Giełda CoinBene

CoinBene buduje swoją pozycję na rynku dopiero od dwóch lat. Patrząc na wartość wolumenu, platforma zanotowała szybki rozwój przebojem wdzierając się do dziesiątki największych giełd kryptowalut na świecie.

Co stoi za dużym sukcesem giełdy CoinBene? Bogaty wybór kryptowalut? Liczne funkcje handlu? Przejrzystość i funkcjonalność platformy? A może mistrzostwa traderów, które pozwalają powalczyć o dużą pulę nagród? Giełda jest mało popularna w naszym kraju, ale patrząc na opinie zagranicznych klientów, warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej.

Spis treści:

Podstawowe dane:

Kraj rejestracjiSingapur
Rok założenia2017
Waluty FIATNie
Waluta PLNNie
Stable coinyTak
Ilość kryptowalut150
Obsługa po polskuNie
Handel z dźwigniąTak
Weryfikacja KYCNie
Prowizjemax 0.1%

CoinBene – najważniejsze informacje

Giełda CoinBene rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku w Singapurze. Klienci mają możliwość rejestracji bez podawania danych osobowych. Ten fakt zyskał duże uznanie traderów, którzy uważają że wadą wielu znanych giełd jest odejście od anonimowości czyli filaru stojącego u podstaw kryptowalut. Więcej tutaj: giełda kryptowalut bez weryfikajcji.

Atrakcyjne warunki handlu oraz bogaty wybór par kryptowalut sprawił, że giełda CoinBene błyskawicznie zdobyła setki tysięcy klientów. Wraz z końcem 2017 roku giełdzie udało się wejść do dziesiątki platform z największym wolumenem. Dane statystyczne pokazują, że większość inwestorów stawia na prosty handel w obrębie najważniejszych kryptowalut.

Spory udział w wolumenie mają też mniej tokeny, których nie uświadczymy na innych giełdach kryptowalut. Firma robi wszystko, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i zwiększać swoją konkurencyjność.

Giełda CoinBene - Panel transakcyjny
Giełda CoinBene – Panel transakcyjny

Ogromny wybór par kryptowalut (ponad 100 instrumentów) to jeden z czynników, który przyczynił się do tak szybkiego rozwoju platformy. Szczególnie, że znajdziemy tu tokeny długo wyczekiwane przez inwestorów.

Na początku 2019 roku pojawiło się podejrzenie, że giełda CoinBene mogła paść ofiarą dużego ataku. Platforma tymczasowo zawiesiła wpłaty i wypłaty z portfeli tłumacząc to chwilową konserwacją systemów.

Jak się jednak okazało, giełda rzeczywiście prowadziła prace mające na celu polepszenie jakości usług i chwilowe zablokowanie metod płatności było w tym celu konieczne. Platforma szybka uporała się z niezbędnymi pracami, a użytkownicy ponownie odzyskali możliwość swobodnego zarządzania swoim kapitałem inwestycyjnym.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Inwestowanie na giełdzie CoinBene

Podstawową funkcję giełdy jest oczywiście tradycyjna wymiana i handel kryptowalutami. Transakcje zachodzą w parach kryptowalutowych. Drobnym mankamentem jest brak walut tradycyjnych, co stanowi problem szczególnie dla początkujących inwestorów zaczynających karierę tradera.

Aby rozpocząć handel musimy uprzednio wymienić walutę fiducjarną na coiny obsługiwane przy wpłatach na portfele Coinbene. Niewątpliwym atutem wpływającym na korzystny opis giełdy w opiniach klientów są bardzo niskie i stałe prowizje pozbawione haczyków oraz zmiennych warunków. Wysokość sprawdzisz tutaj.

Giełda CoinBene daje również możliwość zawierania kontraktów między użytkownikami. To nic innego jak udostępnianie zleceń oczekujących po określonej kwocie sprzedaży lub kupna. Inny z użytkowników zainteresowany naszą ofertą może zaproponować nam oczekiwane warunki i sfinalizować zlecenie handlu.

Pozytywne opinie o CoinBene uwzględniają także możliwość arbitrażu, czyli szybkkiego transferu coinów na inną giełdę oferującą wyższe ceny sprzedaży. W ostatnich latach jest to coraz popularniejszy sposób handlu.

Sama platforma transakcyjna CoinBene prezentuje się bardzo dobrze. Jest wyjątkowo przejrzysta i nie powinna sprawiać problemów początkującym inwestorom. Klienci, którzy chcieliby dokonać klasycznej wymiany waluty fiducjarnej na kryptowalutę mogą wykorzystać token USDT czyli Tether.

Jest to stablecoin, którego głównym celem jest symulowanie wartości dolara amerykańskiego. Metody płatności dopuszczają depozyt tej kryptowaluty.

Platforma nie jest szczególnie popularna w Polsce z dwóch powodów. Była ona adresowana głównie na rynki azjatyckie, a także nie jest dostępna w języku polskim. Swobodne korzystanie ze wszystkich funkcji giełdy CoinBene jest możliwe przy podstawowej znajomości języka angielskiego.

Mistrzostwa traderów

Znakiem rozpoznawczym giełdy CoinBene są regularne turnieje organizowane dla stałych klientów. To świetna okazja by wziąć udział w zabawie z ogromną pulą nagród. Każdy pojedynczy turniej daje możliwość wygrania jednego bitcoina. Taką nagrodę przewidziano dla zwycięzcy.

Giełda CoinBene proponuje również atrakcyjne nagrody najlepszej trzydziestki traderów w okresie turniejowym. Taki pomysł jest pozytywnie oceniany w opiniach klientów. Mistrzostwa odbywają się regularnie. W turniejach nagradzani są najskuteczniejsi i najbardziej dochodowi traderzy.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Rejestracja konta oraz wpłaty i wypłaty

Giełda CoinBene jest zarejestrowana w Singapurze. Nowi użytkownicy rejestrując się w serwisie nie muszą podawać swoich danych osobowych. Wystarczą podstawowe informacje, takie jak: login, hasło oraz email.

Po rejestracji warto zabezpieczyć konto systemem weryfikacji dwuetapowej. W ten sposób uchronimy się przed oszustami. Nawet, gdy ktoś ukradnie dane do konta, nie będzie mógł się zalogować. W tym celu potrzebne będzie potwierdzenie z adresu mailowego lub numeru telefonu. Jako uzupełnienie przeczytaj: jak zabezpieczyć kryptowaluty?

coinbene rejestracja
Formularz rejestracji na CoinBene

Giełda CoinBene oferuje kilka metod płatności. Konto możemy zasilić bitcoinem, ethereum, a także tokenami Tether. Jak już wspomnieliśmy, nie ma niestety możliwości dokonania wpłaty przy pomocy tradycyjnej waluty. Może to być drobny problem dla początkujących traderów, którzy nie dysponują jeszcze kryptowalutami.

Ogromną zaletą podkreślaną przez pozytywne opinie klientów jest brak prowizji od depozytów oraz wypłat z konta. To kolejny ważny czynnik, który przyczynił się do szybkiego zdobycia popularności przez giełdę CoinBene.

Giełda CoinBene – opinie klientów

CoinBene w niecałe dwa lata stała się jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Serwis CoinMarketCap od dłuższego czasu notuje ją w czołówce platform z największym wolumenem. Opinie klientów o Coinbene są dobre.

Użytkownicy platformy chwalą ją za dużą funkcjonalność oraz prostotę obsługi. Na pozytywne opinie zapracował także bardzo bogaty wybór par kryptowalutowych, których znajdziemy ponad 100.

Kolejny atut to duże możliwości:  od klasycznego handlu, przez zlecenia oczekujące, aż po arbitraż. Dzięki temu, przychylne opinie pochodzą zarówno od początkujących, jak i doświadczonych traderów korzystających z platformy.

Serwis jest wyjątkowo przyjazny jeśli chodzi o prowizje. Bardzo niskie opłaty transakcyjne oraz brak dodatkowych kosztów za wpłaty i wypłaty z konta.

Czy giełda CoinBene ma jakieś minusy? Dla polskich klientów wadą na pewno jest brak języka polskiego oraz złotówki. Strona nie obsługuje żadnych walut fiducjarnych. Początkujący inwestor musi najpierw kupić podstawowe kryptowaluty gdzie indziej.

Ten minus nie może jednak przysłaniać licznych zalet oferowanych przez giełdę CoinBene. Absolutnie nie dziwi fakt, że platforma w tak krótkim czasie zdołała uplasować się w czołówce największych giełd walut wirtualnych.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Zalety

  • duży wybór par kryptowalutowych
  • obecność nietypowych tokenów
  • niskie prowizje transakcyjne
  • brak prowizji przy wpłatach i wypłatach
  • szybka rejestracja bez weryfikacji
  • funkcjonalna platforma transakcyjna
  • możliwość zleceń oczekujących
  • mistrzostwa inwestorów

Wady

  • giełda nie obsługuje żadnych walut fiducjarnych
  • długi czas oczekiwania na odpowiedź supportu

Patrząc na powyższe opinie na temat giełdy CoinBene, możemy śmiało stwierdzić, że niewielka popularność tej giełdy w naszym kraju jest nieco zaskakująca. To bardzo solidna platforma, która zaoferuje wygodne transakcje z niskimi prowizjami.

Możliwości platformy z powodzeniem sprawdzą się w przypadku początkujących i doświadczonych inwestorów. Warto pamiętać, że jest to stosunkowo młoda giełda i bardziej wiążące opinie na temat jej działania pojawią się dopiero za kilka lat. Niemniej jednak, na ten moment jest to propozycja godna uwagi.

Czy giełda CoinBene obługuje złotówki i waluty FIAT?

Nie. Wpłaty i wypłaty możliwe są tylko w kryptowalutach.

Czy wymagana jest weryfikacja KYC?

Nie. Do rejestracji konta i korzystania z giełdy wystarczy adres email.

Ile wynosi prowizja od transakcji?

Jest to stała stawka 0,1% z możliwością znacznego obniżenia przy wykorzystaniu tokena giełdowego.

Recenzje innych giełd