Giełda CoinDeal – opinie i recenzja

Giełda Coindeal to projekt, który zapoczątkowano w marcu 2018 roku. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy platforma stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów kryptowalutowych w Polsce.

Liczne innowacje, dobre zabezpieczenia oraz rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. To główne atuty, które sprawiły, że platforma cieszy się sporym zainteresowaniem. Jako uzupełnienie zobacz ranking giełd kryptowalut.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiUSA i Malta
Rok założenia2018
Waluty FIATTak
Waluta PLNTak
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut30
Obsługa po polskuTak
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.4%

Opis giełdy CoinDeal

Założycielami giełdy Coindeal są Polacy: Kajetan Maćkowiak, Adam Bicz oraz Filip Dzierżak. Ze względu na negatywny stosunek polskich władz do tematyki kryptowalut, projekt był początkowo rozwijany na Malcie. Obecnie jest zarejestrowany w USA pod Numerem Rejestracyjnym MSB 31000146609933. Sprawdzisz tutaj.

Giełda Coindeal to kolejny doskonały przykład na to, jak w krótkim czasie można zburzyć obowiązujący porządek na rynku kryptowalut. W momencie pisania tego tekstu mija rok od debiutu rynkowego.

Przez ten czas platforma pozyskała milion zarejestrowanych użytkowników oraz została sponsorem klubu piłkarskiego występującego w angielskiej Premier League. Trafiła również do grona liczących się giełd kryptowalut.

Właśnie za możliwość błyskawicznego rozwoju tak wielu ludzi kocha kryptowaluty. Nie ma tu rzeczy niemożliwych. W innych obszarach biznesu rozwinięcie tak dochodowej firmy zajmuje wiele lat. Tu wystarczyły miesiące.

Platforma rozwija się szybko i na wielu płaszczyznach. Współpraca z Wolverhampton Wanderers FC okazała się strzałem w dziesiątkę. Rozpoznawalność i wartość medialna marki CoinDeal wzrosły kilkukrotnie.

Dlatego giełda zdecydowała przedłużyć partnerstwo i wspierać drużynę Wilków w kolejnym sezonie. Budowanie własnego wizerunku w taki sposób jest korzystne również dla całej branży kryptowalutowej.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Platforma otrzymała szwajcarską licencję VQF o numerze 100610, która potwierdza wiarygodność firmy. Środki finansowe są przechowywane na szwajcarskich kontach, a klucze prywatne do portfeli są zabezpieczone w depozytach.

CoinDeal jest jedną z nielicznych giełd posiadających licencję VQF. Dzięki temu będzie mogła rozpocząć działalność w Szwajcarii jako CoinDeal Swiss.

Giełda CoinDeal oferuje swoje usługi również klientom z USA. Handel na rynkach krypto-krypto jest dostępny dla osób mieszkających w 14 amerykańskich stanach. Jest to duży i chłonny rynek. Według badań 40% mieszkańców USA jest otwarta na kryptowaluty.

CoinDeal Token (CDL)

Platforma wyemitowała własny token CDL. Ze względów technicznych został on uruchomiony na blockchainie EOS. Tokeny mają zostać rozdane obecnym i nowym klientom. Dzięki takiej promocji osoby nowe w świecie kryptowalut mogą zaznajomić się z funkcjonowaniem giełdy zupełnie za darmo poprzez handel otrzymanymi tokenami.

Posiadanie tokenów CDL pozwoli na znaczne zmniejszenie wysokości prowizji transakcyjnych, a w niektórych przypadkach nawet na całkowite ich wyeliminowanie.

Wybraliśmy blockchain EOS, głównie ze względu na dużą liczbę transakcji na sekundę, które są możliwe w tej sieci. EOS może przetwarzać około 3000 transakcji na sekundę – planujemy, aby ten token stał się siłą napędową naszej giełdy, a przepustowość powinna to odzwierciedlać – Adam Bicz

Jak otrzymać tokeny CDL?

Całkowita podaż CDL to 50 milionów sztuk. Do rozdania został przeznaczona pula 45 000 000 tokenów, czyli 90%. Licznik pokazujący dostępność możesz sprawdzić na stronie giełdy. Aby otrzymać tokeny CDL zarejestruj się na CoinDeal oraz zweryfikuj konto. Następnie kliknij w baner: Get Free Tokens.

Depozyty, wypłaty i rejestracja

Rejestracja na Coindeal wymaga podania swoich danych osobowych. Oczywiście są odpowiednio zabezpieczone przez serwis. Aby otrzymać pełny dostęp do wszystkich funkcji giełdy, użytkownik musi również zweryfikować swoje konto poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości.

Depozyt na giełdzie można złożyć zarówno w walucie fiducjarnej, jak również w kryptowalutach. W pierwszej opcji możesz skorzystać z szybkiego przelewu bankowego, karty płatniczej lub wirtualnej portmonetki Skrill. Wpłaty na konto są całkowicie darmowe.

Wypłaty są realizowane na konto bankowe lub portfele kryptowalut. Tutaj klienci muszą być przygotowaniu na prowizje.

Serwis obsługuje polską walutę oraz jest dostępny w polskojęzycznej odsłonie. Duża liczba osób zatrudnianych przez giełdę Coindeal służy pomocą techniczną 24h na dobę przez okrągły tydzień. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek kłopotów możemy szybko uzyskać wsparcie ze strony pracowników serwisu.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Inwestycyjne możliwości CoinDeal

Skupimy się na najważniejszych zaletach oferowanych przez tę giełdę CoinDeal. Podstawą, o której już wspomnieliśmy, jest obsługa kilku walut fiducjarnych, m.in. PLN, USD oraz EUR. Dzięki temu, nowi użytkownicy mogą bardzo szybko rozpocząć handel bez konieczności posiadania kryptowalut.

Giełda Coindeal pozwala handlować kilkudziesięcioma dostępnymi kryptowalutami połączonymi w popularnych parach. Serwis regularnie umożliwia handel nowymi tokenami. Wpływ na dodawane waluty wirtualne mają sami klienci.

Handel kryptowalutami na giełdzie Coindeal jest standardowy. Użytkownik wybiera walutę bazową oraz wpisuję kwotę, którą chce przeznaczyć na transakcję. Następnie wybiera walutę wirtualną, którą chce pozyskać.

Platforma informuje o wysokości prowizji oraz w czasie rzeczywistym przeprowadza transakcje. Istnieje również możliwość składania dyspozycji kupna lub sprzedaży kryptowaluty gdy ta osiągnie docelowy pułap cenowy. Platforma transakcyjna jest dostępna w wersji podstawowej oraz specjalistycznej dla doświadczonych traderów.

giełda coindeal

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest publiczne udostępnienie historii przeprowadzanych transakcji wszystkich użytkowników. Oczywiście w spisie nie wyświetlają się dane inwestora, a jedynie informacje na temat przeprowadzanej transakcji. To pozwala sprawdzić nastawienie inwestorów i obecny trend.

Giełda Coindeal oferuje również płatne konto premium. Posiadacze tego konta mogą liczyć na niższe prowizje transakcyjne, prywatny chat z działem technicznym, szybszą weryfikację konta oraz dwa głosy na tokeny, które mają zostać dodane w przyszłości.

Zabezpieczenie giełdy

Jak twierdzą twórcy platformy Coindeal, na tej giełdzie nie zginie ani jeden token. Wszystko za sprawą audytu przeprowadzanego w czasie rzeczywistym. Giełda posiada zabezpieczenia, które czynią ją odporną na próby ataków ze strony hackerów.

Twórcy platformy przekonują, że Twoje środki będą w stu procentach bezpieczne, gdy tylko podejmiesz kroki by zapewnić im należną ochronę. W serwisie znajdziemy obszerny dział, który w prostych słowach prezentuje krok po kroku jak odpowiednio zabezpieczyć swoje konto. Od początku istnienia, giełda CoinDeal ani razu nie została okradziona.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Giełdę tworzą użytkownicy

Twórcy platformy Coindeal dają użytkownikom możliwość realnego wpływania na kształt giełdy. W odrębnej kategorii Głosowanie każdy użytkownik może codziennie oddać swój głos na jeden z tokenów, który jego zdaniem powinien zostać dodany do listingu.

Ten system dobrze się sprawdził i w dużej mierze wpłynął na pozytywne opinie Coindeal. Użytkownicy wierzą, że są częścią platformy i mogą ją rozwijać wraz z twórcami. To skuteczne rozwiązanie również ze względów wizerunkowych.

Poprzez taki drobiazg, jak głosowanie na dodane w przyszłości tokeny, serwis pokazuje, że każdy użytkownik posiada realny wpływ na dalszy rozwój platformy. Idea, która trafia w dziesiątkę. Ludziom bardzo spodobała się możliwość głosowania i często z niej korzystają.

Jakie opinie zbiera CoinDeal?

Giełda Coindeal cieszy się sporym zainteresowaniem w Polsce, a także na Wyspach Brytyjskich. Zagraniczny sukces z pewnością jest zasługą podpisania umowy sponsorskiej z klubem piłkarskim Wolverhampton Wanderers występującym w Premier League.

Pozytywne opinie na temat giełdy Coindeal wymieniają dużą wygodę i funkcjonalność. Możliwość skorzystania z walut fiducjarnych sprawia, że każdy może rozpocząć trading bez wcześniejszego posiadania kryptowalut.

Giełda oferuje pokaźne zestawienie par walutowych. Opinie klientów Coindeal chwalą także możliwość oddawania własnych głosów na tokeny, które zostaną dodane przez platformę w najbliższym czasie.

Użytkownikom podoba się ogólnodostępny dział z materiałami szkoleniowymi. W ten sposób, początkujący traderzy mogą bardzo szybko nauczyć się podstaw inwestowania w kryptowaluty.

Program partnerski pozwala zarabiać dodatkowe kwoty w zamian za polecenie serwisu swoim znajomym. W opinii klientów, plusem są okresowe zawody, które dają możliwość wygrania cennych nagród.

Wady i zalety giełdy CoinDeal

Jeśli chodzi o wady giełdy CoinDeal to elementem powtarzającym się w opiniach internetowych są przede wszystkim wysokie prowizje od wypłat oraz przeprowadzonych transakcji. Obowiązkową weryfikację KYC również należy zaliczyć do wad.

Weryfikacja KYC, którą muszą przejść wszyscy użytkownicy umożliwia korzystanie z walut fiducjarnych, w tym złotówek. Ten wymóg jest narzucony przepisami obowiązującymi w całej Unii Europejskiej.

Jest to jedyna droga by początkujący użytkownicy mogli kupić pierwsze bitcoiny lub altcoiny płacąc walutami FIAT. Jeśli posiadasz już kryptowaluty i szukasz anonimowej platformy przeczytaj artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Zalety:

  • obsługa kilku walut fiducjarnych i polskiej złotówki
  • często dodawane nowe kryptowaluty
  • możliwość głosowania
  • wsparcie SegWit
  • przejrzysta platforma transakcyjna
  • panel dostępny w języku polskim
  • dobry poziom zabezpieczeń
  • materiały szkoleniowe dla użytkowników

Podsumowanie recenzji

Ocena końcowa giełdy kryptowalut Coindeal jest wysoka. To funkcjonalna i wygodna platforma transakcyjna. Każdy użytkownik ma wpływ na dalszy rozwój.

Wyższe prowizje charakteryzują giełdy udostępniające obrót walutami FIAT. CoinDeal wpisuję się w ten standard. Użytkownicy, którzy planują większe inwestycje mogą pomyśleć nad wykupieniem konta Premium, które obniża prowizje transakcyjne.

Giełda Coindeal wciąż przyciąga do siebie nowych klientów oferując przyjazne warunki inwestowania. Na pochwałę zasługuje wysoki poziom zabezpieczeń, który sprawia, że platforma ani razu nie padła ofiarą kradzieży.

Czy CoinDeal jest dobrym wyborem?

Tak. Do tej pory platforma nie zanotowała wpadek, czy problemów. Jeśli potrzebujesz więcej informacji przeczytaj osobny artykuł: jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

Czy wspierane są adresy SegWit?

Tak, wpłaty są możliwe na adresy Bech32.

Jakie waluty fiducjarne obsługuje giełda CoinDeal?

Dostępnych jest siedem walut FIAT: złotówka (PLN), euro (EUR), funt brytyjski (GBP), dolar amerykański (USD), rubel (RUB), frank szwajcarski (CHF), won koreański (KRW).