Giełda Bithumb

Bithumb to giełda kryptowalutowa zarejestrowana w Korei Południowej. Na rynku funkcjonuje od 2013 roku i należy do grona największych giełd pod względem dziennego wolumenu. Cieszy się szczególną popularnością na rynku wschodnim, ale również w Europie i Ameryce nie brakuje użytkowników korzystających z tej platformy.

W artykule znajdziesz recenzje i najważniejsze informacje. Jeśli szukasz serwisu bardziej przyjaznego dla Europejczyka zobacz opis Binance.

Spis treści:

Kraj rejestracjiKorea Południowa
Rok założenia2013
Waluty FIATWon koreański
Waluta PLNNie
Stable coinyNie
Ilość kryptowalut74
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.15%

Opis giełdy Bithumb

Bithumb to specyficzna giełda kryptowaluta, która w zamyśle jest dedykowana wyłącznie użytkownikom z Korei Południowej. W praktyce, inwestorzy z innych krajów w przeszłości bardzo chętnie „naginali” proces weryfikacji, aby zarejestrować swoje konto.

Giełda Bithumb oferuje użytkownikom ponad siedemdziesiąt najpopularniejszych kryptowalut, na czele z Bitcoinem, Ethereum, Ripple, czy EOS. Co ciekawe. waluty cyfrowe są zestawione w parze wyłącznie z południowokoreańskim wonem (KRW).

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z tej giełdy, muszą zatem dokonać wpłaty w jednej z kryptowalut lub skorzystać z portfela wirtualnego, w celu przewalutowania rodzimej waluty na wony południowokoreańskie. Kursy na platformie są jednak podawane w dolarach amerykańskich (USD).

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Proces rejestracji i weryfikacji konta

Giełda Bithumb podlega koreańskim i międzynarodowym regulacjom prawnym, a co za tym idzie, użytkownicy są zobligowani do przejścia weryfikacji. Tylko w ten sposób uzyskamy możliwość korzystania ze wszystkich funkcji platformy. Jeśli wolisz bardziej przystępną platformę przeczytaj artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Podczas rejestracji należy zweryfikować numer telefonu i podać szczegółowe dane osobowe oraz kontaktowe. Aby wejść na drugi poziom konta, konieczne jest załączenie skanu lub fotokopii dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty). Konto na drugim poziomie zweryfikowania uzyskuje możliwość handlowania kryptowalutami.

Istnieją jeszcze dwa stopnie weryfikacji. Trzeci oferuje wyższe limity wypłat z konta, z kolei czwarty całkowicie ściąga te limity. Aby wejść na wyższy poziom, trzeba przesłać specjalny formularz w zakładce weryfikacja konta, a także załączyć skan dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Może to być np. wyciąg z konta bankowego lub opłacony rachunek z ostatnich trzech miesięcy.

Czy giełda Bithumb jest bezpieczna?

Obecnie giełda Bithumb spełnia wymagania. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że platforma nie zawsze była bezpieczna. W roku 2017 doszło do masowego ataku, który doprowadził do milionowych strat. Jednocześnie, wyciekły dane na temat kilkudziesięciu tysięcy użytkowników giełdy.

Firma zarządzająca platformą wypłaciła poszkodowanym odszkodowania o łącznej wartości 2 mln dolarów. Atak był jednak bodźcem, który pozwolił znacznie poprawić zabezpieczenia, co jest widoczne w dniu dzisiejszym.

giełda bithumb
Giełda Bithumb charakteryzuje się nietypową kolorystyką

Oczywiście wiele zależy także od samych użytkowników. Nasze konto powinno zostać zabezpieczone silnym hasłem, a także uwierzytelnianiem dwuetapowym przy logowaniu. W ten sposób, do minimum ograniczymy ryzyko stania się ofiarą hackerów. Więcej informacji: jak zabezpieczyć kryptowaluty?

Jednocześnie, większe ilości aktywów, które nie znajdują się w stałym obrocie, warto zdeponować na bezpieczniejszym portfelu kryptowalutowym. Jak wiadomo, najbezpieczniejsze są portfele sprzętowe na przykład Trezor T lub Ledger Nano S.

Prowizje i opłaty

Handlowanie na giełdzie Bithumb wymaga oczywiście prowizji, na których serwis zarabia. Prowizja za każdą zrealizowaną transakcję w dowolnej parze kryptowalutowej wynosi 0,15%. Istnieje jednak możliwość pozyskania kuponu ze zniżką, dzięki czemu, prowizje od transakcji mieszczą się w przedziale 0% – 0,075%.

Pozyskanie takiego kuponu jest dosyć kosztowne, a co za tym idzie, opłaca się to wyłącznie inwestorom z poważnym wkładem własnym. Z opłatami wiążą również wypłaty realizowane z konta. Tutaj, czynnikiem decydującym jest aktywo, które chcemy wypłacić z naszego portfela giełdowego.

Przykładowo, za wypłatę z walucie wona południowokoreańskiego zapłacimy 1KRW. Jeśli zdecydujemy się na wypłatę w Bitcoinie, zapłacimy aż 0,002 BTC, co przy obecnym kursie jest bardzo sowitą opłatą. Nieco lepiej wygląda to jeśli wypłacamy inne kryptowaluty. Na przykład 1 XRP w przypadku Ripple czy 0,05 XMR w przypadku Monero.

Omawiając opłaty i prowizje na giełdzie Bithumb, warto jeszcze powiedzieć kilka słów o górnych limitach wypłat. W przypadku konta zweryfikowanego na poziomie 2, limit wynosi do 50,000,000 KRW dziennie. W kryptowalutach jest to 150 BTC lub 1600 ETH.

Po wejściu na trzeci oraz czwarty poziom zweryfikowania, limity górne zwiększają się. W przypadku KRW jest to 2,000,000,000 dziennie oraz brak limitów miesięcznych. W przypadku Bitcoina, 2000 BTC dziennie i brak miesięcznego limitu.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Wpłaty i wypłaty

Użytkownicy mogą zasilić swój portfel giełdowy na kilka sposobów. Obsługiwane są szybkie, międzynarodowe przelewy bankowe, ale w przypadku tej metody może zostać naliczona standardowa opłata.

Możemy także skorzystać z portfeli wirtualnych, taki jak Skrill czy Neteller, płatności mobilnym, a także wpłaty kartą płatniczą. Środki pojawiają się na naszym koncie po kilku sekundach, dzięki czemu, od razu można rozpocząć handel.

Użytkownicy mogą również wykorzystać tradycyjne portfele do kryptowalut i wykonać przelew coinów na giełdę Bithumb.

Opinie na temat giełdy Bithumb

Aktualnie, giełda Bithumb cieszy się pozytywnymi opiniami ze strony użytkowników. Zdaniem wielu osób, jest to opłacalna platforma oferująca niskie prowizje oraz wygodny i szybki handel. Wysoki wolumen dzienny oznacza krótszy czas oczekiwania na dogodną ofertę kupna lub sprzedaży walut cyfrowych.

Po ataku z 2017 roku, giełda znacznie poprawiła bezpieczeństwo, co również spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony użytkowników.

opinie bithumb
Dodatkowe możliwości zarabiania

Drobnym ograniczeniem jest to, że możemy jedynie wymieniać kryptowaluty w parze z walutą fiducjarną Korei Południowej.

Minusem jest brak aplikacji mobilnej. Jest to rzecz, która powinna zostać poprawiona w pierwszej kolejności. Samo działanie serwisu od strony technicznej nie daje powodów do zastrzeżeń. Na plus oceniamy całodobowy i sprawnie działający dział obsługi klienta.

Automatyczny bot. Obsługuje cztery najpopularniejsze giełdy. Możesz ustawić 80 kryptowalut. Obsługa po polsku:

Największe plusy i minusy Bithumb

Czas na podsumowanie i omówienie najmocniejszych stron i minusów, które ograniczają swobodę korzystania z giełdy. Zacznijmy od pozytywnych aspektów giełdy Bithumb:

 • Ponad 70 kryptowalut dostępnych w handlu
 • Przejrzysta i prosta w obsłudze platforma handlowa
 • Możliwość tworzenia zleceń oczekujących
 • Sprawnie działający support dostępny 24h/dobę
 • Wysokie limity dziennych i miesięcznych wypłat
 • Brak dodatkowych prowizji za wpłatę na konto
 • Niskie prowizje (0,15%) za zrealizowane transakcje
 • Duży nacisk położony na bezpieczeństwo.

Giełda kryptowalut Bithumb nie jest jednak pozbawiona pewnych wad, które mogą ograniczyć nasze możliwości swobodnego handlu walutami cyfrowymi. Do największych minusów zaliczymy:

 • Bardzo rygorystyczne podejście do kwestii weryfikowania nowych kont
 • Czas oczekiwania na weryfikacje konta może wydłużyć się do kilku dni roboczych
 • Brak wygodnej aplikacji mobilnej
 • Handel kryptowalutami jest możliwy tylko w zestawieniu z wonem południowokoreańskim.

Pytania i podsumowanie recenzji

To uznana marka, która na przestrzeni ostatnich lat zapracowała na pozytywne opinie ze strony użytkowników. Cieniem na wizerunku jest atak hackerski z 2017 roku. Należy jednak przyznać, że giełda wynagrodziła to poszkodowanym, a jednocześnie, wyciągnęła wnioski i zadbała o większe bezpieczeństwo.

Giełda Bithumb jest dedykowana mieszkańcom Azji, choć warunki inwestowania są atrakcyjne także dla osób z Europy czy Ameryki. Plusem są niskie prowizje transakcyjne. Możemy stwierdzić, że to wiarygodna platforma, na której można bezpiecznie handlować walutami cyfrowymi.

Czy warto zakładać konto na Bithumb?

Jest wiele innych platform, które są bardziej przyjazne dla Europejczyka. Nie ma sensu handlować na parze z wonem południowokoreańskim. Zobacz ranking giełd kryptowalut.

Jak zarabiać na spadkach cen kryptowalut?

Umożliwiają to giełdy kontraktów takie jak Bitmex. Możesz kupić kontrakty short. Spadek ceny generuje zysk.

Jakie cechy powinna mieć dobra giełda?

W pierwszej kolejności należy wymienić bezpieczeństwo i reputację. Ważne są też niskie prowizje i wysokie wolumeny. To najważniejsze elementy jakie powinna posiadać najlepsza giełda kryptowalut.

Recenzje innych giełd