Portfel Armory

Portfel Armory przez wielu użytkowników jest postrzegany jako najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie bitcoinów na komputerze. To również najbardziej kompletne oprogramowanie dające dostęp do zaawansowanych funkcji, których nie oferują konkurencyjne aplikacje. Zobacz inne rodzaje portfeli do bitcoina.

Rozwiązania wprowadzone przez Armory sprawiają, że użytkowanie tego portfela znacząco ogranicza ryzyko kradzieży przechowywanych bitcoinów. Nie jest to aplikacja łatwa w obsłudze, ale przy odrobinie cierpliwości możesz nauczyć się jak z niej korzystać. Musisz posiadać ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku, aby portfel działał prawidłowo.

Spis treści:

portfel armory

Portfel Armory – recenzja

Aplikacja to portfel desktopowy, z którego możesz skorzystać z poziomu komputera. Umożliwia on wyłącznie przechowywanie bitcoinów. Jest to tzw. pełny portfel, który ściąga na dysk infrastrukturę łańcuchów transakcyjnych. Dlatego potrzebne jest miejsce na dysku. Zajmuje on więcej przestrzeni dyskowej jednak sprawia, że jesteśmy niezależni od zewnętrznych serwerów.

Armory to portfel, który obsługuje dwa tryby pracy: offline oraz online. W pierwszym możemy zlecić wykonanie transakcji, a także podpisać je kluczem prywatnym. W trybie online wystarczy opublikować transakcję w sieci by zlecić jej wykonanie. Dzięki temu, nasze klucze są doskonale chronione przed atakami hackerskimi. Portfel Armory jest dostosowany do najważniejszych systemów operacyjnych: Windows, Mac oraz Linux.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Z pomocą portfela Armory możesz szybko i komfortowo realizować płatności w bitcoinach. Możesz zlecać transakcje wychodzące, a także odbierać przelewy. Przy zlecaniu płatności możesz samodzielnie wybrać prowizję, od której zależy czas realizacji.

Oprogramowanie proponuje szeroką gamę dodatkowych funkcji, które umożliwiają pełne dostosowanie aplikacji do swoich potrzeb. Możliwe jest przechowywanie książki adresowej oraz historii transakcji. Powinieneś pamiętać o regularnym aktualizowaniu kopii zapasowej portfela. Przeprowadzenie aktualizacji na szczęście jest proste.

Portfel Armory i bezpieczeństwo

Deweloperzy zajmujący się rozwojem portfela postawili sobie za punkt honoru stworzenie całkowicie bezpiecznego miejsca do przechowywania bitcoinów. Dlatego przy prawidłowym użytkowaniu nie musisz się martwić, że ktoś ukradnie kryptowaluty.

Wystarczy zadbać o należyte bezpieczeństwo komputera, z którego korzystasz. Absolutną podstawą jest silne hasło (najlepiej losowy ciąg liczb, liter oraz znaków specjalnych zapisany w bezpiecznym miejscu), a także dwuetapowa weryfikacja przy logowaniu.

Autorzy Armory Wallet położyli nacisk na zachowanie maksymalnej prywatności transakcji. Innowacyjny system rotacji adresów utrudnia śledzenie naszych płatności, a także zapobiega ujawnianiu informacji na temat posiadacza kotna.

Portfel jest kompatybilny z siecią TOR. W ten sposób, użytkownicy mogą liczyć na faktyczną prywatność oraz anonimowość w momencie przeprowadzania transakcji przy użyciu bitcoina. Jest to istotne ponieważ kryptowaluty ostatnio tracą dużo anonimowości.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Jakie opinie zbiera portfel Armory?

Początkowo, portfel Armory był ceniony przez wąską liczbę użytkowników. Najczęściej byli to deweloperzy oraz osoby posiadające wiedzę na temat technologii blockchain. Liczne ataki na konkurencyjne portfele sprawiły, że Armory jest wybierany przez użytkowników, którzy pragną zadbać o pełne bezpieczeństwo kryptowalut.

Osoby korzystające z Armory potwierdzają, że jego dobre zrozumienie wymaga nieco czasu, jednak liczne korzyści sprawiają, że warto ten czas zainwestować w naukę obsługi. Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że portfel Armory przy prawidłowym stosowaniu nie pozwoli by Twoje bitcoiny wpadły w niepowołane ręce.

armory opinie

Zaawansowani posiadacze doceniają liczne funkcje, które umożliwiają dostosowanie parametrów walleta do swoich indywidualnych potrzeb. Armory jest uważany za najbardziej kompletny oraz jeden z najlepszych portfeli do przechowywania bitcoinów.

Zalety

Wśród największych atutów zaliczyć należy przede wszystkim bezpieczeństwo. To bardzo starannie zaprojektowany portfel, który na przestrzeni lat ustrzegł się poważnych ataków hackerskich. Większość kradzieży, która dotknęła użytkowników aplikacji zwykle dotyczyła złego zabezpieczenia portfela, a winę ponosił jego posiadacz.

Liczne funkcje dodane przez deweloperów pozwalają w pełni zabezpieczyć portfel Armory przed niepożądanymi użytkownikami sieci. Ważną zaletą jest również funkcjonalność. Armory to bez wątpienia najbardziej rozbudowany portfel bitcoin, który daje użytkownikom szerokie pole manewru.

Warto chociażby wymienić transakcje w trybie offline. Możliwość podpisania transakcji bez dostępu do sieci sprawia, że nasze klucze prywatne pozostają doskonale chronione, a my możemy zlecić wykonanie transakcji na publicznym komputerze bez ryzyka przejęcia kluczy. Nie dziwi zatem fakt, że ten portfel kryptowalutowy często jest wybierany przez zamożnych właścicieli bitcoinów.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Wady

Ogromna liczba funkcji wiąże się również z pewnymi wadami. Portfel Armory nie należy do najprostszych w obsłudze. To sprawia, że początkujący użytkownicy mogą mieć problem z wykonaniem pożądanych akcji.

Jest to propozycja adresowana do zaawansowanych osób, które są zaznajomione z podstawowymi aspektami działania transakcji przeprowadzanych w bitcoinach.

Podsumowanie recenzji

Jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie swoich bitcoinów, a jednocześnie zależy Ci na funkcjonalności, Armory to propozycja dopasowana to Twoich potrzeb. Za sprawą funkcji podpisywania transakcji w trybie offline, portfel uniemożliwia zdobycie Twoich kluczy prywatnych.

Narzędzie jest dosyć skomplikowane w obsłudze, jednak w sieci znajdziemy poradniki, które krok po kroku uczą korzystania z aplikacji. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie projektu. Biorąc pod uwagę liczne korzyści oferowane przez to rozwiązanie, warto poświęcić swój czas i zapoznać się bliżej z tym portfelem.

Czy portfel Armory obsługuje różne kryptowaluty?

Nie. Aplikacja obsługuje tylko bitcoina.

Czy trzeba pobierać cały łańcuch bloków?

Tak. Armory to pełny portfel do bitcoina i wymaga pobrania całego łańcucha bloków.

Czy portfel Armory jest anonimowy?

Tak. Jest to jeden z bardziej anonimowych portfeli do bitcoina. Jeśli cenisz sobie pryatność sprawdź powiązany artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji