Jak zarabiać bitcoiny? – Najbardziej zyskowne sposoby zarabiania BTC

Z artykułu dowiesz się jak zarabiać bitcoiny posiadając wkład finansowy. Na tym polu jest największy potencjał do zysków. Metody darmowe wymagają osobnego tekstu, który z czasem napiszę w ramach uzupełnienia tematu.

W tym wpisie znajdziesz sposoby pozwalające zarabiać na bitcoinach przyzwoite kwoty. Wymagają one zaangażowania oraz nauki nowych rzeczy. Nie ma gwarancji zysków, za to istnieje wysokie ryzyko utraty kapitału.

Oprócz opisu znajdziesz moją opinię na temat każdego z wymienionych sposobów. Z dużej części z nich nie korzystam. Mimo to umieściłem je w artykule ponieważ bez wątpienia pozwalają zarabiać bitcoiny. Każda z wymienionych sekcji zawiera kilka podpunktów będących rozwinięciem.

Jak zarabiać bitcoiny?

Sposobów pozwalających zarabiać bitcoiny jest sporo. Istnieją opcje ryzykowne, ale sensowne. Są też metody zupełnie szalone. Bazujące bardziej na szczęściu niż realizacji ustalonego planu popartego wiedzą.

1. Spekulacja to najlepszy sposób na zarabianie bitcoinów

Spekulacja na giełdach jest moim zdaniem najlepszą opcją pozwalającą zarabiać na bitcoinach. Wymaga minimalnego wkładu finansowego i pozwala osiągać zyski na wysokim poziomie.

Kursy kryptowalut ulegają drastycznym zmianom dlatego spekulacja na tym polu jest znakomitą okazją do zarabiania bitcoinów. Możesz prowadzić spekulacje na różne sposoby i z dowolną częstotliwością.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Day trading

Codzienny handel na giełdzie. Opiera się na wykonywaniu transakcji na podstawie niewielkich wahań kursu. Najlepiej handlować na parach BTC/krypto. Wtedy zysk jest realizowany w bitcoinie, a bazowa ilość monet rośnie. Decyzje podyktowane są głównie analizą techniczną, czyli wynikają z zachowania wykresu. Tutaj podstawy analizy technicznej: Jak wyznaczyć wsparcie i opór?

Ten sposób jest dobry jeśli masz spore doświadczenie lub korzystasz ze sprawdzonych sygnałów kupna i sprzedaży. Osoba bez doświadczenia i wsparcia prawdopodobnie poniesie stratę. Day trading wymaga sporego zaangażowania. Trzeba być przy komputerze, aby w razie czego móc szybko zareagować.

Handel z dźwignią

Możesz dokonywać transakcji za pożyczone bitcoiny. Dźwignia polega na znacznym podniesieniu kapitału bazowego co pozwala adekwatnie zwiększyć zysk lub stratę. Zobacz opis giełdy Bitmex, która pozwala na handel z dźwignią w oparciu o kursy popularnych kryptowalut.

Handel kontraktami to metoda dla starych wyjadaczy. Wymaga doświadczenia, wiedzy, oraz zaangażowania czasowego. W zamian możesz zwielokrotnić ilość zarobionych bitconów nawet x 100. Zobacz powiązany poradnik czym są kontrakty Binance Futures.

Arbitraż

Pozwala zarabiać bitcoiny w oparciu o różnice kursowe występujące na giełdach kryptowalut. Każda platforma to osobny organizm dlatego ceny bitcoina mogą się odrobinę różnić. Najpierw należy znaleźć dwie giełdy z różnymi cenami BTC. Potem wystarczy kupić bitcoina na giełdzie A, przelać na giełdę B i od razu sprzedać.

Operację powinno się przeprowadzać jak najszybciej, a warunkiem jej powodzenia jest utrzymanie różnicy kursowej. Ta metoda jest mniej ryzykowna niż dwie powyższe, ale zysk jest niewielki nawet w przypadku powodzenia. Wymaga sporo czasu na szukanie odpowiednich platform i warunków rynkowych.

Hodling

Polega na długoterminowym przechowywaniu. Kupujesz daną kryptowalutę i czekasz. Sprzedajesz gdy jej kurs wzrośnie w znaczącym stopniu i powiększasz ilość posiadanych BTC. W ten sposób możesz zarabiać bitcoiny bez większego zaangażowania. Wystarczą dwie, trzy dobre transakcje w roku.

Sposób opiera się na bardzo dużych wahaniach kursów kryptowalut, które na tym rynku są normalne. Wzrosty rzędu kilkuset, czy nawet kilku tysięcy procent zdarzają się. Najważniejszy jest tutaj moment wejścia w rynek. Należy to zrobić najlepiej po pęknięciu bańki spekulacyjnej, lub w okresie długotrwałej bessy.

Ta metoda zarabiania bitcoinów nadaje się dla osób, które mają kapitał, ale nie mają czasu na codzienne doglądanie inwestycji ani doświadczenia niezbędnego w tradingu.

Ciekawa jest geneza samego słowa. Pochodzi od angielskiego hold (trzymać). W początkowej fazie istnienia bitcoina, użytkownik jednego z popularnych forów w temacie wątku zrobił błąd i użył hodl zamiast hold.

Błędnie zapisane słowo przyjęło się i od tamtej pory jest stosowane. Hodl oznacza długoterminowe przechowywanie bitcoina lub kryptowalut.

2. Zarabianie bitcoinów na miningu

Mining to kopanie bitcoinów. Zarabianie bitcoinów w ten sposób wymaga sporego nakładu finansowego. Trzeba kupić koparki, czyli specjalne komputery. Jedna koparka to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Mam na myśli urządzenie odzwierciedlające się średnim poziomem wydajności.

Do tego dochodzi koszt prądu, który jest nie mały. Utrzymanie jednej koparki kosztuje około 300zł miesięcznie. Należy uwzględnić koszty napraw i przestojów. Musisz dysponować stałym dostępem do internetu oraz wiedzieć jak uruchomić i skonfigurować sprzęt.

zarabianie bitcoinów kopanie
Zarobki z kopania bitcoina w okresie roku.

Nawet jeśli zorganizujesz pieniądze i wszystko odpowiednio ustawisz, szansa na zysk jest niewielka. Wydobywanie BTC balansuje na granicy opłacalności. Trudno jest zarabiać bitcoiny w ten sposób, choć jest to możliwe.

Aby proceder był zyskowny niezbędne są odpowiednie warunki. Duża ilość posiadanych koparek, tani prąd, niski współczynnik trudności wydobycia, brak przestojów i problemów ze sprzętem. To najważniejsze z nich.

Kopanie w chmurze

Zamieszczam jako uzupełnienie, choć ma to niewiele wspólnego z miningiem prowadzonym na własną rękę. Zakup udziałów w kopalni, czy wydobywanie w chmurze to metody pozwalające zarabiać bitcoiny ludziom którzy takie usługi proponują. Dla użytkownika, szansa na zysk w takim systemie jest bliska zeru.

3. Możesz zarabiać bitcoiny posiadając stronę

Prowadzenie własnej strony internetowej (lub kilku stron) pozwoli Ci zarabiać bitcoiny w sposób prawie pasywny. Oczywiście nie od razu. Uruchomienie i wprawienie w ruch całej machiny wymaga sporej inwestycji, bardzo dużego zaangażowania, wiedzy o kryptowalutach i czasu.

Dodatkowo trzeba przyzwoicie znać prawidła marketingu w wyszukiwarkach internetowych (SEM) oraz w social mediach. Bez skutecznych działań na tym polu nie zarobisz ani złotówki.

Wiedza o bitcoinie i kryptowalutach jest niezbędna, abyś mógł tworzyć wartościową treść, która będzie przydatna dla czytelników. Wiedza z zakresu marketingu internetowego jest niezbędna, aby ta treść dotarła do zainteresowanych osób.

Nawet najlepszy artykuł lub materiał który przygotujesz, bez odpowiedniej promocji zniknie w odmętach internetu. Ruch możesz generować z wyszukiwarek lub mediów społecznościowych.

jak zarabiać bitcoiny blog
Wzrost odwiedzin mojego bloga w okresie 6 miesięcy od startu

Na początku dużo pracujesz i wydajesz, ale nic z tego nie ma. Bitcoiny nie chcą płynąć. Kupony możesz zacząć odcinać po około roku mądrej i intensywnej pracy.

Potrzeba masę energii by rozpędzić pociąg, ale gdy nabierze szybkości jest nie do zatrzymania. Dobrze rozkręcona strona internetowa pozwala zarabiać bitcoiny automatycznie.

Posiadając własną stronę z dużą ilością odwiedzających możesz zarabiać bitcoiny na kilka sposobów:

Sprzedaż powierzchni reklamowej

Płatne umieszczenie banera lub innej formy reklamy graficznej. Uważaj, aby nie przesadzić. Zbyt duża ilość banerów psuje ogólny wygląd witryny. Natomiast agresywne reklamy w formie wyskakujących okienek odstraszają i zniechęcają użytkowników.

Jeśli posiadasz własne zaplecze (sieć satelickich serwisów) możesz na nim publikować płatne banery. Masakrowanie głównej strony groszowymi reklamami to w mojej opinii barbarzyństwo.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Publikacja artykułów sponsorowanych

Ktoś przygotowuje tekst promocyjny, a Ty publikujesz go na swoim blogu. Tekst zazwyczaj zawiera jeden lub więcej linków do promowanego projektu.

Nawet przy stronie z dużym ruchem, zarobek z dwóch powyższych źródeł jest niewielki. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Promowanie programów partnerskich

Mam na myśli systemy, które zgadzają się matematycznie i w zamian za pozyskiwanie klientów wypłacają prowizję pochodzące ze sprzedaży prawdziwych produktów i usług.

Piramidy finansowe pozwalające zarabiać na bitcoinach omówiłem w dalszej części artykułu. Tam również jest wynagrodzenie prowizyjne, ale z uwagi na różny sposób działania, obszary te rządzą się zupełnie innymi prawami.

Najlepsze są programy partnerskie płacące prowizję od każdej aktywności pozyskanego klienta. Ktoś rejestruje się z Twojego linka i za każdym razem gdy dokona transakcji otrzymujesz niewielki procent.

W tej grupie znajdziesz programy partnerskie giełd kryptowalutowych i niektórych kantorów. Giełda inkasuje około 0.1% od każdej transakcji. Z tej kwoty naliczana jest Twoja prowizja wynosząca od 20% do 40%.

Firmy sprzedające sprzętowe portfele do bitcoina i kryptowalut również posiadają program partnerski. Otrzymujesz prowizję od sprzedaży. Kwota jest jednorazowa, bowiem zakupu takiego sprzętu klient dokonuje tylko raz.

Z ciekawych rozwiązań w tym segmencie warto wymienić największy sklep internetowy Amazon, który w swojej ofercie posiada wiele produktów powiązanych z bitcoinem oraz płaci prowizje za ich polecanie.

4. Zarabianie bitcoinów z odsetek

W zamian za pożyczony lub zainwestowany kapitał możesz zarabiać bitcoiny z wypłacanych odsetek. Profit wynosi maksymalnie kilkanaście procent rocznie więc majątku na tym nie zbijesz. Niemniej jest to ciekawa alternatywa.

Pożyczki bitcoinowe

Schemat działa tak samo jak przy pożyczaniu złotówek. Pożyczasz komuś bitcoiny i dostajesz w ratach zwrot z procentem. Istnieją serwisy internetowe, które kojarzą pożyczkodawców i pożyczkobiorców oraz ułatwiają całą procedurę. Jednym z bardziej znanych jest Bitbond.com

Nie do końca się orientuję w jaki sposób przebiega windykacja w przypadku zalegania ze zwrotem długu. Nie wiem też na ile jest skuteczna. Moim zdaniem ryzyko nie spłacania zobowiązań jest spore.

Kontrakty SWAP

Kontrakty SWAP umożliwiają pożyczanie bitcoinów osobom inwestującym z wykorzystaniem dźwigni. Sam ustalasz wysokość oprocentowania. Kontrakty są rozliczane co minutę. W takim odstępie czasowym otrzymujesz zwrot środków w niewielkich transzach.

Osoby poszukujące kapitału z oczywistych względów wybierają kontrakty najniżej oprocentowane. Jeśli ustawisz zbyt wygórowaną wartość kontrakt może pozostać nie wykorzystany i nie będzie zarabiał bitcoinów.

Kontrakt możesz w dowolnym momencie otworzyć i zamknąć. W chwili zamknięcia od razu otrzymujesz kwotę plus odsetki. Możesz zarabiać bitcoiny w taki sposób korzystając z polskiej giełdy Bitmarket.pl

Kontrakty SWAP pozwalają na zastosowanie procentu składanego, co wpływa pozytywnie na ostateczny zwrot z inwestycji.

Udział w zyskach

Niektóre firmy z branży kryptowalut oferują udział w zyskach. Wystarczy kupić emitowaną przez nie kryptowalutę, by potem otrzymywać niewielki procent wypracowanego profitu. Zysk zależy od ilości posiadanych monet.

Tego rodzaju możliwość oferuje giełda Bibox. Jest to jedna z większych obecnie platform wymiany kryptowalut. Jak uczestniczyć w podziale zysków dokładnie opisałem w podlinkowanym artykule.

Udział w zyskach giełdy Bibox pozwala zarabiać bitcoiny pośrednio, ponieważ profit jest wypłacany w ethereum. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ethereum od razu sprzedać i powiększyć saldo BTC.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

5. Hazard jako metoda na zarabianie bitcoinów

Metoda kontrowersyjna, ale przy dużej porcji szczęścia pozwala zarabiać bitcoiny. Są to sporadyczne strzały niż zaplanowany i powtarzalny proces.

Kasyna bitcoinowe

Bitcoinowe kasyna powstają jak grzyby po deszczu. Jak przystało na przybytki hazardu mamią wizją niebotycznych wygranych. Owszem, wygrana będzie duża ale nie stanie się Twoim udziałem. Kasyno bowiem zawsze wygrywa.

Sama konstrukcja matematyczna gier liczbowych dostępnych w kasynie daje niewielki procent przewagi organizatorowi. Gdyby to działało uczciwie, to nawet przy niekorzystnym układzie sił można by spróbować szczęścia.

Któż jednak wie, czy jakiś dobry (dla kasyna) duch nie pomaga w losowaniu? Jeśli wszystkie losowania odbywają się przez internet nie ma żadnej możliwości aby sprawdzić czy proces przebiega uczciwie.

jak zarabiać bitcoiny btc

Podkręcane automaty, tarte kości do gry, wyszkoleni krupierzy i szereg innych sztuczek zwiększających szanse organizatora procederu to norma w tradycyjnych kasynach. W internetowych zapewne jest podobnie. Dlatego zarabianie bitcoinów w ten sposób to słaby pomysł.

Wyniki sportowe

Inna opcja hazardu to obstawianie wyników sportowych. Tutaj możliwość oszustwa jest niewielka. Poza sporadycznymi przypadkami ustawiania meczów, w grę wchodzi tylko szczęście.

Można próbować. Pytanie czy warto? Nie ma na tym polu zbyt wielu sposobów zarządzania ryzykiem. Być może, mając szczęście, zarobisz bitcoiny. Jak dla mnie nie warto próbować, będąc zależnym tylko od szczęścia.

6. Pogramy HYIP pozwalają zarabiać bitcoiny

HYIP (High Yield Investment Program) – programy inwestycyjne wysokiego ryzyka. Charakteryzują się bardzo dużymi stopami zwrotu. Zazwyczaj są to piramidy finansowe przykryte lepszą lub gorszą fasadą w postaci legendy marketingowej.

Do grona HYIP zaliczam programy z naliczeniami, revshare, matrixy, dublery, cyclery, oraz wszelkiej maści hybrydy wymienionych systemów.

Wysokość i sposób naliczania zysków mogą się znacząco różnić. Istnieją agresywne systemy płacące 5% dziennie oraz programy z profitem 20% miesięcznie. Im większy procent, tym krótsza żywotność.

jak zarabiać bitcoiny hyip
Warunki oprocentowania depozytu i kalkulator zysków BTC. Źródło: coinanza.com

Większość programów HYIP przyjmuje płatności w kryptowalutach. Możesz zarabiać bitcoiny w ten sposób pod warunkiem, że zdążysz wypłacić depozyt zanim program upadnie.

Gdy w systemie jest najwięcej pieniędzy, organizator zamyka interes pozostawiając na lodzie użytkowników, którzy nie zdążyli wypłacić zysku i wkładu. Prawdopodobieństwo poniesienia straty jest spore. Zastanów się dobrze zanim wejdziesz na tą ścieżkę.

Jeśli program nalicza w USD może się zdarzyć, że mimo zysku w USD wypłacisz z niego niej bitcoinów niż wpłaciłeś. Taka sytuacja zaistnieje gdy kurs bitcoina znacznie wzrośnie.

Programy typu HYIP są mocno reklamowane w internecie. Dlatego rozwinę temat odrobinę. Jeśli szukałeś informacji o tym jak zarabiać bitcoiny być może już się na nie natknąłeś.

Legenda marketingowa

Jest to bzdura wymyślona i powtarzana dla uwiarygodnienia źródła rzekomych zysków. Całość przecież nie może się opierać tylko na wpłatach i wypłatach. Klientowi serwuje się bajkę, że inwestuje w innowacyjną firmę.

Pomysłowość twórców programów HYIP jest naprawdę imponująca. Udostępniają oni niezwykle intratną okazję do zainwestowania w plantację kawy, palm olejowych, morski transport kontenerów, oglądanie reklam, trading na forexie, wydobywanie ropy, utylizację śmieci, nieruchomości w Australii i tak dalej.

Ostatnio bardzo popularne są bajki powiązane z zarabianiem bitcoina i altcoinów. Sprzedaż pakietów mocy wydobywczej, licencje na zakup fikcyjnych kryptowalut, udziały w fikcyjnych startupach. Kopanie bitcoinów w chmurze to zazwyczaj przykrywka dla programu HYIP.

Prowizje

Dla jasności. Wielopoziomowy system prowizyjny nie świadczy o piramidalności projektu. Decyduje o tym sam model „biznesowy” oraz  przepływy pieniężne.

Programy HYIP bardzo często są promowane w mediach społecznościowych ponieważ pozwalają zarabiać bitcoiny z osób poleconych. Prowizje są wysokie dlatego chętnych do reklamowania nie brakuje.

Promocja jest okraszona solidną dawką propagandy podszytej tekstami na temat zmiany życia oraz innymi wzniosłymi ideałami (skądinąd słusznymi). W zestawie masa screenów przedstawiających zarobki i potwierdzenia wypłat.

Do promocji często wykorzystuje się znane nazwiska (Kiyosaki), duże marki (Microsoft) oraz znane kryptowaluty (bitcoin). Bezprawnie zestawiając je z programem HYIP dla uwiarygodnienia.

Skuteczne zarabianie bitcoinów w programach HYIP

Najlepszy sposób na zarabianie bitcoinów w programach HYIP to polecanie. Metoda pozwala zarobić i to nie mało. Tym bardziej gdy system działa kilka lat, a grono poleconych jest spore.

Rekomendując komuś program HYIP dokładnie przedstaw ryzyka związane z uczestnictwem. Nie opowiadaj o realnej firmie i biznesie na lata bez ryzyka tyko po to, aby zwerbować poleconych. Wtedy Twoje działanie jest etyczne.

Jeśli chcesz zarabiać bitcoiny inwestując własny kapitał, pamiętaj by wysiąść z pociągu zanim ten zdąży się rozbić. Nie wierz w zapewnienia właścicieli i fejsbukowych liderów o znakomitej kondycji finansowej firmy, jej mega szybkim rozwoju czy innowacyjności.

Wejdź w dobrym momencie – na początku lub niedługo po starcie. Zaplanuj ile chcesz przeznaczyć i jaki czas zdeponowane bitcoiny mają zarabiać. Nie dokładaj do pieca i wypłać wszystko zgodnie z pierwotnym planem.

Przy odrobinie rozsądku i samodyscypliny programy HYIP są znakomitym sposobem na zarabianie bitcoinów. Jeśli jesteś niepanującym nad sobą hazardzistą nie angażuj się w to, bo zapłacisz dużą cenę.

Jak zarabiać bitcoiny? – podsumowanie

Można wejść w najbardziej nawet ryzykowny temat. Każdy ma prawo robić ze swoimi bitcoinami to na co ma ochotę. Grunt żebyś wiedział co jest czym. Na tej podstawie bowiem określasz ryzyka i planujesz strategię.

Zanim pochopnie w coś wejdziesz zrób solidny reserch i poznaj podstawy działalności, którą chcesz podjąć. Lepiej stracić okazję niż pieniądze. Ta mądra maksyma dotyczy również zarabiania bitcoinów.

Błędne określenie ryzyk związanych z konkretną metodą pozwalającą zarabiać bitcoiny może Cię drogo kosztować.

Inaczej będziesz podchodził do tematu wiedząc, że to program HYIP, a inaczej jeśli myślisz, że masz do czynienia z realną firmą. Na tej bazie będziesz podejmował ważne decyzje takiej jak ilość bitcoinów, którą chcesz przeznaczyć do zainwestowania.

W artykule ledwie musnąłem przywołane zagadnienia. Jest to drogowskaz, który ułatwi odpowiedź na pytanie jak zarabiać bitcoiny. Szczegółowe informacja na temat każdego z wymienionych sposobów bez problemu znajdziesz w internecie.

Pytania

Czy można zarabiać bitcoiny nie posiadając kapitału?

Tak. W takiej sytuacji sensownym wyjściem jest uczestnictwo w programach partnerskich uczciwych firm.

Jeśli wolisz szybsze i bardziej dochodowe metody zarabiania bitcoinów w grę wchodzi promowanie programów HYIP. W tym przypadku kwestie etyczne niech każdy rozważy sam.

Dobrym pomysłem jest branie udziału w promocjach typu airdrop. Niektóre z nich dają całkiem przyjemny profit, który można zamienić na bitcoiny.

Odradzam natomiast faucety, gry, czy wypełnianie ankiet. W rok zarobisz na dobry obiad. Szkoda czasu.

Jak zarabiać bitcoiny posiadając kapitał?

Najlepszy sposób to długoterminowy zakup kryptowalut. Wzrost ich kursu spowoduje powiększenie ilości zainwestowanych bitcoinów. Kup i trzymaj. Nie handluj codziennie, bo tego potrzebne są umiejętności.

Środki wypłać z giełdy na portfel sprzętowy typu Ledger Nano S, by mieć pełną gwarancję bezpieczeństwa. Gdy kursy wzrosną wpłać ponownie na giełdę i zrealizuj zysk.

Czy cudowne systemy typu „bitcoin profit” pozwalają na zarabianie BTC?

Nie. To jest zwykłe oszustwo. Nie wypłacisz stamtąd ani grosza. Wszystkie opinie internetowe na ten temat są sfabrykowane. Nie daj się nabrać na cudowne systemy do zarabiania BTC.

6 komentarzy do wpisu „Jak zarabiać bitcoiny? – Najbardziej zyskowne sposoby zarabiania BTC”

 1. Wymienione tu sposoby na zarabianie bitcoinów są dobre dla osób, które mają trochę środków oraz są zdeterminowane do długotrwałego i w miarę rozsądnego działania. Większość osób szuka metod gdzie nie trzeba nic robić i gdzie nie potrzeba nic inwestować. Najlepiej z gwarancją co najmniej KNF 🙂

  Odpowiedz
 2. To co robią internetowi naganiacze ne fecebooku czy instagramie przechodzi ludzkie pojęcie. Wypisują różne bzdury, aby tylko przekonać naiwnych do wpłat. Co chwilę polecają nowy cudowny biznes do zarabiania bitcoinów lub kryptowalut. Wciskają ciemnotę, że są to prawdziwe firmy. Chyba nikt kto ma odrobinę oleju w głowie w to nie wierzy.

  Odpowiedz
 3. Część z tych metod zupełnie bez sensu. Kto będzie teraz pisał bloga, aby w odległej przyszłości być może zarobić bitcoiny. Pożyczanie na procent też bez sensu. Ile trzeba mieć BTC aby to się opłacało? Najlepsze z wymienionych sposobów to trading i programy hyip. Tu jest kasa. Nawet z małego kapitału można zarobić sporo bitcoinów.

  Odpowiedz
 4. W końcu znalazłem świetny artykuł 😉 Dzięki! Czytałeś kolego wcześniej książkę „Sekrety 12 sposobów jak zarabiać na kryptowalutach”?

  Odpowiedz
  • Nie czytałem. Większość przedstawionych metod testowałem samodzielnie, dlatego wiem co działa, a na co szkoda czasu. Mam nadzieję, że przytoczony tytuł zawiera rzetelne informacje, a nie marketingowy bełkot mający na celu nagonienie jeleni do wpłat.

Dodaj komentarz