Giełda Kraken

Giełda Kraken należy obecnie do czołówki największych giełd kryptowalut. Z jej usług korzysta ponad 4 miliony użytkowników z całego świata. Istotnym atutem serwisu jest duża liczba par kryptowalutowych, indywidualna wysokość prowizji, dźwignia finansowa oraz opcja zamówień oczekujących.

Kraken należy do grona najstarszych serwisów umożliwiających handel kryptowalutami. W 2019 roku platforma będzie obchodzić swoje ósme urodziny. Przez ten czas notowała głownie opinie pozytywne. Jeśli szukasz giełdy, która oprócz dobrej reputacji zapewnia anonimowość przeczytaj opis Binance.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiUSA
Rok założenia2011
Waluty FIATTak
Waluta PLNNie
Stable coinyNie
Ilość kryptowalut30
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąTak
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 0.26%

Kraken – najważniejsze informacje

W 2011 roku w San Francisco została założona giełda Kraken. Oficjalnym właścicielem platformy jest spółka Payward Inc. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już niebawem serwis zostanie zarejestrowany w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Przyznanie licencji z całą pewnością ułatwiłoby działanie giełdy, która przez lata była narażona na krzywdzące decyzje komisji. W przyszłości giełda musi również podjąć pracę związane z poprawieniem skalowalności transakcji i szybszą obsługą klientów. Cztery miliony użytkowników to ogromne wyzwanie.

Kraken jest oficjalnym dostawcą kursów kryptowalut dostępnych na platformie Bloomberg. Wielu profesjonalnych traderów posługuje się właśnie informacjami zaczerpniętymi z baz Krakena. To jedna z najstarszych giełd kryptowalut, która na przestrzeni lat nie naraziła się na większe ataki hackerskie lub problemy techniczne.

Natrafimy na opinie klientów, którzy rzekomo zostali okradzeni. Najczęściej jest to wina samych użytkowników, którzy nie zadbali o należyty poziom bezpieczeństwa. Opis profesjonalnych zabezpieczeń wskazuje na to, że giełda Kraken dokłada wszelkich starań aby zapewnić maksymalną ochronę środkom swoich klientów.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Inwestowanie na giełdzie Kraken

Giełda Kraken umożliwia handel kryptowalutami zestawionymi w kilkuset parach. Obsługuje również waluty fiducjarne, dzięki czemu, nowi klienci nie muszą dysponować kapitałem w kryptowalucie aby rozpocząć inwestowanie.

Pod względem oferty i liczby dostępnych par kryptowalutowych, Kraken należy do czołówki. Amerykańska giełda jest na bieżąco aktualizowana nowymi tokenami, które zyskują większe zainteresowanie inwestorów.

Dużą zaletą jest oczywiście możliwość wykorzystania dźwigni finansowej. Ta opcja pozwala zainwestować znacznie więcej środków mimo mniejszego kapitału. Pamiętajmy, że lewar jest ryzykowny i obok potencjału zysku oznacza również duże ryzyko strat. Jeśli szukasz najlepszej giełdy do handlu z dźwignią zobacz recenzję Bitmex.

giełda kraken panel
Panel służący do zawierania transakcji na giełdzie Kraken

Giełda umożliwia swoim klientom zlecanie transakcji oczekujących. Użytkownik ustala limity cen sprzedaży lub kupna instrumentu. W opinii klientów, platforma transakcyjna Kraken początkowo może wydawać się nieco trudna i wymagająca, ale dosyć szybko możemy nauczyć się obsługi dostępnych funkcji.

Niestety obsługa nie jest dostępna w języku polskim. Platforma ogromny nacisk kładzie na bezpieczeństwo swoich klientów. Jako pierwsza na świecie ustanowiła obowiązek ustawienia dwuetapowego uwierzytelniania. Dzięki temu, nawet gdy ktoś wykradnie nasze dane, nie będzie miał możliwości zalogowania się na konto.

Kraken Security Labs pracuje nad kolejnymi systemami, które zwiększyłyby bezpieczeństwo. Giełda jest bowiem dotknięta plagą phishingu. Wielu oszustów tworzy podróbki stron w celu wyłudzenia danych logowania. Obowiązek zabezpieczenia konta procedurą 2FA znacznie utrudniła oszustom wykorzystanie zdobytych danych. Sprawdź jak zabezpieczyć konto giełdowe: bezpieczeństwo kryptowalut.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Rejestracja konto i płatności

Użytkownicy rejestrujący swoje konto na giełdzie kryptowalut Kraken muszą podać swoje dane osobowe, a także zweryfikować je za pośrednictwem skanu dokumentu tożsamości. Jest to konieczne by uzyskać dostęp do wszystkich funkcji platformy.

kraken rejestracja
Formularz rejestracyjny

Przy pierwszym logowaniu, nowi użytkownicy muszą również ustanowić dwuskładnikowe uwierzytelnienie w celu zwiększenia ochrony konta. Ogromna liczba klientów oznacza konieczność uzbrojenia się w cierpliwość przy oczekiwaniu na zweryfikowanie. Jeśli szukasz anoniowej platformy przeczytaj osobny artykuł: giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Opinie użytkowników informują równie o utrudnionym kontakcie z pracownikami giełdy, mimo, że livechat jest dostępny codziennie 24h na dobę.

Platforma obsługuje cztery waluty fiducjarne, dzięki czemu, nowy klient może zasilić swoje konto przelewem SEPA. Międzynarodowe przelewy wymagają pokrycia kosztów niewielkiej prowizji. Podobnie jest w przypadku wypłat z konta. Świeżo utworzone konto można zasilić tradycyjnie przy pomocy bitcoina lub innej kryptowaluty listowanej na platformie.

Giełda Kraken – opinie klientów

Giełda Kraken funkcjonuje na rynku już od ośmiu lat. W tym czasie zyskała zaufanie ponad czterech milionów klientów na całym świecie. W zdecydowanej większości, opinie są pozytywne i wskazują przede wszystkim na duże możliwości oferowane przez platformę.

Kilkaset par kryptowalutowych oraz możliwość handlu przy pomocą czterech walut tradycyjnych. W opiniach o giełdzie Kraken chwalona jest także dźwignia finansowa, która pozwala obniżyć koszty prowizji oraz inwestować znacznie większym kapitałem.

Opis tej opcji ostrzega nas przed dużym ryzykiem inwestycyjnym. Dlatego z lewara korzystać powinni doświadczeni traderzy.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Wydaje się, że największą bolączką giełdy Kraken jest właśnie ogromna liczba klientów. Bywały momenty, że dostęp do serwisu był utrudniony z powodu dużego przeciążenia serwerów. Trudno zapewnić najwyższą jakość obsługi tak licznej grupie użytkowników.

Opinie o Kraken wskazują na problemy z weryfikacją konta oraz z utrudnionym kontaktem z działem technicznym. Wysokie oceny należą się platformie za doskonały poziom bezpieczeństwa oraz ciągłe rozwijanie się w tej materii. Jest to duży plus.

Mimo tak ogromnego zainteresowania, giełda w swojej długiej historii nie musiała zmagać się z poważnymi atakami hackerów. Dlatego, ogólnie opinie o platformie Kraken są bardzo pozytywne i mówią nam o tym, że mamy do czynienia z rzetelną i sprawdzoną marką.

Zalety

 • duży wybór par kryptowalutowych
 • obsługa walut fiducjarnych
 • wysoki poziom zabezpieczeń i ciągłe ich ulepszanie
 • korzystne warunki dźwigni finansowej
 • możliwość dogodnego zlecania pozycji oczekujących
 • przejrzysta platforma przyjazna nowym klientom
 • wygodne i szybkie metody płatności
 • rozsądne stawki prowizji

Wady

 • długi czas oczekiwana na weryfikację konta
 • utrudniony kontakt z działem technicznym
 • prowizje od przelewów SEPA i wypłat z konta

Podsumowując opis giełdy kryptowalut Kraken musimy przyznać, że jest to wiarygodna platforma, która przez osiem lat działalności oferuje handel na dobry warunkach.

Nowi klienci muszą mieć na uwadze to, że ogromna liczba użytkowników czasami utrudnia swobodne i szybkie korzystanie z niektórych funkcji handlu. Mimo to, Kraken zbiera bardzo przychylne opinie klientów i w ostatecznym rozrachunku zasługuje na wysokie oceny. To dobra giełda zarówno dla początkujących jak i doświadczonych traderów.

Czy Kraken to dobra giełda kryptowalut?

W ogólnej ocenie tak. Działa długo, jest bezpieczna, oferuje dobrą płynność handlu. Przeczytaj artykuł pomocniczy: najlepsza giełda kryptowalut.

Jakie waluty FIAT obsługuje giełda Kraken?

dolar amerykański (USD)
euro (EUR)
funt brytyjski (GBP)
dolar kanadyjski (CAD)
jen japoński (JPY)
frank szwajcarski (CHF)

Czy możliwe są wpłaty i wypłaty na konto bankowe?

Tak. Giełda obsługuje przelewy SEPA. Stawki prowizji za wpłaty przelewem lub wypłaty są korzystniejsze niż u konkurencji.