Jakie opinie zbiera Monfex? – opis giełdy
Monfex to świeży projekt, który pojawił się na rynku pod koniec 2018 roku. Wątek na forum bitcointalk został otworzony w styczniu 2019 roku. Nie przeszkodziło to nowej platformie tradingowej w przebiciu się do szerszego grona odbiorców.
Świat kryptowalut przechodzi coraz większe zmiany. Czasy, kiedy na zwykłych transakcjach można było zarobić kilkaset procent minęły. Miejmy nadzieję, że nie bezpowrotnie.
Od ostatniego rajdu na Bitcoinie pod koniec 2017 roku rynek stopniowo się ochładzał, aby następnie przejść w trend boczny. Dla wielu inwestorów to oznaczało straty, a w najlepszym wypadku stagnację lub mierne zyski.
Spis treści:
Recenzja Monfex
Na szczęście pojawiają się nowe instrumenty, które umożliwiają wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Jednym z nich jest giełda Monfex. Recenzje platformy oraz opinie jej temat znajdziesz w poniższym artykule.
Monfex to prosta w obsłudze platforma tradingowa oferująca handel kryptowalutami z dźwignią. Strona umożliwia grę na 12 kryptowalutach w parze z USD na lewarze sięgającym aż x 50. Na stronie nie odbywa się rzeczywisty handel kryptowalutami, a jedynie spekulacja dotycząca ich cen w stosunku do USD. Jest to handel kontraktami różnic cenowych CFD.
Handel bitcoinami z dźwignią
Handel bitcoinami z dźwignią jest bardzo prosty w zrozumieniu, jednak o wiele trudniejszy i bardziej ryzykowny w wykonaniu. Na zwykłej giełdzie posiadając 100 USD przy 10% ruchu BTC w górę zyskamy jedynie 10 USD. Korzystając z lewara, inwestujemy jedynie część naszych funduszy, podczas gdy reszta jest pożyczana od pośrednika.
Operujemy większą kwotą, niż jesteśmy w faktycznym posiadaniu. Wysokość pożyczki zależy od wielkości dźwigni. Zakładając dźwignię x 10 przy 100 USD, 10% ruch BTC w górę przyniesie nam zysk 1000 USD. Należy jednak pamiętać, iż handel bitcoinami z dźwignią jest mieczem obosiecznym. W przypadku 10% spadku ceny BTC tracimy 1000 USD.
Dźwignia to potężne narzędzie z dużym ryzykiem inwestycji, dlatego powinna być używana z rozwagą. Handel kontraktami CFD jest obarczony bardzo wysokim ryzykiem. W krótkim czasie możesz utracić wszystkie kryptowaluty.
Rejestracja na Monfex i obsługa konta
Samo założenie konta jest proste i zajmuje zaledwie kilka sekund. Należy podać swoje imię, nazwisko, kraj zamieszkania, e-mail, numer telefonu oraz wymyślone hasło. Po kliknięciu przycisku „załóż konto” powinniśmy otrzymać wiadomość e-mail potwierdzającą utworzenie konta.
Klikamy w odnośnik podany w treści maila, który przenosi nas bezpośrednio na platformę. Monfex jest dostępny z każdego zakątka świata za wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, które zostały wykluczone ze względu na wewnętrzną politykę dotyczącą handlu kryptowalutami.
Wpłaty i wypłaty
Po założeniu konta na Monfex należy wykonać depozyt środków, którymi będziemy grali na dźwigni. Do dyspozycji mamy BTC, ETH, Tether oraz bezpośredni zakup przy pomocy karty płatniczej. W przypadku pierwszych trzech wystarczy kliknąć żółty przycisk „depozyt” u góry ekranu, a następnie skopiować adres do schowka lub skorzystać z kodu QR.
Na podany adres należy dokonać wpłaty odpowiednich kryptowalut. Minimalna wartość depozytu to 0,01 BTC. Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie, nasze środki powinny się pojawić na koncie w ciągu 1 godziny.
Jeżeli chcemy kupić BTC, ETH lub Tether za FIAT, klikamy opcję kup przy pomocy karty płatniczej. Zakup jest wykonywany przez zewnętrzną firmę Simplex z siedzibą w Izraelu. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje operator płatności.
Należy pamiętać, iż Simplex potrąca 3,5% od każdej dokonanej transakcji lub od każdych 10 USD, w zależności od tego, która z kwot jest większa.
Opinie na temat udziału pośrednika są podzielone. Część osób nie ma nic przeciwko wyższym prowizjom w zamian za natychmiastowe nabycie kryptowalut. Z kolei inni wolą dokonać zakupu przez giełdę obsługującą wpłaty FIAT.
Dzienny limit zakupów wynosi 20 000 USD (miesięczny 50 000 USD), z kolei minimalna kwota zakupu wynosi 50 USD. Płatności można dokonać kartą Mastercard lub Visa. Po zaksięgowaniu naszego zakupu bądź też potwierdzeniu środków na blockchainie możemy zacząć korzystać ze wszystkich funkcjonalności Monfex.
Wypłata środków z Monfex jest równie prosta co wykonanie depozytu. Aby tego dokonać należy wejść w menu i kliknąć opcję „wypłać”. Przed naszymi oczyma pojawi się monit, w który należy wprowadzić nasz adres BTC, na który mają zostać przesłane bitcoiny. Środki powinny zostać przesłane w ciągu 48h.
Trading na giełdzie Monfex
Trading na giełzie Monfex z początku może wydawać się skomplikowany, jednak po zapoznaniu się z panującymi regułami żaden użytkownik nie będzie miał problemów z opanowaniem korzystania z dźwigni.
Przed dokonaniem zakupu na Monfex musimy się zastanowić ile kontraktów i za jaką cenę chcemy kupić (minimalna kwota zakupu to 0,01 BTC).
Przypuśćmy, iż chcemy kupić 1 kontrakt na bitcoina, którego cena wynosi 10 000 USD z dźwignią x 20. Z prostej matematyki wynika, iż do tej operacji będziemy potrzebowali 500 USD. Zakładamy, iż cena bitcoina wzrośnie do 11 000 USD w ciągu 10 dni, co da nam wzrost o 10%. Ewentualny zysk z tej operacji wyniesie 2000 USD. Należy od tego odliczyć prowizje.
Prowizje i opłaty
Pierwsza opłata jest pobierana przy zawieraniu i zamykaniu kontraktu w wysokości 0,11% ceny bitcoina, zatem będziemy musieli zapłacić 11 USD (10 000 USD * 0,11%; cena na wejściu) + 12,1 USD (11 000 USD * 0,11%; cena na wyjściu) = 23,1 USD.
Kolejna rzecz to koszt dźwigni, który jest naliczany za każdy dzień otwartego kontraktu. Zgodnie z informacjami podanymi na Monfex, wynosi on 0,069% ceny bitcoina. U nas będzie to 6,9 USD za każdy dzień, czyli 69 USD za 10 dni. Po odjęciu wszystkich prowizji i opłat pozostanie nam 2000 USD – 23,1 USD – 69 USD = 1907,9 USD.
Jeśli w międzyczasie poziom likwidacji spadnie poniżej 90% zainwestowanej kwoty, nasza pozycja zostanie zlikwidowana.
Dostępne pary kryptowalutowe
Handel bitcoinami na lewarze posiada jedną zasadniczą różnicę w porównaniu z kontraktami terminowymi. Kontrakty zakupione na Monfex nigdy nie wygasają. Brak ograniczenia czasowego oznacza, że kontrakt może zostać upłynniony w dowolnym momencie.
Monfex oferuje nowym użytkownikom wersję demonstracyjną platformy, w której otrzymują na start 1 wirtualnego bitcoina. Zabieg ten ma na celu przyzwyczaić użytkowników do korzystania z dostępnych opcji oraz zapobiec zmarnowaniu zainwestowanego kapitału.
Dodatkowo użytkownicy mogą znaleźć mnóstwo przydatnych materiałów w zakładce „zasoby” oraz na oficjalnym fanpage’u Monfex na facebooku.
Monfex – opinie użytkowników
Użytkownicy zwracają uwagę na intuicyjność platformy dzięki czemu łatwiej jest się odnaleźć w dostępnych opcjach. Rejestracja konta oraz wykonywanie wpłat/wypłat na Monfex nie wymagają przechodzenia procedury KYC. Klienci zachowują anonimowość.
Początkujący użytkownicy mogą liczyć na pomoc techniczną, która jest dostępna pod telefonem 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo w zakładce „zasoby” można odnaleźć materiały edukacyjne, które ułatwiają działanie.
Opinie znalezione w internecie
Czynnikiem wpływającym na opinie są niskie prowizje i opłaty związane z graniem na dźwigni, o czym nadmienił Elliot Hill z Blokt. Według eksperta strona przyciągnie jeszcze więcej użytkowników w związku z wprowadzeniem kontraktów na GRAM – kryptowaluty popularnego komunikatora internetowego Telegram.
Godna uwagi może być opcja “social trading”, która wkrótce ma zostać wprowadzona i ma umożliwić zawieranie kontraktów bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.
Niewątpliwą wadą Monfex jest brak obsługi klientów ze Stanów Zjednoczonych, która jest spowodowana niespełnieniem norm wymaganych przez rząd amerykański. Monfex dużo przez to traci, gdyż spora część świata kryptowalut mieści się właśnie w USA.
Inną nieco niepokojącą rzeczą jest fakt, iż na oficjalnej stronie Monfex nie podano informacji o firmie ani danych założycieli. Do naszej dyspozycji jest jedynie pomoc techniczna oraz formularz kontaktowy.
Giełda Monfex jest platformą do gry z dźwignią, na której można handlować 12 różnymi kryptowalutami w parze do USD. Serwis służy do spekulowania na cenach. Nie można kupować i sprzedawać kryptowalut.
Internetowe opinie uwzgledniają niskie opłaty transakcyjne oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Minusem platformy Monfex jest brak wiarygodnych informacji o założycielach firmy.
Strona platformy: www.monfex.com
Facebook: facebook.com/monfexofficial
Telegram: t.me/monfexofficial
Twitter: twitter.com/MonfexOfficial
Youtube: youtube.com/channel/