Kryptowaluta Iota

W 2015 roku zorganizowano dużą zbiórkę pieniędzy. To jeden ze sposób w jaki deweloperzy mogą pozyskiwac fundusze na swój startup. W taki sposób zespół tworzący kryptowalutę IOTA zebrał ponad 430 000 dolarów. Pieniądze te zostały przeznaczone na rozwój projektu i sukcesywne początki technologii tangle.

Firmy lub pojedyncze osoby zainwestowały w projekt w zamian za określoną ilość nowych coinów. Inwestycja przyniesie duży zysk, jeśli przedsięwzięcie okaże się rewolucyjne. Pozwoli to na pomnożenie zainwestowanej kwoty wszystkim, którzy uczestniczyli w przedsprzedaży.

Spis treści:

TwórcaDavid Sonstebo, Serguei Popov
Data powstania2017
ICOTak
Otwarty kodTak
PortfelTrezor T
GiełdaBinance
NotowaniaKurs Iota

Kryptowaluta Iota to projekt stworzony przez David’a Sonstebo i Serguei’a Popov’a. David ma doświadczenie w branży elektronicznej, ponieważ był posiadaczem fabryki procesorów. Serguei jest rosyjskim matematykiem.

Zespół to w głównej mierze programiści, matematycy i ludzie, którzy interesowali się blockchainem od czasów jego narodzenia. Nie występuje kopanie kryptowalut. Jest to opozycyjne w stosunku do coinów pierwszej i drugiej generacji, czyli Bitcoina i Ethereum.

Jest to rewolucyjne rozwiązanie, dzięki któremu kryptowaluta IOTA weszła do wąskiego kręgu pionierów wśród sieciowych monet. Ten zdecentralizowany nominał jest wyraźnie inspirowany potrzebą stworzenia czegoś unikalnego. Kod źródłowy jest powszechnie znany, a sieć rozproszona jak przystało na prawdziwą kryptowalutę.

kryptowaluta iota

Opis kryptowaluty Iota

Bitcoin działa według technologii blockchain. Jak sama nazwa wskazuje, są to powiązane ze sobą partie danych, które tworzą ciąg zwany łańcuchem bloków. Każdy taki sieciowy blok jest zbiorem informacji. Powstanie jednego bloku zajmuje około dziesięciu minut.

Kryptowaluta Iota działa w oparciu o tangle, który różni się znacząco od tej technologii. W tym rozwiązaniu postawiono na pełen indywidualizm. Każda, pojedyncza transakcja to jeden blok, w przeciwieństwie do zbioru transakcji w bloku bitcoina.

Tangle rozwiązuje problemy blockchain. Ten system wymaga od nadawcy danej transakcji wykonania potwierdzenia (dowodu pracy) dwóch transakcji innych użytkowników. W efekcie dokonywanie wymiany tego rodzaju usuwa tzw. górników z całego procesu.

Dzięki temu kryptowaluta Iota jest w stu procentach zdecentralizowana i nie pobiera nawet najmniejszych prowizji. Tangle w przeciwieństwie do blockchain działa szybciej, gdy baza użytkowników rośnie. Wydaje się być to dosyć dziwne, biorąc pod uwagę, że klasyczna sieć zapycha się w przypadku dużej liczby transakcji.

Jeśli szukasz przydatnych narzędzi, sprawdź zestawienie giełd, portfeli i aplikacji z których korzystam:

Internet of thinks –  Internet rzeczy

Po polsku, internet rzeczy, to chyba najdziwniejszy frazes jaki możemy usłyszeć. Internet rzeczy to koncepcja, która opiera się na całkowitej cyfryzacji życia. Postępująca technologia dominuje ludzkie życie coraz bardziej.

Kryptowaluta IOTA to projekt, który w przyszłość będzie pozwalał na podłączenie do ogromnej sieci większości elektronicznych urządzeń (zobacz opis Waltonchain działającego w tym samym sektorze).

Każdy człowiek będzie miał możliwość płynnego, szybkiego i uproszczonego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które zaczyna wyprzedzać swoje pokolenie.

Zagotowanie wody w czajniku, uruchomienie pralki za pomocą smartfona to przykłady jakie kryptowaluta IOTA ma zamiar wprowadzić w życie. Taka technologia po dziś dzień nie mieści się ludziom w głowach. Plany są futurystyczne i rozbudowane. Jest to jeden z bezdyskusyjnych pionierów na rynku kryptowalut.

Profesjonalna giełda z niskimi prowizjami, która nie wymaga weryfikacji i oferuje ponad 150 kryptowalut:

Kryptowaluta Iota współpracuje z największymi

Pod koniec roku mały projekt, który kosztował ułamek centa ogłosił podpisanie umów o współpracy z ogromnymi, renomowanymi spółkami. Ta informacja narobiła sporo szumu na branżowych forach internetowych.

Kryptowaluta IOTA nawiązała współpracę z globalnymi korporacjami takimi jak Bosch czy Microsoft. Wpływa to wiarygodność i napędza popularność. Kooperacje podejmowane z dużymi firmami spoza branży działają korzystnie na wizerunek.

Poza tym globalne korporacje przeznaczają swoje finanse, zatrudniając profesjonalistów pomagających rozwijać projekt.

29 października 2018 roku kryptowaluta IOTA organizuje w Berlinie wydarzenie, w którym zostaną omówione takie kwestie jak bezpieczeństwo, prywatność sieci tangle. 9 listopada, również w Niemczech planowana jest konferencja, której celem będzie omówienie polityki projektu, należącej do niego społeczności i ekonomiki.

Roadmap nie sugeruje w tym roku więcej wydarzeń, jednakże jak można się domyślić, na spotkaniach zostaną przedstawione nowe pomysły i idee, jakie zespół ma zamiar realizować w przyszłości.

Rozwój i ruch w społeczności powinny dobrze wpłynąć na wzrost wartości. Kryptowaluta IOTA to koncept przyszłościowy. Zespół, który pracujący nad internet of things mierzy wysoko. Inteligentnie zaprojektowana sieć, która umożliwia szybką wymianę danych poprzez urządzenia to  innowacyjne rozwiązanie. Skalowalność, szybkość, całkowita decentralizacja to rzeczy, które pozwalają czynić projekt wyjątkowym.

Data marketplace

Kryptowaluta Iota jest dziełem twórców znanych z tego, że dotrzymują słowa odnośnie obiecanych planów i celów. W roku 2017 niezwykle ważnym wydarzeniem było utworzenie data marketplace.

Jest to moduł udostępniania informacji z urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem kryptowaluty Iota. Pozwala on na wysyłanie wybranych treści do użytkowników. Firmami, które korzystają obecnie z data marketplace jest na przykład Orange czy Philips.

Ponadto, zespół stworzył swoją fundację. Działa ona na zasadzie non profit. Do jej partnerów należy między innymi Bosch. Fundacja ma na celu napędzanie ekonomii wzajemnie połączonych, autonomicznych urządzeń.

Zabezpieczenie fundamentalnej warstwy protokołów, opracowanie gotowego oprogramowania i rozwijanie go to również priorytety tej organizacji. Fundacja zaznacza, że promowanie nowoczesnych technologii dla nowych pokoleń jest kluczowym działaniem polepszającym jakość życia ludzi.

Najbezpieczniejszy portfel, w którym możesz przechowywać ponad 1000 różnych kryptowalut:

Zakup coinów i portfel do Iota

Czy kryptowaluta IOTA kiedykolwiek będzie w stanie przegonić bitcoina? Ciężko powiedzieć, ponieważ wszystko zależy od dalszego rozwoju projektu. Wartość zależy od realnego wykorzystania rozwiązań proponowanych przez zespół deweloperów projektu.

Gdzie kupić Iota?

Kryptowaluta IOTA dostępna jest na kilku giełdach. Z zakupem nie będzie najmniejszego problemu. Polecam największą giełdę kryptowalut. Zobacz instrukcję zakładania konta: Binance rejestracja.

W jakim portfelu przechowywać coiny?

W tym sezonie kryptowaluta IOTA wypuściła swój autorski portfel o nazwie Trinity. Testy bezpieczeństwa wyszły pozytywnie, a sama aplikacja pozwalająca przechowywać kryptowalutę jest sprawna i płynna.

Na smartfony dostępne są wersję na IOS i Androida. Windows phone nie doczekał się jeszcze aplikacji wspierającej ten system. Do przechowywania coinów nadają się też alternatywne portfele do kryptowalut. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest portfel sprzętowy Ledger Nano X.

Czy warto zainwestować w Iota?

Jest to jedna z topowych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej oraz pod względem technicznym. Projekt został stworzony od podstaw z wykorzystaniem nowej technologii. Jeśli twórcom uda się wdrożyć w życie założenia, kryptowaluta Iota może przynieść bardzo duży zwrot z inwestycji.


Źródła:

https://www.iota.org/verticals/industrial-iot

https://www.ericsson.com/en/internet-of-things