Giełda KuCoin

W okresie dwóch lat giełda KuCoin zjednała sobie wiele milionów użytkowników na całym świecie. Pod względem wielkości obracanych środków, platforma należy do ścisłej, światowej czołówki największych giełd walut wirtualnych. Serwis szanuje prywatność ponieważ umożliwia klientom handel kryptowalutami bez weryfikacji. Dużym zainteresowaniem cieszy się program partnerski, który pozwala generować dodatkowe zarobki za sprawą zakupu i posiadania tokenów KCS.

Sprawdź też inne dobre giełdy kryptowalut:

Giełda KuCoin - Opinie i podstawowe informacje

Platforma oficjalnie wystartowała 15 września 2017 roku z siedzibą główną w Hong Kongu. Tu pojawiają się jednak pierwsze kontrowersje, ponieważ udowodniono, że pod oficjalnym adresem nikt nie słyszał o tej firmie. To nakazuje sądzić, że prawdziwą lokalizacją tej giełdy są Chiny, a twórcy celowo ukrywają swój prawdziwy adres ze względu na chińskie regulacje prawne, które zagrażają rozwojowi tego rynku. Dziwna sytuacja z siedzibą nie wpływa jednak na pozytywne opinie klientów, którzy chwalą giełdę KuCoin za całokształt.

Azjatycka platforma cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie i uchodzi za jedno z lepszych miejsc do inwestowania. Wpływają na to niskie opłaty transakcyjne oraz możliwość pasywnego zarabiania za sprawą emitowanej przez firmę kryptowaluty KCS. Strona oferuje klasyczną wymianę kryptowalut. Nie wykorzystuje żadnych walut fiducjarnych. Oznacza to, że inwestor zainteresowany rozpoczęciem handlu na tej giełdzie musi posiadać jeden z portfeli do kryptowalutowych, a na nim zdeponowane coiny honorowane przy wpłatach.

Pod wieloma względami, giełda KuCoin pozostawiła daleko w tyle konkurencję. Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, ogromna skalowalność transakcji oraz duży wybór walut wirtualnych to opis giełdy, która aspiruje do miana jednej z najlepszych na świecie. Gdyby nie drobne zawirowania związane z niepewną lokalizacją firmy, w zasadzie nie można byłoby się do niczego przyczepić.

Rejestracja na giełdzie KuCoin i metody płatności

Giełda KuCoin pozwala w ciągu kilku minut stworzyć nowe konto. Wystarczy wpisać login, email oraz hasło, a następnie potwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w link aktywacyjny przesłany nam na maila. Serwis umożliwia dodatkowe zabezpieczenie konta za pośrednictwem weryfikacji dwuetapowej. Jeśli zamierzamy obracać środkami o dużej wartości, tego rodzaju system zwiększający bezpieczeństwo naszych kryptowalut jest bardzo wskazany.

KuCoin nie obsługuje walut fiducjarnych. Co za tym idzie, wpłatę możemy zrealizować tylko za pośrednictwem portfela kryptowalut. Platforma obsługuje przy depozytach najważniejsze, światowe coiny i tokeny. Depozyty są całkowicie wolne od prowizji.

Niewielką opłatę poniesiemy przy wypłacaniu środków z naszego konta. Wysokość prowizji zależy od wypłacanej waluty wirtualnej. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków takie prowizje mają symboliczną wielkość.

Brak walut fiducjarnych jest dodatkowym utrudnieniem dla osób zupełnie początkujących. Aby rozpocząć korzystanie z usług giełdy KuCoin potrzebujemy bazowej kryptowaluty takiej jak bitcoin.

giełda kucoin rejestracja
Prosty formularz rejestracyjny

Klienci stawiający pierwsze kroki w świecie kryptowalut wcześniej muszą skorzystać z usług jednego z kantorów lub giełd, które umożliwią zakup waluty wirtualnej za pośrednictwem tradycyjnej waluty. Nie są to jedyne sposoby. Obecnie możemy szybko uporać się z tym zadaniem korzystając bitomatu, który działa tak samo jak tradycyjny bankomat. Wpłacasz gotówkę i na podany adres portfela otrzymujesz zakupioną ilość coinów.

Jakie możliwości inwestycyjne daje platforma KuCoin?

Giełda kryptowalut KuCoin pozwala na swobodny handel i obrót kilkudziesięcioma dostępnymi tokenami. Transakcja odbywa się na zasadzie: kryptowaluta za kryptowalutę. Dla niektórych brak walut fiducjarnych może być minusem. Jednak bardzo korzystnie wpływa to na prywatność przeprowadzanych operacji finansowych.

Serwis słynie również z innowacyjnego pomysłu prywatnych portfeli, które zapisują dane w trybie offline co zapobiega próbom ataków hackerskich. Wysoki poziom zabezpieczeń to jeden z głównych atutów wymienianych przez pozytywne opinie klientów giełdy KuCoin.

kucoin panel giełdy
Panel giełdy Kucoin jest złożony, a za razem czytelny i przejrzysty

Nieco trudności początkującym użytkownik może sprawić dosyć złożony wygląd platformy transakcyjnej, na której dokonujemy operacji finansowych. To tylko pozór. Sama transakcja jest bardzo prosta, a kursy kryptowalut prezentowane są w przejrzysty sposób.Wystarczy wybrać interesującą nas parę  oraz ustalić ilość coinów, którą chcemy kupić lub sprzedać.

Istnieje możliwość ustalania progów cenowych, aby transakcja została przeprowadzona automatycznie po spełnieniu określonego przez nas warunku. Zlecenie Stop-Limit pozwala na dużo efektywniejszy obrót posiadanymi kryptowalutami. Na pozytywne opinie o KuCoin zapracowały bardzo niskie prowizje transakcyjne ustanowione na poziomie 0,1%.

W serwisie KuCoin znajdziemy również liczne materiały szkoleniowe oraz filmy instruktażowe przydatne nowym klientom. Niestety, serwis nie jest dostępny w języku polskim. Przejrzystość podstawowych funkcji sprawia jednak, że podstawy języka anielskiego wystarczą, aby w pełni swobodnie korzystać z możliwości oferowanych przez giełdę KuCoin. Giełda nie obsługuje walut fiducjarnych, ale ma w swojej ofercie stable coina Tether (USDT), który utrzymuje wartość dolara amerykańskiego.

KuCoin opinie klientów i inwestorów

Giełda KuCoin cieszy się pozytywnymi opiniami klientów, którzy doceniają przede wszystkim duże możliwości oraz bardzo szeroki wybór par kryptowalutowych umożliwiających handel. Na pewno warto pamiętać opis lokalizacji, z którego wynika, że giełda faktycznie może mieć swoją siedzibę w Chinach. Biorąc pod uwagę negatywny stosunek tego kraju do walut wirtualnych, warto mieć na uwadze pewne ryzyko inwestycyjne związane z taką lokalizacją. Całe to zamieszanie nie odbiło się jednak negatywnie na ogólnych opiniach o KuCoin.

Klientom giełdy KuCoin zależy przede wszystkim na wygodnych i szybkich transakcjach. A pod tym względem, opis giełdy nie pozostawia wątpliwości – jest to miejsce wyjątkowo przyjazne inwestorom. Wysoka skalowalność umożliwia nawet milion transakcji w ciągu jednej sekundy. Dobre zabezpieczenia skutecznie chronią giełdę przed atakami hackerskim.

Niektóre opinie na temat giełdy KuCoin nieco krytykują wygląd platformy, która na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana i niedostosowana do początkujących inwestorów. Jednak podstawowa znajomość języka angielskiego pozwala łatwo odnaleźć się wśród licznych kursów i wykresów.

Zalety

 • szeroki wybór par kryptowalutowych
 • prosta i szybka rejestracja konta
 • sprawnie działający dział obsługi klienta
 • brak konieczności weryfikacji konta
 • możliwość udziału w zyskach
 • bardzo wysoki poziom zabezpieczeń
 • liczne turnieje oraz zawody dla inwestorów
 • bardzo niskie prowizje transakcyjne

Wady

 • zamieszanie związane z niepewną lokalizacją siedziby
 • serwis nie jest dostępny w języku polskim
 • odrobinę skomplikowany panel

Jak Wybrać Najlepszą Giełdę Krypto? 

Zarabianie na kryptowalucie KCS

Twórcy giełdy KuCoin dają nam możliwość biernego zarabiania dodatkowych środków wypłacanych w walucie wirtualnej Ethereum. W tym celu, po rejestracji konta w serwisie wystarczy zakupić określoną ilość tokenów KCS aby regularnie otrzymywać część zysków z opłat transakcyjnych pokrywanych przez użytkowników.

Odpowiednio wysoka ilość tokenów KuCoin Shares sprawi, że opłacane przez nas prowizje i tak zwrócą się z tytułu udziału w zyskach platformy. Podobne rozwiązanie praktykują inne giełdy kryptowalut.

O dodatkowy zarobek możemy również powalczyć za pośrednictwem specjalnych zawodów organizowanych dla inwestorów. W dziale promocji odnajdziemy informacje o aktualnych i nadchodzących wydarzeniach.

Zwykle zasady rywalizacji są takie same: inwestorzy mają uzyskać największy obrót na jednej z wybranych kryptowalut objętych promocją. Najlepsi użytkownicy mogą dzięki temu otrzymać dodatkowe bonusy w walucie wirtualnej.

Nagrody nie są małe dlatego chętnych do wzięcia udziału w konkursach nie brakuje. Jest to znakomity sposób do zwiększania wolumenu platformy.

Giełda kryptowalut KuCoin – czy warto ją wybrać?

Podsumowując pełną ofertę oraz powyższy opis giełdy KuCoin należy wystawić platformie wysoką ocenę. Handel kryptowalutami na tym serwisie jest korzystny ze względu na niskie prowizje oraz szeroki wybór par kryptowalutowych. Na duży plus należy ocenić wysoki poziom zabezpieczeń, który wykorzystuje prywatne portfele w trybie offline co chroni waluty wirtualne przed atakami zewnętrznymi. W zasadzie, jedynie niejasna kwestia rzeczywistej siedziby firmy sprawia, że część klientów z dużą ostrożnością podchodzi do usług tej platformy. Ogólne opinie i oceny większości użytkowników giełdy KuCoin są jednak bardzo pozytywne.

Sprawdź recenzje innych giełd