Giełda Coinquista

W opinii wielu długo wyczekiwany przełom na polskim rynku. Giełda kryptowalutowa licencjonowana przez KNF. Spółka została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych pod numerem MIP13/2019. Coinquista to również wygodny portfel oraz karta płatnicza, która umożliwi płacenie kryptowalutami w lokalach stacjonarnych.

Platforma ma zadebiutować na rynku na przełomie marca i kwietnia, ale klienci od dawna mają możliwość testowania panelu w wersji demo. Dzięki temu, możemy zaprezentować pełny opis i zakres usług jaki zaoferuje inwestorom giełda Coinquista. Jeśli szukasz dobrych platform wymiany sprawdź ranking giełd kryptowalut oraz opis Binance.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiPolska
Rok założenia2019
Waluty FIATTak
Waluta PLNTak
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut8
Obsługa po polskuTak
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
ProwizjeBrak danych

Coinquista – recenzja i opis giełdy

Wydaje się, że w ostatnim okresie rządzący nieco łaskawszym okiem spoglądają na kryptowaluty. Przykładem jest właśnie giełda Coinquista, która uzyskała wpis do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego.

W oficjalnym komunikacie mogliśmy przeczytać, że KNF nie jest przeciwnikiem podobnych platform, a jej celem jest jedynie zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów. Jak jest w praktyce wszyscy wiemy.

Tak czy inaczej, Coinquista będzie pierwszą giełdą kryptowalut w naszym kraju, która posiada wpis do rejestru małych instytucji płtniczych. Czy ten krok pomoże w zdobywaniu rynku okaże się po pierwszym roku działalności.

giełda Coinquista

Pomysłodawcą platformy jest Ireneusz Pukin. Rozwojem giełdy zajmuje się znana w środowisku firma 10Clouds. Oficjalny debiut pełnej wersji serwisu ma mieć miejsce na przełomie marca i kwietnia 2019 roku.

Od pewnego czasu użytkownicy mogli zarejestrować konto i korzystać z wersji DEMO. W ten sposób giełda Coinquista przed czasem odsłoniła wszystkie karty. Pierwsze opinie klientów są bardzo pozytywne i wskazują na to, że giełda może stać się nowym graczem na polskim rynku kryptowalut.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Inwestycyjne możliwości

Giełda Coinquista oferuje swoim klientom możliwość swobodnego kupowania i sprzedawaniu kilkunastu najważniejszych kryptowalut. Z czasem, liczba coinów na pewno będzie powiększana.

Innowacyjna platforma transakcyjna pozwala sprawdzać i edytować wykresy pod kątem analizy technicznej. Coinquista obiecuje również błyskawiczną finalizację transakcji. Giełda zaoferuje waluty tradycyjne: PLN, USD, EUR. Dzięki temu, początkujący inwestor nie potrzebuje wcześniej zakładać portfeli kryptowalut by rozpocząć inwestycje.

Giełda udostępni klientom Hot i Cold Wallet. Poziom bezpieczeństwa będzie zatem bardzo wysoki. Specjalne procedury mają jednocześnie nie wpływać na wygodę klientów w korzystaniu z dostępnych kryptowalut. Serwis informuje również o regularnych audytach bezpieczeństwa, które mają wykluczyć jakiekolwiek ryzyko ataków hackerskich.

Trzeba przyznać, że giełda jest profesjonalnie przygotowana. Ciekawym rozwiązaniem może się okazać oferowana karta płatnicza. Dzięki niej, będziesz mógł zapłacić posiadanymi kryptowalutami w lokalach posiadających terminal przystosowany do przetwarzania takich transakcji.

Warto wspomnieć, że w całej Polsce przybywa miejsc, które honorują płatności kryptowalutami. Pojawiają się też bitomaty umożliwiające szybką wymianę na gotówkę. Usługa oferowana przez giełdę Coinquista z całą pewnością znajdzie wielu odbiorców.

Użytkownicy mogą wesprzeć rozwój kupując wyemitowane akcje za pośrednictwem platformy Beesfund wspierającej startupy. Wcześni inwestorzy otrzymają w prezencie dodatkowe profity.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Płatności i rejestracja na giełdzie

Biorąc pod uwagę formalny charakter giełdy Coinquista notowanej w rejestrze KNF, rejestracja w serwisie wymaga podania danych osobowych. Nowe konto należy również zweryfikować poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości.

Nowi klienci będą mogli skonfigurować ustawienia konta oraz zabezpieczyć je za pośrednictwem dwuetapowego uwierzytelnienia. Dzięki temu zgromadzone środki będą bardziej bezpieczne. Więcej na ten temat: jak zabezpieczyć kryptowaluty?

Giełda obsługuje waluty fiducjarne, co powinno ułatwić życie inwestorom, którzy dopiero chcą kupić pierwsze kryptowaluty. Klienci mogą bez dodatkowych prowizji dokonać depozytu w złotówkach, dolarach lub euro.

Giełda Coinquista – opinie wstępne

Jeszcze przed oficjalnym debiutem na rynku, giełda Coinquista błyskawicznie zdobyła ogromne zainteresowanie klientów. Wielu użytkowników zdecydowało się wesprzeć startup przez zakupienie wyemitowanych akcji.

Platformę można było swobodnie testować w wersji demo. Dzięki temu znamy pierwsze opinie o Coinquista, które są bardzo pozytywne. Klienci chwalą przede wszystkim kompleksowe podejście firmy do tematu. Serwis oferuje nam nie tylko wygodną giełdę, ale również kartę płatniczą i wygodne portfele Hot i Cold Wallet.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Na pochwały zapracowała również przejrzysta i czytelna platforma transakcyjna. Decydując się na handel kryptowalutami za pośrednictwem giełdy Coinquista, nie musimy posiadać rozbudowanej wiedzy w dziedzinie finansów

Pozytywne opinie klientów chwalą również zapowiadany system prywatnych doradców. Każdy użytkownik będzie mógł się skonsultować z pracownikiem serwisu. Co z tego wyjdzie? Czekamy z niecierpliwością na efekty. Firma z dużym przytupem zadebiutowała na rynku i wzbudziła entuzjastyczne opinie na starcie.

Zalety

  • platforma obsługuje waluty fiducjarne
  • wysoki poziom bezpieczeństwa
  • karta płatnicza
  • system prywatnych doradców
  • materiały szkoleniowe
  • przejrzysta platforma transakcyjna

Wady

  • mały wybór kryptowalut
  • brak informacji na temat prowizji
  • obowiązkowa weryfikacja

Czy Coinquista zdobędzie polski rynek?

Na wiążące opinie jest oczywiście za wcześnie. Giełda Coinquista dopiero przymierza się do wystartowania na polskim rynku. Platforma zapowiada się jednak bardzo obiecująco. Przede wszystkim, wpis do rejestru KNF pozytywnie świadczy o zmianach w postrzeganiu kryptowalut w naszym kraju.

Bardzo pozytywne opinie wzbudza również fakt, że giełda Coinquista oferuje użytkownikom kartę płatniczą. Mamy nadzieję, że pozytywny opis zostanie potwierdzony czynami przez samą giełdę. Warto obserwować jej dalszy rozwój. Zgrany zespół zarządzający platformą może sprawić, że w ciągu kilku miesięcy Coinquista stanie się najchętniej wybieraną giełda kryptowalut w Polsce.

W jaki sposób giełda Coinquista zabezpiecza depozyty?

Kryptowalutowe depozyty zabezpiecza firma Bitgo. Środki są ubezpieczone do kwoty 100 milionów dolarów.

Czy giełda udostępnia stable coiny?

Tak i to w dość oryginalnym wydaniu. PLX to stable coin trzymający wartość polskiej złotówki (PLN).

Jakie są plany rozwoju?

Giełda Coinquista planuje rozszerzyć działalność na Stany Zjednoczone i Koreę Południową. W planach jest również pozyskanie licencji na prowadzenie giełdy kryptowalut na Malcie (Malta Financial Services Authority)

Recenzje innych giełd