Giełda KuCoin

W okresie dwóch lat giełda KuCoin zjednała sobie wiele milionów użytkowników na całym świecie. Pod względem wielkości wolumenu transakcyjnego należy światowej czołówki największych giełd kryptowalut.

Serwis wymaga podania numeru telefonu przy rejestracji. Jeśli wolisz platformę szanującą prywatność przeczytaj opis Binance. Dużym zainteresowaniem cieszy się program partnerski KuCoin, który pozwala generować dodatkowe zarobki za sprawą zakupu i posiadania tokenów KCS.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiSeszele, Chiny
Rok założenia2017
Waluty FIATNie
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut180
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąTak
Weryfikacja KYCNie
Prowizjemax 0.1%

KuCoin – opinie i opis

Giełda KuCoin oficjalnie wystartowała 15 września 2017 roku z siedzibą główną w Hong Kongu. Tu pojawiają się pierwsze kontrowersje, ponieważ udowodniono, że pod oficjalnym adresem nikt nie słyszał o tej firmie.

To nakazuje sądzić, że prawdziwą lokalizacją giełdy są Chiny, a twórcy celowo ukrywają swój prawdziwy adres ze względu na chińskie regulacje prawne, które zagrażają rozwojowi tego rynku. Jako lokalizację podaje się też Seszele.

Dziwna sytuacja z siedzibą nie wpłynęła na pozytywne opinie klientów, którzy chwalą giełdę KuCoin za całokształt. Azjatycka platforma cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie i uchodzi za jedno z lepszych miejsc do inwestowania. Wpływają na to niskie opłaty transakcyjne oraz możliwość pasywnego zarabiania za sprawą emitowanej przez firmę kryptowaluty KCS.

Giełda KuCoin oferuje klasyczną wymianę kryptowalut. Nie udostępnia walut fiducjarnych. Oznacza to, że inwestor zainteresowany rozpoczęciem handlu musi posiadać jeden z portfeli do kryptowalut, a na nim zdeponowane coiny honorowane przy wpłatach.

Pod wieloma względami, giełda KuCoin pozostawiła daleko w tyle konkurencję. Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, dobra płynność rynku oraz duży wybór coinów to cechy które powinna posiadać najlepsza giełda kryptowalut.

Gdyby nie drobne zawirowania związane z niepewną lokalizacją firmy, w zasadzie nie można byłoby się do niczego przyczepić.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Rejestracja oraz wpłaty i wypłaty

Giełda KuCoin pozwala w ciągu kilku minut stworzyć nowe konto. Wystarczy wpisać login, email oraz hasło, podać numer telefonu, a następnie potwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w link aktywacyjny przesłany nam na maila.

Serwis umożliwia dodatkowe zabezpieczenie konta za pośrednictwem weryfikacji dwuetapowej. Jeśli zamierzamy obracać środkami o dużej wartości, tego rodzaju system zwiększający bezpieczeństwo kryptowalut jest wskazany.

giełda kucoin rejestracja
Formularz rejestracyjny

KuCoin nie obsługuje walut fiducjarnych. Co za tym idzie, wpłatę możemy zrealizować tylko za pośrednictwem portfela kryptowalut. Platforma obsługuje przy depozytach najważniejsze, coiny i tokeny. Depozyty są całkowicie wolne od prowizji.

Niewielką opłatę poniesiemy przy wypłacaniu środków z konta. Wysokość prowizji zależy od wypłacanej waluty wirtualnej. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków takie prowizje mają symboliczną wielkość.

Brak walut fiducjarnych jest dodatkowym utrudnieniem dla osób zupełnie początkujących. Aby rozpocząć korzystanie z usług giełdy KuCoin potrzebujemy bazowej kryptowaluty takiej jak Bitcoin.

Klienci stawiający pierwsze kroki w świecie kryptowalut muszą skorzystać z usług jednego z kantorów lub giełd, które umożliwią zakup za pośrednictwem tradycyjnej waluty. Nie są to jedyne sposoby.

Obecnie możemy szybko uporać się z tym zadaniem wykorzystując bitomaty, które działają jak tradycyjne bankomaty. Wpłacasz gotówkę i na podany adres portfela otrzymujesz zakupioną ilość coinów.

Najlepsza giełda do handlu z dźwignią. Brak weryfikacji, możliwość edytowania zleceń, duża płynność handlu:

Giełda KuCoin i możliwości inwestycyjne

Giełda KuCoin pozwala na swobodny handel kilkudziesięcioma dostępnymi kryptowalutami. Transakcja odbywa się na zasadzie: kryptowaluta za kryptowalutę. Dla niektórych brak walut fiducjarnych może być minusem. Jednak bardzo korzystnie wpływa to na prywatność przeprowadzanych operacji finansowych.

Wysoki poziom zabezpieczeń to jeden z głównych atutów wymienianych przez pozytywne opinie klientów giełdy KuCoin. Nieco trudności początkującym użytkownik może sprawić złożony wygląd platformy transakcyjnej, na której dokonujemy operacji finansowych.

To tylko pozór. Sama transakcja jest prosta, a kursy kryptowalut prezentowane są w przejrzysty sposób. Wystarczy wybrać interesującą nas parę oraz ustalić ilość coinów, którą chcemy kupić lub sprzedać.

giełda kucoin
Panel giełdy Kucoin jest złożony, a za razem czytelny

Istnieje możliwość ustalania progów cenowych, aby transakcja została przeprowadzona automatycznie po spełnieniu określonego przez nas warunku. Zlecenie Stop-Limit pozwala na dużo efektywniejszy obrót posiadanymi kryptowalutami. Na pozytywne opinie o KuCoin wpływają niskie prowizje transakcyjne ustanowione na poziomie 0,1%.

W serwisie KuCoin znajdziemy również liczne materiały szkoleniowe oraz filmy instruktażowe przydatne nowym klientom. Niestety, serwis nie jest dostępny w języku polskim. Przejrzystość podstawowych funkcji sprawia jednak, że podstawy języka anielskiego wystarczą, aby w pełni swobodnie korzystać z oferowanych możliwości.

Giełda nie obsługuje walut fiducjarnych, ale ma w swojej ofercie stable coina Tether (USDT), który utrzymuje wartość dolara amerykańskiego.

Jakie opinie zbiera KuCoin?

Giełda KuCoin cieszy się pozytywnymi opiniami klientów, którzy doceniają przede wszystkim duże możliwości oraz bardzo szeroki wybór par kryptowalutowych umożliwiających handel

Na pewno warto pamiętać opis lokalizacji, z którego wynika, że giełda faktycznie może mieć swoją siedzibę w Chinach. Biorąc pod uwagę negatywny stosunek tego kraju do walut wirtualnych, warto mieć na uwadze ryzyko inwestycyjne związane z taką lokalizacją.

Całe to zamieszanie nie odbiło się jednak negatywnie na ogólnych opiniach o KuCoin. Klientom giełdy zależy przede wszystkim na wygodnych i szybkich transakcjach. A pod tym względem jest to miejsce wyjątkowo przyjazne inwestorom.

Wysoka skalowalność umożliwia nawet milion transakcji w ciągu jednej sekundy. Dobre zabezpieczenia skutecznie chronią giełdę przed atakami hackerskim.

Niektóre opinie na temat giełdy KuCoin nieco krytykują wygląd platformy, która na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana i niedostosowana do początkujących inwestorów. Podstawowa znajomość języka angielskiego pozwala łatwo odnaleźć się wśród licznych kursów i wykresów.

Zalety

  • szeroki wybór par kryptowalutowych
  • prosta i szybka rejestracja konta
  • sprawnie działający dział obsługi klienta
  • brak konieczności weryfikacji konta
  • możliwość udziału w zyskach
  • turnieje oraz zawody dla inwestorów
  • niskie prowizje transakcyjne

Wady

  • zamieszanie związane z niepewną lokalizacją siedziby
  • odrobinę skomplikowany panel

Giełda KuCoin emituje token KCS

Twórcy giełdy KuCoin dają nam możliwość biernego zarabiania dodatkowych środków wypłacanych w walucie wirtualnej Ethereum. Po rejestracji konta w serwisie wystarczy zakupić określoną ilość tokenów KCS aby regularnie otrzymywać część zysków z opłat transakcyjnych pokrywanych przez użytkowników.

Odpowiednio wysoka ilość tokenów KuCoin Shares sprawi, że opłacane przez nas prowizje i tak zwrócą się z tytułu udziału w zyskach platformy. Podobne rozwiązanie praktykują inne giełdy kryptowalut.

O dodatkowy zarobek możemy również powalczyć za pośrednictwem specjalnych zawodów organizowanych dla inwestorów. W dziale promocji odnajdziemy informacje o aktualnych i nadchodzących wydarzeniach.

Zwykle zasady rywalizacji są takie same: inwestorzy mają uzyskać największy obrót na jednej z wybranych kryptowalut objętych promocją. Najlepsi użytkownicy mogą dzięki temu otrzymać dodatkowe bonusy w walucie wirtualnej.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Podsumowanie recenzji KuCoin

Podsumowując pełną ofertę oraz powyższy opis giełdy KuCoin należy wystawić platformie wysoką ocenę. Handel kryptowalutami na tym serwisie jest korzystny ze względu na niskie prowizje oraz szeroki wybór par kryptowalutowych.

W zasadzie, jedynie niejasna kwestia rzeczywistej siedziby firmy sprawia, że część klientów z dużą ostrożnością podchodzi do usług tej platformy. Ogólne opinie i oceny większości użytkowników giełdy KuCoin są jednak bardzo pozytywne.

Czy giełda KuCoin wymaga weryfikacji KYC?

Nie. Konta niezweryfikowane mają limit wypłat 2 BTC na dobę.

Czy jest to dobrze zabezpieczona giełda?

Serwis prowadzi program bug bounty, który polega na oferowaniu wynagrodzenia w zamian za wskazanie luk w systemie bezpieczeństwa. Przez długi czas giełda Kucoin była bezpieczna. Niestety pod koniec września 2020 roku padła ofiarą udanej kradzieży.

Czy dostępna jest aplikacja mobilna?

Tak, dla użytkowników systemów Android i iOS.

Recenzje innych giełd kryptowalut