Kurs ZRX / USD w czasie rzeczywistym. Cena z giełdy Binance. Poniżej wykres prezentujący zachowanie kursu kryptowaluty 0x na przestrzeni lat. Wykres możesz w dowolny sposób edytować. Dostępne są różne opcje graficzne, dowolny interwał czasowy oraz najważniejsze wskaźniki pomocne w analizie technicznej.


kurs 0x zrx

Kryptowaluta ZRX

ZRX to zdecentralizowany protokół stworzony w celu zagwarantowania zdecentralizowanej wymiany w ramach łańcucha bloków ethereum. Współzałożycielami są Will Warren (CEO) oraz Amir Bandeali (CTO), którzy powołali kryptowalutę do życia mając nadzieję, że w najbliższym czasie możliwa stanie się wymiana każdego aktywa w ramach łańcucha bloków ethereum. Od gier, przez akcje, aż po złoto. Współtwórcy 0x postanowili rozwiązać problem zdecentralizowanych giełd kryptowalut i ich niezdolności do wspólnej pracy.

Kurs 0x

Kurs 0x ulegał znacznym wahaniom. Mogliśmy zaobserwować trzy mocne wybicia ceny, co było znakomitą okazją do realizacji zysku. Całkowita wartość kryptowaluty to obecnie 794 423 880 zł, co plasuje ją na 23 miejscu w rankingu kapitalizacji walut kryptograficznych.

Dystrybucja ZRX

ICO 0x miało miejsce 16 sierpnia. Twórcy zebrali wówczas 24 000 000 dolarów. Kupując tokeny w pierwszej ofercie, nabywcy płacili średnio 0,05 dolara za sztukę. W ICO dostępnych było 500 000 000 jednostek kryptowaluty. Inwestycja okazała się udana. Kurs ZRX wzrósł znacząco od chwili startu projektu.

Gdzie kupić kryptowalutę ZRX?

ZRX to popularna kryptowaluta. W chwili obecnej jest listowana na kilkudziesięciu platformach umożliwiających kupno i sprzedaż walut kryptograficznych. Binance nie jest wyjątkiem. Jako największa giełda kryptowalut oferuje zakup tokena 0x.

Czym dokładnie jest 0x?

0x jest protokołem gwarantującym niskie tarcie w czasie wymiany peer-to-peer tokenów ERC20 na blockchainie ethereum. Protokół ten ma za zadanie spełniać funkcję otwartego standardu oraz wspólnego elementu zapewniającego interoperacyjność zdecentralizowanych aplikacji zawierających funkcje wymiany.

W ramach sieci, transakcje są zawierane za pośrednictwem systemu inteligentnych, publicznie dostępnych i darmowych smart kontraktów ethereum. Każdy z użytkowników może się z łatwością do nich dostać z użyciem dowolnego narzędzia dApp. Stworzona na bazie protokołu funkcja dApps jest w stanie uzyskać dostęp do publicznych pul płynności lub stworzyć własną i pobierać opłaty transakcyjne od wynikowego wolumenu.

Protokół nie nakłada na użytkowników żadnych kosztów i nie pobiera arbitralnej wartości z jednej grupy użytkowników na korzyść drugiej. Zdecentralizowane zarządzanie ma na celu nieustanną i w pełni bezpieczną integrację aktualizacji z podstawowych protokołem bez zakłócania funkcjonowania działania dApps albo użytkowników końcowych.

0x OTC oraz tokeny ZRX

Poza protokołem 0x stworzony został również OTC, który umożliwia wymianę tokenów Ethereum bez konieczności korzystania z Relayera pod warunkiem, że łączy się on z kontrahentem w sposób bezpośredni. Kolejnym z aspektów projektu jest unikalny token 0x Ethereum znany także jako ZRX, który informuje o tym, w jaki sposób użytkownicy uiszczają opłaty transakcyjne dla Relayers.

[Głosów:13    Średnia:4.8/5]