Kryptowaluta Ontology (ONT)

Kryptowaluta Ontology - Recenzja

Projekt Ontology bez wątpienia jest doskonale znany wszystkim osobom bliżej związanym z kryptowalutą NEO. Platforma początkowo bazowała na blockchainie tej waluty. To niezwykle innowacyjny pomysł, który być może pozwoli wszystkim przedsiębiorcom swobodnie korzystać z możliwości oferowanych przez technologię Blockchain. Od lipca 2018 roku platforma działa na niezależnym blockchainie, który jest jednak bazowany na technologii NEO. Co warto wiedzieć na temat tego nowoczesnego projektu?

Historia powstania ONT

Pomysł został wprowadzony w życie w 2017 roku przez chińską firmę Onchain. Prace nadzoruje założyciel firmy, Li Jun. Co ciekawe, platforma Ontology nigdy nie organizowała zbiórki ICO w celu pozyskania funduszy. Część nakładów kryptowaluty trafiła do określonych grup użytkowników związanych z projektem. W pierwszych fazach tworzenia i rozwijania pomysłu, Ontology bazowało na technologii znanej dotąd z kryptowaluty NEO.

kryptowaluta ontology ont
Li Jun - Twórca Ontology

Próbna wersja tego projektu pojawiła się w sieci już 27 listopada 2017 roku. W marcu 2018 roku przeprowadzono airdrop, który wynagradzał użytkowników NEO za wspieranie nowej platformy. Za każdy token NEO w swoim posiadaniu można było otrzymać 0,2 ONT.

Wraz z 1 lipca wystartowała pełna wersja serwisu oparta na niezależnym blockchainie. Jednocześnie, ONT przestał być tokenem potrzebnym do korzystania z platformy.

W jego miejsce wprowadzono użytkowy token ONG. Posiadacze ONT mogli oczywiście swobodnie wymienić obie kryptowaluty.

Gdzie kupić Ontology?

Kryptowaluta ONT dostępna jest bez problemu na popularnych giełdach. Listowana jest w parach z wieloma kryptowalutami. Najrozsądniej jest wybrać platformę oferującą niewielką prowizję od transakcji, nie wymagającą wysyłania skanu dokumentów oraz dobrze przygotowaną pod kątem technicznym. Wszystkie wymienione przymioty posiada największa na świecie giełda Binance. Poniżej znajdziesz więcej informacji na jej temat:

Kryptowaluta Ontology w przedsiębiorstwach

Platforma ONT jest adresowana przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy chcą oferować swoje usługi i produkty za pośrednictwem technologii Blockchain. Projekt jest próbą utworzenia zdecentralizowanej bazy zaufanych kontrahentów i klientów. System ma służyć do weryfikacji tożsamości, oryginalności produktów oraz jakości usług.

Wraz z wystartowaniem niezależnego blockchainu projektu, token ONT został zastąpiony przez ONG. Od tego czasu, token ONT służy wyłącznie do inwestowania i określa wartość projektu na rynku kryptowalut. Kapitalizacja wynosi ponad pół miliarda dolarów i mieści Ontology w dwudziestce najbardziej wartościowych projektów w branży.

Kopanie i ilość coinów w obiegu

Liczbę tokenów Ontology ograniczone do 1 miliarda sztuk. Na chwilę obecną, w obiegu znajduje się ponad 290 mln jednostek. Kryptowalutę można wydobywać na podstawie algorytmu Proof of Stake.

Właściciele tokenów mogą zatem tworzyć własne łańcuchy transakcyjne, w których dochodzi do weryfikowania i zatwierdzania aktywnych płatności. Użytkownik musi posiadać na swoim koncie przynajmniej 500 tokenów ONT by uruchomić własny węzeł.

Cena coina obecnie waha się w okolicach 1 dolara. Tutaj kurs Ontology. Ontology jest popularne w świecie giełd kryptowalutowych. Coraz więcej platform umożliwia handel i wymianę ONT na najpopularniejsze tokeny. To wszystko pokazuje, że projekt w stosunkowo krótkim czasie zbudował bardzo silną pozycję na rynku i jest wspierany przez wiele tysięcy użytkowników na całym świecie.

Najważniejsze informacje

Platforma Ontology pragnie zrewolucjonizować biznes. Powstaje ekosystem, który pozwoli wszystkim przedsiębiorcom połączyć swój biznes z Blockchain. Bez rozległej wiedzy oraz zaawansowanych środków.

Ontology jest zatem w całości adresowany do branży biznesu i przemysłu. Pozwala właścicielom firm oferować swoje usługi i produkty w zdecentralizowanej sieci i zarabiać na prowadzeniu biznesu w kryptowalutach. Współpraca z kontrahentami wymaga zaufania. Ontology buduje zdecentralizowaną bazę danych, która będzie wykorzystywana w celu zwiększenia poziomu zaufania między stronami transakcji.

W ten sposób projekt ogranicza możliwości oszustów, którzy chcieliby nagiąć zasady tej platformy w celu odniesienia korzyści. Opis Ontology wspomina również o rozproszonym systemie danych osobowych. Właściciel może wyrazić zgodę na ujawnianie swoich danych przy zachowaniu wszelkich wymagań prywatności.

ontology recenzja

Platforma umożliwia również bardzo proste wprowadzenie płatności kryptowalutowych do swojego przedsiębiorstwa lub zakładu przemysłowego.

Klienci mogą korzystać z trzech najważniejszych aplikacji umożliwiających sprzedaż towarów i usług, prowadzenie zdecentralizowanego systemu aktywów, tworzenia listy klientów i baz danych oraz system uproszczonego handlu.

Najistotniejsze jest to, że platforma Ontology nie wymaga dogłębnej wiedzy z zakresu blockchain. Każdy przedsiębiorca może bez trudu dołączyć do tego ekosystemu.

Jaki portfel do ONT?

Kryptowaluta ONT może być przechowywana w oryginalnych portfelach stworzonych w obrębie projektu. W roli portfela desktopowego występuje OWallet. Użytkownicy aplikacji mobilnych mogą przechowywać swoje tokeny w portfelu ONTO Wallet. W przeszłości, tokeny były obsługiwane również przez liczne portfele obsługujące coiny NEO. Aktualnie do naszej dyspozycji pozostają jednak tylko oryginalne portfele Ontology.

Dobrą informacją dla wszystkich inwestorów dbających o wysoki poziom bezpieczeństwa jest fakt, że tokeny ONT można przechowywać także na popularnych portfelach sprzętowych, takich jak Ledger Nano S czy Trezor T.

Podsumowanie recenzji

Początkowo szanse projektu na ogólnoświatowy sukces były oceniane raczej sceptycznie. Platformie zarządzono zbyt duże przywiązanie do kryptowaluty NEO. Odkąd Ontology działa na swoim autorskim blockchainie, popularność tej platformy stale rośnie. Wielu specjalistów twierdzi, że projekt ma duże szanse zrewolucjonizować obszar biznesu i przedsiębiorczości w obrębie technologii Blockchain. Dlatego warto śledzić dalszy rozwój tego arcyciekawego projektu.


Źródła:

https://ont.io/

https://dev-docs.ont.io/#/docs-en/DeveloperGuide/06-white-papers