Ledger Nano Blue

ledger nano blueW roku 2018 na rynku zadebiutował nowy portfel sprzętowy Ledger Nano Blue. Urządzenie znacząco różni się od poprzednich modeli, ale dzięki temu oferuje znacznie większą wygodę oraz komfort użytkowania.

Niezmienne pozostało wysokie bezpieczeństwo, którym odznaczają się nowoczesne portfele sprzętowe. Jakie możliwości daje ten sprzęt? Gdzie i w jakiej cenie możemy go kupić? Czy jest to opłacalna inwestycja?

Jeśli szukasz sprawdzonego portfela sprzętowego odznaczającego się podobnym poziomem bezpieczeństwa i pięć razy niższą ceną przeczytaj ➙ recenzję Ledger Nano S.

Portfel Ledger Nano Blue

Poprzednie modele słynęły z niewielkich rozmiarów i przypominały nieco pendriva. Ledger Nano Blue jest znacznie większy i bardziej przypomina smartfon. Producenci zdecydowali się bowiem na implementację ekranu dotykowego.

Nowy model posiada znacznie większy wyświetlacz, a także oferuje pracę w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu, korzystanie z portfela jest wygodniejsze. Nie musimy go podłączać do innego urządzenia, aby w każdej chwili sprawdzić ile kryptowalut znajduje się na naszych adresach.

Cena portfela

Minusem sprzętu jest niewątpliwie cena. Obecnie, możemy go kupić za 279,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje prawie 1200 złotych.

Wysoka cena wynika z koncepcji jaką zastosował producent, który postanowił stworzyć urządzenie charakteryzujące się zupełnie nowym wyglądem. Jest to pierwszy w historii portfel sprzętowy wyposażony w duży ekran dotykowy.

gdzie kupić ledger blue
Portfel sprzętowy Ledger Nano Blue

Jeśli aktualna cena Ledger Nano Blue przekracza Twoje możliwości, możesz poczekać na atrakcyjne promocje lub wybrać któryś z tańszych modeli.

Gdzie kupić Ledger Nano Blue?

Zalecamy zakup z oficjalnego sklepu producenta. W ten sposób masz gwarancję, ze otrzymasz oryginalny i bezpieczny sprzęt. Unikaj aukcji internetowych, na których można kupić używane urządzenia. W takiej sytuacji portfel może być zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem.

Poprzedni właściciel przy pomocy kopii zapasowej może uzyskać dostęp do kryptowalut, które będziesz przechowywał na urządzeniu. Z tego względu najlepiej kupić nowy portfel dostępny na stronie producenta.

Obsługiwane kryptowaluty

Nie wiadomo dlaczego lista obsługiwanych kryptowalut nie jest tak imponująca, jak w przypadku starszych modeli. Na dzień dzisiejszy recenzowany portfel obsługuje kilkaset coinów i tokenów.

Na liście znajduje się Bitcoin i jego najważniejsze forki, Ethereum oraz tokeny ERC 20, a także Dash, Litecoin, czy też Ripple. Niestety brakuje chociażby EOS, Monero, Tezos, Zcash czy Lisk. Sprawdź jakie kryptowaluty obsługuje Ledger Nano X.

Portfel obsługuje też kilkadziesiąt aplikacji do przechowywania walut wirtualnych. Oczywiście w każdym miesiącu publikowane są aktualizacje oprogramowania. Dzięki temu, lista obsługiwanych kryptowalut oraz aplikacji jest stale poszerzana.

Zalety

Producenci najpopularniejszego portfela sprzętowego idą z duchem czasu i starają się oferować swoim klientom nowoczesne urządzenia na miarę XXI wieku. Model Ledger Nano X, był wyjątkowo funkcjonalny oraz komfortowy w użyciu. Ledger Blue to zupełnie inna wizja, niemniej zalety ma podobne do poprzedników:

 

  • Ekran dotykowy - posiada duży wyświetlacz oraz panel dotykowy, dzięki czemu zarządzanie swoimi aktywami jest jeszcze łatwiejsze

  • Nowoczesna aplikacja - dedykowana aplikacja pozwala nam sprawdzić na ekranie wartość poszczególnych aktywów oraz aktualne kursy kryptowalut. Informacje są aktualizowane przy każdym podłączeniu portfela do urządzenia z dostępem do sieci

  • Łączenie bezprzewodowe - urządzenie możemy połączyć przez moduł Bluetooth z telefonem, laptopem oraz tabletem. Oczywiście istnieje również opcja tradycyjnego łączenia poprzez kabel USB

  • Doskonałe zabezpieczenia - podobnie jak w przypadku starszych modeli, pierwsza konfiguracja polega na zapisaniu 12 słów stanowiących kopię bezpieczeństwa, na wypadek zgubienia lub uszkodzenia portfela. Dostęp zabezpieczamy prywatnym hasłem. Wszystkie operacje zachodzą na portfelu, a nie na podłączonych urządzeniach

Wady

Cena portfela jest wysoka. Dodatkowo obsługuje on mniej kryptowalut niż poprzednie modele. Wadą może być też wielkość. Jest to kwestia dyskusyjna, bo zamysłem producenta było wypuszczenie portfela przypominającego smartfon.

Opinie na temat Ledger Nano Blue

Nowe urządzenie zostało entuzjastycznie przyjęte przez fanów kryptowalut. Wielu wyczekiwało bowiem unowocześnionego modelu z ekranem dotykowym. Dzięki temu, portfel stał się prostszy oraz przyjemniejszy w obsłudze.

Ledger Nano Blue zbiera bardzo pozytywne opinie, choć zdarzają się także mniej przychylne głosy osób, które cenią sobie kieszonkowy charakter innych modeli, które są rozmiaru pendriva.

opinie ledger nano blue
Intuicyjny panel do zarządzania kryptowalutami pozytywnie wpływa na opinie

Użytkownicy chwalą wysoki (jak zwykle) poziom zabezpieczeń, przejrzysty panel do zarządzania środkami, a także regularne aktualizacje, które poszerzają możliwości urządzenia.

Dla kogo jest ten portfel?

Portfele sprzętowe słyną z najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Pracują w trybie offline dzięki czemu są odporne na próby ataków hackerskich. W związku z tym, Ledger Nano Blue jest dedykowany wszystkim użytkownikom, którzy cenią sobie bezpieczeństwo kryptowalut.

Niezależnie czy jesteś inwestorem, czy po prostu korzystasz z tej metody płatności każdego dnia, ten zapewni Ci również wysoki komfort. Urządzenie jest dedykowane osobom, które na swoim koncie posiadają duże ilości kryptowalut. Cena urządzenia jest bowiem dosyć wysoka. Przy niewielkiej zasobności portfela zakup urządzenia nie jest opłacalny.

Czy warto kupić?

Model Blue stanowi niemały przełom w aspekcie projektowania portfeli sprzętowych. To pierwsze urządzenie tego typu wyposażone w duży wyświetlacz i panel dotykowy. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

Cena w okolicy 1200 złotych sprawia jednak, że jest to opłacalna inwestycja w przypadku osób, które dysponują większymi zasobami kryptowalut. Produkt jest przeznaczony dla ludzi lubiących nowości i gadżety.

Oczywiście warto kupić ten portfel ponieważ poziom bezpieczeństwa, który oferuje jest porównywalny do modeli poprzednich. Portfele sprzętowe to najbezpieczniejsza forma przechowywania i korzystania z kryptowalut.

Dodaj komentarz