Giełda BitClude

Recenzja BitClude – najszybszej platformy bitcoin w Europie. Od hucznego startu w 2019 roku minęły ponad dwa lata. W tym czasie platforma przeszła wiele istotnych zmian i okrzepła na polskim rynku. Jak oceniamy giełdę w dniu dzisiejszym? O tym w recenzji.

Spis treści:

Kraj rejestracjiPolska
Rok założenia2019
Waluty FIATTak
Waluta PLNTak
Stable coinyNie
Ilość kryptowalut2
Obsługa po polskuTak
Handel z dźwigniąNie
Weryfikacja KYCTak
Prowizjemax 4.9%

Plusy:

 • błyskawiczna rejestracja
 • natychmiastowa weryfikacja użytkownika w mniej niż 2 minuty
 • wpłaty i wypłaty na rachunek bankowy realizowane 24/7/365
 • prosty i intuicyjny interface
 • możliwość wypłat w bankomatach
 • szybki i profesjonalny dział wsparcia Klienta
 • licencja płatnicza od KNF
 • program afiliacyjny

Minusy

 • mała liczba kryptowalut – tylko Bitcoin i Litecoin
 • brak możliwości wpłat BLIK
 • brak aplikacji mobilnej

Czy giełda BitClude faktycznie jest najszybsza? Jak uzyskać dostęp do platformy?

W celu skorzystania z usług BitClude należy obligatoryjnie założyć konto. Cały proces jest bardzo prosty. Jedyne co należy zrobić to wejść na bitclude.com, przejść do zakładki rozpocznij, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny. Otrzymamy maila, w którym znajdziemy link aktywacyjny.

Po jego kliknięciu, platforma zweryfikuje nasz numer telefonu – co istotne, będzie on wykorzystywany do późniejszej autoryzacji wypłat w serwisie. Po zalogowaniu, platforma proponuje weryfikację. Proces weryfikacji jest w 100% automatyczny, a jego przetwarzanie trwa mniej niż minutę.

bitclude giełda
Widok panelu w wersji BitClude PRO

Największa zaleta BitClude? Wpłaty i wypłaty natychmiastowe!

BitClude realizuje założenia w sposób zgodny z prawem. Giełda otrzymała licencję płatniczą od KNF – posiada status Małej Instytucji Płatniczej. Co to oznacza w praktyce? BitClude nie ma problemów z utrzymaniem rachunków bankowych.

Od początku współpracuje w tym zakresie z jednym z większych banków na świecie – grupą Santander. Dzięki temu oferuje wpłaty i wypłaty na rachunek bankowy księgowane 24/7/365. W ten sposób kantor bitcoin BitClude jest najszybszą platformą służącą do zakupu kryptowalut za pomocą bakowego przelewu w złotówkach.

Co po wpłacie? Czas na transakcję!

BitClude udostępnia dwa tryby. Pierwszym z nich jest kantor, drugim jest platforma PRO. Sama giełda jest przejrzysta i posiada najistotniejsze funkcje w tym Limit, hidden-order oraz instant.

Twórcy Platformy kładą większy nacisk na kantor – umożliwia on bezpieczne wymiany i jest znacznie łatwiejszy w obsłudze. Proces wymiany w kantorze ogranicza się do wybrania waluty źródłowej, docelowej oraz kwoty.

Czego można się spodziewać po BitClude w najbliższym czasie?

Twórcy nie ukrywają tego, że platforma nie jest jeszcze w pełni dopracowana. Prawda jest taka, że nawet giganci tacy jak Facebook czy Google posiadają “niedoróbki”. Poza mało istotnymi z punktu widzenia transakcji i ich bezpieczeństwa błędami kłującymi w oczy głównie estetów, oraz pracami zespołu developerskiego nad ich poprawą BitClude nie ukrywa, że posiadają też inne plany.

Wnikliwe oko dostrzeże, że od pewnego czasu w kodzie źródłowym strony pojawiły się miejsca na kolejne kryptowaluty. Mowa tutaj o wyczekiwanych przez wszystkich Ethereum oraz Ripple.

Czy to jeszcze polska platforma?

Nieco ponad miesiąc temu na platformie pojawiło się kilkanaście nowych języków interface’u. Spółka ewidentnie rozszerzyła swoją działalność na rynek międzynarodowy. Czy mamy się obawiać, że jako Polacy zostaniemy zaniedbani? Raczej nie!

To w Polsce w dalszym ciągu znajduje się siedziba, rachunki bankowe oraz niezbędna do prowadzenia rachunków płatniczych zarejestrowana działalność w KNF. BitClude jak każdy młody biznes poszukuje nowych rynków zbytu dla swoich usług, a nam pozostaje jedynie kibicować, aby pewnego dnia o poznańskiej platformie było głośno na rynku międzynarodowym.

bitclude oferty
Oferty kupna i sprzedaży Bitcoina

Czym różni się giełda BitClude w wersji polskiej od wersji zagranicznej?

Różnic jest wiele. Poza oczywistą, dotyczącą obsługiwanych języków, najistotniejszą jest model transakcyjny. W polskiej wersji aby wykonać transakcję wymagana jest wpłata środków. W wersji international płatność jest powiązana bezpośrednio z danym zleceniem.

Wynika to z ograniczeń posiadanej przez poznańską platformę licencji płatniczej, która umożliwia świadczenie usług płatniczych tylko i wyłącznie polakom. Model zakupu kryptowalut w wersji międzynarodowej przypomina zatem bardziej transakcję e-commerce, niż tradycyjne, znane do tej pory z polskiego podwórka rozwiązania.

Co istotne, BitClude posiada w wersji międzynarodowej kanał płatności kartą Visa i MasterCard. To znacząca różnica względem polskiej wersji, w której dostępne są tylko wpłaty na rachunek bankowy księgowane 24/7. W odróżnieniu od krajów takich jak Rumunia czy Węgry, w Polsce płatności kartą nie są popularne, dlatego też braku tej funkcjonalności większości z Was nawet nie odczuje

Czy jest to bezkonkurencyjna giełda?

BitClude to bardzo dobra giełda i kantor. Ma jednak kilka braków. Podstawowym jest brak wpłat Blik. Jeszcze pół roku temu istniała możliwość deponowania w ten sposób środków – na dzień dzisiejszy jest ona nieaktywna. Trochę boli również brak aplikacji mobilnej. W 2021 roku “apka” to istny must-have. Wszystko jest w rękach twórców. My na dzień dzisiejszy gorąco polecamy giełdę i kantor!