Binance – Opinie internetowe i recenzja największej giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut to najważniejsze narzędzie dla osób, które chcą w tej branży zarabiać. Artykuł prezentuje opinie o Binance, czyli największej obecnie platformie wymiany walut kryptograficznych. Zawiera obszerną ocenę eksperta, wypowiedzi znalezione w internecie oraz kilka słów podsumowania.

Przed dokonaniem wyboru zobacz stronę giełdy. Sprawdź również kilka konkurencyjnych platform oraz zapoznaj się z opiniami na ich temat. Warto brać pod uwagę oceny osób z doświadczeniem w badanym temacie.

Opinie na temat giełdy Binance

Kierowanie się opiniami przypadkowych osób z internetu, których kompetencji nie jesteśmy w stanie sprawdzić może wprowadzać w błąd. Dlatego tego rodzaju wypowiedzi należy traktować jako uzupełnienie.

W tekście znajdziesz zarówno plusy jak i minusy giełdy Binance przedstawione przez człowieka, który z całą pewnością wie co mówi. Jego doświadczenie w zakresie kryptowalut pozwala na rzetelną i obiektywną ocenę platformy.

Zapraszam do przeczytania opinii eksperta. Jeśli potrzebujesz więcej materiałów o tej platformie poniżej trzy powiązane wpisy:

Specjalista od analizy technicznej. Zaczynał na rynku Forex gdzie uczył się tradingu od podstaw. Inwestuje w różnego rodzaju instrumenty finansowe. Chętnie dzieli się wiedzą za darmo. Jego kanał na YouTube obserwuje ponad jedenaście tysięcy subskrybentów. Od kilku lat związany ze światem finansów. W swojej karierze miał okazję testować wiele platform umożliwiających inwestowanie online.

Kanał Mateusza na YouTube: www.youtube.com/MateuszSzaton

Giełda Binance to tak naprawdę obok platformy Bittrex, jedyna giełda kryptowalutowa na której mam wciąż aktywne konto. Swego czasu był jeszcze Poloniex. Są to stare dzieje i już tam nie handluje.

Zalety

Dlaczego postanowiłem założyć konto na Binance i tam handlować, pomimo dobrego konta na Bittrexie? Powodów było kilka. Najważniejszy z nich to po prostu fakt, że na Binance miałem dostęp do altcoinów, które nie były dostępne na Bittrex. Myślę, że to był główny powód.

Duża ilość kryptowalut

Wiecie jak to jest. Chcemy kupić jakiegoś coina. Z analizy wynika, że ten coin ma potencjał do wzrostów, a tutaj nagle okazuje się, że na giełdzie, gdzie prowadzisz handel nie możesz tej waluty kupić i czujesz się wtedy mocno ograniczony. Na Binance nie ma tego problemu. Oferta dostępnych altcoinów jest ogromna.

Brak weryfikacji konta

Za założeniem konta przemawiał także fakt, że nie jest tam wymagania weryfikacja konta. Jest to także duży plus dla wszystkich traderów, którzy rozliczają się z podatków, ale chcą czuć, że mamy w tym świecie jeszcze odrobinę anonimowości.

Program partnerski

Warto jeszcze wspomnieć o programie partnerskim, gdzie zarabiamy 20% od prowizji, które są pobierane od osób poleconych. Co prawda te prowizje są niskie, co jest kolejnym plusem przemawiającym za handlowaniem na tej giełdzie, ale i tak można z czasem osiągnąć przyzwoity zarobek skupiając się na promowaniu handlu na Binance.

Obsługa w języku polskim

Dużą zalecą giełdy Binance może być także strona w języku polskim. Wiele osób niestety nie zna zbyt dobrze języka angielskiego i te osoby na pewno skorzystają z platformy, gdy będą w stanie zrozumieć ją i komunikaty, które na niej wyskakują.

Własny coin BNB

Giełda Binance posiada także swoją własną kryptowalutę o nazwie BNB. Swego czasu był niezły boom na tego typu altcoiny i można było całkiem dobrze na nich zarobić. Takie altcoiny mają to do siebie, że łatwo jest sprawdzić ich potencjał.

Wystarczy korzystać z danej giełdy, obserwować działanie strony, ilość osób, która handluje czyli krótko mówiąc obroty i w ten sposób można sporo wniosków otrzymać. Polecam samemu przetestować.

Aplikacja mobilna

Występuje także aplikacja mobilna. W dzisiejszych czasach, gdzie jesteśmy w częstym biegu taka aplikacja to według mnie konieczność. Nie wszystkie giełdy ją posiadają, natomiast Binance posiada aplikacje mobilną.

aplikacja mobilna bnb

Dzięki temu nie ma problemu by szybko i sprawnie zalogować się na aplikacje poza domem i sprawdzić swoje pozycje, jeśli handlujemy na mniejszych interwałach czasowych i musimy trzymać rękę na pulsie.

Jeśli chodzi o zalety giełdy Binance to według mnie są to wszystkie jej zalety.

Wady

Binance nie jest też wolna od wad. Dlatego powiem Ci jeszcze jakie w mojej opinii wady ma ta giełda i będziemy mieli kompletne spojrzenie na sprawę.

Reszta kryptowalutowa

Przede wszystkim największą wadą według mnie jest brak możliwości sprzedaży całej ilości jakiejkolwiek kryptowaluty. Nie wiem dlaczego Binance tak postępuje.

Jest to irytujące, gdy na koncie posiadam powiedzmy 0.03456 BTC i mogę wymienić na Tether czy na jakiegoś altcoina, jedynie 0.034 BTC, a pozostałe 0.0056 BTC pozostanie na koncie i nie będę mógł z tym nic zrobić.

Jedyna możliwość to wypłata środków na inną giełdę lub portfel. Problem pojawia się, gdy handlujemy altcoinami i zostaje nam wiele małych groszowych spraw, które ostatecznie dodane do siebie tworzą większą kwotę. Musicie mieć to na uwadze, gdy zaczniecie handlować.

Mało czytelny wykres

Kolejnym minusem według mnie jest wykres. Przynajmniej ten oryginalny. Jest on mało przejrzysty i niestety nie można na nim prowadzić analizy technicznej.

Binance oprócz swojego oryginalnego wykresu daje możliwość korzystania z wykresów TradingView, mamy więc alternatywę zaimplementowaną bezpośrednio na giełdzie.

W mojej opinii lepiej korzystać wykresu pożyczonego od TradingView ze względu na to, że możemy przeprowadzić dzięki temu pełną analizę i nie trzeba logować się na zewnętrzne strony.

Skomplikowany panel

Na koniec powiem jeszcze, że giełda jest odrobinę skomplikowana jeśli chodzi o nowych użytkowników. Sporo się tam dzieje. Natomiast po kilku transakcjach człowiek już się jej uczy i problemy z obsługą powinny zniknąć.

 


Binance jest giełdą gdzie znajdziemy dużą ilość kryptowalut na których możemy handlować. Opłaty są niskie, a sama platforma dosyć skutecznie buduje swoje zaufanie. W mojej opinii jest to giełda warta uwagi i warto się nią zainteresować.

Plusy

 •  dostęp do wielu kryptowalut
 •  brak konieczności weryfikacji konta
 •  strona w języku polskim
 •  własna kryptowalua (BNB)
 •  bardzo niskie opłaty
 •  program partnerski (20%)
 •  aplikacja mobilna

Minusy

 •  nie można sprzedać kryptowalut w całości
 •  bardzo podstawowy wykres
 •  dosyć skomplikowana dla początkujących

Moja opinia o Binance

Decyzja o zmianie giełdy kryptowalut nie przychodzi łatwo. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, których nie chce zmieniać. Poruszenie się po nieznanej aplikacji powoduje niepewność i może odbić się na wynikach. Dochodzi jeszcze zabawa z zamknięciem pozycji i przeniesieniem  kryptowalut.

Dlatego taki ruch trzeba dobrze przemyśleć. Jeśli warunki finansowe i techniczne, które oferuje nowa platforma są lepsze, przenosiny mogą okazać się dobrym posunięciem. Początkowe zamieszanie zrekompensują późniejsze korzyści.

binance opinie zalety

Jestem zarejestrowany na tej giełdzie praktycznie od początku. Miałem okazję dobrze ją przetestować. Przez rok moja opinia o Binance nie uległa zmianie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że był to dobry wybór.

Plusy

Istnieje cała masa giełd kryptowalutowych. Co zwróciło moją uwagę na Binance zanim stała się popularna? Jest kilka rzeczy które odróżniają ją od konkurencji. Większość zalet wymienilł Mateusz. Podzielam jego opinię. Moja wypowiedź będzie jej uzupełnieniem.

Zlecenie OCO

Jest to jeden z największych plusów Binance. Tego rodzaju zlecenie pozwala jednocześnie otwierać pozycje kupna i sprzedaży na tej samej wartości kapitału. Funkcja nie spotykana nigdzie indziej. Więcej przeczytasz tutaj.

Zwrot GAS

Niektóre coiny za samo posiadanie płacą dodatkowy profit. Na przykład jeśli jesteś posiadaczem NEO przysługuje Ci dodatkowo tak zwany GAS. Większość giełd zabiera GAS i dlatego pewnie nawet o tym nie wiedziałeś. Giełda Binance oddaje użytkownikom przysługujące bonusy.

Stanowisko w sprawie forków

W przypadku kolejnych forków nowe monety będą przyznawane użytkownikom. Po uznaniu forka za stabilny, a portfela za bezpieczny i nadający się do użytku giełda Binance umożliwi wpłaty i wypłaty nowo powstałej monety. Bywało z tym różnie. Nawet duże giełdy zgarniały poforkowe monety, co było bardzo krzywdzące dla użytkowników.

Szybki support

Giełda jest azjatycka, ale pracownicy supportu dobrze komunikują się po angielsku. Kontakt przebiega bez problemów. Dość szybko odpowiadają na wiadomości.

Wysoka płynność handlu

Z racji na wysokie wolumeny oraz dużą liczbę użytkowników nie jest problemem sprzedaż lub kupno znacznej ilości coinów nawet tych mniej popularnych.

Nagrody dodatkowe

Co jakiś czas można otrzymać wartościowe nagrody rzeczowe za uzyskanie największego obrotu na danym walorze. Nagrodą w konkursie świątecznym za osiągnięcie największego wolumenu na TRX był samochód marki Maserati.

opinie nagrody

Konkurencja na rynku giełd kryptowalutowych jest bardzo duża. Binance mocno stawia na marketing i oferuje wiele dodatków użytkownikom po to aby ściągnąć ich z innych giełd.

Minusy

Jeśli chodzi o wady platformy to również zgadzam się z Mateuszem. Z rzeczy mniej istotnych, ale irytujących wymienię problemy z logowaniem przez sieć VPN.

Jeśli korzystasz z VPN może się zdarzyć, że przy logowaniu zobaczysz komunikat informujący o niedostępności sieci. Należy wtedy zmienić serwer u operatora VPN lub otworzyć stronę w trybie prywatnym przeglądarki.

Problemem może być też interfejs, do którego w pierwszej chwili trudno się przyzwyczaić. Giełda udostępnia dwa panele do tradingu. Podstawowy i zaawansowany. Podstawowy zupełnie do mnie nie przemawia.

Zaawansowany prezentuje się zdecydowanie lepiej pod kątem ergonomicznym i kolorystycznym. Mimo to na początku nie mogłem się w nim odnaleźć.

Całość zyskuje po bliższym poznaniu. Przydatny jest bezpośredni podgląd na otwarte pozycje, historię transakcji oraz saldo konta. Nie trzeba przewijać strony. Wszystko widoczne na głównym ekranie.

Przydała by się jeszcze możliwość sortowania kryptowalut dostępnych na saldzie giełdowym. W chwili obecnej coiny są ustawione według ilości sztuk. Nie da się ich posortować na przykład według wartości w BTC.

WAŻNE

Nawet giełda ciesząca się najlepszymi opiniami i zaufaniem użytkowników może ulec awarii lub paść ofiarą szkodliwych działań osób trzecich. W wyniku tych zdarzeń możesz utracić środki na niej zdeponowane. Jeśli kupiłeś coiny z zamiarem długiego przechowywania wypłać je z giełdy na klucz prywatny do którego tylko Ty masz dostęp. Może być zwykły nośnik USB lub ➙ portfel sprzętowy Ledger.

Opinie o Binance znalezione w internecie

Opinie znalezione w internecie traktuj ostrożnie. Użytkownicy często nie przestrzegają  zasad bezpiecznego korzystania z kryptowalut. Ustawiają słabe hasła dostępu, nie zapisują kodu do odzyskania alplikacji Google Authenticator niezbędnego do logowania. Problemami, które z tego wynikają obarczają giełdę.

Większość użytkowników to osoby niedoświadczone, mające pierwszy raz w życiu styczność z kryptowalutami. Nie potrafią obsługiwać giełdy, a potem w internecie piszą, że coś nie działa. Niejednokrotnie otrzymuję na maila pytania jak wpłacić złotówki na Binance, co przecież jest niemożliwe.

binance opinie internet
źródło: forum.bitcoin.pl
ocena giełdy forum
źródło: forum.bitcoin.pl

Nowi użytkownicy mają problemy techniczne z obsługą i na tej podstawie wyrabiają sobie opinię o Binance. Jeśli chodzi o dwa powyższe przypadki. Czas otrzymania smsa zależy od operatora komórkowego. Natomiast czas potwierdzenia transakcji zależy od obciążenia sieci w danym momencie.

Na platformie jest zarejestrowanych ponad 8 milionów kont. W porównaniu do tej masy ilość negatywnych opinii jest niewielka i dotyczą one głównie problemów z logowaniem.

Są też osoby zadowolone. Poniżej przykład pozytywnej opinii o Binance znaleziony na największym polskim forum o ryzykownych inwestycjach.

opinie o binance forum
źródło: hyipforum.pl

Jak giełda Binance dba o swoją reputację?

Strategia wizerunkowa giełdy Binance jest dobrze przemyślana i prowadzona. Zespół szybko reaguje na wydarzenia, które mogłyby spowodować pojawianie się negatywnych opinii w internecie.

Nie tak dawno wypłynęła sprawa opłat za wprowadzenie nowych kryptowalut do obrotu. Krytycy zarzucali, że proces jest niejasny, a opłaty wygórowane. Zamiast iść w zaparte, zespół znakomicie rozwiązał ten problem. Zapadła decyzja, że kwota opłaty będzie podawana do publicznej wiadomości i w całości przekazywana na cele dobroczynne.

 • niskie prowizje
 • brak weryfikacji
 • dużo coinów
 • obsługa po polsku
 • zlecenie OCO

Media społecznościowe

Dobra komunikacja w mediach społecznościowych pozytywnie wpływa na opinie o Binance. Profile społecznościowe giełdy mają dużą liczbę obserwujących. Treści są często publikowane. Ważne informacje o problemach, czy zmianach pojawiają się z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie gdy fala pytań od zdezorientowanych użytkowników zdąży zalać internet.

Binance Angels

Międzynarodowe i krajowe fora oraz portale branżowe mają przydzielonych opiekunów, którzy odpowiadają za komunikację z użytkownikami. Każdy może zadać pytanie w wątku dotyczącym Binance. Tego rodzaju rozwiązanie przyspiesza komunikację i odciąża support giełdy.

Fundusz bezpieczeństwa

Na początku maja 2019 roku miał miejsce udany atak hakerski. Z giełdy Binance skradziono 7000 bitcoinów o wartości około 40 milionów USD. Jednak żaden z użytkowników nie stracił swoich kryptowalut.

W lipcu 2018 roku został założony fundusz bezpieczeństwa SAFU. 10% zysków z opłat transakcyjnych jest przeznaczane na zabezpieczenie roszczeń wynikłych z winy giełdy. Na przykład na pokrycie strat spowodowanych kradzieżą kryptowalut.

Większość środków Binance przetrzymuje na cold walletach (portfelach odłączonych od internetu). Skradzione kryptowaluty były zgromadzone na jednym z gorących portfeli niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania giełdy.

Skradzione coiny stanowiły tylko 2% depozytów, więc włamanie w żaden sposób nie mogło wpłynąć na ogólną płynność finansową platformy.

Oczywiście taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Jednak sposób załatwienia sprawy poprzez pokrycie wszystkich strat w mojej ocenie pozytywnie wpływa na ogólną opinię o Binance.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc giełda Binance odniosła wielki sukces i wśród użytkowników cieszy się dobrą opinią. Tak w każdym razie podpowiada internet. Całość prezentuje się obiecująco i działa sprawnie.

Oczywiście zawsze znajdą się osoby niezadowolone, ale w tym przypadku jest ich znaczna mniejszość. W porównaniu do ilości obsługiwanych klientów opinii negatywnych jest niewiele.

W niecały rok od startu zespół stworzył profesjonalną giełdę, która generuje dzienny wolumen na poziomie 1,5 miliarda dolarów. To kilka razy więcej niż Polska Giełda Papierów Wartościowych.

Ponad osiem milionów osób doszło do wniosku, że Binance może być dla nich dobrym rozwiązaniem i warto założyć tu konto.

Na bazie platformy handlowej powstał szereg powiązanych z nią projektów, które razem tworzą organizację mającą coraz większy wpływ na całą branżę kryptowalut. Trudno uwierzyć, że taki rozwój możliwy był w tak krótkim czasie. Grupa Binance powoli staje się prawdziwym kryptowalutowym holdingiem.

Mam nadzieję, że zebrane w tym artykule opinie o Binance były przydatne i pomogły dokonać wyboru najlepszej dla Ciebie platformy kryptowalutowej.

3 komentarze do wpisu „Binance – Opinie internetowe i recenzja największej giełdy kryptowalut”

 1. Binance to obecnie jedna z bardziej stabilnych giełd kryptowalut, a na pewno rozwija się najszybciej ze wszystkich. W nowej wersji została wprowadzona możliwość segregowania coinów według ilości, czy wartości w BTC. Został też rozwiązany problem z VPN. Korzystam i loguję się normalnie.

  Resztki coinów można zamienić na BNB, czyli kryptowalutę giełdy. Wiąże się to z niewielką prowizją, a mogłoby być za darmo. Bo to nie z winy użytkowników powstaje ta reszta.

  Odpowiedz
  • Tak, logowanie poprzez VPN działa teraz jak należy. Również moim zdaniem konwersja reszty powinna być bezpłatna. Niemniej zawsze lepiej wymienić za drobną opłatą niż w ogóle. Te reszty są naprawdę groszowe. Nawet jak ktoś obraca dużymi kwotami i często handluje to zbiera się tam max kilka dolarów.

   Odpowiedz
 2. Na Binance mam konto od roku. Jest to główna giełda na której handluję. Dużo coinów, wysokie wolumeny i brak weryfikacji to jej największe zalety. Nigdy nie miałem problemów technicznych. Wypłaty realizowane błyskawicznie. Teraz doszła opcja handlu z dźwignią co na pewno przyciągnie wielu traderów z doświadczeniem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz