Bitbond – Pożyczki w bitcoinie

Bitbond to jeden z przełomowych projektów, którzy pozwala przenieść waluty wirtualne na płaszczyznę zwykłych odbiorców. Platforma udziela kryptowalutowych pożyczek małym i średnim firmom pośrednicząc między pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą.

Technologia Blockchain coraz śmielej wkracza w sektor bankowości oferując usługi finansowe napędzane przez kryptowaluty. Niektóre banki dostrzegają coraz wyraźniej zarysowującą się tendencję i rozpoczynają aktywną współpracę z twórcami kryptowalut.

Spis treści:

bitbond pożyczki bitcoin

Jak działa platforma Bitbond?

Pożyczka w banku to szereg formalności i długi czas oczekiwania na decyzję. Kryptowaluty w swoim zamyśle starają się uprościć usługi finansowe. Mogą sprawić, by każdy człowiek nawet bez konta w banku mógł cieszyć się nieograniczonym dostępem do szybkich płatności, inwestycji oraz pożyczek.

Brak pośrednictwa banku sprawia, że możliwe staje się uproszczenie czasochłonnych procedur. Bitbond.com to platforma, która postanowiła zrewolucjonizować rynek pożyczek dla przedsiębiorców.

Bitcoinowe pożyczki

Bitbond to serwis przeznaczony dla inwestorów oraz pożyczkobiorców. Pełni rolę pośrednika, który weryfikuje przedsiębiorców ubiegających się o pożyczkę. Innowacyjny sposób oceny zdolności kredytowej upraszcza i skraca formalności, a jednocześnie, gwarantuje większe bezpieczeństwo inwestorom decydującym się na pożyczenie swoich środków w zamian za zysk z oprocentowania.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Solidność platformy najlepiej odzwierciedlają liczby: Ponad 160 tysięcy użytkowników, ponad 3 tysiące zrealizowanych pożyczek, łączny obrót kryptowalutami o równowartości 15 milionów dolarów. Firma zarządzająca platformą Bitbond jest zarejestrowana w Niemczech. We współtworzeniu projektu biorą udział również Polacy. Sam serwis jest jednak dostępny w języku polskim. 

Pożyczkobiorca

Innowacyjna platforma Bitbond została stworzona z myślą o przedsiębiorcach prowadzących małe oraz średnie firmy. W celu zachowania płynności finansowej lub zdobycia dodatkowych środków na rozwój swojej firmy, mogą oni pożyczyć pieniądze zabezpieczone przez kryptowaluty wpłacane przez inwestorów.

Pożyczkobiorca zakłada konto firmowe, przechodzi proces wideoweryfikacji oraz załącza dokumenty niezbędne do oszacowania aktualnej sytuacji finansowej oraz oceny zdolności kredytowej. Wiarygodność przedsiębiorcy oceniają wykwalifikowani analitycy.

Po pozytywnym zweryfikowaniu, pożyczkobiorca może złożyć wniosek o udzielenie pożyczki. Musi w nim uwzględnić dokładny cel i przeznaczenie pożyczonych środków, a także określić kwotę, jaką chce pożyczyć. O tym, czy przedsiębiorca otrzyma pożyczkę decydują inwestorzy.

Jakich warunków może oczekiwać przedsiębiorca? Najniższa stopa oprocentowania na Bitbond wynosi zaledwie 1%. Jednak o szczegółowych warunkach zadecydują określone parametry pożyczki: jej wielkość oraz termin spłaty.

pożyczki w bitcoinie

Pożyczkodawca

Proces rejestracji konta w przypadku inwestora jest dużo prostszy. Po pomyślnej weryfikacji użytkownik zyskuje możliwość zdeponowania posiadanych kryptowalut jako kapitału do udzielania pożyczek na platformie Bitbond.

Wpłacone środki nie biorą jeszcze udziału w finansowaniu projektów. Inwestorzy mają możliwość samodzielnego podjęcia decyzji, której firmie udzielą bitcoinowej pożyczki. W ten sposób waluta wirtualna zostaje zabezpieczona na okres spłaty.

Przedsiębiorca otrzymuje równowartość w tradycyjnej walucie. Zawierana jest umowa, która uwzględnia termin spłaty, wielkość pożyczki, a także oprocentowanie.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Zabezpieczenie pożyczek na Bitbond

Problem tradycyjnych pożyczek między prywatnymi stronami to bezpieczeństwo takiej transakcji. Pożyczkodawca zwykle nie ma możliwości zweryfikowania pożyczkobiorcy. Bitbond wprowadza szereg innowacji i gwarantuje inwestorom większe bezpieczeństwo.

Po pierwsze, pożyczki są udzielane małym i średnim firmom, a nie prywatnym osobom. Po drugie, zespół złożony z 26 pracowników ma w swoim składzie doświadczonych analityków , którzy wcześniej pracowali w bankach nad oceną zdolności kredytowej klienta.

W ten sposób, platforma Bitbond weryfikuje rzetelność przedsiębiorcy i proponuje inwestorom wstępnie sprawdzone firmy.

bitbond pożyczki kryptowalutowe

Inwestorzy są ważnym ogniwem dla platformy Bitbond. To oni dostarczają środki potrzebne do udzielenia pożyczki. To oni finalnie decydują o tym, który przedsiębiorca otrzyma wsparcie finansowe. Za to otrzymują określony zysk z oprocentowania.

Na platformie Bitbond udzielono już ponad trzech tysięcy pożyczek na łączną kwotę 15 milionów dolarów. Jak deklarują osoby zarządzające, w kilkuletniej historii platformy nie zdarzyły się jeszcze nietrafione inwestycje, na których klienci straciliby zdeponowane przez siebie kryptowaluty.

Wiarygodność firmy jest duża. Użytkownicy mogą sprawdzić aktualny skład pracowników, skontaktować się z obsługą, a także odwiedzić biuro. To sprawiło, że już ponad 160 tysięcy inwestorów zaufało serwisowi Bitbond.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Bitbond Token (BB1)

Bitbond jest zarejestrowanym podmiotem zatwierdzonym i regulowanym przez niemiecką organizację BaFin. Platforma postanowiła uruchomić scentralizowany token Security Token Offering (STO). Jest to coś na kształt akcji emitowanych przez spółkę kapitałową.

W odróżnieniu od ICO (Initial Coin Offering), token STO podlega regulacjom finansowym ze strony upoważnionych organów. W praktyce, inwestorzy będą mogli zakupić tokeny STO i wejść w posiadanie udziałów Bitbond. Oczywiście w dużym uproszczeniu.

Security Token Offering funkcjonuje pod nazwą użytkową Bitbond Token (BB1). W praktyce jest to również stable coin, którego wartość jest utrzymywana na poziomie 1 Euro. To znacznie ułatwia dokonywanie inwestycji, a także reguluje kwestie spłaty oprocentowania niezależnie od niestabilnych notowań kryptowalut.

Bitbond nie jest zatem zdecentralizowanym projektem i bardziej przypomina platformę bankową. Z jednej strony jest to mocne zerwanie z klasyczną ideologią kryptowalut. Z drugiej jednak, gwarantuje inwestorom i pożyczkobiorcom maksymalne bezpieczeństwo.

Pożyczki w bitcoinie i kryptowalutach

Bitbond dysponuje kilkuletnim doświadczeniem i jest podmiotem uregulowanym prawnie. Dysponuje własnym tokenem spełniającym normy instrumentu finansowego. Inwestorzy mogą zakupić określoną liczbę tokenów BB1 w zamian za swoje kryptowaluty.

Następnie, mogą zainwestować środki w małe i średnie firmy ubiegające się o pożyczkę. Pracownicy Bitbond starannie analizują zdolność kredytową zarejestrowanych podmiotów aby zminimalizować ryzyko nietrafionej inwestycji. Regulacje i scentralizowany charakter tokena BB1 sprawia, że inwestorzy mają pełnoprawne roszczenia finansowe tak jak w przypadku papierów wartościowych.