Giełda CoinDeal

Giełda Coindeal to imponujący projekt, który zapoczątkowano w marcu 2018 roku. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy platforma stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów kryptowalutowych w sieci. Liczne innowacje, doskonałe zabezpieczenia oraz rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. To główne atuty, które sprawiły, że platforma cieszy się obecnie renomą i dużym zainteresowaniem kolejnych traderów. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego serwisu oraz czy warto zainwestować w kryptowaluty na giełdzie Coindeal.

Jeśli szukasz ciekawych giełd zobacz poniższe wpisy:

Giełda CoinDeal - Najważniejsze informacje i opis

Założycielami popularnej platformy transakcyjnej Coindeal są Polacy: Kajetan Maćkowiak, Adam Bicz oraz Filip Dzierżak. Ze względu na negatywny stosunek polskich władz do tematyki kryptowalut, projekt był początkowo rozwijany na Cyprze. Obecnie jest zarejestrowany na Malcie. Giełda Coindeal to kolejny doskonały przykład na to, jak w krótkim czasie można zburzyć obowiązujący porządek na rynku kryptowalut. W momencie pisania tego tekstu mija rok od debiutu rynkowego.

Ponad milion klientów? Pestka. Sponsorowanie klubu piłkarskiego występującego w Premier League? Drobiazg. Przynależność do absolutnej czołówki wśród giełd kryptowalut? Łatwizna. Właśnie za możliwość błyskawicznego rozwoju tak wielu ludzi kocha kryptowaluty. Nie ma tu rzeczy niemożliwych. W innych obszarach biznesu rozwinięcie tak dochodowego interesu zajmuje wiele lat. Tu wystarczyły miesiące.

Giełda CoinDeal - Nowości i rozwój

Platforma rozwija się szybko i na wielu płaszczyznach. Współpraca z Wolverhampton Wanderers FC okazała się strzałem w dziesiątkę.

Rozpoznawalność i wartość medialna marki wzrosły kilkukrotnie. Dlatego giełda zdecydowała przedłużyć partnerstwo i wspierać drużynę Wilków w kolejnym sezonie.

Budowanie własnego wizerunku w taki sposób jest korzystne również dla całej branży kryptowalutowej.

Szwajcarska licencja

Platforma otrzymał członkostwo w VQF o numerze 100610. Licencja potwierdza wiarygodność firmy. Środki finansowe są przechowywane na szwajcarskich kontach, a klucze prywatne do portfeli są zabezpieczone w depozytach. CoinDeal jest jedną z nielicznych giełd posiadających licencję VQF. Dzięki temu będzie mogła rozpocząć działalność w Szwajcarii jako CoinDeal Swiss.

Wejście na rynek USA

Giełda CoinDeal oferuje teraz swoje usługi również klientom z USA. Handel na rynkach krypto-krypto jest dostępny dla osób mieszkających w 14 amerykańskich stanach. Jest to duży i chłonny rynek. Według badań 40% mieszkańców USA jest otwarta na kryptowaluty.

CoinDeal Token (CDL)

Platforma wyemitowała własny token CDL. Ze względów technicznych został on uruchomiony na blockchainie EOS.

Tokeny mają zostać rozdane obecnym i nowym klientom platformy.

Dzięki takiej promocji osoby nowe w świecie kryptowalut mogą zaznajomić się z funkcjonowaniem giełdy zupełnie za darmo poprzez handel otrzymanymi tokenami.

Rozpoczęcie tradownia tokenami CDL pozwoli na znaczne zmniejszenie wysokości prowizji transakcyjnych, a w niektórych przypadkach nawet na całkowite ich wyeliminowanie.

 

Wybraliśmy blockchain EOS, głównie ze względu na dużą liczbę transakcji na sekundę, które są możliwe w tej sieci. EOS może przetwarzać około 3000 transakcji na sekundę - planujemy, aby ten token stał się siłą napędową naszej giełdy, a przepustowość powinna to odzwierciedlać - Adam Bicz

Jak otrzymać tokeny CDL?

Całkowita podaż CDL to 50 milionów sztuk. Do rozdania został przeznaczona pula 45 000 000 tokenów, czyli 90%. Licznik pokazujący dostępność możesz sprawdzić na stronie giełdy.

Aby otrzymać tokeny CDL zarejestruj się na CoinDeal oraz zweryfikuj konto. Następnie kliknij w baner: Get Free Tokens. Jeśli jesteś użytkownikiem giełdy i masz już zweryfikowane konto wystarczy kliknięcie w baner.

Coindeal rejestracja i metody płatności

Rejestracja na Coindeal wymaga podania swoich danych osobowych. Oczywiście są odpowiednio zabezpieczone przez serwis. Aby otrzymać pełny dostęp do wszystkich funkcji giełdy, użytkownik musi również zweryfikować swoje konto poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Po zakończeniu procedury potencjał platformy Coindeal staje przed nami otworem.

Depozyt na giełdzie można złożyć zarówno w walucie fiducjarnej, jak również w kryptowalutach. W pierwszej opcji możesz skorzystać z szybkiego przelewu bankowego, karty płatniczej lub wirtualnej portmonetki Skrill. Wpłaty kryptowalutami obsługują natomiast kilkadziesiąt najpopularniejszych portfeli. Dzięki temu, każdy użytkownik może szybko zdobyć środki potrzebne na rozpoczęcie inwestycji. Wpłaty na konto są całkowicie darmowe.

Bot Do Handlu Kompatybilny z Giełdą CoinDeal

Testuj za Darmo 

Wypłaty są realizowane na konto bankowe lub portfele kryptowalutowe. Tutaj klienci muszą być przygotowaniu na prowizje. Na szczęście, na giełdzie Coindeal są one bardzo niskie i nie wpływają na ogólną ocenę oraz pozytywny opis platformy. Serwis obsługuje polską walutę oraz jest dostępny w polskojęzycznej odsłonie. Duża liczba osób zatrudnianych przez giełdę Coindeal służy pomocą techniczną 24h na dobę przez okrągły tydzień. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek kłopotów możemy szybko uzyskać wsparcie ze strony pracowników serwisu.

Jakie możliwości daje nam giełda kryptowalut Coindeal?

Opis wszystkich funkcji Coindeal zająłby bardzo dużo czasu. Dlatego skupimy się na najważniejszych zaletach oferowanych nam przez tę giełdę kryptowalut. Podstawą, o której już wspomnieliśmy, jest obsługa kilku walut fiducjarnych, m.in. PLN, USD oraz EUR. Dzięki temu, nowi użytkownicy mogą bardzo szybko rozpocząć handel bez konieczności posiadania portfeli kryptowalut oraz posiadania waluty wirtualnej na start. Giełda Coindeal pozwala handlować kilkudziesięcioma dostępnymi kryptowalutami połączonymi w popularnych parach. Serwis regularnie umożliwia handel nowymi tokenami. Co więcej, wpływ na dodawane waluty wirtualne mają sami klienci.

giełda coindeal
Strona giełdy CoinDeal

Handel kryptowalutami na giełdzie Coindeal jest banalnie prosty. Użytkownik wybiera walutę bazową oraz wpisuję kwotę, którą chce przeznaczyć na transakcję. Następnie wybiera walutę wirtualną, którą chce pozyskać. Platforma informuje o wysokości prowizji oraz w czasie rzeczywistym przeprowadza transakcje. Istnieje również możliwość składania dyspozycji kupna lub sprzedaży kryptowaluty gdy ta osiągnie docelowy pułap cenowy. Platforma transakcyjna jest dostępna w wersji podstawowej oraz specjalistycznej dla doświadczonych traderów.

Publiczne udostępnianie transakcji

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest publiczne udostępnienie historii przeprowadzanych transakcji wszystkich użytkowników. Oczywiście w spisie nie wyświetlają się dane inwestora, a jedynie informacje na temat przeprowadzanej transakcji. To pozwala sprawdzić nastawienie inwestorów i obecny trend. Dla doświadczonego tradera jest to bardzo silne narzędzie. Opis Coindeal w każdym aspekcie pokazuje, że giełda pragnie imponować nowymi rozwiązaniami, które przykują uwagę klientów.

Konto premium

Jedno jest pewne. Na rynku dawno nie było platformy, która zdobywałaby tak przychylne opinie klientów w ciągu kilku miesięcy od debiutu. Giełda Coindeal oferuje również płatne konto premium. Posiadacze tego konta mogą liczyć na niższe prowizje transakcyjne, prywatny chat z działem technicznym, szybszą weryfikację konta oraz dwa głosy dziennie na tokeny, które mają zostać dodane w przyszłości.

Wysoki poziom zabezpieczeń

Jak twierdzą twórcy platformy Coindeal, na tej giełdzie nie zginie ani jeden token. Wszystko za sprawą audytu przeprowadzanego w czasie rzeczywistym. Ponadto, giełda posiada naprawdę mocne zabezpieczenia, które czynią ją odporną na próby ataków ze strony hackerów. Autorzy platformy przekonują, że Twoje środki będą tu w stu procentach bezpieczne, gdy tylko podejmiesz właściwe kroki by zapewnić im należną ochronę.

W serwisie znajdziemy obszerny dział, który w prostych słowach prezentuje krok po kroku jak odpowiednio zabezpieczyć swoje konto. Efekty są wymierne – od początku działalności, giełda Coindeal nie została dotknięta poważnymi atakami.

Giełdę Coindeal tworzą sami użytkownicy

Twórcy platformy Coindeal dają użytkownikom możliwość realnego wpływania na kształt giełdy. W odrębnej kategorii „Głosowanie” każdy użytkownik może codziennie oddać swój głos na jeden z tokenów, który jego zdaniem powinien zostać dodany do listingu w najkrótszym czasie. Ten system sprawdził się fenomenalnie i w dużej mierze wpłynął na bardzo pozytywne opinie Coindeal. Użytkownicy wierzą, że są częścią tej platformy i mogą ją rozwijać wraz z twórcami.

To bardzo ciekawe rozwiązanie ze względów wizerunkowych. Zdecentralizowany charakter kryptowalut ma na celu zapobieganie odgórnemu nadzorowi oraz kontroli. W świecie kryptowalut każdy użytkownik ma być równy.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Coindeal nie jest giełdą zdecentralizowaną. Jednak poprzez taki drobiazg, jak głosowanie na dodane w przyszłości tokeny, serwis pokazuje, że tutaj każdy użytkownik jest równy i posiada realny wpływ na dalszy rozwój platformy. Idea, która trafia w dziesiątkę. Ludziom bardzo spodobała się możliwość głosowania i często z niej korzystają.

Coindeal opinie klientów i użytkowników

Giełda Coindeal cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce, a także na Wyspach Brytyjskich. Zagraniczny sukces z całą pewnością jest zasługą podpisania umowy sponsorskiej z klubem piłkarskim Wolverhampton Wanderers występującym w Premier League. Pozytywne opinie na temat giełdy Coindeal opisują przede wszystkim dużą wygodę i funkcjonalność.

Możliwość skorzystania z walut fiducjarnych sprawia, że każdy może rozpocząć trading w krótkim czasie. Giełda posiada również olbrzymie zestawienie dostępnych par walutowych. Opinie klientów Coindeal chwalą także możliwość oddawania własnych głosów na tokeny, które zostaną dodane przez platformę w najbliższym czasie.

coindeal opinie kryptowaluty
Dodawanie wielu nowych kryptowalut wpływa na pozytywne opinie o CoinDeal

Użytkownicy chwalą bardzo wysoki poziom zabezpieczeń oraz ogólnodostępny dział z materiałami szkoleniowymi. W ten sposób, początkujący traderzy mogą bardzo szybko nauczyć się podstaw inwestowania w kryptowaluty. Program partnerski pozwala natomiast zarabiać dodatkowe kwoty w zamian za polecenie serwisu swoim znajomym.

W opinii klientów, dużym plusem są również okresowe zawody, które pozwalają powalczyć o cenne nagrody. Czy ta giełda ma jakiekolwiek wady? Elementem powtarzającym się w opiniach klientów są przede wszystkim prowizje od wypłat oraz stosunkowo wysokie prowizje od przeprowadzonych transakcji.

 

Czy warto zarejestrować konto na giełdzie Coindeal?

Ocena końcowa giełdy kryptowalut Coindeal musi być bardzo wysoka. To niezwykle funkcjonalna i wygodna platforma transakcyjna, w której każdy użytkownik ma wpływ na jej dalszy rozwój. Nieco wyższe prowizje warto zaakceptować biorąc pod uwagę szereg korzyści, których nie uświadczymy na innych giełdach. Użytkownicy, którzy planują poważne inwestycje na Coindeal mogą pomyśleć nad wykupieniem konta Premium, które obniża prowizje transakcyjne.

Zalety

  • waluty fiducjarne i kilkaset par kryptowalutowych
  • często dodawane dodawane nowe kryptowaluty
  • możliwość głosowania
  • innowacyjne rozwiązania takie jak np. SegWit
  • szybkie i wygodne metody płatności
  • przejrzysta platforma transakcyjna
  • język polski oraz obsługa polskiej złotówki
  • doskonały poziom zabezpieczeń
  • materiały szkoleniowe dla wszystkich użytkowników

Wady

  • prowizje także od zrealizowanych wypłat

Giełda Coindeal wciąż przyciąga do siebie nowych klientów oferując całkowicie transparentne i przejrzyste warunki inwestowania. Na pochwałę z całą pewnością zasługuje również niezwykle wysoki poziom zabezpieczeń, który sprawia, że to obecnie jedna z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut dostępnych w sieci.

Giełda Coindeal jest scentralizowana podobnie jak inne popularne krytowalutowe platformy inwestycyjne. Użytkownicy posługują się swoimi danymi osobowymi co uniemożliwia anonimowe transakcje. Pod jednym względem jest to pozytywne i korzystne zjawisko. Weryfikacja KYC, którą muszą przejść wszyscy użytkownicy umożliwia korzystanie z walut fiducjarnych, w tym złotówek.

Dzięki temu, początkujący użytkownicy nie muszą pozyskiwać walut wirtualnych by rozpocząć przygodę z inwestowaniem. Pierwsze bitcoiny lub altcoiny mogą kupić bezpośrednio na giełdzie płacąc walutami FIAT.