Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

giełda kryptowalut bez weryfikacji

Represje organów finansowych w ostatnim czasie zdecydowanie przybierają na sile. Dlatego giełda kryptowalut bez weryfikacji to nie taka oczywistość jak jeszcze kilka lat temu. Rozumiem, że szukasz konkretów dlatego od razu przejdę do rzeczy. Poniżej znajdziesz odpowiedni odnośnik:

Giełda Binance nie wymaga weryfikacji dokumentami. Wystarczy mailowe potwierdzenie aktywacji konta. Dzienny limit wypłat jest wysoki i wynosi 2 BTC. Korzystaj póki czas, bo nie wiadomo kiedy ta możliwość się skończy.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji dba o interesy swoich klientów, a nie instytucji zewnętrznych. Dlatego jest to najlepszy możliwy wybór.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji poniżej lista artykułów dokładnie opisujących anonimową giełdę kryptowalut bez weryfikacji. W dalszej części artykułu kilka słów w ramach rozwinięcia tematu.

 

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

Państwa i instytucje coraz mocniej przykręcają śrubę obywatelom. Wdrażają przepisy narzucające giełdom kryptowalutowym weryfikację i śledzenie transakcji swoich klientów.

Do niedawna obowiązek tego rodzaju miały jedynie banki i duże firmy finansowe. Ostatnio giełdy kryptowalut oraz inne podmioty umożliwiające obrót walutami FIAT również zostały do tego zobowiązane.

Jeśli presja instytucji będzie się nasilać w najbliższych latach, na rynku nie pozostanie ani jedna giełda kryptowalut bez weryfikacji. Jest to bardzo smutny scenariusz i miejmy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.

Weryfikacja oznacza problemy dla giełd

Przymusowa weryfikacja użytkowników generuje masę dodatkowych i niepotrzebnych obowiązków. Sprawdzanie dokumentów, zabezpieczenie danych osobowych i nieustanne zasypywanie supportu pytaniami to tylko niektóre z nich.

Weryfikacja wpływa negatywnie na zyski giełd kryptowalutowych. Spora część potencjalnych klientów to gracze małego kalibru dysponujący niewielkimi kwotami. Chcą spróbować swoich sił w handlu kryptowalutami jednak konieczność wysyłania dokumentów i przechodzenia procedury odstrasza ich.

Dochodzą do wniosku, że wysyłanie dokumentów jest zbyt skomplikowane i ryzykowne. W konsekwencji zamiast wpłacić swoje środki na giełdę, rezygnują.

Wyeliminowanie giełd kryptowalutowych bez weryfikacji przyczyni się do zahamowania rozwoju całej branży.

Co to jest weryfikacja KYC?

KYC (Know Your Customer) - Tajemniczy skrót oznaczający w tłumaczeniu: poznaj swojego klienta. Brzmi sympatycznie i tak ma być. Jest to bowiem semantyczny zabieg mający na celu zakamuflowanie prawdziwej istoty tego procederu.

Totalną inwigilację i naruszenie zasad prywatności przedstawia się jako z pozoru niewinny proces poznania klienta. Dać się komuś poznać to przecież miłe doznanie, czyż nie?

Weryfikacja KYC bezpośrednio godzi w anonimowość użytkowników, która jest jednym z filarów istnienia kryptowalut.

Czynności ukryte pod niewinnie brzmiącym, trzyliterowym skrótem wprowadzają dużo zamieszania i niesamowicie zniechęcają do korzystania z giełd. Mają na celu ujawnienie tożsamości użytkowników.

Oprócz samej identyfikacji ta procedura nakazuje monitorowanie i zapisywanie wszystkich transakcji klientów oraz (w razie potrzeby) zgłaszanie ich do odpowiednich organów kontrolnych.

Weryfikacja KYC na giełdach kryptowalut

Kiedyś wystarczyło przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dziś to za mało. Procedura została znacznie zaostrzona. Teraz wymagane jest przesłanie zdjęcia selfie z dokumentem trzymanym przy twarzy.

Niektóre giełdy kryptowalut oprócz tego żądają wysłania dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania w postaci na przykład rachunku za prąd. Weryfikacja kont firmowych wymaga jeszcze większej ilości dokumentów.

Dyrektywa AML

Kolejny tajemniczy skrót. AML (Anti Money Laudering) - zestaw przepisów mających przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Całość weszła w życie 8 lipca 2018 roku.

Tego rodzaju przepisy są elementem globalnych represji fiskalnych. Oczywiście ogólna narracja jest inna. Przymus inwigilacji tłumaczy się kwestiami bezpieczeństwa, dobra wyższego oraz walką z terroryzmem. Jak zwykle z resztą.

Proceder inwigilacji godzi w zwykłych ludzi i przeciw nim jest wymierzony. Obywatel ma wiedzieć, że nic nie umknie uwadze Wielkiego Brata.

Przestępcy, a tym bardziej terroryści mają środki, specjalistów dysponujących wiedzą oraz wypracowane procedury, aby restrykcje skutecznie omijać. Gwiżdżą na weryfikacje i monitorowanie transakcji.

Przestępczość zorganizowana miała się znakomicie przed wprowadzeniem przepisów AML/KYC. Po ich wprowadzeniu ma się równie dobrze.

Pranie pieniędzy uskutecznia się za pomocą małych, w pełni legalnie działających firm usługowych zawyżając tylko nieznacznie ich obroty. Ten mechanizm, prowadzony rozsądnie jest praktycznie nie do wykrycia.

Obowiązek weryfikacji na giełdach ma na celu jeszcze bardziej zacisnąć pętlę podatkową na szyi obywatela. Na prawdziwych przestępców jest to za słaba broń.

Absurd weryfikacji na giełdach kryptowalutowych

Nawet giełda kryptowalut bez weryfikacji nie zapewnia anonimowości, jeśli dodatkowo korzystamy z walut tradycyjnych.

W momencie wpłat lub wypłat na giełdę kryptowalut dokonywanych za pośrednictwem rachunku bankowego użytkownik już jest zweryfikowany.

Tajemnica bankowa to mit. Do transakcji i danych osobowych gromadzonych przez banki, organy państwowe mają dostęp od dawna. Banki, wbrew interesowi klientów chętnie taką współpracę podejmują.

W Polsce nawet z automatu. System STIR to bot automatycznie inwigilujący transakcje bankowe użytkowników. W przypadku "nieprawidłowości" może również automatycznie zablokować konto bankowe.

giełda kryptowalut bez weryfikacji absurd

Chcąc wypłacić waluty FIAT z giełdy kryptowalut trzeba skorzystać z inwigilowanego w pełnym zakresie i zweryfikowanego rachunku bankowego.

Jeśli ktoś zechce wykorzystać kryptowaluty do niecnych celów bez ich zamiany na FIAT zrobi to z pominięciem giełdy i banku. Żadne weryfikacje i regulacje tu nie pomogą. Podobnie jak w przypadku pieniądza fizycznego, który jest najczęściej używanym przez przestępców środkiem płatniczym.

Już widzę jak po wprowadzeniu nakazu weryfikacji, tabun złoczyńców masowo wysyła swoje dokumenty w celu potwierdzenia tożsamości. Przecież to zupełny absurd.

Zdecentralizowana alternatywa

Istnieje alternatywa, która w przyszłości być może rozwiąże problem permanentnej inwigilacji. Giełda zdecentralizowana to aplikacja pozwalająca na dokonywanie wymiany kryptowalut z pominięciem operatora.

Takie rozwiązanie z natury rzeczy nie wymaga weryfikacji. Jest dużo bezpieczniejsze od tradycyjnych platform, bowiem coiny przez cały czas pozostają na portfelu użytkownika. Niestety nie jest pozbawione wad.

Transakcje odbywają się w oparciu o blockchain istniejącej już kryptowaluty. Najczęściej ethereum, ale nie tylko. Aby środki zmieniły właściciela niezbędne jest podpisanie transakcji kluczem prywatnym.

Rodzi to szereg problemów z szybkością przesyłu coinów i kosztami prowizji. Do tego dochodzi skomplikowana obsługa, co odstrasza początkujące osoby.

Giełdy zdecentralizowane już funkcjonują, ale ilość ich użytkowników jest znikoma. Głównie z powodów, które wymieniłem.

Zdecentralizowana, szybko działająca oraz łatwa w obsłudze giełda kryptowalut bez weryfikacji to na razie pieśń przyszłości. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej uda się uruchomić taką platformę. Byłby to niesamowity bodziec dla dalszego rozwoju branży i wzrostu kapitalizacji całego rynku kryptowalut.

Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Giełda Binance nie wymaga weryfikacji tożsamości ponieważ nie obsługuje walut FIAT. Nie wiadomo jak długo taki stan rzeczy się utrzyma. Wprowadzanie regulacji mających na celu zniszczenie ducha kryptowalut postępuje w szybkim czasie.

Binance to anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji. Miejmy nadzieję, że właściciele nie ugną się pod presją i utrzymają obecne warunki funkcjonowania tej platformy. Z ekonomicznego punktu widzenia leży to w ich interesie.

Brak konieczności weryfikacji to silny argument przemawiający za rejestracją i korzystaniem z giełdy przyjaznej użytkownikom. Możesz skorzystać z innej opcji. Zobacz ranking alternatywnych giełd kryptowalutowych.

[Głosów:48    Średnia:4.8/5]

Giełdy Kryptowaluty

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Binance opinie internetowe i recenzja największej giełdy kryptowalut
Next reading
Giełda Binance – Opis platformy i najważniejsze informacje