bitcoin do własnych potrzeb.

Transakcje

Tutaj znajdziesz pełną historię transakcji. Możesz odnaleźć przelewy które wykonywałeś i które otrzymywałeś.

portfel bitcoin transakcje

Opcja przesłano to przelewy wewnętrzne wykonywane w ramach subkont na Twoim portfelu. Klikając mała strzałkę możesz wybrać zakres dat.

Centrum bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo kryptowalut to sprawa priorytetowa. Nawet w przypadku zewnętrznych narzędzi należy o nie zadbać.

Internetowy portfel bitcoin nie jest odpowiedni do długoterminowego przechowywania większej ilości bitcoinów.

Mimo to warto go odpowiednio zabezpieczyć chociażby przed nieuprawnionym logowaniem. Portfel blockchain oferuje 3 poziomy zabezpieczeń.

Poziom pierwszy

To absolutna konieczność. Potwierdź swój adres email. Ustaw też zwrot zapasowy hasła. Kliknij zwrot zapasowy i postępuj zgodnie z instrukcją. Wydrukuj specjalny arkusz lub naszykuj kartkę papieru, aby zapisać seed.

Zobaczysz listę 12 słów. Zapisz je w niezmienionej formie i kolejności. Te dane są niezbędne żeby odzyskać konto po utracie hasła. Nie trzymaj ich na komputerze tylko na papierze offline. Każdy kto uzyska do nich dostęp uzyska też dostęp do Twoich bitmonet.

portfel bitcoin poziom

Poziom drugi

Możesz powiązać swój numer telefonu z portfelem oraz ustawić uwierzytelnienie dwustopniowe. Będziesz otrzymywał na podany numer kod wymagany do potwierdzania transakcji.

Poziom trzeci

Tutaj możesz ustawić blokadę konta dla użytkowników korzystających z sieci TOR. TOR pozwala zachować anonimowość w internecie. Z tego rozwiązania często korzystają osoby mające niecne zamiary. Aktywuj blokadę.


Sprawdź giełdy kryptowalutowe:

Ustawienia

Ta zakładka zawiera 4 kategorie pozwalające na zarządzanie i sprawdzanie podstawowych ustawień konta.

General

Tu znajdziesz identyfikator portfela, który otrzymałeś w mailu aktywacyjnym oraz funkcję parowania z aplikacją mobilną.

Preferencje

W tym miejscu możesz ustawić powiadomienia emailowe. Będziesz otrzymywał wiadomość jeśli bitcoiny pojawią się na portfelu.

Możesz wybrać walutę w jakiej ma być pokazana wartość salda. Domyślnie jest ustawiony dolar, ale możesz zmienić na polską złotówkę.

portfel bitcoin preferencje

Panel jest dobrze przetłumaczony na kilkanaście języków. Możesz wybrać obsługę po polsku.

Bezpieczeństwo

Przegląd ustawień związanych z bezpieczeństwem i możliwość ich edytowania.

Adresy - zakładanie wielu kont BTC na jednym portfelu

Przeglądarkowy portfel bitcoin pozwala na tworzenie dowolnej liczby kluczy publicznych. Inaczej mówiąc na jednym portfelu możesz założyć wiele kont. Każde z nich może być przyporządkowane do konkretnego nadawcy.

Powiedzmy, że codziennie otrzymujesz wpłaty z wielu źródeł. W takiej sytuacji zweryfikowanie czy i od kogo doszedł przelew jest dość uciążliwe, ponieważ w transakcjach pokazuje się tylko numer konta nadawcy i kwota. Nie ma nazwy.

Wygląda to tak:portfel bitcoin btc

Możesz łatwo rozwiązać ten problem. Kliknij adresy potem po prawej stronie zarządzaj. Teraz dodaj następny adres. Pojawi się nowo utworzony adres.

Po prawej stronie kliknij ikonę ołówka i dodaj nazwę. Utworzony adres podaj nadawcy jako Twój adres do wypłat.

Dzięki przyporządkowaniu kolejnych adresów portfela (numerów kont) do nadawców będziesz widział od kogo jest przelew.

Wygląda to tak:

portfel bitcoin adresy btc

Jest zdecydowanie bardziej przejrzyście. Jeden rzut oka wystarczy żebyś wiedział czy wypłata z konkretnego źródła dotarła.

Dodatkowe opcje portfela blockchain

Na początku sierpnia 2017 roku do bitcoinowego portfela blockchain została dodana kryptowaluta ethereum, która staje się coraz bardziej popularna. Następnie dołączony został bitcoin cash, czyli największy fork BTC.

Teraz z tego samego portfela możesz otrzymywać i wysyłać przelewy w trzech różnych kryptowalutach.

W lewym górnym rogu panelu zarządzania możesz dokonać wyboru.

Poniżej dwie istotne zakładki umożliwiające odpowiednio zakup bitcoina i wymianę jednej kryptowaluty na inną.

portfel bitcoin opcje

Buy and Sell BTC

Kupno i sprzedaż bitcoina. Niestety nie da się tej operacji przeprowadzić bezpośrednio. Aby to zrobić trzeba założyć konto na Coinify (giełda partnerska). Nie znam warunków i prowizji tej giełdy więc nie mam zdania na jej temat.

Jeśli interesują Cię alternatywne kryptowaluty pełen ich wachlarz znajdziesz na największej międzynarodowej giełdzie Binance.

Exchange

Mini kantor wewnętrzny. Możesz automatycznie wymienić bitcoina na ethereum lub na bitcoin cash. Wymiana może trwać do dwóch godzin.

Aplikacja mobilna

Bitcoinowy portfel blockchain posiada aplikację mobilną na Androida i iOS. Wystarczy ją zainstalować na telefonie i połączyć z portfelem.

Zakładka ustawienia > general > kod parowania na urządzeniach mobilnych. Pokaże się QR kod, który należy zeskanować telefonem.

Internetowy portfel bitcoin - wady

portfel bitcoin wady

Opisany tu internetowy portfel bitcoin to propozycja dla osób zupełnie początkujących i mało technicznych.

Jest wygodny, intuicyjny w obsłudze i można go obsługiwać po polsku. Niestety ma też swoje wady.

Na początek możesz założyć konto na portalu blockchain. Zastosuj jednak zasadę ograniczonego zaufania ponieważ jesteś w pełni uzależniony od operatora tego serwisu.

Od niego zależy bezpieczeństwo Twoich bitmonet zgromadzonych na portfelu oraz możliwość bezproblemowego dostępu do nich.

W miarę poszerzania wiedzy zalecam korzystanie z bardziej zaawansowanych i bezpieczniejszych rozwiązań

Bitcoinowe portfele typu online (logowanie przez zewnętrzną stronę internetową) wykorzystuj do niewielkich płatności. Nie przechowuj na nich dużych ilości BTC.

Internetowy portfel bitcoin posiada więcej funkcji. Myślę jednak, że na start to co przedstawiłem wystarczy w zupełności.

[Głosów:53    Średnia:4.7/5]

Bitcoin Poradniki

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Jak zrobić papierowy portfel bitcoin? Tworzenie paper wallet
Next reading
Jak zabezpieczyć kryptowaluty i przechowywać Bitcoina?