Kryptowaluta OmiseGo (OMG)

Możemy porównać projekt do internetowego banku, który nie będzie miał nad sobą żadnego nadzoru, a jednocześnie umożliwi powszechnie znane usługi. Kryptowaluta OmiseGo to platforma, której głównym zadaniem jest oferowanie usług bankowych.

Kryptowaluty w dużej mierze opierają się na zdecentralizowanym systemie, który ma umożliwić anonimowe i w pełni bezpieczne transakcje. Zdaniem wizjonerów zajmujących się rozwojem technologii blockchain, wadą tradycyjnych banków jest nadzór państwowy.

Spis treści:

Firma zarządzającaOmise Corporation
Data powstania2017
ICOTak
Otwarty kodTak
PortfelTrezor T
GiełdaBinance
NotowaniaKurs OmiseGo

Za rozwój platformy odpowiada firma Omise Corporation założona w maju 2013 roku przez Juna Hasegawę w Tajlandii. Początkowo, projekt działał na zasadzie aplikacji mobilnej, która umożliwiała przeprowadzanie operacji finansowych przy użyciu walut fiducjarnych bez konieczności posiadania rachunku bankowego.

Firma dalej funkcjonuje w takich krajach jak: Japonia, Singapur, Tajlandia oraz Indonezja. Kryptowaluta OmiseGo w pełni opiera się na działaniu zdecentralizowanej sieci Ethereum. Dalszy rozwój projektu jest zatem mocno uzależniony od rozwiązań implementowanych przez jedną z największych sieci kryptograficznych.

kryptowaluta omisego

Opis kryptowaluty OmiseGo

W roku 2017 twórcy projektu postanowili znacznie rozszerzyć swoją działalność w taki sposób, aby kryptowaluta OmiseGo stała się międzynarodową i ogólnodostępną platformą płatniczą.

W tym celu zapoczątkowano zbiórkę crowdfoundigową polegającą na sprzedaży tokenów OMG w formie ICO. Kryptowaluta OMG bazuje na tych samych systemach co Ethereum.

Zbiórka pozwoliła zgromadzić na koncie firmy 25 milionów dolarów na rozwój projektu. W ramach sprzedaży tokenów OMG do klientów trafiło ponad 70% nakładu.

Na początku 2019 roku wystartowała pełna wersja. Wykorzystuje ona niedawno wprowadzony system Plasma Cash, który rozwiązuje problem niskiej skalowalności.

Dzięki temu, kryptowaluta OmiseGo będzie mogła obsługiwać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy transakcji w ciągu jednej sekundy. Rozwiązanie Plasma Cash zostało zaimplementowane przez deweloperów zajmujących się rozwojem sieci Ethereum.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Jak wykorzystać OmiseGo?

Zdecentralizowany bank to oksymoron, ale ten pomysł od dawna przewijał się w wypowiedziach osób zaangażowanych w rozwój technologii blockchain.

Kryptowaluta OmiseGo to rozbudowana platforma finansowa, która świadczy usługi na zasadzie tradycyjnego banku. Umożliwia zatem przeprowadzanie szybkich płatności, gromadzenie aktywów, inwestowanie w instrumenty finansowe, a nawet zaciąganie cyfrowych kredytów.

Ideą projektu jest uwolnienie ludzi od konieczności posiadania spersonalizowanych rachunków bankowych. W sieci OmiseGo nie posługujesz się danymi osobowymi, co oznacza że operacje finansowe są przeprowadzane anonimowo.

Pewną wadą kryptowaluty OmiseGo jest duże uzależnienie od sieci Ethereum. Niemal wszystkie funkcje i możliwości wykorzystują bowiem rozwiązania, które wprowadza ETH.

Wykorzystanie technologii Plasma Cash umożliwiają przetwarzanie wielu tysięcy transakcji w ciągu jednej sekundy. Kryptowaluta OMG nie ma specjalnych zastosowań i obecnie jest wykorzystywana jako tradycyjny środek płatniczy podobnie jak inne waluty cyfrowe.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Kopanie i nakład tokenów

W przypadku tokenów OMG od samego początku nie było możliwości tradycyjnego kopania kryptowalut przez minerów. Maksymalna podaż jednostek była ograniczona do ponad 140 milionów.

Ponad 70% z nich trafiło do użytkowników, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt w trakcie zbiórki ICO. Aktualnie, pełny nakład kryptowaluty znajduje się w obiegu rynkowym. Pozyskanie tokenów OMG jest możliwe wyłącznie poprzez wymianę innej kryptowaluty lub walut fiducjarnych.

Kryptowaluta OmiseGo to platforma finansowa

Kryptowaluta OmiseGo to otwarto źródłowa platforma, która wykorzystuje zestaw narzędzi Software Development Kit. Za ich pośrednictwem, użytkownicy mają możliwość dokonywania transakcji Wallet-to-Wallet przy użyciu kryptowalut oraz walut fiducjarnych.

OMG to również zdecentralizowana giełda, która pozwala na zakup oraz przechowywanie aktywów w postaci dowolnych instrumentów finansowych.

Niezwykle ważnym czynnikiem, który przyczynił się do rozwoju projektu było zaimplementowanie technologii Plasma Cash, która eliminuje problem niskiej skalowalności. To sprawia, że sieć może przetwarzać wiele tysięcy transakcji w ciągu jednej sekundy.

Sama kryptowaluta OmiseGo w głównej mierze była wykorzystana do sprzedaży ICO w celu pozyskania środków na rozwój. Obecnie, tokeny funkcjonują jak tradycyjny środek płatniczy umożliwiający dokonywanie operacji finansowych.

Najlepsza giełda do handlu z dźwignią. Brak weryfikacji, możliwość edytowania zleceń, duża płynność handlu:

Podsumowanie opisu i pytania dodatkowe

Uwolnić ludzi od banków – to główna idea przyświecająca twórcom kryptowaluty OmiseGo. Patrząc na rozbudowaną ofertę usługową, sieć działa dokładnie tak samo jak tradycyjny bank.

Różnice? Brak nadzoru finansowego oraz możliwość anonimowego przeprowadzania transakcji. Platforma OmiseGo umożliwia płatności zarówno za pośrednictwem kryptowalut jak również tradycyjnych walut fiducjarnych.

opis omg
Część zespołu deweloperów OMG

Kryptowaluta OmiseGo zjednała sobie uznanie kilkuset tysięcy użytkowników. Zainteresowanie siecią wciąż rośnie. Jej dalszy rozwój w dużej mierze zależy od tego, na jakie rozwiązania zdecydują się deweloperzy zarządzający projektem.

Gdzie kupić OmiseGo?

Kryptowaluta OmiseGo jest tokenem działającym w standardzie ERC20. Ten fakt w dużym stopniu ułatwia giełdom implementację i udostępnienie handlu użytkownikom. OMG możesz kupić na ponad pięćdziesięciu platformach wymiany walut kryptograficznych i FIAT. Zobacz ranking giełd kryptowalut.

Jeśli cenisz sobie anonimowość wybierz platformę dbającą o prywatność użytkowników. Przeczytaj artykuł giełda kryptowalut bez weryfikacji.

Jaki portfel będzie najbezpieczniejszy?

Kryptowaluta OMG wykorzystuje standard ERC20. To sprawia, że możesz wykorzystać różne portfele do kryptowalut.

Najpopularniejszym i zalecanym portfelem jest MyEtherWallet dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Jako rozwiązanie najbezpieczniejsze polecam wbór portfela sprzętowego Ledger Nano S. Możesz również sprawdzić portfel desktopowy Exodus.

Tokeny OMG można przechowywać także w portfelu mobilnym Trust Wallet. Wybór portfela w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz sposobu, w jaki będziemy wykorzystywać posiadane aktywa.

Czy inwestycja w OMG może być opłacalna?

Token dobrze reaguje na rozpoczynającą się hossę. Nie jest to porzucony przez deweloperów projekt jakich wiele. Zakup w dobrej cenie może okazać się dobrą inwestycją. Na rynku kryptowalut nie ma nic pewnego, dlatego własne środki inwestuj zachowująć przy tym zdrowy rozsądek i umiar.


Źródła:

https://omisego.co/resources

https://github.com/omisego/plasma-cash