Giełda Coinquista

W opinii wielu długo wyczekiwany przełom na polskim rynku. Całkowicie nowa i w pełni legalna platforma kryptowalutowa licencjonowana przez KNF. Spółka została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych pod numerem MIP13/2019. Coinquista to nie tylko giełda, ale również wygodny portfel oraz oficjalna karta płatnicza, która umożliwi płacenie kryptowalutami w lokalach stacjonarnych. Platforma ma zadebiutować na rynku na przełomie marca i kwietnia, ale klienci od dawna mieli możliwość testowania panelu w wersji demo. Dzięki temu, możemy zaprezentować pełny opis i zakres usług jaki zaoferuje inwestorom giełda Coinquista.

Jeśli szukasz dobrej platformy ktyptowalutowej sprawdź poniższe artykuły:

Giełda Coinquista - Opis i podstawowe informacje

Wydaje się, że w ostatnim okresie rządzący nieco łaskawszym okiem spoglądają na kryptowaluty. Przykładem jest właśnie giełda Coinquista, która uzyskała wpis do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. W oficjalnym komunikacie mogliśmy przeczytać, że KNF nie jest przeciwnikiem podobnych platform, a jej celem jest jedynie zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów. Tak czy inaczej, Coinquista będzie pierwszą w pełni zalegalizowaną giełdą kryptowalut w naszym kraju.

Jest to długo wyczekiwany krok w stronę większego upublicznienia walut wirtualnych. Pomysłodawcą platformy jest Ireneusz Pukin. Rozwojem giełdy zajmuje się znana w środowisku firma 10Clouds. Oficjalny debiut pełnej wersji serwisu ma mieć miejsce na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Od pewnego czasu użytkownicy mogli jednak zarejestrować konto i korzystać z wersji DEMO. W ten sposób giełda Coinquista przed czasem odsłoniła wszystkie karty. Pierwsze opinie klientów są bardzo pozytywne i wskazują na to, że giełda może stanowić ogromny przełom na polskim rynku kryptowalut.

Możliwości inwestycyjne oferowane przez giełdę Coinquista

Giełda Coinquista oferuje swoim klientom możliwość swobodnego kupowania i sprzedawaniu kilkunastu najważniejszych walut wirtualnych. Z czasem, liczba tokenów na pewno będzie powiększana. Innowacyjna platforma transakcyjna pozwala dokładnie sprawdzać i edytować wykresy pod kątem analizy technicznej. Coinquista obiecuje również błyskawiczną finalizację transakcji. Co szczególnie istotne, giełda zaoferuje waluty tradycyjne: PLN, USD, EUR. Dzięki temu, początkujący inwestor nie potrzebuje wcześniej zakładać portfeli kryptowalutowych by rozpocząć inwestycje.

giełda Coinquista

W perspektywie długoterminowej platforma oferuje autorskie portfele kryptowalutowe. Giełda udostępni klientom Hot i Cold Wallet. Poziom bezpieczeństwa będzie zatem bardzo wysoki. Specjalne procedury mają jednocześnie nie wpływać na wygodę klientów w korzystaniu z dostępnych kryptowalut. Serwis informuje również o regularnych audytach bezpieczeństwa, które mają wykluczyć jakiekolwiek ryzyko ataków hackerskich. Trzeba przyznać, że giełda jest profesjonalnie przygotowana.

Ciekawym rozwiązaniem może się okazać oferowana karta płatnicza. Dzięki niej, będziesz mógł zapłacić posiadanymi kryptowalutami w lokalach posiadających terminal przystosowany do przetwarzania takich transakcji. Warto wspomnieć, że w całej Polsce przybywa miejsc, które honorują płatności kryptowalutami. Usługa oferowana przez giełdę Coinquista z całą pewnością znajdzie wielu odbiorców. Użytkownicy mogą również wesprzeć początkowy rozwój kupując wyemitowane akcje za pośrednictwem platformy Beesfund wspierającej startupy. Wcześni inwestorzy otrzymają w prezencie dodatkowe profity.

Coinquista - Rejestracja i płatności

Biorąc pod uwagę formalny charakter giełdy Coinquista notowanej w rejestrze KNF, rejestracja w serwisie wymaga podania danych osobowych. Nowe konto należy również zweryfikować poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości.

Nowi klienci będą mogli skonfigurować wszystkie ustawienia konta oraz zabezpieczyć je za pośrednictwem dwuetapowego uwierzytelnienia. Dzięki temu, środki zgromadzone w serwisie będą bardziej bezpieczne.

Giełda obsługuje waluty fiducjarne, co powinno ułatwić życie inwestorom, którzy dopiero chcą nabyć pierwsze kryptowaluty. Klienci mogą bez dodatkowych prowizji dokonać depozytu w złotówkach, dolarach lub euro. Wpłacone środki można od razu przeznaczyć na zakup dostępnych walut wirtualnych.

Coinquista opinie klientów i użytkowników

Jeszcze przed oficjalnym debiutem na rynku, giełda Coinquista błyskawicznie zdobyła ogromne zainteresowanie klientów. Wielu użytkowników zdecydowało się wesprzeć startup przez zakupienie wyemitowanych akcji. Platformę można było swobodnie testować w wersji demo. Dzięki temu znamy pierwsze opinie o Coinquista, które są bardzo pozytywne. Klienci chwalą przede wszystkim kompleksowe podejście firmy do tematu. Serwis oferuje nam nie tylko wygodną giełdę, ale również kartę płatniczą i wygodne portfele Hot i Cold Wallet.

Na pochwały zapracowała również przejrzysta i czytelna platforma transakcyjna. Decydując się na handel kryptowalutami za pośrednictwem giełdy Coinquista, nie musimy posiadać rozbudowanej wiedzy w dziedzinie finansów. Pozytywne opinie klientów chwalą również zapowiadany system prywatnych doradców. Każdy użytkownik będzie mógł się skonsultować z pracownikiem serwisu. Co z tego wyjdzie? Czekamy z niecierpliwością na efekty. Firma z dużym przytupem zadebiutowała na rynku i wzbudziła entuzjastyczne opinie na starcie.

Zalety

  • w pełni zalegalizowana, polska giełda kryptowalut
  • platforma obsługuje waluty fiducjarne
  • bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
  • autorski portfel oraz karta płatnicza
  • system prywatnych doradców
  • liczne materiały szkoleniowe dla nowych klientów
  • przejrzysta i bardzo czytelna platforma transakcyjna

Wady

  • na ten moment mały wybór kryptowalut
  • brak informacji na temat prowizji i opłat transakcyjnych
  • obowiązkowa weryfikacja

Zobacz Listę Przydatnych Aplikacji 

Czy Coinquista to dobry wybór dla wymagającego inwestora?

Na wiążące opinie jest oczywiście za wcześnie. Giełda dopiero przymierza się do wystartowania na polskim rynku. Platforma zapowiada się jednak bardzo obiecująco. Przede wszystkim, wpis do rejestru KNF pozytywnie świadczy o zmianach w postrzeganiu kryptowalut w naszym kraju. Coinquista ma szanse stać się pierwszą w pełni oficjalną i legalną giełdą walut wirtualnych działających w zgodzie z polskim prawem.

Bardzo pozytywne opinie wzbudza również fakt, że giełda Coinquista oferuje użytkownikom wygodne portfele kryptowalut oraz kartę płatniczą. Dzięki temu, firma może przyczynić się do rozwoju płatności walutami wirtualnymi w codziennym życiu.

Mamy nadzieję, że ten entuzjastyczny opis na temat firmy Coinquista zostanie potwierdzony czynami przez samą giełdę. Warto obserwować jej dalszy rozwój. Zgrany zespół zarządzający platformą może sprawić, że w ciągu kilku miesięcy Coinquista stanie się najchętniej wybieraną giełda kryptowalut w Polsce.

Sprawdź recenzje innych giełd kryptowalut