Sprawdź opinie o Binance – Recenzja największej giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut to najważniejsze narzędzie dla osób, które chcą w tej branży zarabiać. Artykuł prezentuje opinie o Binance, czyli największej obecnie platformie wymiany walut kryptograficznych. Zawiera obszerną recenzję eksperta, wypowiedzi znalezione w internecie oraz kilka słów podsumowania.

Przed dokonaniem wyboru zobacz stronę giełdy. Sprawdź i przetestuj również kilka konkurencyjnych serwisów, abyś miał porównanie.

Zapraszam do przeczytania recenzji. Jeśli potrzebujesz więcej materiałów o tej platformie poniżej trzy powiązane wpisy:

W tekście znajdziesz opinię na temat Binance przedstawioną przez człowieka, który z całą pewnością wie co mówi. Jego doświadczenie w zakresie kryptowalut pozwala na rzetelną i obiektywną ocenę.


Ocena giełdy Binance

Autorem pierwszej części wpisu jest Mateusz Szaton. Specjalista od kryptowalut, który chętnie dzieli się wiedzą za darmo. Jego kanał na YouTube obserwuje jedenaście tysięcy subskrybentów. Od kilku lat jest związany ze światem finansów. Przez ten czas miał okazję testować różne giełdy.


Binance to obok platformy Bittrex, jedyna giełda kryptowalutowa na której mam wciąż aktywne konto. Swego czasu był jeszcze Poloniex. Są to stare dzieje i już tam nie handluje.

Zalety

Dlaczego postanowiłem założyć konto na Binance i tam handlować, pomimo dobrego konta na Bittrexie? Powodów było kilka.

 • Duża ilość kryptowalut – Na Binance miałem dostęp do altcoinów, które nie były dostępne na Bittrex. Myślę, że to był główny powód. Chcemy kupić jakiegoś coina. Z analizy wynika, że ten coin ma potencjał do wzrostów, a tutaj nagle okazuje się, że na giełdzie, gdzie prowadzisz handel nie możesz tej waluty kupić i czujesz się wtedy mocno ograniczony. Na Binance nie ma tego problemu. Oferta dostępnych altcoinów jest ogromna.

 • Brak weryfikacji konta – za założeniem konta przemawiał także fakt, że Binance nie wymaga weryfikacji konta. Jest to duży plus dla wszystkich traderów, którzy rozliczają się z podatków, ale chcą czuć, że mamy w tym świecie jeszcze odrobinę anonimowości.

  Aktualizacja: operacje na kryptowalutach nadal nie wymagają weryfikacji. Operacje na walutach FIAT niestety weryfikacji wymagają.


 • Obsługa w języku polskim – dużą zalecą giełdy Binance jest strona w języku polskim. Wiele osób niestety nie zna zbyt dobrze języka angielskiego i te osoby na pewno skorzystają z platformy, gdy będą w stanie zrozumieć ją i komunikaty, które na niej wyskakują.

 • Własny coin BNB – giełda Binance posiada własną kryptowalutę o nazwie BNB. Swego czasu był niezły boom na tego typu altcoiny i można było całkiem dobrze na nich zarobić. Takie altcoiny mają to do siebie, że łatwo jest sprawdzić ich potencjał. Wystarczy korzystać z danej giełdy, obserwować działanie strony, ilość osób która handluje. W ten sposób można otrzymać sporo wniosków.

 • Aplikacja mobilna – w dzisiejszych czasach, gdzie jesteśmy w biegu taka aplikacja to według mnie konieczność. Nie wszystkie giełdy ją posiadają, natomiast Binance posiada aplikacje mobilną.

Wady

Binance nie jest wolna od wad. Dlatego powiem Ci jeszcze jakie w mojej opinii wady ma ta giełda i będziemy mieli kompletne spojrzenie na sprawę.

 • Reszta kryptowalutowa – największą wadą według mnie jest brak możliwości sprzedaży całej ilości kryptowalut. Nie wiem dlaczego Binance tak postępuje. Jest to irytujące, gdy na koncie posiadam powiedzmy 0.03456 BTC i mogę wymienić na Tether czy na jakiegoś altcoina, jedynie 0.034 BTC, a pozostałe 0.0056 BTC pozostanie na koncie. Problem pojawia się, gdy handlujemy altcoinami i zostaje nam wiele małych groszowych spraw, które ostatecznie dodane do siebie tworzą większą kwotę.

 • Skomplikowany panel – giełda Binance jest odrobinę skomplikowana jeśli chodzi o nowych użytkowników. Sporo się tam dzieje. Natomiast po kilku transakcjach człowiek już się jej uczy i problemy z obsługą powinny zniknąć.

Binance jest giełdą gdzie znajdziemy dużą ilość kryptowalut. Opłaty są niskie, a sama platforma skutecznie buduje zaufanie. W mojej opinii jest to giełda warta uwagi i warto mieć tu konto.

Moja opinia o Binance

Decyzja o zmianie giełdy kryptowalut nie przychodzi łatwo. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, których nie chce zmieniać. Poruszenie się po nieznanej aplikacji powoduje niepewność i może odbić się na wynikach. Dochodzi jeszcze zabawa z zamknięciem pozycji i przeniesieniem kryptowalut.

Taki ruch trzeba dobrze przemyśleć. Jeśli warunki finansowe i techniczne, które oferuje Binance są lepsze, przenosiny mogą okazać się dobrym posunięciem. Początkowe zamieszanie zrekompensują późniejsze korzyści.

Jestem zarejestrowany na tej giełdzie praktycznie od początku. Miałem okazję dobrze ją przetestować. Przez dwa lata moja opinia o Binance nie uległa zmianie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że był to dobry wybór.

Istnieje cała masa giełd kryptowalutowych. Co zwróciło moją uwagę na Binance zanim stała się popularna?

Plusy

Jest kilka rzeczy które odróżniają ją od konkurencji. Większość zalet wymienilł Mateusz. Podzielam jego ocenę. Moja wypowiedź będzie uzupełnieniem.

 • Zlecenie OCO – to jeden z największych plusów Binance. Tego rodzaju zlecenie pozwala jednocześnie otwierać pozycje kupna i sprzedaży na tej samej wartości kapitału. Funkcja nie spotykana nigdzie indziej.

 • Niskie prowizje – Binance standardowo oferuje niską prowizję w wysokości 0.1%, ale można ją jeszcze obniżyć do 0.05% poprzez zaznaczenie jednej opcji na koncie giełdowym.

 • Dźwignia – Giełda Binance umożliwia handel z dźwignią co pozwala na zwiększenie zysków.

 • Zwrot GAS – niektóre coiny za samo posiadanie płacą dodatkowy profit. Na przykład jeśli jesteś posiadaczem NEO przysługuje Ci dodatkowo tak zwany GAS. Większość giełd zabiera GAS i dlatego pewnie nawet o tym nie wiedziałeś. Giełda Binance oddaje użytkownikom przysługujące bonusy.

 • Stanowisko w sprawie forków – w przypadku kolejnych forków nowe monety będą przyznawane użytkownikom. Po uznaniu forka za stabilny, a portfela za bezpieczny i nadający się do użytku giełda Binance umożliwi wpłaty i wypłaty nowo powstałej monety. Bywało z tym różnie. Nawet duże giełdy zgarniały poforkowe monety, co było krzywdzące dla użytkowników.

 • Szybki support – giełda jest azjatycka, ale pracownicy supportu dobrze komunikują się po angielsku. Kontakt przebiega bez problemów. Dość szybko odpowiadają na wiadomości.

 • Wysoka płynność handlu – z racji na wysokie wolumeny oraz dużą liczbę użytkowników nie jest problemem sprzedaż lub kupno znacznej ilości coinów nawet tych mniej popularnych.

 • Nagrody dodatkowe – co jakiś czas można otrzymać wartościowe nagrody rzeczowe za uzyskanie największego obrotu na danym walorze. Nagrodą w konkursie świątecznym za osiągnięcie największego wolumenu na TRX był samochód marki Maserati.

Konkurencja na rynku giełd kryptowalutowych jest bardzo duża. Binance mocno stawia na marketing i oferuje wiele dodatków użytkownikom po to aby ściągnąć ich z innych giełd.

Minusy

Jeśli chodzi o wady Binance to również zgadzam się z Mateuszem. Z rzeczy mniej istotnych, ale irytujących wymienię problemy z logowaniem przez sieć VPN. Jeśli korzystasz z VPN może się zdarzyć, że przy logowaniu zobaczysz komunikat informujący o niedostępności sieci. Należy wtedy zmienić serwer u operatora VPN lub otworzyć stronę w trybie prywatnym przeglądarki.

Podsumowanie:

Plusy Binance

 • dostęp do setek kryptowalut
 • brak weryfikacji (tylko krypto)
 • strona w języku polskim
 • niskie prowizje
 • aplikacja mobilna
 • zlecenie OCO
 • nagrody i bonusy
 • handel z dźwignią
 • fundusz bezpieczeństwa

Minusy Binance

 • reszta po transakcji
 • dosyć skomplikowany panel

Giełda Binance udostępnia dwa panele do tradingu. Podstawowy i zaawansowany. Podstawowy zupełnie do mnie nie przemawia. Zaawansowany prezentuje się zdecydowanie lepiej pod kątem ergonomicznym i kolorystycznym. Mimo to na początku nie mogłem się w nim odnaleźć. Całość zyskuje po bliższym poznaniu.

Przydatny jest bezpośredni podgląd na otwarte pozycje, historię transakcji i saldo konta. Nie trzeba przewijać strony. Wszystko widoczne na głównym ekranie. Przydała by się możliwość sortowania kryptowalut dostępnych na saldzie giełdowym. W chwili obecnej coiny są ustawione według ilości sztuk. Nie da się ich posortować na przykład według wartości w BTC.

Opinie użytkowników giełdy Binance

Warto brać pod uwagę oceny osób z doświadczeniem w badanym temacie. Kierowanie się opiniami użytkowników Binance, których kompetencji nie jesteśmy w stanie sprawdzić może wprowadzać w błąd. Dlatego tego rodzaju wypowiedzi należy traktować jako uzupełnienie.

Użytkownicy nie przestrzegają zasad bezpiecznego korzystania z kryptowalut. Ustawiają słabe hasła dostępu, nie zapisują kodu do odzyskania aplikacji Google Authenticator niezbędnego do logowania. Problemami, które z tego wynikają obarczają giełdę Binance.

Większość użytkowników to osoby niedoświadczone, mające pierwszy raz w życiu styczność z kryptowalutami. Nie potrafią obsługiwać giełdy, a potem w internecie piszą, że coś nie działa.

opinie użytkowników binance

forum
źródło: forum.bitcoin.pl

Nowe osoby mają problemy techniczne z obsługą i na tej podstawie wyrabiają sobie opinię o Binance. Jeśli chodzi o dwa powyższe przypadki. Czas otrzymania smsa zależy od operatora komórkowego. Natomiast czas potwierdzenia transakcji zależy od obciążenia sieci w danym momencie.

Na platformie jest zarejestrowanych ponad 8 milionów kont. W porównaniu do tej masy ilość negatywnych opinii jest niewielka i dotyczą one głównie problemów z logowaniem.

Są też osoby zadowolone. Poniżej przykład pozytywnej opinii o Binance znaleziony na największym polskim forum o ryzykownych inwestycjach.

opinie o binance forum
źródło: hyipforum.pl

Jak giełda Binance dba o reputację?

Strategia wizerunkowa giełdy Binance jest dobrze przemyślana i prowadzona. Zespół szybko reaguje na wydarzenia, które mogłyby spowodować pojawianie się negatywnych opinii w internecie.

Nie tak dawno wypłynęła sprawa opłat za wprowadzenie nowych kryptowalut do obrotu. Krytycy zarzucali, że proces jest niejasny, a opłaty wygórowane. Zamiast iść w zaparte, zespół znakomicie rozwiązał ten problem. Zapadła decyzja, że kwota opłaty będzie podawana do publicznej wiadomości i w całości przekazywana na cele dobroczynne.

Media społecznościowe

Dobra komunikacja w mediach społecznościowych pozytywnie wpływa na opinie o Binance. Profile społecznościowe giełdy mają dużą liczbę obserwujących. Treści są często publikowane.

Ważne informacje o problemach, czy zmianach pojawiają się z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie gdy fala pytań od zdezorientowanych użytkowników zdąży zalać internet.

Binance Angels

Międzynarodowe i krajowe fora oraz portale branżowe mają przydzielonych opiekunów, którzy odpowiadają za komunikację z użytkownikami. Każdy może zadać pytanie w wątku dotyczącym Binance. Tego rodzaju rozwiązanie przyspiesza komunikację i odciąża support.

Fundusz bezpieczeństwa

Na początku maja 2019 roku miał miejsce udany atak hakerski. Z giełdy Binance skradziono 7000 bitcoinów o wartości około 40 milionów USD. Jednak żaden z użytkowników nie stracił swoich kryptowalut.

W lipcu 2018 roku został założony fundusz bezpieczeństwa SAFU. 10% zysków z opłat transakcyjnych jest przeznaczane na zabezpieczenie roszczeń wynikłych z winy giełdy. Na przykład na pokrycie strat spowodowanych kradzieżą.

Większość środków Binance przetrzymuje na portfelach odłączonych od internetu. Skradzione kryptowaluty były zgromadzone na jednym z gorących portfeli niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania giełdy.

Skradzione coiny stanowiły tylko 2% depozytów, więc włamanie w żaden sposób nie mogło wpłynąć na ogólną płynność finansową platformy. Oczywiście taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca.

Jednak sposób załatwienia sprawy poprzez pokrycie wszystkich strat w mojej ocenie pozytywnie wpływa na ogólną opinię o Binance.

Ważne:

Nawet giełda ciesząca się najlepszymi opiniami i zaufaniem użytkowników może ulec awarii lub paść ofiarą szkodliwych działań. W wyniku tych zdarzeń możesz utracić środki na niej zdeponowane.

Jeśli kupiłeś kryptowaluty z zamiarem długiego przechowywania wypłać je z giełdy na klucz prywatny do którego tylko Ty masz dostęp. Może być zwykły nośnik USB lub portfel sprzętowy Ledger.

Podsumowanie recenzji

Giełda Binance odniosła wielki sukces i wśród użytkowników cieszy się dobrą opinią. Tak w każdym razie podpowiada internet.

Całość prezentuje się obiecująco i działa sprawnie. Zawsze znajdą się osoby niezadowolone, ale jest ich znaczna mniejszość. W porównaniu do ilości obsługiwanych klientów opinii negatywnych jest niewiele.

W niecały rok od startu zespół stworzył profesjonalną giełdę, która generuje dzienny wolumen na poziomie 1,5 miliarda dolarów. To kilka razy więcej niż Polska Giełda Papierów Wartościowych.

Ponad osiem milionów osób doszło do wniosku, że Binance może być dla nich dobrym rozwiązaniem.

Na bazie platformy handlowej powstał szereg powiązanych z nią projektów, które razem tworzą organizację mającą coraz większy wpływ na całą branżę kryptowalut. Trudno uwierzyć, że taki rozwój możliwy był w tak krótkim czasie.

Grupa Binance powoli staje się prawdziwym kryptowalutowym holdingiem. Mam nadzieję, że zebrane w tym artykule opinie o Binance były przydatne.

Pytania pomocnicze

Czy Binance to bezpieczna giełda?

Tak. Serwis spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Sposób w jaki reaguje na sytuacje kryzysowe również to potwierdza. Do tej pory żaden z użytkowników nie utracił środków.

Czy Binance to dobra giełda kryptowalut?

Tematem kryptowalut zajmuję się pięć lat. korzystałem z różnych serwisów. Według mnie Binance to najlepsza obecnie giełda. Potwierdzają to opinie znalezione w internecie. Na temat wyboru odpowiedniej platformy napisałem osobny artykuł: jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

Czy warto zakładać konto?

Tak. Ponad 200 kryptowalut do wyboru, brak weryfikacji, przydatne rodzaje zleceń i niskie prowizje to mocne argumenty aby korzystać z giełdy Binance.

7 komentarzy do wpisu „Sprawdź opinie o Binance – Recenzja największej giełdy kryptowalut”

 1. Binance to obecnie jedna z bardziej stabilnych giełd kryptowalut, a na pewno rozwija się najszybciej ze wszystkich. W nowej wersji została wprowadzona możliwość segregowania coinów według ilości, czy wartości w BTC. Został też rozwiązany problem z VPN. Korzystam i loguję się normalnie.

  Resztki coinów można zamienić na BNB, czyli kryptowalutę giełdy. Wiąże się to z niewielką prowizją, a mogłoby być za darmo. Bo to nie z winy użytkowników powstaje ta reszta.

  Odpowiedz
  • Tak, logowanie poprzez VPN działa teraz jak należy. Również moim zdaniem konwersja reszty powinna być bezpłatna. Niemniej zawsze lepiej wymienić za drobną opłatą niż w ogóle. Te reszty są naprawdę groszowe. Nawet jak ktoś obraca dużymi kwotami i często handluje to zbiera się tam max kilka dolarów.

 2. Na Binance mam konto od roku. Jest to główna giełda na której handluję. Dużo coinów, wysokie wolumeny i brak weryfikacji to jej największe zalety. Nigdy nie miałem problemów technicznych. Wypłaty realizowane błyskawicznie. Teraz doszła opcja handlu z dźwignią co na pewno przyciągnie wielu traderów z doświadczeniem.

  Odpowiedz
 3. zastanawiające jest to wszystko ze komentarze mogą być tak zrobione by każdy kto chce wejść w giełdę uwierzy w to co ktoś napisał, ale czy to prawda jest…

  Odpowiedz
  • Adres depozytowy to adres Twojego portfela. Na ten adres zostaną wypłacone kryptowaluty. Niektóre kryptowaluty (głównie stable coiny) działają w różnych sieciach. Panel zazwyczaj sam wykrywa odpowiednią sieć. Jeśli tak się nie dzieje trzeba to ustawić ręcznie. W panelu z wypłatami są instrukcje przygotowane przez Binance jak dopasować sieć.

Dodaj komentarz