Kryptowaluta Binance Coin (BNB)

Kryptowaluta Binance Coin jest ściśle powiązana z największą giełdą kryptowalut Binance. BNB pełni bardzo ważną rolę w przestrzeni platformy giełdowej. Dzięki niemu możesz korzystać ze zniżek transakcyjnych, decydować o dalszym rozwoju, a także inwestować w nowe projekty.

Trzeba przyznać, że odniesiony sukces jest imponujący. W przeciągu niecałych dwóch lat działalności nikomu nie znana giełda, stała się jedną z największych platform do handlowania kryptowalutami na świecie.

Spis treści:

TwórcaChangpeng Zhao
Data powstania2017
ICOTak
Otwarty kodTak
PortfelLedger Nano S
GiełdaBinance
NotowaniaKurs BNB

Pomysł giełdy kryptowalut narodził się w roku 2017. Głównym pomysłodawcą był Changpeng Zhao. Tokeny BNB powstały w oparciu o standard ERC20 zaprojektowany przez ethereum. Na początku, rolą tokenów było uzbieranie środków na stworzenie i rozwój giełdy. Maksymalny nakład wynosił 200 mln.

Połowa tej kwoty trafiła do przedsprzedaży w ramach zbiórki ICO. Jeden token kosztował wtedy 0,15 USD. W ciągu trzech tygodni zbiórka została zakończona kwotą 15 mln dolarów. Jeszcze w trakcie trwania zbiórki, 14 lipca 2017 roku wystartowała platforma w wersji Beta.

Opis Binance Coin

Niecałe dwa lata wystarczyły, aby nowa platforma stała się czołową giełdą kryptowalut na świecie. Platforma opiera swoje działanie wyłącznie na walutach wirtualnych. Dlatego rejestracja na Binance nie wymaga podawania danych osobowych.

W kwietniu 2019 roku BNB przeszedł na własny blockchain. Giełda prowadzi aktywne prace nad ciągłym ulepszaniem obecnych funkcji oraz wdrażaniem nowych.

Najlepsza giełda do handlu z dźwignią. Brak weryfikacji, możliwość edytowania zleceń, duża płynność handlu:

Użytkowa funkcja kryptowaluty BNB

Kryptowaluta Binance Coin jest tokenem funkcyjnym, który służy do pobierania opłat transakcyjnych na giełdzie. Połowa nakładu została spożytkowana w celu pozyskania środków w trakcie zbiórki ICO.

Inwestorzy, którzy uwierzyli w projekt zanotowali ogromny zysk. Błyskawiczny rozwój platformy jest zaskakujący nawet jak na realia świata kryptowalut. Uplasowanie się w czołówce największych giełd kryptowalut na świecie na przestrzeni niecałych dwóch lat to niewyobrażalny wyczyn.

kryptowaluta binance coin bnb
Giełda Binance umożliwia zakup coina BNB

W czym tkwi sekret globalnego sukcesu? Obecnie inwestowanie na giełdzie kryptowalut wcale nie jest takie proste ponieważ większość giełd kryptowalut wprowadziła szereg formalności w ramach KYC czyli Know Your Customer.

Pełne dane osobowe przy rejestracji, skany dokumentów w celu weryfikacji, selfie z dowodem osobistym. Z tego schematu wyłamuje się Binance. Nie wykorzystuje walut tradycyjnych dlatego nie ma obowiązku wprowadzania podobnych restrykcji w procesie rejestracji i weryfikacji. Wystarczy podać email, ustalić hasło i dobrze zabezpieczyć konto.

Platforma została stworzona w taki sposób, aby użytkownicy będą mieli realny wpływ na jej dalszy rozwój. Jedno z zastosowań Binance Coin to właśnie możliwość brania udziału w głosowaniach decydujących o wprowadzaniu nowych kryptowalut oraz funkcji.

Sukces serwisu tkwi właśnie w niezależności i równości wszystkich użytkowników. Idee, które z biegiem lat stają się coraz mniej wyraźne w świecie kryptowalut, są przestrzegane przez platformę. Dlatego prawdopodobnie to stoi za imponującym sukcesem osiągniętym w tak krótkim czasie.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Maksymalna podaż i kopanie

Kryptowaluta Binance Coin nie może być wydobywana poprzez kopanie kryptowlaut. Pełny nakład 200 milionów tokenów od razu trafił na rynek. Połowa została spożytkowana na zbiórkę ICO, a kolejne 100 mln można było zakupić już po uruchomieniu giełdy.

Twórcy giełdy skupują coiny przeznaczone na zbiórkę ICO. Następnie, takie środki są spalane i znikają z obiegu. To oznacza, że kryptowaluta BNB ma mocno deflacyjny charakter, a jej cena w przyszłości powinna wzrastać.

Jedynym sposobem na pozyskanie waluty wirtualnej Binance Coin jest odkupienie części środków od innego użytkownika, który wystawi ofertę sprzedaży na giełdzie.

Jak wykorzystywany jest Binance Coin?

Kryptowalutę Binance Coin można wykorzystać w celu uiszczania opłat transakcyjnych od operacji przeprowadzonych na giełdzie. W ten sposób, posiadacze tokenów mogą liczyć na prowizję niższą o 50% przez 12 miesięcy.

Z każdym kolejnym rokiem zniżka stopniowo spada. Po upływie pięciu lat opłaty transakcyjne wracają do normy.

Duża zniżka w pierwszym roku jest bardzo korzystna szczególnie dla inwestorów dlatego wielu użytkowników decyduje się na to, by wykorzystać kryptowalutę do obniżenia opłat transakcyjnych.

Posiadacze Binance Coin mogą również liczyć na dodatkowe korzyści na platformie. Jako pierwsi mogą testować nowe funkcje wprowadzane przez twórców, a także biorą udział w głosowaniach decydujących o dalszym rozwoju. Mogą w ten sposób zdecydować, jaka kryptowaluta powinna zostać dodana na platformie w najbliższej przyszłości.

Automatyczny bot. Obsługuje cztery najpopularniejsze giełdy. Możesz ustawić 80 kryptowalut. Obsługa po polsku:

Portfel i kupno

Kryptowaluta Binance Coin obecnie działa jako niezależna sieć. Jest wykorzystywana jako token transakcyjny na giełdzie. Maksymalny nakład będzie stopniowo spadał co nadaje jej deflacyjny charakter.

Posiadacze tokenów mogą liczyć na niższe opłaty transakcyjne przez pierwsze pięć lat oraz możliwość głosowania nad rozwojem platformy.

Grupa Binance wspiera nowe startupy i umożliwia przeprowadzenie zbiórki ICO. Dysponując tokenami BNB możemy zainwestować w nowe projekty. Pod względem kapitalizacji rynku, kryptowaluta plasuje się w pierwszej dziesiątce projektów.

Gdzie kupić Binance Coin?

Najlepszym wyjściem jest zakup na giełdzie, która jest emitentem BNB. Tutaj szczegółowy poradnik jak kupować na Binance.

W jakim portfelu przechowywać BNB?

Do kwietnia 2019 roku tokeny BNB działały w standardzie ERC20 i były obsługiwane przez portfele kryptowalut kompatybilne z ethereum. Obecnie tokeny bazują na autorskim blockchainie. Użytkownicy musieli do 23 kwietnia wpłacić swoje środki na giełdę, aby tokeny zostały przekonwertowane.

Nowy standard BEP2 przyspieszył transakcje zawierane z użyciem Binance Coin. Portfele do przechowywania tej kryptowaluty dostarcza giełda. Środki możemy trzymać bezpośrednio na platformie, w portfelu desktopowym oraz mobilnym. Trwają pracę nad dostosowaniem portfeli sprzętowych Trezor T oraz Ledger Nano X.

Czy BNB to dobra inwestycja?

Jest to coin powiązany z najlepszą obecnie giełdą kryptowalut. Warto mięć kilka sztuk w swoim portfolio.


Źródła:

https://www.binance.com/en/bnb

https://github.com/binance-chain/

https://www.binance.com/en/blog/300213018722623488/Full-Transcript-Twitter-AMA-with-CZ