Jak kupować na Binance? Poradnik krok po kroku

W poradniku znajdziesz opis panelu i instrukcję obsługi kryptowalutowej giełdy Binance

binance poradnik

Na międzynarodowej giełdzie Binance kupisz ponad sto różnych kryptowalut. Jest to platforma godna uwagi i z pewnością warto mieć tu konto. Poradnik składa się z kilku części:

 • jak kupować i sprzedawać na Binance
 • jak ustawić zlecenie stop loss
 • opis zakładek konta giełdowego
 • jak pozbyć się resztek transakcyjnych
 • wpłata i wypłata kryptowalut
 • bezpieczne wykonywanie przelewów

Założenie konta jest bezpłatne i nie wymaga weryfikacji. Mailowe potwierdzenie wystarczy, abyś mógł korzystać ze wszystkich funkcji giełdy Binance.

Binance poradnik

Poradnik jest przeznaczony dla osób początkujących. W związku z tym oprócz funkcji pozwalających kupować i sprzedawać kryptowaluty omówię także panel użytkownika oraz dodatkowe zakładki w menu (pod koniec artykułu). Jeśli trafiłeś tu bo szukasz platformy dla siebie, przeczytaj opinie ekspertów na temat Binance.

Jako użytkownik platformy masz do wyboru dwa obszary pozwalające zarządzać kontem giełdowym:

 • Panel giełdy - kupno, sprzedaż, wykresy, narzędzia
 • Panel użytkownika - ustawienia, wysokość sald, bezpieczeństwo

1. Panel giełdy

Aby kupować i sprzedawać kryptowaluty na Binance wybierz dowolną opcję z zakładki Giełda znajdującej się w lewym górnym rogu.

Panel giełdy dostępny jest w dwóch opcjach Podstawowa i Zaawansowana. Ta druga jest zdecydowanie milsza dla oka. Po wybraniu Zaawansowana zobaczysz ekran umożliwiający trading.

W centralnej części widoczny jest wykres prezentujący zachowanie kursu. Do wyboru kilkanaście narzędzi ułatwiających analizę techniczną. Pod wykresem Twoje otwarte zlecenia, historia oraz dostępne fundusze.

Po prawej stronie widać arkusz zleceń oraz zamykane w czasie rzeczywistym transakcje. Na górze możesz wybrać pary walutowe i przejść do swojego konta użytkownika. Poniżej formularz służący do zawierania transakcji.

binance panel giełdy

1. Wykres kursu
2. Interwał czasowy
3. Narzędzia i wskaźniki
4. Wykres wskaźników

5. Wielkość obrotu
6. Wybór zleceń
7. Otwarte zlecenia
8. Panel użytkownika

9. Ostatnie transakcje
10. Formularz kupna
11. Formularz sprzedaży
12. Powiększenie wykresu


Giełda Binance udostępnia cztery pary walutowe. Na każdym z tych rynków ceny są trochę inne. Inaczej też zachowują się uczestnicy, co przekłada się na warunki i tym samym zarobki z tradingu.

 • BTC (Bitcoin) - największy rynek
 • ETH (Ethereum)
 • USDT (Tether) -  kryptowaluta trzymająca cenę dolara amerykańskiego
 • BNB (BinanceCoin) -  kryptowaluta giełdy

Jak kupować na Binance - Poradnik

Najpierw z menu górnego wybierz która para walutowa Cię interesuje. Następnie wypełnij formularz. Do wyboru masz trzy rodzaje zleceń: Limit, Market i Stop Limit. Uzupełnij wszystkie dane i zatwierdź klikając kup lub sprzedaż.

binance jak kupować

W każdym formularzu jest procentowy kalkulator. Zamiast ręcznie wypełniać pole ilość możesz przeliczyć jaki procent posiadanych monet ma być wykorzystany do transakcji kupna lub sprzedaży. Nie ma potrzeby liczenia tego na kalkulatorze zewnętrznym. Spore ułatwienie i oszczędność czasu.

Zlecenie Limit

Ustawiasz cenę za jaką chcesz kupić lub sprzedać coina. Wybierasz ilość monet. Po zaakceptowaniu zlecenie jest widoczne i dostępne dla innych graczy. Jeśli któryś z nich skorzysta z Twojej oferty transakcja zostanie zamknięta.

binance zlecenie limit

Zlecenie Market

Automatyczne zrealizowanie transakcji po obecnie obowiązującej cenie. Ustawiasz tylko ilość monet, którą chcesz kupić lub sprzedać i zatwierdzasz. Transakcja od razu zostaje zrealizowana. W formularzu domyślnie jest ustawiona obecna cena rynkowa - Market price. Zatwierdzonej transakcji nie da się anulować. Dlatego przed skorzystaniem z tej opcji sprawdź wszystko dwa razy.

binance jak kupować market

Zlecenie Stop Limit

Zlecenie nie jest widoczne dla innych. Zostanie aktywowane i dodane do widocznej listy dopiero w momencie gdy kurs osiągnie ustawiony przez Ciebie poziom (stop). Następnie zostanie zrealizowane po cenie ustawionej w polu limit.

binance stop limit

Jak ustawić stop loss na Binance?

Stop loss (stop strata) to opcja sprzedaży w zleceniu stop limit. Ustawia się je po to, aby chronić kapitał przed dużą i szybką utratą wartości. Jak ustawić stop loss omówię na przykładzie, abyś łatwiej zrozumiał w czym rzecz.

Kiedy ustawić zlecenie stop loss?

Załóżmy, że kupiłeś coina ETH w cenie 1 BTC za sztukę. Akceptowalny poziom straty to 10%, czyli cena 0,9. Aby zlecenie zostało wykonane na takich warunkach należy ustawić stop loss. Jak to zrobić?

Wybierz stop limit i wypełnij pola w formularzu sprzedaży w następujący sposób:

binance jak ustawić stop loss

Gdy poziom ceny zejdzie do 0,92 (stop) zlecenie zostanie dodane do listy z kursem wykonania 0,9 (limit). Jeśli zostanie zrealizowane otrzymasz 1 ETH (ilość) o wartości 0,9 BTC (całkowite).

Tym sposobem unikniesz większych strat, gdyby kurs dalej spadał. Nie musisz pilnować giełdy. Zlecenie wejdzie automatycznie.

Najbardziej istotnym elementem jest fakt, że zlecenie jest aktywowane dopiero gdy cena osiąga zadany pułap (stop). Gdybyś zrobił to samo korzystając ze zwykłego zlecenia limit kryptowaluty zostały by sprzedane od razu czyli w cenie gorszej niż obowiązująca cena rynkowa.

Czy warto ustawiać stop loss na Binance?

Wszędzie piszą o tym, aby ustawiać stop loss zawsze i jest w tym sporo prawdy. Jedak każdy kij ma dwa końce. Tak też jest w tym przypadku. Kursy kryptowalut na giełdzie Binance (i każdej innej) ulegają dużym wahaniom. Są to wahania naturalne lub spowodowane działaniem grup spekulacyjnych.

Gdy cena danej kryptowaluty chwilowo spadnie, a Ty masz ustawiony stop loss, zlecenie się aktywuje i coiny zostaną sprzedane. Spadek ceny może być krótkotrwały i przypadkowy. W związku z tym po chwili kurs zaczyna rosnąć.

Jednak Twój stop loss został "zerwany", a coiny sprzedane na dołku czyli w najgorszym możliwym momencie.

Stop loss to narzędzie pozwalające minimalizować straty i chronić kapitał. W opisanej powyżej sytuacji może ono działać na naszą niekorzyść.

Jak pozbyć się resztek kryptowalut na giełdzie Binance?

Na niektórych coinach występuje zjawisko zwane dust (kurz). Po transakcji pozostaje reszta, której trudno się pozbyć. Dotyczy to niewielkiej ilości coinów dostępnych na platformie Binance. Zjawisko kurzu dotyczy także innych giełd kryptowalutowych.

W tym przypadku problem można rozwiązać zamieniając groszową resztę na giełdowego coina BNB (BinanceCoin). Potem sumaryczną wartość można bez problemu zamienić na BTC lub kupić coś bezpośrednio za BNB.

Aby pozbyć się resztek kliknij fundusze > salda> zmień na BNB. Pokaże się lista coinów. Zaznacz te które chcesz wymienić na i w prawym dolnym rogu kliknij żółty przycisk zmień na BNB.

Możesz zamienić kryptowaluty o wartości mniejszej niż 0.001 BTC raz na 24 godziny. Taka wymiana jest obarczona prowizją w wysokości 2%.

2. Panel użytkownika

Po  rejestracji na Binance i logowaniu zobaczysz panel użytkownika. Dostępnych jest czternaście wersji językowych, w tym polska. Menu główne znajdujące się w górnej części ekranu składa się z dwóch części: lewej i prawej. Każda z nich zawiera szereg zakładek.

Prawa strona menu

binance menu

 • Fundusze - Wysokość sald, czyli wszystkie Twoje kryptowaluty znajdujące się aktualnie na koncie giełdowym. Historia wpłat i wypłat.
 • Zlecenia - Otwarte i zrealizowane zlecenia oraz historia transakcji wykonanych i nie wykonanych.
 • Praca - Oferty pracy, które proponuje Binance. Opis stanowiska, wymagania i możliwość zgłoszenia swojej kandydatury.
 • Pomoc - Spis najczęściej zadawanych pytań i kontakt z suportem. Informacje o nowościach na giełdzie.
 • Ikona ludzika - Ustawienia i zabezpieczenie konta. Zmiana hasła. Informacje o logowaniach i bonusach w postaci przyznawanych coinów.
 • Okrągła ikona - Wybór wersji językowej. Panel giełdowy dostępny jest w języku polskim co świadczy o sporej liczbie użytkowników z naszego kraju.

Zawartość większości zakładek jest intuicyjna. Skupię się na przedostatniej, zawierającej funkcje bezpieczeństwa i główne ustawienia konta.

Ustawienia konta na giełdzie Binance

Kliknij ikonę ludzika. W centralnej części masz dane Twojego konta giełdowego. Adres email, IP ostatniego logowania, stopień weryfikacji i limit wypłat.

binance ustawienia konta

Przestawiając zielony przycisk na pozycję ON obniżysz wysokość prowizji o 25%. Prowizja będzie pobierana w giełdowym coinie BNB. Oszczędność jest spora więc kup od razu kilka monet i trzymaj na giełdzie.

Lewa strona menu

binance menu giełdy

 • Giełda - Binance udostępnia dwie wersje panelu transakcyjnego. Podstawową i zaawansowaną. W wersji zaawansowanej do dyspozycji masz wskaźniki i narzędzia ułatwiające analizę techniczną.
 • Labs - Binance wspiera nowo powstające projekty kryptowalutowe. Startupy biorące udział w programie Labs mogą liczyć na wsparcie techniczne i marketingowe.
 • LaunchPad - Platforma umożliwiająca wyemitowanie własnego ICO. Oferta inwestycyjna jest dostępna tylko dla użytkowników giełdy. Patronat Binance zmniejsza ryzyko nieścisłości tak powszechnych w świecie ICO. Jest to korzystne dla inwestorów.
 • Info - Informacje zbiorcze o kryptowalutach dostępnych na Binance. Ranking procentowego wzrostu oraz podstawowe dane liczbowe.
 • Academy - Filmy szkoleniowe prezentujące idę kryptowalut i działanie technologii blockchain.

- największa giełda na świecie
-
bez weryfikacji
-
ponad 100 kryptowalut

Binance - Wpłaty i wypłaty

W panelu użytkownika z zakładki fundusze w menu górnym wybierz salda. Zobaczysz pełną listę kryptowalut dostępnych na Binance. Przy każdym conie po prawej stronie są dwa przyciski: wpłata i wypłata.

binance wpłaty wypłaty

Po kliknięciu pokaże się odpowiednio albo adres na który musisz wpłacić coiny, albo pole do wpisania adresu na który chcesz wypłacić.

Jeśli przy danym coinie jest mały wykrzyknij i informacja: Network Congestion, Withdrawal delay znaczy to, że portfel jest w konserwacji i w chwili obecnej nie możesz wpłacać ani wypłacać tego coina.

Giełda Binance obsługuje tylko kryptowaluty. W związku z tym nie można wpłacić i wypłacić walut FIAT (PLN, USD, EU)

Platforma wymiany kryptowalut to główny element większej grupy. W tym artykule znajdziesz  więcej informacji o całym ekosystemie Binance.

Ważne:

 • Zawsze czytaj komunikaty oraz dodatkowe informacje, które mogą się wyświetlić podczas robienia wpłaty lub wypłaty.
 • Przy wpłacie niektóre coiny oprócz wpisania adresu klucza publicznego wymagają dodatkowego kodu pozwalającego przypisać Twoją transakcję do Twojego konta na giełdzie. Dlatego pamiętaj o wpisaniu tego kodu.
 • Obowiązkowo ustaw dwuetapową weryfikację 2FA. To zabezpieczenie pozwoli chronić Twoje konto przed logowaniem nieuprawnionych osób. Tą funkcję znajdziesz klikając w ikonkę ludzika w menu głównym. Temat bezpieczeństwa omówiłem tutaj jak zabezpieczyć kryptowaluty?
 • Przed zaakceptowaniem dokładnie sprawdzaj czy adres portfela jest prawidłowy. Jeśli się pomylisz zrobisz komuś prezent.
 • Pierwszą transakcję potraktuj jako próbę. Przelej minimalną kwotę i sprawdź czy dojdzie. Jeśli nie będzie problemów przelej całość.
 • Nie kupuj kryptowalut w przedsprzedaży ICO płacąc z konta giełdowego. Jeśli to zrobisz z pewnością bezpowrotnie stracisz środki.

Podsumowanie poradnika

Giełda Biance charakteryzuje się dużą płynnością handlu. Dlatego wymienisz na niej praktycznie każdą ilość coinów.

W przeciwieństwie do wielu innych giełd Binance oferuje swoim użytkownikom zwrot bonusów przysługujących za samo posiadanie niektórych kryptowalut.

Jest to platforma działająca płynnie, szybko i bez większych problemów. W związku z tym warto założyć tu konto.

[Głosów:40    Średnia:4.8/5]

Binance Giełdy Kryptowaluty Polecam Poradniki

Comments

 • Lasmen ,

  Witam
  Dzięki za informacje. Bardzo mi się przydały. Pozdrawiam

  • Krypto Pan ,

   Cieszę się, że poradnik o Binance się przydał. W mojej ocenie jest to najlepsza obecnie giełda kryptowalut.

 • Leave a Comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Previous reading
  Giełda Binance – Najważniejsze informacje
  Next reading
  Na czym polega kopanie kryptowalut? – Mining