Portfel Ledger Nano X

Portfele przeglądarkowe, mobilne oraz desktopowe nie dają stu procentowej gwarancji bezpieczeństwa. Alternatywą jest Ledger Nano X – kryptowalutowy portfel sprzętowy.

Coraz więcej osób decyduje się na długoterminowe inwestycje w kryptowaluty. Wielu z nas wierzy, że w perspektywie nadchodzących lat, najważniejsze coiny znacznie zyskają na wartości. W takiej sytuacji warto zadbać o ich bezpieczne przechowywanie.

Spis treści:

ledger nano x

ProcesorST33J2M0 (secure) + STM32WB55
ŁącznośćUSB Type-C , Bluetooth 5.0
Bateria100mAh
Wymiary72mm x 18.6mm x 11.75mm
Zgodność64-bitowy komputer stacjonarny (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux) bez procesorów ARM. Kompatybilny również ze smartfonami (iOS 9+ lub Android 7+)

Recenzja portfela Ledger Nano X

To niewielkie urządzenie, które kształtem i rozmiarem przypomina pendrive. Łączymy go z komputerem przez kabel USB lub bezprzewodowo. Portfel sprzętowy posiada wyświetlacz oraz przyciski niezbędne do zarządzania zgromadzonymi środkami.

Jeśli chciałbyś kupić portfel równie bezpieczny, ale w bardziej przystępnej cenie zobacz recenzję Ledger Nano S, czyli poprzedniego modelu.

Na urządzeniu możemy zainstalować aplikacje obsługujące kryptowaluty. W ten sposób posiadane przez nas waluty cyfrowe zostają zdeponowane w środowisku offline. Są zatem w pełni bezpieczne i odporne na ataki hackerów.

recenzja portfela ledger nano x
Portfel Ledger Nano X – kompletny zestaw

Portfel sprzętowy możesz podłączyć do komputera w celu przeprowadzania transakcji. W tym modelu zaimplementowano system bezprzewodowego łączenia przez Bluetooth.

Jakie opinie zbiera Ledger Nano X?

Popularność kryptowalutowych portfeli sprzętowych jest coraz większa ponieważ coraz więcej osób rozumie jak ważne jest bezpieczeństwo kryptowalut. Szacuje się, że dzisiaj kilka milionów użytkowników posiada takie urządzenie.

Pozytywne opinie na temat Ledger Nano X nie pozostawiają wątpliwości, że jest to bezpieczny, a zarazem funkcjonalny sposób na przechowywanie kryptowalut.

ledger nano s opinie

Uwaga: Sklep producenta powoli się ładuje. Po chwili strona wyświetli się w całości.

Zalety i wady

Urządzenie jest wybierane przez inwestorów, a także osoby które posługują się kryptowalutami każdego dnia. Użytkownicy chwalą prostą obsługę, wytrzymałą baterię, a także możliwość bezprzewodowego łączenia urządzenia.

Ogromną zaletą są również regularne aktualizacje, które poszerzają listę obsługiwanych kryptowalut, a także zwiększają poziom bezpieczeństwa.

  • Bezpieczeństwo – to oczywiście atut wymieniany na pierwszym miejscu. Urządzenie zapewnia naszym kryptowalutom doskonałą ochronę.
  • Łatwa obsługa – w zestawie otrzymamy instrukcję obsługi. Ponadto, cenne wskazówki są dostępne na stronie producenta. Korzystanie z tego urządzenia jest wyjątkowo proste i nie wymaga rozległej wiedzy na temat technologii blockchain.
  • Długa lista obsługiwanych kryptowalut – urządzenie obsługuje aktualnie ponad 1000 różnych coinów i tokenów. Lista ta jest stale poszerzana częstymi aktualizacjami. Sprawdź jakie kryptowaluty obsługuje Ledger Nano X.
  • Funkcjonalność – moduł łączności bezprzewodowej pozwala połączyć portfel z telefonem przez Bluetooth, co umożliwia przeprowadzanie transakcji w każdym miejscu.
  • Zwiększona pamięć – poprzedni model pozwalał na obsługę kilku kryptowalut w tym samym czasie. Najnowszy model X umożliwia jednoczesne korzystanie z kilkudziesięciu coinów, bez potrzeby odinstalowywania nieużywanych aplikacji.
  • Mocniejsza obudowa i ergonomiczne przyciski – Ledger Nano X jest cięższy i bardziej wytrzymały od poprzednika. Jest wyposażony w wygodniejsze w użyciu przyciski.

Czy w opinii użytkowników Ledger Nano X posiada jakiekolwiek minusy? Tutaj najczęściej wymieniane są: cena, zamknięty kod źródłowy oraz potencjalne niebezpieczeństwa związane z bezprzewodowym połączeniem.

Gdzie kupić Ledger Nano X?

Przy zakupie portfela sprzętowego zachowaj ostrożność. Unikaj niesprawdzonych aukcji i miejsc, co do których nie masz pełnego zaufania. Jaki sklep jest najkorzystniejszym rozwiązaniem? Gdzie najlepiej kupić portfel Ledger Nano X?

gdzie kupić portfel

Polecamy zakup bezpośrednio ze strony producenta. Jest to oficjalny sklep, z którego możesz kupić portfel z opcją bezpłatnej wysyłki do Polski. Na stronie znajdują się także informacje o sklepach partnerskich, w których możesz liczyć na bezpieczne zakupy.

Unikaj wszelkich okazyjnych ofert zawartych w prywatnych ogłoszeniach. Pod żadnym pozorem nie kupuj również używanego sprzętu. Poprzedni właściciel mógł pozostawić szkodliwe oprogramowanie dzięki czemu, w każdej chwili będzie mógł przejąć kontrolę nad zgromadzonymi krytptowalutami.

Cena portfela i bezpieczeństwo

Obecna cena portfela Ledger Nano X 119 Euro, co w przeliczeniu na złotówki oznacza wydatek prawie 500 PLN. Od czasu do czasu dostępne są jednak promocje, które pozwalają pozyskać portfel poniżej 100 Euro.

Znacznie tańszy jest model S, którego cena wynosi 59 Euro. Jest on jednak mniej funkcjonalny ponieważ nie można go łączyć bezprzewodowo.

Ledger Nano X jest bezpieczny ponieważ kryptowaluty są przechowywane w środowisku offline. Dzięki temu urządzenie trudniej zaatakować niż portfele przeglądarkowe, mobilne lub desktopowe, które są podłączone do Internetu.

Dodatkowo kod PIN chroni nasz portfel przed niepożądanymi osobami. Jeśli urządzenie zostanie skradzione możemy szybko odzyskać dostęp do naszych środków za pomocą dwunastu słów kopii zapasowej. Poziom bezpieczeństwa jest stale powiększany za sprawą aktualizacji oprogramowania.

Konfiguracja

Wystarczy podłączyć portfel do komputera. Przy pierwszym uruchomieniu pojawi się dwanaście słów, które należy zapisać i schować w bezpiecznym miejscu. To kopia zapasowa, która pozwoli odzyskać dostęp do środków w sytuacji, gdyby urządzenie uległo uszkodzeniu, zgubieniu lub kradzieży.

Następnie ustawiamy kod PIN, do zatwierdzania transakcji. Urządzenie posiada wygodny wyświetlacz i jest bardzo proste w obsłudze. Na stronie producenta znajdziemy instrukcje instalowania poszczególnych aplikacji naszym portfelu.

ledger nano x cena

Ledger Nano X posiada moduł łączności bezprzewodowej i możliwość standardowego połączenia kablem USB. Dzięki temu, urządzenie możemy sparować z telefonem.

W przypadku połączenia bezprzewodowego pojawiają się wątpliwości co do bezpieczeństwa. Jednak producent zapewnia że, łączenie za pomocą bluetooth jest w pełni bezpieczne.

Czy warto kupić Ledger Nano X?

Jeśli chcesz zapewnić swoim kryptowalutom bezpieczeństwo, portfel sprzętowy Ledger Nano X będzie dobrym wyborem. Ze względu na wysoką funkcjonalność, urządzenie jest chętnie wybierane przez użytkowników, którzy każdego dnia przeprowadzają transakcje w walutach wirtualnych.

Portfele sprzętowe są adresowane przede wszystkim do osób dysponujących sporą ilością kryptowalut. Cena urządzenia powoduje, że tego rodzaju zakup jest uzasadniony w takim właśnie przypadku.

Kwestią dyskusyjną jest możliwość połączenia przez Bluetooth. Jeśli nie jesteś do tego przekonany możesz używać tradycyjnego połączenia przez kabel USB.

Pytania dodatkowe

Czy Ledger Nano X nadaje się do przechowywania kryptowalut?

Tak. Jest to najbezpieczniejsza metoda ponieważ urządzenie jest odłączone od internetu.

Czy konkurencyjne portfele są bezpieczniejsze?

Nie. Poziom bezpieczeństwa oferowany przez urządzenia konkurencyjnych marek jest porównywalny.

W jaki sposób mogę kupić Ledger Nano X?

Możliwa jest płatność kartą płatniczą lub w kryptowalutach. Wysyłka kurierem do Polski w ciągu kilku dni roboczych.