Portfel Armory do Bitcoina

portfel armory

Portfel Armory przez wielu użytkowników jest postrzegany jako najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie Bitcoinów na swoim komputerze. To również najbardziej kompletne oprogramowanie, które daje użytkownikom dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, których nie oferują inne aplikacje.

Istnieją portfele przeznaczone do przechowywania nie tylko BTC. Zobacz recenzję urządzenia Trezor T, które obsługuje ponad 1000 kryptowalut i dobrze nadaje się dla osób początkujących.

Innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez Armory sprawiają, że użytkowanie tego portfela znacząco ogranicza ryzyko kradzieży przechowywanych bitcoinów.

Nie jest to aplikacja łatwa w obsłudze, ale przy odrobinie cierpliwości możesz nauczyć się jak z niej korzystać. Musisz posiadać ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku, aby portfel działał prawidłowo.

Portfel Armory - Recenzja

Aplikacja to portfel desktopowy, z którego możesz skorzystać z poziomu komputera. Umożliwia on wyłącznie przechowywanie Bitcoinów. Jest to tzw. pełny portfel, który ściąga na dysk infrastrukturę łańcuchów transakcyjnych. Dlatego potrzebne jest miejsce na dysku.

Zajmuje on więcej przestrzeni dyskowej jednak sprawia, że jesteśmy niezależni od zewnętrznych serwerów. Zobacz inne rodzaje portfeli do Bitcoina.

Armory to innowacyjny portfel, który obsługuje dwa tryby pracy: offline oraz online. W pierwszym możemy zlecić wykonanie transakcji, a także podpisać je naszym kluczem prywatnym. W trybie online wystarczy opublikować transakcję w sieci by zlecić jej wykonanie.

Dzięki temu, nasze klucze są doskonale chronione przed atakami hackerskimi. Portfel Armory jest dostosowany do najważniejszych systemów operacyjnych: Windows, Mac oraz Linux.

Jakie możliwości zapewnia portfel Armory?

Z pomocą oprogramowania Armory możesz szybko i komfortowo realizować płatności w Bitcoinach. Możesz zlecać transakcje wychodzące, a także odbierać przelewy. Przy zlecaniu płatności możesz samodzielnie wybrać prowizję, od której zależy czas realizacji.

Oprogramowanie proponuje szeroką gamę dodatkowych funkcji, które umożliwiają pełne dostosowanie aplikacji do swoich potrzeb. Możliwe jest przechowywanie książki adresowej oraz historii transakcji.

Powinieneś pamiętać o regularnym aktualizowaniu kopii zastępczej naszego portfela. Przeprowadzenie aktualizacji jest na szczęście stosunkowo proste.

Nowoczesne zabezpieczenia

Deweloperzy zajmujący się dalszym rozwojem portfela postawili sobie za punkt honoru stworzenie całkowicie bezpiecznego miejsca do przechowywania Bitcoinów. Dlatego przy prawidłowym użytkowaniu nie musisz się martwić, że ktoś ukradnie kryptowaluty.

Wystarczy zadbać o należyte bezpieczeństwo komputera, z którego korzystasz. Absolutną podstawą jest również silne hasło (najlepiej losowy ciąg liczb, liter oraz znaków specjalnych zapisany w bezpiecznym miejscu), a także dwuetapowa weryfikacja przy logowaniu.

  • najlepsza giełda
  • bez weryfikacji
  • duży wybór kryptowalut
  • handel z dźwignią
  • stable coiny w ofercie
  • wysokie wolumeny

Autorzy Armory Wallet położyli nacisk na zachowanie maksymalnej prywatności transakcji. Innowacyjny system rotacji adresów utrudnia śledzenie naszych płatności, a także zapobiega ujawnianiu informacji na temat posiadacza kotna.

Portfel jest kompatybilny z siecią TOR. W ten sposób, użytkownicy mogą liczyć na faktyczną prywatność oraz anonimowość w momencie przeprowadzania transakcji przy użyciu Bitcoina. Jest to istotne ponieważ kryptowaluty ostatnio tracą dużo anonimowości.

Jakie opinie zbiera portfel Armory?

Początkowo, portfel Armory był ceniony przez wąską liczbę użytkowników. Najczęściej byli to deweloperzy oraz osoby rozwijające swoją wiedzę na temat technologii blockchain.

Liczne ataki dokonane na popularniejszych portfelach Bitcoin sprawiły, że stał się dużo częstszym wyborem ze strony użytkowników, którzy pragnęli zadbać o pełne bezpieczeństwo kryptowalut.

Osoby korzystające z Armory potwierdzają, że jego dobre zrozumienie wymaga nieco czasu, jednak liczne korzyści sprawiają, że warto ten czas zainwestować w naukę obsługi.

Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że Armory to wyjątkowo bezpieczny portfel Bitcoin, który przy prawidłowym stosowaniu nie pozwoli by Twoje Bitcoiny wpadły niepowołane ręce.

armory portfel bitcoin

Zaawansowani posiadacze doceniają liczne funkcje, które umożliwiają dostosowanie parametrów walleta do swoich indywidualnych potrzeb. Obecnie, Armory jest uważany za najbardziej kompletny oraz jeden z najlepszych portfeli do przechowywania Bitcoinów.

Zalety

Wśród największych atutów zaliczyć należy przede wszystkim bezpieczeństwo. To bardzo starannie zaprojektowany portfel, który na przestrzeni lat ustrzegł się poważnych ataków hackerskich.

Większość kradzieży, która dotknęła użytkowników aplikacji zwykle dotyczyła złego zabezpieczenia portfela, a winę ponosił jego posiadacz. Liczne funkcje dodane przez deweloperów pozwalają w pełni zabezpieczyć nasz portfel przed niepożądanymi użytkownikami sieci.

Ważną zaletą jest również funkcjonalność. Armory to bez wątpienia najbardziej rozbudowany portfel Bitcoin, który daje użytkownikom szerokie pole manewru. Warto chociażby wymienić w tym aspekcie transakcje w trybie offline.

Możliwość podpisania transakcji bez dostępu do sieci sprawia, że nasze klucze prywatne pozostają doskonale chronione, a my tymczasem możemy zlecić wykonanie transakcji na publicznym komputerze bez ryzyka przejęcia naszych kluczy. Nie dziwi zatem fakt, że ten portfel kryptowalutowy często jest wybierany przez zamożnych właścicieli Bitcoinów.

Wady

Ogromna liczba funkcji wiąże się również z pewnymi wadami. Portfel Armory nie należy do najprostszych w obsłudze. To sprawia, że początkujący użytkownicy mogą mieć problem z wykonaniem pożądanych akcji.

Jest to propozycja adresowana do zaawansowanych osób, które są zaznajomione z podstawowymi aspektami działania transakcji przeprowadzanych w Bitcoinach.

Podsumowanie recenzji

Jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie swoich Bitcoinów, a jednocześnie zależy Ci na funkcjonalności, Armory to propozycja dopasowana to Twoich potrzeb. Za sprawą innowacyjnej funkcji podpisywania transakcji w trybie offline, portfel uniemożliwia zdobycie Twoich kluczy prywatnych.

Narzędzie jest dosyć skomplikowane w obsłudze, jednak w sieci znajdziemy poradniki, które krok po kroku uczą korzystania z aplikacji. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie projektu.

Biorąc pod uwagę liczne korzyści oferowane przez to rozwiązanie, warto poświęcić swój czas i zapoznać się bliżej z tym portfelem.