Kryptowaluta Augur (REP)

Kryptowaluta Augur to bardzo ciekawy system służący do zbierania opinii oraz typowania wyników różnych wydarzeń. Nie jest to kryptowaluta, której głównym przeznaczeniem są płatności internetowe. Sam skrót REP pochodzi od słowa reputacja (ang. reputation). Posiadanie tokenów REP umożliwia zadanie własnego pytania w otwartym systemie.

Głównymi pomysłodawcami kryptowaluty Augur są Jack Peterson oraz Joey Krug. Przy dalszym rozwoju tego systemu pracuje cały sztab ludzi. Jego początki sięgają roku 2014. We wstępnej fazie działania uzbierano ponad 5 milionów dolarów na rozwinięcie całego projektu, który ostatecznie zadebiutował w roku 2016.

Spis treści:

TwórcyJoey Krug, Jack Peterson
Data powstania2016
ICOTak
Otwarty kodTak
PortfelLedger Nano S
GiełdaBinance
NotowaniaKurs Augur

Tokenów REP nie używa się do przeprowadzania transakcji finansowych. Jest to waluta, która umożliwia obsługę systemu pozwalającego na zadanie pytania, na które będą odpowiadać inni zarejestrowani na platformie użytkownicy.

Tokeny REP zostały odpowiednio rozdysponowane. 8 milionów to aktywny wkład posiadany przez deweloperów wspierających projekt. Kolejne 2 miliony nalezą do inwestorów oraz specjalistów, którzy mogą dzielić się swoimi prognozami finansowymi. Popularność kryptowaluty Augur ciągle wzrasta i przyciąga kolejnych użytkowników, którzy pragną zarówno odpowiadać na pytania, jak również dzielić się swoimi prognozami.

Opis Augur

Skąd pomysł na taki projekt? W Stanach Zjednoczonych w sprawach sądowych na ostateczny werdykt składają się głosy ławy przysięgłych. Grupa ludzi ma większą szansę wytypować prawidłowe zdarzenie niż pojedynczy ekspert.

W systemie Augur można zadać dowolne pytanie. Np. o wynik wydarzenia sportowego, czy rezultat wyborów. Osoba, która zadaje pytanie korzysta z tokena REP, którym ocenia prawdopodobieństwo jednej z opcji. A zatem odpowiedź, która jest „faworytem” posiada mniejszą wartość.

Użytkownicy mogą udzielać odpowiedzi na pytania korzystając z kryptowaluty ethereum. Autor pytania zarabia na opłatach od użytkowników, którzy niepoprawnie wytypowali. Z kolei użytkownicy, którzy obstawili dobrze otrzymują profit za prawidłowo wytypowaną odpowiedź.

kryptowaluta augur rep

Rynek finansowy jest bardzo mocno uzależniony od szumy prognostycznego. Zmiany kursów bardzo często wywołują sami inwestorzy, którzy w dużej liczbie kupują lub sprzedają dany instrument.

Założeniem kryptowaluty Augur jest poznanie tych prognoz, co może wpłynąć na prawidłowe wytypowanie dalszych zmian cenowych nie tylko na rynku kryptowalut. Można tworzyć pytania zamknięte z dwoma opcjami odpowiedzi, a także pytania wielokrotnego wyboru z odpowiedziami w formie wartości liczbowych.

To całkiem sprytny projekt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, graczy obstawiających zakłady sportowe, a także socjologów i politologów.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Tokeny REP pozwalają wystawiać opinie

REP można zarabiać poprzez udzielanie prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania prognostyczne. Jest to wskaźnik reputacji, którą posiada dany użytkownik w systemie. Czy posiadanie tokenów REP przynosi określone korzyści? Jak najbardziej.

Każdy token daje udział w opłatach transakcyjnych. Innymi słowy, częsta aktywność i prawidłowe odpowiedzi pozwalają zbudować swoje udziały w systemie. Następnie, zgromadzone jednostki REP można przeznaczyć na zadawanie własnych pytań i zarabianie na opłatach transakcyjnych innych osób.

Samo udostępnienie prognozy nie wiąże się jeszcze z zyskami. Jeśli nasz faworyt, czyli w tym przypadku bardziej prawdopodobna odpowiedź okaże się błędna, stracimy określony udział REP przeznaczony na zadanie pytania.

Tematyka pytań jest całkowicie dowolna. Tylko od nas zależy, o co zapytamy innych użytkowników. Nietypowe pytania mogą skutkować małą ilością chętnych na udzielanie odpowiedzi. Wtedy nie generujemy zysków z opłat transakcyjnych.

Rolą autora pytania jest także zdanie sprawozdania do sieci, tak aby każdy użytkownik mógł skorzystać z zebranych odpowiedzi. Jeśli „sprawozdawca” nie wywiąże się z tego obowiązku, utraci tokeny REP, które przejdą na rzecz osób wywiązujących się z zadania.

Kryptowaluta Augur to dokładnie przemyślany system, dzięki czemu nie musimy się tutaj obawiać oszustw oraz sztucznego budowania szumów prognostycznych. Z całą pewnością, udostępniane wyniki należy oczywiście traktować jako prawdopodobne, ale nie brać ich za pewnik.

Najlepsza giełda do handlu z dźwignią. Brak weryfikacji, możliwość edytowania zleceń, duża płynność handlu:

Augur to system do prognozowania

Sytuację na rynku w dużej mierze kształtują sami inwestorzy. To ich opinie oraz przewidywania mają realny wpływ na to, jaką decyzję podejmują inni. Kryptowaluta Augur może zatem służyć do badania nastrojów i nastawienia innych inwestorów.

Uzyskiwane wyniki są bardzo cenne szczególnie, gdy pytanie dotyczyło przyszłych zmian kursu instrumentu finansowego. Efekt inteligencji zbiorowej może w tym przypadku zadziałać jak samospełniająca się przepowiednia.

Wielu użytkowników pod wpływem pozytywnych wyników zdecyduje się zainwestować w dany instrument finansowy, a to wywoła założony wzrost jego kursu. Być może obserwujemy rozwój globalnej sieci prognostycznej, która w ciągu kilku lat będzie miała realny wpływ na zachowanie rynku finansowego.

Ogromna liczba użytkowników pozwala na w miarę dokładne ocenienie nastrojów oraz właściwe wykorzystanie inteligencji zbiorowej.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Portfel i kupno

Kryptowaluta Augur jest cały czas rozwijana i udoskonalana przez sztab deweloperów. Warto obserwować ten ciekawy system, a także udostępniane w nim sprawozdania. Znajdziesz je na głównej stronie projektu po rejestracji lub pobraniu aplikacji.

Gdzie kupić Augur?

Najlepszym wyjściem jest wybór giełdy charakteryzującej się minimalnymi prowizjami i brakiem przymusu weryfikacji. Przeczytaj poradnik jak kupować na Binance, ponieważ oprócz dwóch wymienionych, ta platforma posiada też inne zalety. Udostępnia bardzo pomocne rodzaje zleceń niedostępne na innych giełdach oraz handel z dźwignią.

Jak portfel do tokenów REP?

Najbezpieczniejszym wyborem zawsze jest portfel sprzętowy taki jak Trezor T. Sprawdź też inne portfele do bitcoina i kryptowalut.

Czy warto kupić Augur?

Z całą pewnością jest to projekt charakteryzujący się ciekawą koncepcją. Czy inwestycja się opłaci? Jeśli uda się kupić tokeny po bardzo niskiej cenie wtedy jest szansa, że tak. Podczas kryptowalutowej hossy ceny większości coinów idą mocno do góry. Przed dokonaniem zakupu dobrze poznaj projekt Augur i na tej podstawie podejmij decyzję o inwesycji.


Źródła:

https://www.augur.net/faq/

https://github.com/AugurProject/whitepaper