Aktualny kurs EOS / USD oraz wykres świecowy pokazujący poziom ceny na przestrzeni czasu. Kurs EOS według danych z największej giełdy kryptowalutowej. Wykres możesz dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Poniżej opis projektu, sposób działania oraz największe zalety.


Twórcy i start projektu EOS

EOS to kryptowaluta, która powstała 1 lipca 2017 roku. Opiera się ona o technologię blockchain, a jej twórcą jest spółka Block.one (przewodził jej Brendan Blumer jako CEO i Daniel Larimer na stanowisku CTO). EOS posiada kluczowe funkcje znane ze standardowych systemów, a co za tym idzie umożliwia bezproblemowe tworzenie oraz wdrażanie nowych aplikacji.

Kurs EOS

W momencie debiutu mogliśmy obserwować pierwszy szczyt kursu EOS. Potem nastąpiło gwałtowne załamanie ceny. Kryptowaluta weszła w trend spadkowy i ten stan rzeczy utrzymywał się przez kilka kolejnych miesięcy.

Następnie mogliśmy obserwować jeszcze dwa momenty w trakcie których kurs EOS poszybował w górę. Były to wzrosty rzędu kilkuset procent, więc znakomita okazja do zarobku. Jest duże prawdopodobieństwo podobnego zachowania się ceny EOS w przyszłości. Warto obserwować i wypatrywać dobrego momentu na kupno.

 

kurs eos

Opis

Mimo podobieństw do dobrze znanych kryptowalut takich, jak chociażby ethereum, EOS ma swoje unikalne funkcje. Główną różnicą między nim, a pozostałymi wirtualnymi walutami jest między innymi brak opłat transakcyjnych. Zamiast tego, po przeprowadzonej transakcji, wykupujący token użytkownik staje się częścią sieci. Zyskuje tym samym prawo do korzystania z jej zasobów w sposób proporcjonalny do wniesionego wkładu. Na uwagę zasługuje skalowalność sieci oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. EOS jest bowiem w stanie z łatwością oprzeć się atakom typu DdoS. Struktura coina jest otwarta i bazuje na dokumentacji open source.

Gdzie kupić EOS?

Kryptowaluta EOS charakteryzuje się dużą kapitalizacją rynkową. Ma dużą społeczność osób zaangażowanych we wspieranie i rozwój projektu.

Jest to znana marka na rynku walut kryptograficznych. EOS możesz kupić na każdej praktycznie giełdzie kryptowalut. Polecam giełdę Binance. Więcej informacji na jej temat znajdziesz w artykułach obok.

Delegated Proof of Stake

Kryptowaluta EOS wykorzystuje jedyny zdecentralizowany algorytm konsensusu będący w stanie spełnić wymagania wydajnościowe dla aplikacji na blockhainie. Mowa o Delegated Proof of Stake. Zgodnie z nim, posiadacze tokenów mają możliwość wyboru producentów bloków przez system głosowania i każdy z nich może zdecydować się na udział w procesie produkcji. Liczba wytworzonych bloków przez danego użytkownika jest proporcjonalna do całkowitej uzyskanej liczby głosów w stosunku do pozostałych producentów. Warto wspomnieć o Web Assembly, przy pomocy którego programiści są w stanie z łatwością wykonywać operacje i poprawki w kodzie.

Zalety kryptowaluty EOS

Prostota

EOS dysponuje kompleksowym zestawem narzędzi dla programistów. Dostępne są gotowe schematy interfejsu i deklarowanych dostępów.

Wszechstronność

Kryptowaluta EOS oferuje podstawowe ustawienia przypisanych ról. Istnieje możliwość zatrzymania i naprawienia uszkodzonych aplikacji.

Równowaga

Całość została zaprojektowana tak, aby nie faworyzować użytkowników dysponujących największą ilością coinów EOS.

[Głosów:16    Średnia:4.7/5]