Kryptowaluta Ardor (ARDR)

Kryptowaluta Ardor miała być całkowicie niezależnym projektem, który rozwiąże liczne problemy. Pomysł stworzenia nowej platformy narodził się jeszcze w 2013 roku gdy rynek kryptograficzny nie był tak rozwinięty jak obecnie. Za stworzenie projektu odpowiadają deweloperzy z firmy Jelurida zajmującej się rozwojem technologii blockchain.

Spis treści:

TwórcyKristina Kalcheva, Lior Yaffe
Data powstania2016
ICONie
Otwarty kodTak
PortfelTylko dedykowany Ardor Wallet
GiełdaBinance
NotowaniaKurs Ardor

Platformę postanowiono oprzeć na stworzonym w tym samym roku innowacyjnym kodzie źródłowym blockchainu NXT. Autorzy projektu dokonali niezbędnych zmian aby dostosować kod do potrzeb platformy transakcyjnej.

W kwestii wydobycia postawiono na innowację i własny konsensus Proof of Stake. Deweloperzy z Jelurida długo rozwiązywali problemy, które pojawiły się w wersji Beta.

Główną bolączką był niski poziom bezpieczeństwa w przypadku nowych funkcji dodawanych przez użytkowników platformy. Wprowadzono zatem rozwiązanie łańcucha głównego oraz łańcuchów dziecięcych (childchains). Oficjalna wersja wystartowała 1 stycznia 2018.

Opis Ardor

Kryptowaluta Ardor to zaawansowany system wprowadzający nowe rozwiązania i funkcje. To zdecentralizowana platforma płatnicza umożliwiająca szybkie, wygodne i anonimowe transakcje w sieci. Ogromną zaletą systemu jest odrębny kod źródłowy niezależny od innych, dużych kryptowalut.

Nacisk położono również na bezpieczeństwo. Innowacyjny system childchains umożliwia użytkownikom dodawanie do dziecięcego łańcucha nowych funkcji, które będą chronione przez łańcuch główny. Jak w praktyce funkcjonuje kryptowaluta Ardor?

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Czym jest kryptowaluta Ardor?

Obecnie, największe platformy transakcyjne w zdecentralizowanej sieci blockchain to przede wszystkim bitcoin oraz ethereum. Głównie na bazie drugiej z wymienionych platform tworzone są nowe projekty.

Od kilku lat największe kryptowaluty borykają się z problemem coraz większej popularności, która nie była brana pod uwagę kilka lat wcześniej. W związku z tym, sieci blockchain stają się mocno obciążone, co znacznie utrudnia ich użytkowanie. Odpowiedzią na te bolączki ma być kryptowaluta Ardor. 

kryptowaluta ardor ardr

Deweloperzy z Jelurida przewidzieli sporą część problemów i wykorzystując blockchain NXT postanowili je wyeliminować.

Główną innowacyjnością jest tutaj struktura łańcucha głównego, od którego odbiegają łańcuchy dziecięce należące do użytkowników.

Każdy łańcuch poboczny może uwzględniać inną walutę płatności oraz dodawać kolejne funkcje.

Jest to szczególnie istotne dla firm, które zdecydują się skorzystać z platformy Ardor. Systemy zabezpieczające dostępne na łańcuchu głównym automatycznie przechodzą na łańcuchy poboczne gwarantując wysokie bezpieczeństwo transakcji.

Rozproszenie łańcucha sprawia, że struktura jest stosunkowo lekka i zapewnia odpowiednio wysoki poziom skalowalności. Początkowo, w obiegu rynkowym wykorzystywano wyłącznie tokeny ARDR zachowane w Blockchainie NXT.

Jednak już w 2017 roku zespół Jelurida postanowił stworzyć podporządkowany łańcuch poboczny tworząc kryptowalutę Ignis.

Natywny system płatności sprawia, że użytkownicy mogą dokonywać swobodnych operacji finansowych przy użyciu kryptowaluty Ignis (oraz innych walut cyfrowych) bez konieczności posiadania tokenów ARDR. Taka swoboda często jest niemożliwa w sieci Ethereum wykorzystującej tokeny w standardzie ERC20.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Kopanie coinów ARDR

W przypadku platformy Ardor nie istnieje klasyczne kopanie kryptowalut. W projekcie zastosowano własny konsensus Proof of Stake. Użytkownicy posiadający przynajmniej 1000 tokenów ARDR mogą utworzyć własny węzeł, który będzie porządkował i weryfikował transakcje przeprowadzane w obrębie łańcuchów.

Transakcje są stakowane czyli grupowane w obrębie jednego węzła. Im większa liczba tokenów zdeponowanych na koncie, tym większe wynagrodzenie w postaci tokenów. Podaż została ograniczona do jednego miliarda tokenów.

Wykorzystanie kryptowaluty ARDR

Kryptowaluta Ardor to doskonale rozwinięta i zaawansowana platforma transakcyjna, która umożliwia dokonywanie szybkich i anonimowych płatności w obrębie projektu.

W praktyce działa to następująco: Firmy, sklepy, giełdy oraz wszystkie inne serwisy proponujące sprzedaż usług lub produktów mogą założyć swój odrębny blockchain poboczny w sieci Ardor.

W ten sposób, klienci firm będą mogły dokonywać transakcji przy pomocy kryptowalut. Co szczególnie istotne, użytkownicy nie są ograniczeni do tokenów ARDR czy Ignis. Każdy łańcuch dziecięcy może być dostępny w innej walucie cyfrowej, a także proponować własne funkcje dodane w języku JAVA.

Technologia łańcucha macierzystego i podrzędnego gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwo, wysoką skalowalność oraz możliwość dokonywania transakcji między kilkoma łańcuchami. Nowoczesne rozwiązania wprowadzone w systemie sprawiają, że obecnie jest to jedna z najlepiej rozwiniętych, zdecentralizowanych platform płatniczych.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Zakup i portfel

Popularność kryptowaluty Ardor stale rośnie. Twórcom projektu udało się spełnić najważniejsze założenia stojące u podstaw. Innowacyjny system łańcucha macierzystego i podlegających mu łańcuchów dziecięcych pozwala na rozwiązanie wielu problemów. Transakcje są wygodne i nie wymagają posiadania macierzystej kryptowaluty ARDR.

Poboczne łańcuchy mogą być wzbogacane przez użytkowników przez dodatkowe funkcje z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Projekt stale się rozwija i zyskuje sympatie wielu podmiotów zewnętrznych. Coraz większa liczba firm, sklepów oraz serwisów usługowych rejestruje łańcuch poboczny aby umożliwić swoim klientom dokonywanie płatności kryptowalutami.

Gdzie kupić Adrdor?

Najlepszym sposobem pozyskania coinów ARDR jest zakup na giełdach kryptowalut. Rosnąca popularność sprawia, że dostępność kryptowalut Ardor i Ignis stale rośnie.

Aktualna cena oscyluje w granicy 0,05 dolara amerykańskiego. Token Ignis jest tańszy, ale należy uwzględnić niedługi okres obecności kryptowaluty na rynku. ARDR możesz kupić na solidnej i sprawdzonej platformie. Zobacz poradnik do Binance.

Jaki portfel do Ardor?

Kompatybilne portfele dostarczają deweloperzy z firmy Jelurida. Ardor Wallet można wykorzystać zarówno z poziomu przeglądarki, jak również aplikacji desktopowej na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Portfele do Ardor umożliwiają także przechowywanie tokenów Ignis oraz innych walut cyfrowych dostępnych z poziomu łańcuchów podrzędnych. Na ten moment, kryptowaluty nie możemy przechowywać w portfelach sprzętowych takich jak Trezor T.

Aplikacje dostarczane przez dewelopera są intuicyjne oraz odporne na ataki hakerów. Każdy poradzi sobie z obsługą. Zobacz popularne portfele do bitcoina i kryptowalut.

Czy warto zainwestować w ARDR?

Najlepszym czas do zakupu ARDR był w momencie gdy za ich posiadanie można było otrzymać tokeny Ignis. Decyzję o ewentualnej inwestycji oprzyj na samodzielnej analizie i informacjach z różnych źródeł.


Źródła:

https://ardorplatform.org/ardor-child-chains/

https://www.jelurida.com/sites/default/files/JeluridaWhitepaper.pdf