Giełda Kraken

Giełda walut wirtualnych Kraken należy obecnie do czołówki największych platform umożliwiających handel kryptowalutami. Z jej usług korzysta ponad 4 miliony użytkowników z całego świata. Istotnym atutem serwisu jest ogrom możliwości ułatwiających handel: duża liczba par kryptowalutowych, indywidualna wysokość prowizji, dźwignia finansowa oraz opcja zamówień oczekujących. Warto również wspomnieć, że Kraken należy do grona najstarszych giełdy kryptowalut dostępnych obecnie na rynku. W 2019 roku platforma będzie obchodzić swoje ósme urodziny.

Giełda Kraken - Najważniejsze informacje

W 2011 roku w San Francisco została założona giełda Kraken. Oficjalnym właścicielem platformy jest spółka Payward Inc. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już niebawem serwis zostanie zarejestrowany w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Przyznanie licencji z całą pewnością ułatwiłoby działanie giełdy, która przez lata była narażona na krzywdzące decyzje komisji.

W najbliższej przyszłości giełda musi również podjąć pracę związane z poprawieniem skalowalności transakcji oraz szybszą obsługą wielu klientów. Cztery miliony użytkowników to ogromne wyzwanie dla platformy by zachować wysoką jakość usług.

giełda kraken panel
Panel służący do zawierania transakcji na giełdzie Kraken

Kraken jest oficjalnym dostawcą kursów kryptowalut dostępnych na platformie Bloomberg. Wielu profesjonalnych traderów posługuje się właśnie informacjami zaczerpniętymi z baz Krakena. To jedna z najstarszych giełd kryptowalut, która na przestrzeni lat nie naraziła się na większe ataki hackerskie lub problemy techniczne.

Oczywiście natrafimy na opinie klientów, którzy zostali okradzeni z posiadanych środków. Najczęściej jest to jednak wina samych użytkowników, którzy nie zadbali o należyty poziom bezpieczeństwa. Opis profesjonalnych zabezpieczeń wskazuje na to, że giełda Kraken dokłada wszelkich starań aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo środkom swoich klientów.

Kraken - Możliwości inwestycyjne

Platforma Kraken umożliwia klientom handel kryptowalutami zestawionymi w kilkuset parach. Ponadto, od kilku lat giełda obsługuje również kilka walut fiducjarnych, dzięki czemu, nowi klienci nie muszą dysponować kapitałem w kryptowalucie aby rozpocząć inwestowanie.

Pod względem rozbudowania oferty i liczby dostępnych par kryptowalutowych, Kraken należy do ścisłej czołówki największych platform na świecie. Amerykańska giełda jest na bieżąco aktualizowana nowymi tokenami, które zyskują większe zainteresowanie inwestorów.

Dużą zaletą jest oczywiście możliwość wykorzystania dźwigni finansowej do wielu instrumentów finansowych. Ta opcja pozwala zainwestować znacznie więcej środków mimo mniejszego kapitału. Pamiętajmy, że lewar jest jednak bardzo ryzykowny i obok potencjału zysku oznacza również duże ryzyko strat.

Giełda umożliwia swoim klientom zlecanie transakcji oczekujących. Użytkownik ustala limity cen sprzedaży lub kupna instrumentu. W opinii klientów, platforma transakcyjna Kraken początkowo może wydawać się nieco trudna i wymagająca, ale dosyć szybko możemy nauczyć się obsługi dostępnych funkcji. Niestety obsługa nie jest dostępna w języku polskim.

Platforma ogromny nacisk kładzie na bezpieczeństwo swoich klientów. Jako pierwsza na świecie ustanowiła obowiązek ustawienia dwuetapowego uwierzytelniania. Dzięki temu, nawet gdy ktoś wykradnie nasze dane, nie będzie miał możliwości zalogowania się do naszego konta.

Ponadto, Kraken Security Labs pracuje nad kolejnymi systemami, które zwiększyłyby bezpieczeństwo klientów. Giełda jest bowiem dotknięta plagą phishingu. Wielu oszustów tworzy podróbki stron w celu wyłudzenia danych logowania klientów. Obowiązek zabezpieczenia konta procedurą 2FA znacznie utrudniło oszustom wykorzystanie zdobytych danych.

Rejestracja i metody płatności na giełdzie Kraken

Użytkownicy rejestrujący swoje konto na giełdzie kryptowalut Kraken muszą podać swoje dane osobowe, a także zweryfikować je za pośrednictwem skanu dokumentu tożsamości. Jest to konieczne by uzyskać dostęp do wszystkich funkcji platformy. Przy pierwszym logowaniu, nowi użytkownicy muszą również ustanowić dwuskładnikowe uwierzytelnienie w celu zwiększenia ochrony konta.

Ogromna liczba klientów oznacza konieczność uzbrojenia się w cierpliwość przy oczekiwaniu na zweryfikowanie konta. Opinie użytkowników informują równie o bardzo utrudnionym kontakcie z pracownikami giełdy, mimo, że livechat jest dostępny codziennie 24h na dobę.

Platforma obsługuje cztery waluty fiducjarne, dzięki czemu, nowy klient może zasilić swoje konto przelewem SEPA. Międzynarodowe przelewy wymagają pokrycia kosztów niewielkiej prowizji. Podobnie jest w przypadku wypłat z konta.

Świeżo utworzone konto można zasilić tradycyjnie przy pomocy Bitcoina lub innej kryptowaluty listowanej na platformie.

kraken rejestracja

Kraken opinie klientów

Giełda Kraken funkcjonuje na rynku już od ośmiu lat. W tym czasie zyskała zaufanie ponad czterech milionów klientów na całym świecie. W zdecydowanej większości, opinie są pozytywne i wskazują przede wszystkim na duże możliwości oferowane przez platformę. Kilkaset par kryptowalutowych oraz możliwość handlu przy pomocą czterech walut tradycyjnych.

W opiniach o giełdzie Kraken chwalona jest także dźwignia finansowa, która pozwala obniżyć koszty prowizji oraz inwestować znacznie większym kapitałem. Opis tej opcji ostrzega nas jednak przed dużym ryzykiem inwestycyjnym. Dlatego też, z lewara korzystać powinni doświadczeni traderzy. Zobacz opis giełdy Bitmex, która również udostępnia dźwignię.

Wydaje się, że największą bolączką giełdy Kraken jest właśnie ogromna liczba klientów. Bywały momenty, że dostęp do serwisu był utrudniony z powodu dużego przeciążenia serwerów. Siłą rzeczy, bardzo trudno zapewnić najwyższą jakość obsługi tak licznej grupie użytkowników.

Dlatego, opinie o Kraken wskazują na częste problemy z weryfikacją konta oraz z utrudnionym kontaktem z działem technicznym. Wysokie oceny należą się platformie za doskonały poziom bezpieczeństwa oraz ciągłe rozwijanie się w tej materii. Jest to duży plus.

Mimo tak ogromnego zainteresowania, giełda w swojej długiej historii nie musiała zmagać się z poważnymi atakami hackerów. Dlatego, ogólnie opinie o platformie Kraken są bardzo pozytywne i mówią nam o tym, że mamy do czynienia z rzetelną i sprawdzoną marką.

Zalety

 • duży wybór par kryptowalutowych
 • obsługa walut fiducjarnych
 • wysoki poziom zabezpieczeń i ciągłe ich ulepszanie
 • korzystne warunki dźwigni finansowej
 • możliwość dogodnego zlecania pozycji oczekujących
 • przejrzysta platforma przyjazna nowym klientom
 • wygodne i szybkie metody płatności
 • stosunkowo niskie prowizje transakcyjne

Wady

 • długi czas oczekiwana na weryfikację konta
 • utrudniony kontakt z działem technicznym
 • prowizje od przelewów SEPA i wypłat z konta
 • serwis nie jest dostępny w języku polskim

Podsumowanie – czy serwis Kraken jest warty uwagi?

Podsumowując opis giełdy kryptowalut Kraken musimy przyznać, że jest to wiarygodna i bardzo zaawansowana platforma, która przez osiem lat działalności weszła na najwyższy poziom usług. Nowi klienci muszą jednak mieć na uwadze to, że ogromna liczba użytkowników czasami utrudnia swobodne i szybkie korzystanie z niektórych funkcji handlu.

Mimo to, Kraken zbiera bardzo przychylne opinie klientów i w ostatecznym rozrachunku zasługuje na wysokie oceny. To dobra giełda zarówno dla początkujących jak i doświadczonych traderów.